Projet-M (2014)

Skôr TV Sci-Fi dráma, ktorej myšlienka síce zaujme no prevedením vás minie minimálne o 10 000 kilometrov. Konanie účinkujúcich je silno neuveriteľné a miestami má divák pocit, že nevedia čo a ako zahrať. V porovnaní s týmto filmom je zber lesných plodov zážitkom na celý život a chytanie pstruhov na udicu neuveriteľnou akčnou jazdou.

Run Like Hell (2014)

Dopozerať tento neprofesionálny pokus o survival si žiada nadpriemernú dávku trpezlivosti a minimálne 2 promile alkoholu v krvi. Taký počet hercov bez talentu sa v jednom filme len tak ľahko nevidí. Nedá sa im veriť nielen slovo, ale ani mlčanie, dokonca aj postávať vedia len amatérsky. K celkovému zúfalstvu pomohol jeden z tohto nekonečného množstva amatérov naškriabaním tak otrepaného scenára, že ho viac otrepať sa hádam ani nedá a tak má divák miestami pocit, že čumí na komediálny horor. Plusom sú jedine maskéri a miestami zažil svetlé momenty aj kameraman.

Pár nenormálních aktivit 2 (2014)

Lietajúci pes, konzumácia vodky s imaginárnym kamošom a posteľová scéna s bábikou sú perfektne zvládnuté scénky, kvôli ktorím si dielko zaslúži moje hodnotenie.

Noční jízda (2013)

Tak rád by som tomuto filmu niečo vytkol, ale nič som nenašiel. Hardyho stoický výraz a kľud možno.

Godzilla (2014)

Emmerichova Godzilla je pozerateľná ako biják, ktorý sa neberie moc vážne, no Godzilla roku 2014 až taká veľká prča bohužiaľ nie je. V ére Transformerov či Pacific Rimov by si mala Godzilla užívať svoj zaslúžený dôchodok a každý ďalší pokus o jej vzkriesenie povinne trestať aspoň palicovaním alebo kastráciou. Dodnes je pre mňa záhadou, či je Godzilla samec alebo samica, no každopádne je to tvor, ktorý si užil svoje zlaté časy v minulom storočí, podobne ako Gamera či Gaos. Keďže filmom okrem debilného scenára vás sprevádza nielen drevený výkon Aarona Taylor-Johnsona, ale aj na zvracanie prehrávajúci Bryan Cranston, jedinou záhadou pre náhodného diváka tak zostáva otázka, ako Muto samec či jeho škaredá družka prešli kamerovými skúškami. Tá Muto samica je tak ohavná, že by jej určite každý rád napľul do krku (viď. film). Jediným svetlým plusom tohto diela je slušná kamera, aj keď má človek pocit, že miestami čumí na drámu a miestami na prírodopisný dokument s nádychom hororu. Príliš veľa na jeden film a príliš veľa na jednu Godzillu.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Aj keď sa hovorí, že v jednoduchosti je krása, v prípade scenára Pacific Rim(u) to rozhodne neplatí. Vinníkmi sú Travis Beacham a sám pán veľký del Toro ako majstri pera podpísaní pod dementným dejom a dávno preprdenými dialógmi. Del Torovi je čiastočne odpustené za perfektne zvládnutý vizuál. Oči dokorán, mozgová činnosť čosi okolo nuly. Aj tak hodnotím slabšou neobjektívnou štvorkou ako správny fanúšik žánru.

Emperor (2012)

Osobne by som dal prednosť čisto politickému thrilleru, pretože z môjho uhla pohľadu ( čiže z vtáčej perspektívy) romantická zápletka podráža filmu minimálne jednu nohu a navyše tieto scény Fox hrá akosi silene, akoby sa mu do tej Japonky až tak nechcelo. Finále však napraví celkový obrázok a silná trojka (to je tá, čo chodí pravidelne do posilňovne) je tu namieste.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

McClane je na dovolenke a je to cítiť. Laťka predošlých Smrtonosných pascí bola pre Moora a scenáristov postavená príliš vysoko. Zrejme si všetci o ňu poobíjali svoje kotrby a stvorili tak pascu na diváka. Našťastie nie smrtonosnú.

Insensibles (2012)

Skúsenejší filmfan rozlúskne zápletku už počas zahrievacieho kola a tak ostáva dosledovať ešte 99 minút a ohodnotiť prácu Chuana Karlosa, rodáka to z Floridy (okres Miami). On si Chuan počína skvelo, prihliadnuc na tú skutočnosť, že odkormidloval svoju prvú celovečernú zábavu po takmer 10 ročnej odmlke a dvoch, svetu a mne neznámych, kraťasoch alias šortkách. Ako Chuan, tak aj Karlos (obaja Medina), si prácu podelili a každý sa prtil so svojou dejovou líniou. Výsledok je prekvapujúco na slušnej úrovni, akurát je miestami naozaj „painless“ a chýba mu starý dobrý „drájv“. Film sa oplatí pozrieť a ak ste podobne ako ja už dávnejšie nenarazili v tomto žánri na niečo slušné, tak spokojne pacnete aj štvorku.

30 dní paranormální aktivity s ďáblem v těle ženy, která nenávidí muže (2013)

Ak sa pozabudnem a v zapľuvanej štvorke si objednám guláš, zvyčajne bývam šťastný, ak z tých pomyjí, prostých akýchkoľvek ambícií, vyplávajú na povrch aspoň štyri kúsky šťavnatého mäsa. A to 30 Nights of .... atď pri terajších 22 prepotených percent ponúklo. Večná škoda, že na zbytku sa pobaví akurát tak krúžok duševných maloroľníkov.