Grázlové z vidlákova (2012)

S tou „komédiou“ to nie je až také horúce, ale zo scenára jednoduchého ako návod na použitie nafukovacieho televízora sa menej známemu režisérovi Barry Battles(ovi) podarilo vypoďkať pomerne zdatné akčné B-čko, ktoré poteší oko diváka slintajúceho po odľahčenom žánri. Film nie je určený pre hľadačov hlbokých myšlienok, lovcov hlavolamov a odporcov masturbácie pri neinteligentnej zábave. Trošku to preženiem a povýšim dielku rating.

Sázka na favorita (2012)

Stephen Frears, v minulom storočí určite dobrý režisér, sa mal úž dávno venovať rybárčeniu či včelárstvu, alebo jednoducho len tak fúkať do papierových sáčkov a nie na nejaký podradný scenár namotať Bruce Catherine Vince Willise a zosmoliť jedno veľké... no nazvem to sklamanie.

Paralelní světy (2012)

Napriek úpornej snahe vypátrať vo filme Evu, spomínanú v obsahu, som neuspel a navyše sa mi do cesty neustále plietla Kirsten Dunst v úlohe Eden. Popri pátraní po Eve neušla však mojej pozornosti skvelá práca grafikov, nadpriemerné herecké výkony (samozrejme okrem Evy) a dokonca ani tá skutočnosť, že s ďalším svetom nad hlavou úpal nehrozí a predajnosť opaľovacích krémov tipujem tak na ochranný faktor 5. Aj bez Evy je to však príjemné, romantikou presiaknuté sci-fi s dobrými nápadmi. 80%

Mysteria (2011)

Mystéria nemá ďaleko od mizérie. Pomohli jej k tomu neherecké výkony hercov, z ktorých polovica bola stratená a druhá polovica ešte stratenejšia. Večná škoda, že sa kamsi nestratil aj palynchovský pseudoscenárista a kvázirežisér Lucius C. (asi Cicimbrus) Kuert, mohol som si spríjemniť 90 chvíľ života úplne inou onániou.

Co dál, Bene? (2012)

Totálne priamočiara a absolútne predvídateľná fraška, ktorú počin nazvať komédiou potrebuje enormnú dávku fantázie. A to pritom IMDb tam ešte fľuslo „romantická“. Smrdel som pred svojou flat TV až dve hodinky a to len z toho dôvodu, aby som odsledoval nejakého metrosexuála, ako sa dopracuje k „úžasnému“ finišu, ktorý mi bol jasný hádam už od úvodných tituliek. Obvykle podobné „geniálne“ myšlienky hodnotím troma hviezdami, avšak v tomto prípade, prihliadnúc na počet majstrov scenáristov podpísaných na danom veľdiele, zídem o schodík nižšie.

Odplata Wyatta Earpa (2012)

Necharizmatický Shawn Roberts v kožke mladého Wyatt Earpa ide po bratoch Kenedyovcoch a na druhej strane McDonald ide po Val Kilmerovi a tuším ho aj dostal. Presvedčte sa sami, ak máte niekde zbytočných 90 minút času.

Procitnutí (2011)

Zručne natočený snímok, kvalitné herecké výkony, zaujímavé lokácie kontra nezmyselne prekombinovaný scenár, ktorý pokazí celý cirkus kdesi na polceste. Tak rád by som niekomu nakládol po paprčiach....

Trip do Téčka (2012) (studentský film)

Nedávno mi môj bývalý kamarát dotrepal placku s videom o jeho ceste naprieč Mongolskom a našťastie to nenazval dokumentom, ale hovoril tomu „spomienky“. Našťastie preto, lebo on ako aj ja si myslíme, že dokument si vyžaduje určité axiómy, ktoré samozrejme amatér nemá šancu zvládnuť. Trip do téčka možno nazvať pokusom o dokument, no plnohodnotným dokumentom podľa môjho skromného názoru nie je. Nevadí, kto si všime? Sám mám osobnú skúsenosť s výrobou krátkometrážnych pseudodokumentov z vlastných výletov a dovoleniek, či už je to z Horného Pičíndolu alebo z Dolnej Malej okres Európa a tu musím poznamenať, že prácu s kamerou ako aj hudobný doprovod zvládli borci v TdT na výbornú. Slabšie je to pri pokuse o humorné scénky a úplne najslabšia je audio stopa, ktorej úroveň kolíše a divák je nútený siahať po diaľkovom ovládači, aby posunul volume pri monológoch a dialógoch viac doprava. Rozhodne TdT nie je stratou času a Jakubovi ďakujem, že mi dielko doporučil. 60 plných percent

Stav nouze (2005) (TV film)

Hoci je román Mayday možno starší ako hnedé uhlie, autor Thomas H. Block dokázal vtesnať na jednu stranu knihy viac napätia ako televízno seriálový king T. J. Scott do celého filmu. Stav núdze je príhodný názov, pretože si ho pozriete iba v stave núdze o dobré filmy.

Warrior (2011)

V jednoduchosti je krása a Warrior je žiarivým príkladom. Nolte, Hardy, Edgerton a pán O´Connor, jednoducho bravo!