PEPR

okres Brno

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 24.12.2019  18:49

Když jsem viděl film poprvé, bylo to popravdě velké zklamání. Ale postupem času se mi tento film líbí více a více. Ano má se jednat o volné pokračování filmů "Jak vytrhnout velrybě stoličku" a "Jak dostat tatínka do polepšovny". A protože se jedná o "volné" pokračování, nelze srovnávat jak herecké obsazení původních filmů, tak ani časovou linku, která by silně neodpovídala. Takže pokud vezmu v úvahu výše uvedené, za mě se jedná o krásnou rodinnou komedii.

• 23.9.2017  11:21

Tým pplk. Shepparda je na jedné planetě. Tu zkoumají hlavně kvůli Rodneymu, který si myslí, že by zde mohlo být něco důležitého. Všichni už jsou otráveni a chtějí se vrátit zpět na Atlantidu, ale McKay sleduje zvláštní známky energie. Zjistí se, že energii vydávají podivné krystaly rostoucí na stromech. John se krystalu dotkne a dostane elektrický šok. Tým se tedy vrací na Atlantidu, ale nezjistí se žádné problémy. Jenže postupně se všem ve městě začínají zdát noční můry, ve kterých figuruje právě Sheppard.

• 21.9.2017  23:01

Ronon a Teyla jsou na návštěvě v jedné vesnici. Tam Ronon potká své tři kamarády ze Satedy. Dozvídá se od nich, že Wraithové pracují v nějakém tajném zařízení a že se snaží vypnout replikátorský útočný kód. Tomu by však bylo dobré zabránit, a tak Ronon přemluví pplk. Shepparda, aby se mise zúčastnil i tým z Atlantidy. Po splnění úkolu chce Ronon opustit Atlantidu a přidat se ke svým přátelům. Jenže vše nejde podle plánu... Mezitím se rozhodlo o tom, kdo povede expedici na Atlantidě po doktorce Weirové. Novým velitelem se tedy stává plk. Samantha Carterová.

• 21.9.2017  22:20

Atlantida je stále ve volném vesmíru, proto se Rodney McKay snaží dokončit hyperprostorový generátor určený pro jumper. Pokud se to podaří, může Sheppard a jeho tým vniknout na domovskou planetu replikátorů, aby ukradli ZPM potřebné pro Atlantidu. To se podaří, všechno je v pořádku, avšak Rodney najde ve zdrojovém kódu replikátorů příkaz, který je nutí útočit na Wraithy. Tým se tedy s pomocí dr. Weirové pokusí kód znovu aktivovat. Poté se Sheppardův tým vrátí jumperem na Atlantidu, kde ihned aktivují ZPM, vyberou vhodnou planetu a Atlantida tak přistane na novém místě.

• 21.9.2017  21:39

První díl čtvrté sezóny pokračuje přesně tam, kde skončila poslední epizoda série třetí - Atlantida se pohybuje volně ve vesmíru kvůli předčasném vystoupení z hyperprostoru. Nikdo neví, ve které části vesmíru se město nachází a ještě do toho je těžce zraněna dr. Weirová. McKay společně se Zelenkou zjistí, že Atlantidě nebezpečně rychle klesá energie, protože paprsek replikátorů poškodil rozvody. ZPM se tedy vybíjí mnohem rychleji a moc dlouho již nevydrží. Rodney je tak nucen vypnout všechny nepotřebné systémy a postupně zmenšovat štít.

• 21.9.2017  20:54

Plukovník Abe Ellis přilétá na Atlantis s novou pozemskou lodí Apollo. Pořídili totiž snímky rozestavěných replikátorských lodí, které určitě staví k útoku na Atlantis. V tom se jim musí zabránit, a tak je naplánován útok jadernými bombami. Ten je úspěšný, jenže poté na orbitu planety, kde je ztracené město Atlantis, přilétá satelit, jenž má i hvězdnou bránu. Ta se aktivuje a skrz ni je na Atlantis vyslán silný energetický paprsek. Město okamžitě aktivuje štíty, ty ale věčně nápor nevydrží.

• 21.9.2017  20:39

Sheppard, Ronon, McKay a Teyla cestují na jednu planetu, ze které se jim již dlouho nikdo neozval. Zdá se jim to proto divné. Když dorazí do osady, nikde ani živáčka... až na jednoho - McKay totiž objeví jednu známku života v podzemí. Sestupují tedy do podzemních chodeb, kde naleznou spoustu zavražděných a zmasakrovaných těl obyvatelů vesnice. Také zahlédnou nějaké stvoření, které až nápadně připomíná obrovské Eratruské brouky. Zjistí, že Wraith, kterého se snažili "polidštit" - Michael - zde na planetě prováděl experimenty.

• 21.9.2017  20:00

Vědci na Atlantidě zjistí, že se někde na dně oceánu nachází geotermální vrtná stanice. Tu by mohli použít, jako zdroj energie. Proto se Sheppardův tým, dr. Weirová a několik dalších vědců "nalodí" na jumpery a vydají se stanici hledat. Když ji najdou a začnou ji prozkoumávat, Teyla vycítí přítomnost Wraithů. Senzory však žádné známky Wraithů neodhalí. Teyla, aby dokázala, že má pravdu, se pokusí s wraithským návštěvníkem spojit. Jenže je ovládnuta wraithskou královnou a zraní několik lidí. Královna se do oceánu zřítila během války Wraithů s Antiky.

• 21.9.2017  19:07

Je krásná slunná neděle a všichni v expedici na Atlantis mají mít volno. Alespoň to nařídila dr. Heitmayerová, protože si každý musí odpočinout. Elizabeth přijme pozvání na oběd od jednoho z vědců, McKay má schůzku s Katie Brownovou, nechce se mu totiž s dr. Beckettem na ryby. Sheppard je s Rononem, zástupce českého národa dr. Radek Zelenka hraje s několika soupeři šachy a Teyla se jen tak prochází po městě. Jenže najednou se ozve strašná rána, která nedělní klid přeruší. Exploze v části města zraní několik lidí včetně Teyly... jenže to není poslední smutná událost v tomto díle.

• 21.9.2017  18:42

Tým pplk. Shepparda prozkoumává vesmírnou stanici zasazenou uvnitř malého měsíce. Po restartu počítače se zjistí, že se uvnitř stanice nachází ještě někdo další, počítač totiž detekuje známky života, i když zde předtím žádné nebyly. Dalším člověkem na stanici je Herick, který měl za úkol zachránit několik tisíc svých lidí pomocí wraithské transportní technologie právě před Wraithy. Jenže něco se pokazilo a tak tu uvízl také. Tým se mu snaží pomoci.

• 21.9.2017  17:59

Po příchodu na Atlantis McKay se Sheppardem objevili záhadnou hru, kterou začali hrát. Jednalo se vlastně o real-time strategii - každý z nich se staral o národ na imaginární planetě. Alespoň si mysleli, že imaginární... Jednoho dne totiž tým majora Lorna navštíví planetu, kde má jeden národ na vlajce obličej McKaye. Planeta totiž byla součástí antického sociologického experimentu, který si však McKay se Sheppardem vyložili jinak. Mezi národy se vedou spory, které mohou vyústit ve válku. Tomu se však musí za každou cenu zabránit.

• 21.9.2017  17:00

Vědci v čele s Rodneym McKayem prochází město a snaží se vypnout všechna nepotřebná zařízení, která Antikové na Atlantis aktivovali. Jenže Rodney je náhle zasažen energetickým výbojem z nějakého zařízení. Vše vypadá v pořádku, ale pak McKay zjistí, že má nové schopnosti - slyší vše, co se jen šustne, ovládá telekinezii a umí číst myšlenky. Weirová pomáhá s překladem antických textů spojených s přístrojem. Dozvídá se, že se Rodney musí povznést, jinak zemře.

• 21.9.2017  16:40

Athosianové Teyle řekli, že na jedné planetě žije superhrdina, který se postavil několika ozbrojeným mužům a všechny je přemohl. Sheppardův tým se tedy vydává na danou planetu. Tady však zjistí, že oním hrdinou je jejich starý známý Lucius Lavin, který zaktivoval antický osobní štít. Jenže na planetě se objeví ještě někdo, koho všichni znají - genijský velitel Kolya. Problémy na sebe nenechají dlouho čekat.

• 21.9.2017  12:47

Na Atlantis se zdá být všechno v pořádku, dokud Teyla nezačne mít zvláštní vidiny. Když se prochází městem, z ničeho nic vídá antickou ženu, která mluví divnou řečí, a popáleného antického pilota. Nikdo jí zprvu nevěří, vyšetření také nic neukáží, jenže později mají vidiny i ostatní členové expedice na Atlantis. Pod vodou se k městu také začnou přibližovat stovky velryb. Co mají ty dvě zdánlivě rozdílné věci společného? McKay nalezne na tuto otázku odpověď - velryby stahující se k městu se pomocí halucinací snaží lidi v Atlantis varovat před nebezpečným výronem ze slunce, jenž každých 15 tisíc let ohrožuje planetu.

• 21.9.2017  12:05

Atlantis je pod vedením Antiků. V městě se nachází i gen. O'Neill a Richard Woolsey z I.O.A., kteří mají s Antiky vyjednávat. Jenže město je napadeno replikátory. Tým pplk. Shepparda společně s dr. Weirovou a dr. Beckettem se i přes zákaz SGC vrací jumperem pomocí mezigalaktického mostu zpět na Atlantis. McKay dostane nápad, jak replikátory v Atlantis zlikvidovat. Chce využít Niama - replikátora, který se pohybuje na oběžné dráze.

• 21.9.2017  12:04

McKay je na palubě Deadala a chce vyzkoušet mezigalaktický most, který společně s Carterovou vymyslel. Jde vlastně o to, že mezi Zemí a Atlantis je umístěno více jak 30 bran a cestování z jednoho místa na druhé jde snadno a rychle. Při testu se však objeví na blízku nějaká cizí loď. Rodneymu se podaří loď kontaktovat. Ta je antického původu a na palubě se nacházejí Antikové. Mají však nějaké problémy s hyperpohonem, proto požádají, aby je Daedalus přepravil na Atlantis. Po příletu do ztraceného města Antikové chtějí, aby expedice opustila Atlantis, že už se o město postarají sami.

• 20.9.2017  23:24

Tentokrát se objeví na scéně sestra McKaye a budou mít plné ruce práce, aby nevyhodili do vzduchu celý vesmír. A v mezičase jsi vyjasňují rodinné neshody.

• 19.9.2017  11:26

Wraithové jsou stále blíží a blíže k Atlantidě. Bitva o Atlantidu bude nevyhnutelná a po Atlantidě se prochází Wraith.

• 18.9.2017  22:40

Wraithové se blíží k Atlantidě. Je načase informovat velitelství SGC a možná přidat i pár osobních vzkazů ...

• 18.9.2017  19:57

Za setkání s živým antikem by dali všechno. A když se s jedním setkají, tak ...

• 22.11.2013  19:35

V první půlce filmu jsem se docela nudil, a musím se přiznat, že jsem jej chtěl vypnout. Naštěstí jsem tak neudělal a musím uznat, že se jedná o vynikající film. Doporučuji všem ...

• 20.10.2013  22:58

Nemám co dodat. Tenhle film mě naprosto okouzlil. Nejen super vizuálními efekty, ale i soundtrack od Daft Punk je naprosto úžasný. To že tento film dokoukám až dokonce bez ohledu na děj jsme věděl už od prvních minut...

• 20.10.2013  17:33
    jOBS (2013)

Film mě celkem zklamal, i přesto že je jasné že do filmu se nemůže vyjít celý příběh Steve Jobse. Nicméně vybrané události poměrně zkreslují jeho životní pouť nebo jej zcela ignorují jako Pixar. Ve filmu mi i chybí vyjádření složité povahy Steve.

• 20.12.2012  20:15

Bez mučení se přiznám. Tenhle film jsem nepochopil ... Hudba a vizuální efekty ****, absence stavu beztíže ve vesmíru mi to hodně zkazilo, takže výsledné ***.

• 29.4.2012  21:15
    Lidice (2011)

Osobně jsem rád, že v dnešní době, kdy zisk a výdělek je alfou i omegou někdo natočí film, který nemusí být dokonalý, ale připomene nám hrůzy nejen našich dějin ale dějin celosvětových. Druhá světová válka není jen o osudu českých vesnic Lidice a Ležáky. Přesto tento film považuji za důstojné připomenutí památky 340 obětí této genocidy a všem kteří bojovali za svobodu.

• 6.11.2011  17:58
    2012: Soudný den (2008)

Spis nez film to vice pripomina reklamu na viru a panaboha...

• 6.11.2011  17:54

Tak po dlouhe dobe jsem jsi pustil tento skveli film a nestacil se divit jak byl nadcasovy s planem utoku na stredni vychad pro ropu ...

• 21.8.2011  22:50
    Dokonalý podraz (TV seriál) (2008)

Velmi dobrý seriálek. A k tomu Parkrová a její grymasy jsou naprosto úžasné...

• 18.7.2010  22:15
    Tajuplný ostrov (TV seriál) (1973)

Tím že se film moc nedrží knižní předlohy docela ubralo filmu kouzlo Verneovy ale zároveň divák úplně přesně netuší, co se bude dál ...

• 15.1.2010  20:36

Ano, jiné pojetí válečného filmu, než jsme zvyklí, ale podle mě velice působivé. Ten kdo je zvyklí na americkou produkci typu Pearl Harbor bude asi zklamán. Podání v japonské produkci sice není plná válečných scén a udatného hrdinství japonských vojsk, ale je více zaměřen na příběh lidí, kteří na lodi sloužili, válčili a umírali. Ale abych všechny neodradil, rozházených kusů končetin je tam také dost.

<< předchozí 1 2