Master19

Twitter: Master19_CZ

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
    • 22.9.2017  21:42
    Pes ro(c)ku (2016)

Podivný patvar, který američané tak nějak tlačí do Tibetu, Čína zase tak nějak do nikam. Rocková muzika je určitě věc skvělá, ale jestli se hodí do podobného typu animáku si jist nejsem.

• 22.9.2017  13:04

Sestříhání ze seriálu je bohužel více než patrné. Každopádně dobová atmosféra je zachycena velmi uvěřitelně a notoricky známé postavy a události Rudolfínské doby jsou zobrazeny bez zbytečných kudrlinek (nehodnotím historickou věrohodnost). Zejména morová epidemie a poprava českých pánů jsou pojaty velmi syrově a dokáží zaujmout. Herectví Petra Čepka je hluboké jak středověká beznaděj, ale na vyšší hodnocení jako celek to u mě není.

• 22.9.2017  12:59
    Hledání ztraceného času (TV pořad) (1991)

Výjimečná dokumentární série, kterou jsem svého času v televizi aktivně vyhledával.

• 21.9.2017  08:01

Tenhle film je jako Májka - zlaté dědictví. Všichni si ji občas rádi dáme, ačkoliv to co je uvnitř není úplně to nejlepší. A tak se radši tváříme, jako že ji nejíme... Pro mě skvělý herecký výkon trojice chlapáků, protkaný hluchými místy, ale i vtipnými momenty.

• 21.9.2017  07:48

Výjimka, kdy pokračování přebijí první díl. Většina stojí a padá na Tomáši Holém, ale ohromnou devizou je také Jana Preissová (toho času skutečně k nakousnutí) a pak exteriéry Českého ráje, které jsou zakomponovány tak přirozeně, že na diváka ta pohoda a atmosféra přímo padá.

• 21.9.2017  07:42

Tahle komedie mi není úplně proti srsti, ale současně mě nějak extra neoslovila. Sobotova koktavá nejistá póza je akcentována mnohem více, než v "Jáchymovi", bohužel protistrana v podání Heleny Vondráčkové totálně selhává. Naštěstí je tu parta nahrávačů: Šimek (zcela výjimečně ve filmu), Menšík, Krampol a Nárožný jako legendární Metoděj Mydloch. Snad více, než banální zápletka mě na tomto filmu ovšem baví obraz "oslizlého" Českého Krumlova pod nánosy oprýskané šedi, nebo drobné gagy v druhém plánu (nejradši mám scénku, kdy Jirka Wimmer během zkoušky škrtí kolegyni).

• 20.9.2017  20:53

Zevrubně nevtipná komedie. Vladimír Sís ve svém sportovním úletu sice měl dobrou ruku na herce (Hrušinský, Hlinomaz či drobní Kovářík, Lipský a koneckonců i Jirka Lírů), ale ti se bohužel filmem jen propitvořili. Nakonec nejvtipnější jsou ty bábiny v šátcich, jako ultras domácího týmů hokejistů...

• 18.9.2017  08:53
    Mimi šéf (2017)

Skvělý nápad, který však, jak se postupem času ukazuje, vystačí tak na dvacetiminutový animáček. Tady už od půlky přichází velká nuda, ze které vytrhávají jen pěkně dělané fantazie a flashbacky.

• 11.9.2017  23:45

Já neholduji historickým dramatům a k stoprocentní věrohodnosti událostí starších než cca 200 let jsem poněkud skeptický. Také ačkoliv nejsem úplný analfabet, jsem dalek rozlišovat raně a pozdně gotický hrad. Proto jsem nebyl pobouřen ani reáliemi či kostýmy, ale ani kontextem "skutečných" událostí. Viděl jsem komorní konverzační drama s perfektními hereckými výkony barvitě vykreslujícími psychologii jednotlivých postav. Takové filmy bývají nadčasové a o tomto to platí.

• 7.9.2017  22:23

Příjemná černá komedie klasického formátu postupně odkrývající jednu událost pohledem různých aktérů. První iterace je rozjezdová, ale pak už to frčí. Má to náramný spád a je to neukecaně tajemné, což dává prostor překvapením a zvratům.

• 6.9.2017  22:06

Bizardnost prvního Zoolandera byla skvělá, správně načasovaná a seděla. Efekt byl maximálně zábavný a všeobecně platný. Druhý Zoolander bohužel balancuje na hranici a mnoho narážek je pro neznalého amerického bulváru naprosto nepochopitelných. Stále je tu velká kadence zábavných momentů, ale bohužel nedrží při sobě a tak se na třetího Zoolandera už netěším.

• 5.9.2017  23:37

Zajímavá herecká sestava (hlavně ti záporáci), neobvyklé lokace, ale příšerná blbost a taky ti neustále se natřásající domorodci byli velmi otravní... Nebýt černého Rudolfa Hrušinského nemělo by tento film vůbec smysl sledovat.

• 1.9.2017  17:34

Tady si někdo zhmotnil opravdu velkou hrst úchylek... Pravdou je, že kdybych to viděl v pubertě, asi ze mě vyroste jiný člověk. :-) Je to příšerně amatérské, stupidní, dětinské, sexistické... a krom toho je to sranda.

• 31.8.2017  21:18

Zvířecí soft porno... :-) Přišlo mi až úchylné se na to dívat beze slov, jako kdyby to byla nějaká romantika. Cítil bych se lépe, kdyby k tomu bylo nějaké průvodní slovo, takhle vážně nevím, při jaké příležitosti je toto vhodné sledovat.

• 31.8.2017  10:14

Trestuhodně promarněný film. Ačkoliv je zápletka na úrovni jednoho dílu Ordinace v růžové zahradě, správným uchopením to mohlo dopadnou skutečně nezapomenutelně. Herecky nezvládnuté nejen ze strany nepochopitelně předabovaného Harapese, ale i třeba od Jany Šulcové. Z pohledu diváka se film dvakrát láme. Úvodní pasáž s rogaly a přestavování rodinné situace je možná trochu nudný, ale bavil mě. Okamžikem nehody přichází lékařská pasáž, která je asi nejlepší částí filmu, má výbornou atmosféru i spád (i díky Kodetovi a Kačerovi) a končí někde kolem místa, kde se Michal Pavlata jde s pugétem karafiátů podívat na Pepu. Tam ve změti zbytečných flashbacků herci úplně ztrácejí půdu pod nohama a film bředne až k happy endu, který je sladký jako úsměv Kláry Pollertové. Právě ve třetí části ztrácí Operace mé dcery téměř vše, co se v prvních dvou povedlo vybudovat. Škoda.

• 28.8.2017  10:34

Já jsem si říkal, jestli je to vůbec možné, to co vidím... Skoro jsem si myslel, že poláci nastříhali do nějakého svého vojenského kameňáku pár scének z českých filmů a seriálů a hotovo. Ale ono to je myšleno jako věc nová. Inu, nehrozí tu, že by nějaký z herců předvedl neotřelou polohu či snad aspoň záblesk civilnosti. To už ti "Rebelové" naťukávají téma okupace lépe...

• 27.8.2017  22:30

Kolikrát už bylo tohle natočeno? Milionkrát? Spíš vícekrát. Tady to máme založené na Příšerkách s. r. o., dobře, sem tam se podařil nějaký ten vtípek, ale příběh je lepší vůbec nesledovat. Kromě toho drobného vrtochu na konci opravdu nic nepřináší. Jednu hvězdičku navíc musí dát ovšem každý, kdo má (tak jako my) doma plyšového Sullivana za samolepky z Billy...

• 27.8.2017  22:24
    Bílá paní na hlídání (TV seriál) (2012)

Slabý večerníček, kuňkavá Martha nemá na celý večerníček sílu.

• 23.8.2017  21:48
    Strach (1963)

Hůře zapamatovatelná konverzační detektivka ponuré atmosféry, leč jaksi bez charismatického protihráče to není ono.

• 21.8.2017  20:47

Karkulín má svou poetiku a před spaním na děti funguje opravdu výborně, kdo by ty lumpárny nechtěl zažít. Pokud se nad tím ovšem člověk zamyslí, jde o dosti ujetou záležitost a to okouzlení až zamilovanost malého "Brášky" (což mi rve uši, v knížce má normální jméno) do Karkulína je naprosto nepochopitelné. Ve vyprávěné formě si posluchač udělá nějaký obrázek o Karkulínovi, aby mu byl příjemnější (pro mě je to něco mezi Sazínkem a kudrnatým medvídkem Pú), ale tady ve filmu je to drsná realistická podoba a podle mě to Karkulína pro "neznalé" úplně zabije. On je prostě naprosto příšerný... :-)

• 15.8.2017  07:31

Vpravdě neuvěřitelný film. Na hraně, spíš tedy za hranou alternativní komedie. Je mi záhadou, jak autoři dokázali koulet z ničeho tu kuličku tak dlouho a pořád to bylo originální, nečekané, bizarní, vtipné, optimistické a současně tak smutné... Nedal bych čtyři hvězdy, kdybych osobně neznal taky jednoho takového piráta. Není tedy tak dokonalý, občas i chodí do práce, ale mnohokrát mi ho kapitán Kirk tak moc připomněl, až mrazilo. Proto vím, že skuteční piráti existují i teď, někteří lidé to fakt mají v sobě.

• 13.8.2017  20:40

Trochu roztahané a ukecané, ale moc hezky se na to dívá. Člověk by si hned jednoho geparda domů pořídil...

• 13.8.2017  20:39
    Annabelle (2014)

Po x letech jsem zase shlédl horor a možná proto budu s hvězdičkami tak štědrý, protože jinak se mi to zdálo jako totální volovina. Vynucený retro styl, aby mohl scénárista použít klasické obezličky v podobě gramofonu, šicího stroje či televizoru. Několik momentů stálo za zapamatování, ale jinak nebylo čeho se chytit, ta baba byla spíš nepříjemná. Ale na panenku neměla, to je fakt...

• 12.8.2017  13:40

Klišé a stereotipy zamrzlé někdy v minulém století. Předseda (tedy starosta) v holínkách jako z Chalupářů, prodavačka smíšeného zboží jako ze Slavností sněženek, atd. Příběh nemá cenu komentovat, je to tak zjevné, průhledné a jasné, až to bolí. Langamajer bez mimiky a v póze ala Doktor od Jezera Hrochů, no prostě pro mě zklamání veliké. Originální tedy ani omylem, ale na letní komedii, kde divák cítí jistotu v každém záběru asi dobré. Jedna hvězdička je za Petru Hřebíčkovou. Ta se neomrzí a když se proběhne po dvoře v kalhotkách, tak to prostě potěší... No a druhá hvězdička je za Jenovéfu a scénu s rentgenem, ta pobavila.

• 7.7.2017  22:22
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Je to tak, přichází skoro stejná revoluce, jako svého času kalhoty na Popelce Libušce, nebo míchání reálného světa s pohádkovým v Arabele. Prostě pohádky musí jít dál, aby byly zajímavé. A tohle pro mě zajímavé bylo. Jasně že to nesedne každému, ale mě se to líbilo a pobavil jsem se. Ondřej Pavelka nepřestává překvapovat.

• 7.7.2017  22:17
    Tři prasátka (TV seriál) (2008)

Ne, není to lepší než těch 33% tady. 3D animace je slabá, ale to není problém, problém je hloupý děj, vtipy místy dobré, ale tohle běží jako večerníček...

• 4.7.2017  22:21
    Dvojníci (1984)

Z dětství si jasně pamatuju ty holé zadky karnevalových tanečnic, ale zábavu ani extra bitky ne. Není tedy divu, že se mi tenhle film moc nelíbí ani teď... Prostředí Rio de Janeira je ovšem velmi fotogenické, každopádně asi by se dneska divili, jak se to tam změnilo.

• 4.7.2017  21:16

Já filmy z období "revolučního vzedmutí 1848" nemám rád. Dalo by se říct, že je nesnáším, ale tady je paralela tak jasná, že divák jen těžko věří, že František Němec jedná v područí C. a K. mocnářství a ne ústředního výboru KSČ. Není vůbec divu, že film prakticky nebyl v distribuci a už vůbec ne v televizi... Herecky famózně ztvárněno a atmosféra zachycena také velmi věrohodně a je úplně jedno, který režim ji způsobil.

• 2.7.2017  20:52

Opravdu hloupý scénář, ale natočené je to kvalitně a děti to bude určitě bavit.

• 2.7.2017  20:49
    Děti z Bullerbynu (TV seriál) (1987)

Doslovné zpracování knížky. Pokud máte Lisu a ostatní děti v paměti podle ilustrací Heleny Zmatlíkové, tak se na tenhle seriál raději nedívejte, protože skutečné švédské děti jsou oproti tomu hrozně ošklivé... :-)

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79