Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Dobrodružný

Recenze (1 336)

plakát

Terminator Genisys (2015) 

Aneb jak vykrastrovat vše dobré z prvních dvou Terminátorů a natočit překombinované nefungující nic o ničem. Prosím, jestli Cameron nastaví jednoduchá pravidla hry se zabijáckými stroji a s cestováním v čase, raději se to příště nesnažte všechno dovysvětlit.

plakát

Star Trek: Do temnoty (2013) odpad!

Bože!! Nejsem trekkie, ze seriálů i z filmů jsem viděl minimum, ale tenhle sranec jde proti celému základu startrekovského vesmíru. Kde je objevování nových planet (kromě zbrklého úvodu), kde je ten rozvážný a moudrý kapitán Kirk? Tady to vzteklé děcko mě strašným způsobem rozčiluje už do prvního filmu. Umí do každého akorát bušit pěstí jak nějaký psychopat. To má být kapitán hvězdného korábu? Vždyť všechno vyřeší omylem. Většího kreténa abys ve vesmíru pohledal. Scénář napsali borci od Transformers plus jim sekundoval patlal Damon Lindelof, čímž vznikla totálně směšná a překombinovaná zápletka. Fuj, humus! A to teď J. J. Abrams točí nové Star Wars. Bůh nám pomáhej!

plakát

Daleko od hlučícího davu (2015) 

Jane Austenová, kterou napsal chlap a zrežíroval chlap, což na výsledku nic nemění. Tak kterého ze tří si hlavní hrdinka vybere? Film plný twistů pro ženy, ze kterého číší zkratkovistost vůči knižní předloze, ale film s krásnými prosluněnými záběry pozdních odpolední, vlajících vlasů a anglické krajiny, film s kvalitním hereckým obsazení, a v neposlední řadě zručně odvyprávěný příběh se spoustou sympaticky zvládnutých posunů (střihů) ve vyprávění. A btw, jako reakci na zdejší komentáře musím poznamenat, že hlavní hrdinka není žádná kráva, je to prostě žena.

plakát

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015) 

Šílenější, než jsem čekal. Vysokooktanová brutální jízda. Ale líbilo se mi to? Vlastně ani nevím. Možná bych se po Maxovi nejraději podíval na dokument o páření zvířat. Na uklidněnou.

plakát

The Zero Theorem (2013) 

Vůbec jsem to nepochopil. A bylo vůbec co, ptám se?

plakát

EXODUS: Bohové a králové (2014) 

Senzační rozjezd alá Gladiator, pak jsem dostal společně s hlavním hrdinou šutrem do hlavy.

plakát

Co jsme komu udělali? (2014) 

Decentně bláznivá situační komedie, ze které by si měl vzít příklad náš Zdeněk Troška.

plakát

Strážci Galaxie (2014) 

Skvělý soundtrack, ucházející smysl pro humor a nadějných a pěkně natočených prvních 40 minut. Pak šel celý sympatický koncept do kopru. Ústřední postavy se mezi sebou pošťuchují a dohadují čím dál tím více a stávají se poměrně otravnými, akční scény jsou čím dál více hektické a přeplácané. Já jsem ze staré školy, tisíce nesmyslně poletujících barevných letadýlek v jednom záběru mě vždycky spíš vyděsí, než pobaví.

Ovládací panel
76 bodů

Reklama

Reklama