Master19

homepage
Twitter: Master19_CZ

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 22.1.2018  08:21

Vynikající. Jsem vždy v sedmém nebi, když jsme s dcerou oba vtáhnutí do děje a příběh a jeho emoce námi vládnou. Ona nemá ponětí o pákových videohrách, nezná pacmana, neví proč postavy z Ralphova baráku skáčou v pravých úhlech, nemůže chápat význam zdrojového kódu, virů atp., ale stejně byla nadšená. Tak se pozná dobře udělaný film. Já jsem byl naopak uchvácen množstvím narážek a vtípků, ale i nekonečnou akcí, která ovšem děj posouvala, na rozdíl od mnohdy samoúčelných letů odnikud nikam. À propos děj: jeden z nejlépe vymyšlených příběhů v animáčích ever. Fakt.

• 22.1.2018  08:11
    Šejdrem (TV film) (2008)

Díky -nejen- tomu filtru jsem při vší snaze nedokázal odhadnout, ze kterého roku tato pohodová komedie (?) je... Nehledě na dokonale vykreslenou vesnickou atmošku je nutno vypíchnout herecké obsazení. Trojanové samozřejmě tvrdí muziku, ale Klus, Dulava, Příkazký, Bareš i Olda Vlach mají co hrát. Marie "Saša" Doležalová vypadá skoro stejně jako v Comebacku, ale stejně bych jí téměř nepoznal a Mirka Pleštilová, inu tu vidím rád kdykoliv. Zápletka by vydala na jednu slabou anekdotu, ale film přesto nenudí a zejména ti, co odešli z vesnic do města, si rozhodně najdou svoje.

• 18.1.2018  21:56
    Benny (studentský film) (2016)

Fajn kraťas s prakticky profi vizuálem. Potěšila hlavně dámská část herectva, ale i kluci jsou v pohodě, dialogy fungují, nejsou zbytečně natahované, rychle to uteče.

• 18.1.2018  15:30

Překvapivě vtipné a zábavné. Samozřejmě že pro mě už je teď zajímavější ta dospělácká rovina s výbornými Vomáčkou, Landovským a Kostelkou, ale pro děti musel být tehdy nářez i ten hlavní příběh, kdo by tuhle věcičku nechtěl mít doma. Potěšilo i pěkné komorní prostředí Nového Města nad Metují, prostě pohodová rodinná komedie. Zub času zapracoval, ale stále dobře koukatelné.

• 14.1.2018  22:33
    Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)

Půvabná komedie z velmi neveselé doby a prostředí. Jak to Mirkovi Donutilovi sedlo, tak Ondra Vetchý se dost trápí. Tady měl být Řek a třeba by to bylo za pět hvězdiček. I tak se na to dobře dívalo, myslím po filmařské stránce, zobrazená doba a téma spíš mrazí.

• 14.1.2018  16:48

Zklamání. Mnohdy vidíme podobné postupy jako u Obecné školy, ale ne, nefunguje to. Úplně chybí ta poetika vyprávění, vtípky tu jsou, ale prostě to není ono. Spoustu věcí jsem nepochopil, třeba když si Eda prohlíží nahatou maminku při převlékání. To mělo něco znamenat, nebo to bylo jen kvůli Terezce? To Fabiánovic dvojčata bylo jiné kafe... ;-) Nebo s Vlkem - celou dobu nás příběh vede k nutnosti usmíření a pak ho nechá zabít? Nevím no, asi jsem čekal něco jiného.

• 14.1.2018  16:40
    Letadla (2013)

No tak, po pěti minutách je jasné, co se stane, co se stane pak, i co se stane potom i jak to celé dopadne. Bez špetky napětí. Zpozornil jsem jen při průletu tunelem a... no, asi ani tvůrci nevěděli co s tím. Trapas. Jestli existuje někdo, kdo během kvalifikace netušil a nevěřil, že to celé Prášek vyhraje, pak mu gratuluji k opravdu snadno překvapitelné mysli... ;-)

• 14.1.2018  16:33

Po slabé jedničce rozhodně krok správným směrem. Opět jde prakticky o neustálou akci v téměř nadzvukové rychlosti. Ale tentokrát má příběh smysl a Bručounovi má divák důvod fandit. Ale hlavně! Je tu záporák a to ne jen tak ledajaký. Výborný! A navíc má jako pomocníka svou libovou dcerušku. Jednoznačná killer feature tohoto filmu. A vzhledem ke scénce po titulcích je téměř jasné, že se můžeme těšit i na trojku. A ta už bude možná za 4 hvězdy... PS: Překvapilo, že část hudby má na svědomí Česká a Slovenská filharmonie.

• 14.1.2018  16:25

Slabý animák s vyloženě nevýchovným příběhem, taky to dostane od dvojky zaslouženě "sežrat". Vtip se v podstatě nekoná jen gagy a zejména cukání končetin po prudkém zásahu si tvůrci vyloženě vychutnávají. Mezi záporáky je trochu chaos a půl příběhu vlastně není ani jasné, kdo je klaďák. Takže ve výsledku nejvíc pobavily závěrečné titulky s PSY, jehož tam Jihokorejská produkce nezapomněla vklínit, jakkoliv se tam vůbec nehodí...

• 12.1.2018  23:38

Trvalo to dost dlouho, ale pak mě to došlo! A od té doby jsem se bavil. Vynikající a přitom to mohl natočit kdokoliv... (kdo má uchošťoury, líh a trochu toho talentu).

• 12.1.2018  08:36

Je velký kumšt natočit s takovými herci tohle... Je znát, že specialitou Zdeňka Flídra byly spíš filmy pro mládež, protože nejvíc se mi líbila ta rovina mladého, ta byla uchopena pevně a jasně. Ostatní je neslané nemastné.

• 11.1.2018  11:38

Šílená nuda snažící se o punc "západní" kinematografie drsnou hudbou, rychlými bouráky, nahotou či nedabovanými cizinci. Nezakryje to ale ani omylem vypravěčskou nemohoucnost a stupidní příběh.

• 10.1.2018  13:57

Bizarní pseudodokumentární horor o minulosti i budoucnosti. Mě nevadí, že je vše inscenované, Dalibor do toho šel a zahrál to a je mi jen nekonečnou záhadou proč? Když snad i jemu muselo být jasné, že scény s hymnou, na koupališti nebo ve Frýdku pro něj nemůžou vyznívat dobře. Nebo nebylo? Závěr je mrazivý i když mi je také trochu proti srsti. Nelituju, že jsem se na to podíval, sem tam se v prasečích očičkách Daliborka objeví pohled, který od lidí ze svého okolí zná asi každý. Brrr.

• 9.1.2018  08:24

Sem tam drobný šumlík, ale jinak perfektní. Respektive, je kam se rozvíjet a proto se budu zase po čase těšit na pondělní večery.

• 6.1.2018  23:57

Těžko hodnotit. Knížku jsem dceři četl nesčetněkrát, protože ji v pravidelných intervalech vyžaduje. Fascinující je, že málokdy se identifikuje s nějakou postavou a tady s Lisou to funguje jak v knížce, tak v tomto filmu. A to Lisa nemá žádné princeznovské šaty, hračky, ba ani boty. Příběhy kamarádů z Bullerbynu prostě jsou tak obyčejné, že je velmi lehké si představit, že je prožíváte sami. Pohoda a barvy v tomto filmu to ještě stupňují, moc hezky se na to kouká.

• 6.1.2018  23:36

Bezpochyby výborně řemeslně a herecky odvedená práce, ale já prostě tyhle filmy, kdy se děj skoro nehýbe, detektiv se snaží, nic nevyřeší, všechno se vyvrbí tak nějak samo a nakonec se ukáže, že to stejně... Ale nic, nebudu spoilovat. Jasně, jde o tu atmosféru a tak vůbec, ale prostě se to na mě moc táhlo a celkově neuspokojilo.

• 29.12.2017  22:14
    Korunní princ (TV film) (2015)

Velkolepá pohádka, jak herecky, tak exteriéry a vůbec výpravou, ale na mě nefungovala.

• 29.12.2017  22:11
    Ozzy (2016)

Bezzubý animáč plný vyceněných zubů. Nepohlížel jsem na něj apriori jako na nějakou druhou ligu, ale bohužel to z toho musí postupem času vycítit každý. Nejde o render, cena výpočetního výkonu je nakloněna masové produkci, ale ten scénář je prostě slabý a Ozzy, no nemá talent, nemá...

• 29.12.2017  22:06

Hlavně u toho nepodřimujte, jinak vás dabing Jiřího Lábuse lehce zmate a nebudete vědět, jestli koukáte na šmouly nebo na mimoně. Každopádně Gargamel je jasná killer feature tohoto filmu, bez něj by bylo pusto prázdno. Bezpohlavní šmoulové, svou platonickou láskou k jediné šmoulince spíše naznačující latentní homosexualitu, jsou bezprecedentně konfrontování s celou vesnicí šmoulů evidentně jiného pohlaví a závěr asi lehce zmate i diváky školkou povinné: žádné kamarádšofty, sbližování, svatby nebo co. Pryč odsud, na nic nejsou... Největší tajemství šmoulí historie tedy podle mě trvá dál.

• 29.12.2017  21:52

Spíš horor než pohádka, ale ono se u Erbena není co divit. Tohle rozhodně není pro děti a když o tom tak přemýšlím, natočené je to tak, že to není ani pro dospělé...

• 21.12.2017  22:21
    Svatojánský věneček (TV film) (2015)

Excelentní herecký ansámbl bezradně utopený v kostýmech, parukách a bezduchém scénáři. Škoda promarněné šance, ačkoliv to možná mělo být pojato rovnou jako komedie s pohádkovými prvky a pak by to třeba dopadlo lépe.

• 20.12.2017  22:18
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Popravdě jsem neviděl větší rozdíl ve verzi s nosem a bez nosu. Ale nutno uznat, že jsem si docela dlouho myslel, že jde o pohádku německou, protože výprava je opravdu velkolepá. Současně vykazuje i další neduhy německých pohádek a to absence humoru, inertní postavy, nuda a natahovaný konec. Nejlepší je samozřejmě hlavní záporák (jestli jsem to dobře pochopil) Jastraban a pěkně vybrané exteriéry. Znovu vidět netřeba.

• 19.12.2017  10:03
    Zahrádka pod hvězdami (TV seriál) (2017)

Nejdřív jsem se vyděsil, ale náboženská rovina je překvapivě kvalitně potlačena. Nicméně potom nechápu, proč vlastně nechávat samotného Ježíška a jeho rodinu?! Takhle z toho zůstala pohádka o klukovi s nadpřirozenými schopnostmi, kterých jsou tisíce. A hlavní věc, spousta z nich je vtipných a je s nimi zábava. To s Ježíškem nehrozí a proto hodnotím pod dojmem klasického: "zažít nudu - jó, to vadí!".

• 19.12.2017  09:58
    Pettson a Fiškus (TV seriál) (1999)

Je mnohem lepší, když starý samotářský chlap nemá přehnaně důvěrný vztah s nějakým děckem, ale aspoň s kocourem. Hned to vypadá tak nějak důvěryhodněji. Takhle je severská poetika stravitelná a dívá se na to hezky. Nejsem si ale jist, jestli to není spíš pohádka pro seniory než pro děti...

• 19.12.2017  09:54
    Skřítkové z písku (TV seriál) (2009)

Pěkně udělané, ale příběh nula nula nic, zabere stěží na ty nejmenší.

• 19.12.2017  08:58
    Pohádky naruby (TV film) (2016)

Výborné! Ovšem rozhodně ne pro děti!!!

• 18.12.2017  16:25
    Nauč tetu na netu (TV pořad) (2016)

Zápletka o řád převyšuje provedení a předvedení.

• 18.12.2017  16:21
    Pok a Mok (TV seriál) (2011)

Animace a obrázky výborné, gagy taky celkem super, ale pointa v tom, že osvěžovač vzduchu je jedovatý (apod.) to spolehlivě zabije.

• 18.12.2017  14:57
    Slečna Zazi (TV seriál) (2013)

Další zbytečný seriál, kde se děti chovají hloupě a dospělí ještě hůř...

• 18.12.2017  14:51
    Obláčkový chléb (TV seriál) (2010)

Tak trochu úlet, ale když se to vezme kolem a kolem, dává to smysl.

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83