Dubro

obsedantná neuróza

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 31.3.2016  13:31
    Projet-M (2014)

Skôr TV Sci-Fi dráma, ktorej myšlienka síce zaujme no prevedením vás minie minimálne o 10 000 kilometrov. Konanie účinkujúcich je silno neuveriteľné a miestami má divák pocit, že nevedia čo a ako zahrať. V porovnaní s týmto filmom je zber lesných plodov zážitkom na celý život a chytanie pstruhov na udicu neuveriteľnou akčnou jazdou.

• 10.1.2015  12:20

Dopozerať tento neprofesionálny pokus o survival si žiada nadpriemernú dávku trpezlivosti a minimálne 2 promile alkoholu v krvi. Taký počet hercov bez talentu sa v jednom filme len tak ľahko nevidí. Nedá sa im veriť nielen slovo, ale ani mlčanie, dokonca aj postávať vedia len amatérsky. K celkovému zúfalstvu pomohol jeden z tohto nekonečného množstva amatérov naškriabaním tak otrepaného scenára, že ho viac otrepať sa hádam ani nedá a tak má divák miestami pocit, že čumí na komediálny horor. Plusom sú jedine maskéri a miestami zažil svetlé momenty aj kameraman.

• 6.8.2014  01:24

Lietajúci pes, konzumácia vodky s imaginárnym kamošom a posteľová scéna s bábikou sú perfektne zvládnuté scénky, kvôli ktorím si dielko zaslúži moje hodnotenie.

• 6.8.2014  01:14

Tak rád by som tomuto filmu niečo vytkol, ale nič som nenašiel. Hardyho stoický výraz a kľud možno.

• 6.8.2014  01:03
    Godzilla (2014)

Emmerichova Godzilla je pozerateľná ako biják, ktorý sa neberie moc vážne, no Godzilla roku 2014 až taká veľká prča bohužiaľ nie je. V ére Transformerov či Pacific Rimov by si mala Godzilla užívať svoj zaslúžený dôchodok a každý ďalší pokus o jej vzkriesenie povinne trestať aspoň palicovaním alebo kastráciou. Dodnes je pre mňa záhadou, či je Godzilla samec alebo samica, no každopádne je to tvor, ktorý si užil svoje zlaté časy v minulom storočí, podobne ako Gamera či Gaos. Keďže filmom okrem debilného scenára vás sprevádza nielen drevený výkon Aarona Taylor-Johnsona, ale aj na zvracanie prehrávajúci Bryan Cranston, jedinou záhadou pre náhodného diváka tak zostáva otázka, ako Muto samec či jeho škaredá družka prešli kamerovými skúškami. Tá Muto samica je tak ohavná, že by jej určite každý rád napľul do krku (viď. film). Jediným svetlým plusom tohto diela je slušná kamera, aj keď má človek pocit, že miestami čumí na drámu a miestami na prírodopisný dokument s nádychom hororu. Príliš veľa na jeden film a príliš veľa na jednu Godzillu.

• 8.11.2013  20:19

Aj keď sa hovorí, že v jednoduchosti je krása, v prípade scenára Pacific Rim(u) to rozhodne neplatí. Vinníkmi sú Travis Beacham a sám pán veľký del Toro ako majstri pera podpísaní pod dementným dejom a dávno preprdenými dialógmi. Del Torovi je čiastočne odpustené za perfektne zvládnutý vizuál. Oči dokorán, mozgová činnosť čosi okolo nuly. Aj tak hodnotím slabšou neobjektívnou štvorkou ako správny fanúšik žánru.

• 4.8.2013  09:03
    Emperor (2012)

Osobne by som dal prednosť čisto politickému thrilleru, pretože z môjho uhla pohľadu ( čiže z vtáčej perspektívy) romantická zápletka podráža filmu minimálne jednu nohu a navyše tieto scény Fox hrá akosi silene, akoby sa mu do tej Japonky až tak nechcelo. Finále však napraví celkový obrázok a silná trojka (to je tá, čo chodí pravidelne do posilňovne) je tu namieste.

• 19.5.2013  09:44

McClane je na dovolenke a je to cítiť. Laťka predošlých Smrtonosných pascí bola pre Moora a scenáristov postavená príliš vysoko. Zrejme si všetci o ňu poobíjali svoje kotrby a stvorili tak pascu na diváka. Našťastie nie smrtonosnú.

• 24.2.2013  01:28
    Insensibles (2012)

Skúsenejší filmfan rozlúskne zápletku už počas zahrievacieho kola a tak ostáva dosledovať ešte 99 minút a ohodnotiť prácu Chuana Karlosa, rodáka to z Floridy (okres Miami). On si Chuan počína skvelo, prihliadnuc na tú skutočnosť, že odkormidloval svoju prvú celovečernú zábavu po takmer 10 ročnej odmlke a dvoch, svetu a mne neznámych, kraťasoch alias šortkách. Ako Chuan, tak aj Karlos (obaja Medina), si prácu podelili a každý sa prtil so svojou dejovou líniou. Výsledok je prekvapujúco na slušnej úrovni, akurát je miestami naozaj „painless“ a chýba mu starý dobrý „drájv“. Film sa oplatí pozrieť a ak ste podobne ako ja už dávnejšie nenarazili v tomto žánri na niečo slušné, tak spokojne pacnete aj štvorku.

• 29.1.2013  15:05

Ak sa pozabudnem a v zapľuvanej štvorke si objednám guláš, zvyčajne bývam šťastný, ak z tých pomyjí, prostých akýchkoľvek ambícií, vyplávajú na povrch aspoň štyri kúsky šťavnatého mäsa. A to 30 Nights of .... atď pri terajších 22 prepotených percent ponúklo. Večná škoda, že na zbytku sa pobaví akurát tak krúžok duševných maloroľníkov.

• 18.1.2013  11:02

S tou „komédiou“ to nie je až také horúce, ale zo scenára jednoduchého ako návod na použitie nafukovacieho televízora sa menej známemu režisérovi Barry Battles(ovi) podarilo vypoďkať pomerne zdatné akčné B-čko, ktoré poteší oko diváka slintajúceho po odľahčenom žánri. Film nie je určený pre hľadačov hlbokých myšlienok, lovcov hlavolamov a odporcov masturbácie pri neinteligentnej zábave. Trošku to preženiem a povýšim dielku rating.

• 9.1.2013  20:04

Stephen Frears, v minulom storočí určite dobrý režisér, sa mal úž dávno venovať rybárčeniu či včelárstvu, alebo jednoducho len tak fúkať do papierových sáčkov a nie na nejaký podradný scenár namotať Bruce Catherine Vince Willise a zosmoliť jedno veľké... no nazvem to sklamanie.

• 31.10.2012  16:58

Napriek úpornej snahe vypátrať vo filme Evu, spomínanú v obsahu, som neuspel a navyše sa mi do cesty neustále plietla Kirsten Dunst v úlohe Eden. Popri pátraní po Eve neušla však mojej pozornosti skvelá práca grafikov, nadpriemerné herecké výkony (samozrejme okrem Evy) a dokonca ani tá skutočnosť, že s ďalším svetom nad hlavou úpal nehrozí a predajnosť opaľovacích krémov tipujem tak na ochranný faktor 5. Aj bez Evy je to však príjemné, romantikou presiaknuté sci-fi s dobrými nápadmi. 80%

• 30.9.2012  22:54
    Mysteria (2011)

Mystéria nemá ďaleko od mizérie. Pomohli jej k tomu neherecké výkony hercov, z ktorých polovica bola stratená a druhá polovica ešte stratenejšia. Večná škoda, že sa kamsi nestratil aj palynchovský pseudoscenárista a kvázirežisér Lucius C. (asi Cicimbrus) Kuert, mohol som si spríjemniť 90 chvíľ života úplne inou onániou.

• 12.8.2012  12:13

Totálne priamočiara a absolútne predvídateľná fraška, ktorú počin nazvať komédiou potrebuje enormnú dávku fantázie. A to pritom IMDb tam ešte fľuslo „romantická“. Smrdel som pred svojou flat TV až dve hodinky a to len z toho dôvodu, aby som odsledoval nejakého metrosexuála, ako sa dopracuje k „úžasnému“ finišu, ktorý mi bol jasný hádam už od úvodných tituliek. Obvykle podobné „geniálne“ myšlienky hodnotím troma hviezdami, avšak v tomto prípade, prihliadnúc na počet majstrov scenáristov podpísaných na danom veľdiele, zídem o schodík nižšie.

• 12.4.2012  10:28

Necharizmatický Shawn Roberts v kožke mladého Wyatt Earpa ide po bratoch Kenedyovcoch a na druhej strane McDonald ide po Val Kilmerovi a tuším ho aj dostal. Presvedčte sa sami, ak máte niekde zbytočných 90 minút času.

• 23.3.2012  11:11

Zručne natočený snímok, kvalitné herecké výkony, zaujímavé lokácie kontra nezmyselne prekombinovaný scenár, ktorý pokazí celý cirkus kdesi na polceste. Tak rád by som niekomu nakládol po paprčiach....

• 21.3.2012  14:36
    Trip do Téčka (studentský film) (2012)

Nedávno mi môj bývalý kamarát dotrepal placku s videom o jeho ceste naprieč Mongolskom a našťastie to nenazval dokumentom, ale hovoril tomu „spomienky“. Našťastie preto, lebo on ako aj ja si myslíme, že dokument si vyžaduje určité axiómy, ktoré samozrejme amatér nemá šancu zvládnuť. Trip do téčka možno nazvať pokusom o dokument, no plnohodnotným dokumentom podľa môjho skromného názoru nie je. Nevadí, kto si všime? Sám mám osobnú skúsenosť s výrobou krátkometrážnych pseudodokumentov z vlastných výletov a dovoleniek, či už je to z Horného Pičíndolu alebo z Dolnej Malej okres Európa a tu musím poznamenať, že prácu s kamerou ako aj hudobný doprovod zvládli borci v TdT na výbornú. Slabšie je to pri pokuse o humorné scénky a úplne najslabšia je audio stopa, ktorej úroveň kolíše a divák je nútený siahať po diaľkovom ovládači, aby posunul volume pri monológoch a dialógoch viac doprava. Rozhodne TdT nie je stratou času a Jakubovi ďakujem, že mi dielko doporučil. 60 plných percent

• 27.2.2012  22:21
    Stav nouze (TV film) (2005)

Hoci je román Mayday možno starší ako hnedé uhlie, autor Thomas H. Block dokázal vtesnať na jednu stranu knihy viac napätia ako televízno seriálový king T. J. Scott do celého filmu. Stav núdze je príhodný názov, pretože si ho pozriete iba v stave núdze o dobré filmy.

• 11.12.2011  21:10
    Warrior (2011)

V jednoduchosti je krása a Warrior je žiarivým príkladom. Nolte, Hardy, Edgerton a pán O´Connor, jednoducho bravo!

• 3.11.2011  22:48
    Gundown, The (2011)

Murko Dustin Rikert by mal miesto režírovania a zliepania podobných dementných scenárov dostať do rúk flexi brúsku s jedným použitým kotúčom a obrúsiť s ňou minimálne Eiffelovku, tým by svetu spravil väčšiu radosť. Kto si tento tiežwestern nepozrie do konca, a takých divákov isto nebude málo, nezistí, že dialógy v tejto biede sú presne tie, čo sa nedostali do ultramegaseriálu Šeherezáda a že dej je jednoduchší ako návod na obsluhu hojdacieho koníka. Na Imbd si Gundown dnes jazdí až na 40%. To je presne toľko percent, koľko má aj vodka, ktorú by ste mi mali kúpiť za odmenu, že vám tento film nedoporučím. Jednu hviezdu za príšernú Veronicu Diaz, ktorá mi konečne ukázala, aké je to mať pysky aj na ksichte a v neposlednom rade predviedla, ako pozerá žaba z prachu.

• 2.11.2011  20:47

...mno, a ráno sa pýtam sám seba, že pre akú to ftákovinu som bol zas do pol tretej hore?! V jednotke tuposť obetí vynahradili ostré nože, dnes v dvojke sú nože síce ešte ostrejšie, no tuposť stáda policajtov je neznesiteľná. ChromeSkull by si mohol podať scenáristu s režisérom a nakoniec celý filmový štáb ako prémiu. To by som pozeral aj do piatej.

• 18.10.2011  13:12
    Fase 7 (2011)

Vzhľadom k percentám, krajine pôrodu a ku komentárom náhodných okoloidúcich som do tejto Fázy strčil prsty značne skepticky a s veľkým odstupom. Pomohlo. Hlavne keď to divák berie ako čiernu komédiu, čo možno bolo/nebolo v úmysle tvorcov, no uveril som, že to tak je a zubil som sa statočne. Brať tento film vážne sa ani nedá.

• 16.10.2011  00:49

Patrick Dempsey trpiaci nejakou obsedantno-kompulzívnou poruchou? Nedá sa zbaviť dojmu, že celý čas prehráva, no je to názor obsedantného neurotika a to neviem, či sa počíta. Nevadí, kto si všimne? Za zmienku stoja obe lúpežné partie, u ktorých obsadenie a dialógy udržiavajú pozerateľnosť filmu na úrovni občasného vytŕženia. Bohužiaľ Hangoveristi Lucas s Moorom boli zrejme pri zliepaní scenára vo dvojici po opici a to tak statočnej, že výbornej myšlienke dopomohli k priemeru.

• 10.10.2011  16:29
    Aréna (2011)

Nazvať túto zlátaninu akčným B-čkom je prečinom proti súdnosti. Jonah Loop môže byť majstrom vizuálnych efektov, poprípade režisérov pricmrndávač, no jeho samostatný počin v podobe Arény je ťažko dopozerateľné C-čko. Úbohé dialógy, úbohý dej, úbohý Samuel a samozrejme úbohý divák.

• 12.9.2011  01:02

Nie.

• 26.8.2011  17:53

Neuveriteľný trapas, ktorý je pozerateľný iba v čakárni u zubára, keď vo svojom nosbúčiku nemáte stiahnuté ani posledné diely Šeherezády.

• 11.8.2011  10:59

V prípade, že jej veličenstvá Šimon Wells a Wendy Wells sa v budúcnosti plánujú živiť zliepaním podobných scenárov, doporučujem im zmeniť si priezviská na Bells a začať písať pod hlavičkou „Komu zvonia do hrobu.“ Tých 50%, čo tu svieti vpravo hore, je pomerne presných a nebyť zlého načasovania infantilných a niekedy až trápnych gagov, ktoré pošteklia bránice nanajvýš tak osemročného dorastu, súhlasil by som aj s 52 percentami.

• 16.7.2011  09:21
    Sucker Punch (2011)

Od Zacka som nevidel hádam iba tú animalovanú Povesť o operenej ochranke, no ostatok mávam pravidelne na jedálnom lístku, vrátane Sakera Panča, ktorý sa mi ani na štvrtý krát neprejedol. Totiž Zacko od Snyderov sa úplne presne triafa do mojej noty, až mám niekedy pocit, že tie videoklipy točí iba pre mňa. Dokáže spojiť hudbu z obrazom tak geniálne, že mi je úplne jedno, aký scenár či príbeh si vybral. Verím tomu, že by pútavo dokázal zrežírovať aj návod na obsluhu kolieskového rýpadla či baladu o odtrhnutom vagóne. Pančo Saker je tiež zmes videoklipov, z ktorých už úvodný reálny je TURBO a druhý tanec malej bloňdatej copatej bláznivej je MACH 3.

• 16.7.2011  08:53
    Wrecked (2010)

Príjemne prekvapila iba 90 minútová stopáž a jej polovica by bola ešte príjemnejšia. Inak Wrecked do červenej zóny nepatrí, hoci Brody sa snažil hrať, čo mu nos stačil. Trailer a nástup filmu patria k tým vydarenejším kúskom, no zbytok filmu je vata, ktorú si divák môže akurát tak napchať do uší, aby nepočúval neustále nadávky a vzdychy plaziaceho sa Brodyho. Plazením a plížením vpred do slušnej trojky!

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20