petisek

okres Bratislava

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 12.9.2020  21:58

Film, ktorý treba vidieť (a potom začať obmedzovať svoj čas strávený na sociálnych sieťach).

• 9.9.2020  14:09
    OTO 20. ročník (TV pořad) (2020)

Po tom, čo sa do odovzdávania cien OTO obuli poslanci Kresťanskej únie na čele s Annou Záborskou, pre údajné "urážlivé zosmiešňovanie kresťanskej viery", náhle celý program v mojich očiach stúpol na hodnote. Zdvíham zámerne hodnotenie na 5*, lebo si nemyslím, že Boh je taký urážlivý, ako táto bigotná skupina poslancov slovenského parlamentu.

• 27.6.2020  21:31

Mám rád Island, Willa Ferrella a Eurovíziu. A zrazu som toto všetko dostal v asi najzvláštnejšom filme za posledné obdobie. V roku, kedy sa po prvý raz Eurovízia neuskutočnila, prišiel film, ktorý mi jej presunutý ročník nahradil. Najprv som sa bál, že pôjde o brutálne robenie si srandy Američanov z Európy, ale ono je všetko inak. Will Ferrell je Eurovíziou fascinovaný a natočil film, ktorý síce verne zobrazuje všetky jej klišé, ale tak neuveriteľne zhovievavo, že samotný film je skôr poctou súťaži, ako jej parodovaním. Neváham tvrdiť, že ide o najeurópskejší americký film, aký som kedy videl. Potešia cameá skutočných účastníkov súťaže, islandská krajina, Ferrellove hejty na Amíkov, hudba Sigur Rós, Ólafur Darri Ólafsson a Will Ferrell, ktorý svoj výkon ustrážil a zahral vrámci svojej filmografie jednu z "normálnejších" postáv. Záverečná pieseň je natoľko dobrá, že by súťaž pokojne mala šancu vyhrať. Pokiaľ súťaž nesledujete, možno nebudete mať toľko pochopenia ako ja, ale pre mňa veľmi pozitívne prekvapenie a feel-good movie, na ktorý sa ešte raz rád pozriem.

• 23.6.2020  22:02
    Drakula na koľajniciach (TV film) (2019)

Pekný umelecký dokument o spojivách a rozdieloch medzi národmi na území dnešnej Bratislavy, vyrozprávaný na príklade dejín Viedenskej električky, ktorá kedysi spájala Prešporok a Viedeň. Trochu mi chýbali titulky s menami jednotlivých účinkujúcich, prípadne vysvetlenie o koho vlastne ide. Človek neznalý dejín Bratislavy možno niektoré súvislosti ťažšie chápal, ale pre fanúšikov histórie je film pekne natočený dokumentárny bonbónik.

• 25.4.2020  22:24
    Po životě - Série 2 (série) (2020)

Druhá séria za mňa ešte lepšia ako prvá. Netradičná kombinácia Gervaisovho drsného humoru a hlbokých ľudských emócií funguje výborne a nemá slabé miesta.

• 22.4.2020  20:00
    Fauda - Série 3 (série) (2019)

Málokedy sa stáva, že kvalita seriálu počtom sérií stúpa, ale v prípade Faudy je 3. séria tou najnapínavejšou.

• 23.2.2020  22:43

Na začiatku som sa zľakol, že pôjde o kópiu nemeckej netflixovskej série "How to Sell Drugs Online (Fast)", ale potom seriál dostal svoju dospelú tvár a ukázalo sa, že ide o veľmi dobre napísanú a zahranú krimi-psychologickú sériu. Miro Šifra sa vypracoval na dobrého scenáristu, jedine kamera Martina Doubu mi v niektorých momentoch moc nesedí. Potešil track od Gleba a teším sa na ďalšie diely.

• 28.12.2019  12:43
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Po vizuálnej stránke krásna rozprávka, ale scenár je tak zlý, že som ju ani nedokázal dopozerať.

• 27.12.2019  22:11
    Marie Terezie II (TV film) (2019)

Je mi ľúto toľkých kvalitných hercov v takejto kostýmovej telenovele z panovníckeho dvora. Zúfalý scenár si vyberá pikantné epizódy zo života MT a z minisérie tak robí frašku. Vizuálna podoba dobového Prešporku sa ma navyše ako lokálpatriota dotkla. Napriek množstvu investovaných peňazí jedno z najhorších domácich diel čo som videl.

• 20.12.2019  10:41

Pokiaľ máte predstavu o Zaklínačovi vytvorenú na základe počítačových hier, tak netuším ako na vás seriál zapôsobí. Ja milujem Sapkowského knihy a dopredu som radšej nemal od seriálu žiadne očakávania. To čo som videl v prvom dieli ma nadchlo. Cavill je skvelý. Hlášky z kníh fungujú, postavy sú vybrané dobre. Výprava, hudba, efekty, bojové scény sú nadpriemerné. Je to krvavé, drsné a taký má Zaklínač byť. Na rozdiel od poľského seriálu, ktorý ma nebavil je toto lahôdka.

• 16.12.2019  21:10
    Princip slasti (TV seriál) (2019)

Tento seriál mi pripadá, akoby niekto mal veľký balík peňazí a až potom rozmýšľal, čo za neho natočí. No a peniaze sa míňajú pomaly, stále ich je v rozpočte dosť, tak pridáva postavy a dejové linky, až z toho vznikne nekonečne dlhý seriál, plný postáv, o ktorých už neviem, kto je kto. Fajn hudba, lokácie, atmosféra, medzinárodné prostredie a herci, ale mohlo to mať o polovicu menej dielov a hercov a bolo by to minimálne jednoduchšie pochopiť.

• 10.10.2019  16:53
    Premiér (TV seriál) (2019)

Nečakaný úspech! Veď si priznajme, kto čakal, že nové dielo Jaromíra Soukupa sa ocitne takmer na čele rebríčka. To že ide o rebríček najhorších seriálov nie je podstatné. Tešme sa sním a hlasujem za premenovanie rebríčka "Nejhorší seriály" na "Nejhorší seriály Jaromíra Soukupa".

• 12.9.2019  22:08

Cestopisné filmy Pavla Barabáša mi pripomínajú moje obľúbené dobrodružné knihy z detstva. Človek pri nich zažíva dobrodružstvá, ktoré on sám nikdy nezažije a pozrie sa na miesta, kam sa nedostane. Páčila sa mi vizuálna stránka filmu a kamera, kvôli ktorej pána Barabáša už roky obdivujem.

• 30.8.2019  22:10

Priznávam, že nie som veľmi Tarantinov fanúšik. Vtedy v Hollywoode je iba štvrtý Tarantinov film, ktorý som videl a prvý na ktorý som zašiel do kina a ktorému dávam 5*. Nedalo sa však inak. Film je nádherná poctou kinematografii, natočenou v jej najlepšej tradícií. A to tak, aby divák usadol do kresla a dve a pol hodiny zízal s obdivom na plátno. Nádherná kamera, krásne lokácie, úžasná nálada 60. rokov a duo DiCaprio - B. Pitt, ktorí sú jedni z najsympatickejších filmových buddies, na akých si spomínam. Záverečných 10 minút filmu, asi viac potešilo Tarantinových verných fanúšikov ako mňa, ale uznávam, že je nápadité a dalo filmu pointu. Keby tú pointu film aj nemal, mňa tie vtipné, dobre zahrané a natočené, pestré 60tkové "Historky z Hollywoodu" bavili sami o sebe. 10/10

• 28.5.2019  15:53

Po vzhliadnutí 4. epizódy si pre porovnanie odporúčam pozrieť tento dokument: https://youtu.be/FfDa8tR25dk Mráz mi behá po chrbte, ako verne je seriál natočený. "Bioroboti" odpratávajúci "Mášu" boli skutoční hrdinovia!

• 14.5.2019  19:18

Žijeme dobu, kedy televízna produkcia dosahuje vrchol a predčí aj kinofilmy. Neuveriteľne autentické spracovanie. Tomuto dielu nejde čo vytknúť. Človek iba zíza, vovnútri sa trasie a dúfa, že niečo takéto sa viac nezopakuje.

• 14.4.2019  10:31
    OTO 19. ročník (TV pořad) (2019)

Program by s trochu súdnosti jeho tvorcov mohol byť fajn, ale neustráženie si stopáže, priveľa fórov, ktoré išli do prázdna a opakujúce sa trápne momenty ho pochovali. Hviezda navyše za Michala Hudáka.

• 26.1.2019  20:58

Aron Grünhut bol bratislavskou osobnosťou o ktorej sa stále málo vie. Hrdina, ktorý zachránil vyše 1300 Židov pred istou smrťou počas druhej svetovej vojny. Oceňujem, že o ňom bol nakrútený tento dokument, ktorý zachytáva spomienky jeho syna a stále žijúcich zachránených ľudí. Práve v časoch, kedy je extrémizmus opäť na vzostupe, je potrebné si pripomínať našu históriu a vyzdvihnúť hrdinov, ktorých činy by nemali zostať zabudnuté, ale byť pre nás inšpiráciou aj v dnešnej dobe.

• 10.1.2019  08:05
    Hypnoshow (TV pořad) (2019)

Prosím ľudí v Markíze, aby navždy zabudli, že tento program kúpili a ani sa nesnažili vyrábať ďalšie diely. A Dano Dangl by mohol mať trochu sebareflexie a skúsiť si hľadať iný job, lebo moderovanie mu ani trochu nejde.

• 23.11.2018  23:01

Veľmi príjemné prekvapenie. Po lacno vyzerajúcich vianočných filmoch minulých rokov, Netflix konečne vytiahol A-čkový vianočný film pre celú rodinu. Neodporúčam príliš rozmýšľať, len sa proste nechať baviť. Má to príjemnú vianočnú náladu, akciu, humor a veľké plus v podobe Kurta Russella, ktorý je asi najviac cool Santa, aký sa doteraz vo filme objavil! Myslím, že sa zrodila nová filmová vianočná klasika.

• 1.11.2018  08:59

Film o živote Freddieho Mercuryho a skupine Queen vhodný pre celú rodinu. Hnevalo ma to? Nie! Nudil som sa? Nie! Ani raz som sa počas premietania v kine nepozrel na hodinky. Strhujúci výkon Ramiho Maleka človeku nedovolí odtrhnúť oči z plátna. Kvôli záverečnému Koncertu prosím nečakajte na webové verzie a choďte do kina. Na čo najväčšie plátno s najlepším zvukom. Toto je šanca pre nás všetkých, ktorí sme Freddieho nestihli zažiť naživo, precítiť jeho hudobnícku genialitu. Neviem posúdiť, ako film zapôsobí na nefanúšikov Queen, ale pre ich priaznivcov je film povinnosťou vidieť. Pre mňa doteraz film roku 2018.

• 28.6.2018  23:04
    Fauda (TV seriál) (2015)

Veľmi príjemné prekvapenie. Izraelský seriál, ktorý ukazuje izraelsko - palestínsky konflikt z oboch strán. Dôležité je, že ukazuje ako násilie páchajú jedni aj druhí a na oplátku tiež trpia obe strany. Veľmi vážna téma, seriál sa nebráni zobrazovaniu násilia, ale ponúka aj zopár úsmevných scén. Veľmi zručne natočené a autenticky zahrané. Predpokladám, že rozpočet nebol príliš vysoký, ale za tie peniaze tvorcovia dosiahli viac ako sa podarí mnohým vysokorozpočtovým produkciám. Teším sa na tretiu sériu.

• 28.1.2018  21:34

Škoda premrhaného potenciálu, mohol to byť celkom zábavný seriál, ale toto je iba nie moc vydarená exhibícia Juraja Kukuru. V porovnaní s úrovňou inej českej verejnoprávnej krimi tvorby - odpad a ako komediálny seriál to tiež neobstojí. Toto je prípad, kedy ma takmer hnevá, že na takéto niečo boli použité moje koncesionárske poplatky.

• 7.1.2018  20:41
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Nečakané prekvapenie! Výborná seriálová jednohubka, ktorá poteší netradičným námetom, britským čiernym humorom, filmárskou originalitou, výborným soundtrackom a výberom ústrednej hereckej dvojice. Tých dvoch, bez ohľadu nato, ako veľmi strelene sa chovajú, proste musíte mať radi a držíte im palce na ceste na koniec poj***ného sveta.

• 12.11.2017  21:48
    Hans Zimmer v Praze (koncert) (2017)

Konečne vidím detaily dvoch najlepších koncertných zážitkov mojho života. Krásne nasnímaný koncertný záznam!

• 7.9.2017  22:27

Kto mal rád pôvodného rakúskeho Komisára Rexa, asi nebude sklamaný. Ide o adaptáciu pilotného filmu na slovenské pomery a podmienky. Juraj Bača na moje prekvapenie pôsobil sympaticky a úloha Richarda Majera mu sadla. Ostatné obsadenie bolo tiež v poriadku. Pes (teda trojica predstaviteľov Rexa) podľa očakávania zlatý. Vizuálne pekne natočené, tím okolo Petra Bebjaka sa snažil. Problémom je samotný formát, ktorý nie je klasické krimi, ale skôr taká krimi rozprávka. Logika tu nehrá žiadnu úlohu a Rex sa nedá porovnávať s poriadnymi krimi seriálmi. Ako program pre komerčnú stanicu na večerný prime-time dobré, ale nič viac.

• 1.9.2017  21:58
    Živá řeka (2017)

Erik Baláž ani v treťom diely zo série Tajomné Karpaty nesklamal. "Živá rieka" Belá - jedna z posledných divokých riek strednej Európy poskytuje útočisko množstvu živočíchov, ponad i pod svojou hladinou. Človek až neverí, aké napínavé môžu byť scény zo života drobného vodného hmyzu, vtákov, alebo rýb. Baláž ich dopĺňa fascinujúcimi zábermi vydier, medveďov, vlkov, či rysov. Dokument o kráse skutočnej slovenskej divočiny, ktorú si musíme chrániť a nepripustiť jej ohrozenie. Veľmi pekný dokument, ktorý stojí za to vidieť!

• 1.5.2017  22:00

Pre mňa doteraz najmilší film o slovenskej prírode, aký som videl. Veľká poklona tvorcom za autentické zábery zo života tatranských medveďov a priblíženie života nesmrteľného lesa Vysokých Tatier. Film, ktorý by mali premietať na školách, aby sme si viac vážili svoje prírodné bohatstvo a chránili dávny prales, plný rozmanitých foriem života.

• 31.12.2016  10:24
    Vinnetou (TV seriál) (2016)

Nebudem porovnávať televíznu minisériu s kinofilmami zpred vyše 50 rokov. To sa proste nedá. Winnetoua z roku 2016 hodnotím ako voľnú televíznu adaptáciu knižnej klasiky, z ktorej si okrem mien postáv nezobrala takmer nič. Táto indiánka pre modernú generáciu mi viac ako Winnetoua pripomínala nejaký klon Tanca s vlkmi. Pozitívne hodnotím snahu tvorcov o vizuálne pekné a čisté zábery, krásne kostýmy a aj dobrý výber hercov. Celá miniséria však zlyháva v tom podstatnom a to scenári. Niektoré dejové zvraty sú nelogické, niektoré vyslovene smiešne. Keď Winnetou zomrel, prvýkrát mi to nebolo ľúto. Necítil som nič, lebo som si k tejto postave počas sledovania filmov nevybudoval žiadny vzťah. To je pre film dosť zlá vizitka. Záverom: cením si odvahu RTL (a sním aj RTVS ako koproducenta) ísť do tohto projektu, už len preto, že určite dobre vedeli, čo tým na seba zo strany skalných fanúšikov filmovej klasiky privolajú. Žiaľ snaha tvorcov bola úspešná len do skončenia prvého dielu - ten hodnotím 4*. Druhý diel bola čistá komédia, alebo skôr fraška za 2* a tretí diel by mohol hodnotením vyskočit vysoko, lenže zopár scén ho zráža na 3*. Celá séria u mňa za 3* ale vidieť to už viac nechcem.

• 9.5.2015  18:05
    Spud (2010)

Poznáte to - nemáte večer čo pozerať a náhodou natrafíte na nejaký film, od ktorého nečakáte nič a nakoniec sa vám dostane skvelého filmového zážitku. V prípade "Spud" je to tak trochu "exotický film", lebo z JAR som doteraz videl asi iba trilógiu "Bohovia sa museli zblázniť" (aj keď Afriku v prípade tohto filmu človek postrehne iba málo). "Spud" je film o dospievaní, strednej škole, prvej láske - takých sa dnes točia tucty ale vzácny je tým, že nad väčšinou podobnej produkcie vysoko vyčnieva. Detské úlohy boli veľmi dobre obsadené a pre mňa bol veľkým prekvapením John Cleese, ktorý svoju postavu zahral skutočne dobre a postaral sa o uveriteľnú vážnu linku v ináč väčšinou komediálnom príbehu. Ak si chcete zaspomínať na detstvo, strednú školu a všetko čo stým súvisí - dobre sa zasmiať a možno trochu dojať, tak Spuda rozhodne odporúčam.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7