Master19

homepage
Twitter: Master19_CZ

<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87
    • 13.1.2019  21:43
    Případ pro malíře (TV film) (2016)

Prapodivná kriminálka s nudnými Matáskem a Preissem.

• 7.1.2019  21:01
    Propast (TV film) (1983)

Postav jak na orloji, a vlastně dynamická a strhující situace se táhne i když to má jen sedmdesát minut.

• 2.1.2019  18:58
    La La Land (2016)

Připadalo mi to jako nafouklá bublina. Myslím, že jsem pochopil o co mělo jít, bohužel má La La Land dva handicapy. Jednak je to muzikálové pojetí, které jde většinou mimo mě a druhak ústřední dvojici - když mi přijde atraktivnější chlap než ženská je prostě něco špatně...

• 31.12.2018  13:39

Škoda, ta děcka to hrozně mrší. Jinak to mohlo být fakt dobré.

• 23.12.2018  15:36

Vcelku krutá pohádka. Bohužel, ačkoliv to má jen hodinku, mi to přišlo utahané.

• 19.12.2018  22:09
    Dracula (divadelní záznam) (1996)

Písničky bezpochyby ikonické, ale jinak kromě Jirky Korna nestojí za zmínku téměř nic...

• 8.12.2018  19:42

Je zajímavé, že i po padesáti letech je zázračná omlazující kosmetika stále na stejné úrovni. Není moc dílů, kde by vraždila žena, určitě to ale neznamená, že by nebyla Columbovi důstojným soupeřem. Geniální je dialog, kdy se Columbo ptá, kdo má k inkriminovanému místu klíče a Viveca odvětí, že: "já a spousta dalších lidí, chcete seznam?" a Columbo odvětí s potutelným pousmáním "Seznam nebude potřeba, madam."

• 26.11.2018  21:45
    Trpaslík (TV seriál) (2016)

Nejlepší český porevoluční seriál.

• 18.11.2018  22:27
    Rubikova kostka (TV film) (1984)

Mohla by to být dobrá detektivka, ale technické provedení je to prachbídné...

• 13.11.2018  21:30
    Pamětnice (2009)

Žádný zázrak to není, ale jako inventura vynikajících herců rozených před válkou je to k nezaplacení. A pravděpodobně životní herecký výkon Tomáše Magnuska. Musím se přiznat, že mě to párkrát i pobavilo.

• 5.11.2018  08:30
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

V podstatě není co vytknout a přece mě to nebavilo. Švehlík s Dvořákem svým charismatem odsouvají ostatní postavy někam do pozadí, ale všechno je tak nějak černobílé a divák nemá zájem se s kýmkoliv na obrazovce identifikovat. A protože to je první film, kde se mi nelíbila Petra Špalková, nemůžu jít s hodnocením výš. Jak už tu bylo několikrát zmíněno, závěrečné slovo Jiřího Stránského je nejlepší část filmu.

• 31.10.2018  20:53

V dnešní terminologii místy až bláznivá komedie plná humoru ve dvou úrovních. Bohužel z dnešního pohledu je ta prvoplánová už dosti vyčpělá. Ta druhá naštěstí drží i díky výtečnému Řandovi, Menšíkovi a dalším.

• 29.10.2018  21:26
    Jake a piráti ze Země Nezemě (TV seriál) (2011)

Taková prapodivná míchanice nastavená tak, aby se děckám co nejvíc líbila. Asi to i funguje, ale prakticky se vytratil humor, což mi vadí. A taky to že hodným se vše daří a zlým vůbec nic je něco, co tak nějak... není ze života.

• 29.10.2018  21:23
    Tulík a Týnka (TV seriál) (2012)

Styl Teletubbies pro o něco starší. Pozor, sledování ve vyšším věku způsobuje pokles IQ.

• 29.10.2018  21:21
    Backstage (2018)

Film jsem dokoukal jen díky (kvůli) Svitovským exteriérům, které mě jako obyvatele Zlína opravdu nemohou nechat netečným. Ovšem příběh a hlavně herecké výkony jsou úplně mimo mísu. Tedy, já jsem ta mísa... Tanečně to asi má nějakou hodnotu, ale není to něco co by mě bralo.

• 23.10.2018  22:52
    Obžalovaný (1964)

Výjimečný film. Krom ostatního obsahuje spoustu pravd které nejsou poplatné době a režimu. A pak je tu druhá úroveň a to dokumentární o tehdejší době a tak dále. Jako bonus je to nesporně dobře natočené a zahrané.

• 18.10.2018  20:44
    Hopsasa (TV pořad) (2016)

Teda Hopsi, co to panděro? ;-)

• 18.10.2018  20:43
    Brambory a draci (TV seriál) (2004)

Tohleto praštěné království je vážně moc velký úlet.

• 18.10.2018  20:39

Celkem nuda, protivník to chce promyslet tak dokonale, že je pro Columba až trapně snadnou kořistí.

• 17.10.2018  22:09
    Dovolená v éře páry (TV pořad) (2018)

Podivnost.

• 17.10.2018  21:54

To herecké obsazení je fantastické, je velká škoda, že se sešlo právě v takovémto filmu, který tak nějak pozbyl náboj. Některé hlášky jsou opravdu dobré (většina je už zmíněna v komentářích, snad ještě: "Najednou jsem viděl, že ho vidím, tak jsem ho přišel zatknout."), nicméně jako film už je dnes sledovatelný leda tzv. fajnšmekry.

• 16.10.2018  07:42
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Mírně neobvyklá kriminálka s dobrou atmosférou. Ve třetí sérii je pachatel psychopatický až moc "na sílu", nicméně líbí se mi, že jeho oběti si nemusí chodit pro kulku daleko. Pobaví hláškující Donutil, mohou zaujmout některé vedlejší postavy, protože je dost času se jim věnovat.

• 15.10.2018  08:44

Jestli je nějaká příručka "Jak natočit dojemný film", tak by si Jiří Vejdělek měl pro příště pamatovat, že není dobrý nápad použít ji komplet celou, ale vybrat jen něco. Zní to sice skvěle - road movie matky s dcerou původně odcizených, smrt otce a manžela, rakovina, krize vztahu, ztráta respektu mladé generace, ztráta příčetnosti staré generace, nemanželské dítě... Je tu všechno a všeho moc škodí. Eliška Balzerová mi byla ve světácké póze ala Ženy v pokušení protivná, Tatiana Vilhelmová je nepříjemná jako obvykle a o ostatní moc nejde. Nejpříjemnější okamžiky jsou ty, kdy se cestovatelky spolu baví normálně, bez afektu a to je fajn. Pózy a přehrávané dojemnosti nefungují. Škoda.

• 8.10.2018  22:50

Zoufale nudné nostalgické šťourání malého kluka. Samozřejmě že to je velký příběh malého člověka, ale otázkou je, jestli mu měl být věnován celovečerní film. Je tu všechno, co už bylo (a bude) v těchto typech filmu vyřčeno a naznačeno, ale na rozdíl třeba od Bylo nás pět nebo Obecné školy, tady absentuje humor a přebývá obtloustlý vypravěč Jandák v jedné ze svých posledních rolí před vstupem do vysoké politiky...

• 6.10.2018  22:37
    Pepa (2018)

Snažím se v každém českém filmu najít aspoň tu jednu hvězdu. Vyškrábnout ji... kdekoliv. A musím říct, že tady to nešlo, prostě není kde brát. Čtyřicet minut jakéhosi představování, nebo úvodu, nebo co a pak má začít děj a je úplně jasné, že děj nebude. Příšerné, fakt.

• 1.10.2018  08:36

Jedna z těch romantických komedií, která vyšumí stejně rychle jako úterní díl "ordinace". Stejně jako v té ordinaci, ani tady nedojde k vývoji postav, největší změnou v charakteru je ostříhání táty Klepla. Hádky a konflikty se jako mávnutím kouzelného proutku vyřeší a najednou nikdo neřeší, co bylo předtím. O hodné je postaráno, zlí jsou vymáchání v hovnech, nepřející vyhozeni, přející odměněni. Tak to má být, tak to mají děvčata rády. Na druhou stranu to má spád a není to úplně stupidně natočeno, takže trochu nadhodnotím.

• 24.9.2018  09:22

Na tento film jsem měl už chvíli spadeno a proto potěšilo, když běžel v neděli dopoledne na déčku. Obrázky a animace působí chvílemi až humpolácky, ale pak přijdou epické obrázky moře a ledu, lodi, kouře, vody... Příběh je opravdu poutavý, dialogy po úvodní ukecané pasáži spíše strohé a Saše prostě nejde nefandit. Otázkou je jestli je to vůbec pro děti.

• 24.9.2018  09:17
    Popples (TV seriál) (2015)

Takoví roztomilí Critters. Tedy roztomilí... Otravní a nudní. Samozřejmě řeší milionkrát zopakované "problémy" i ty "moderní" jako je závislost na telefonu. Ke koukání to ale moc není.

• 16.9.2018  14:50
    Past (1950)

Celkem pomalý rozjezd, ale jak začne jít do tuhého, je to náramná podívaná.

• 16.9.2018  14:49

Já nekradu, já uklízím... Blbina na entou s pár záblesky humoru.

<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87