Master19

homepage
Twitter: Master19_CZ

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85
    • 18.6.2018  23:47

Mrazivý film se spoustou věrně zachycených postav, povah a podob. Všeobecná normalizační apatie a bezduchost v krystalické podobě. Opravdu měli tehdy k sobě lidé blíž?

• 17.6.2018  22:14
    Vražda v Mexiku (TV film) (2015)

No je vidět, že není moc masochistů, kteří by se dívali na film, který je kompletně popsán v "Obsahu". Opravdu, ve filmu není vůbec nic navíc... Způsob vyprávění je nicméně zajímavý a občas má až Lynchovské nuance, bohužel to je asi z nouze ctnost, protože to, že se děj nikam neposouvá zřejmě není chtěné. Když už si divák udělá nějaký obrázek, závěr mu ho pro jistotu zmuchlá a zahodí.

• 6.6.2018  22:20
    Výkupné (1996)

Kvalitní a poctivý devadesátkový thriller s příšerně upjatým Gibsonem. V jednoduchosti je krása a tady se mi té jednoduchosti častokráte nedostávalo.

• 4.6.2018  09:53
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Dobré téma, skvěle natočené, tudíž ve výsledku hodně působivé. Nejslabší stránkou jsou herci, za snahu a v celkovém kontextu přivírám oči, ale když Martha Issová provolává "kde jsou naši chlapi" (dovolil jsem si volně přeložit), tak to je na facepalm.

• 29.5.2018  22:41

Viděno na Zlínském filmovém festivalu i s úvodním slovem režisérské dvojice. Z toho bylo zejména patrné, že se jednalo o vypiplané dílo na kterém si dali záležet a věnovali mu hromadu času. Bohužel je vidět, že nadšení nemůže vyvážit produkce molochů Disney nebo Dreamworks. Velkým plusem je vizuál, krásné namalované obrázky zejména ty z Nepálu. Rušivě pak můžou působit Yettiové bez renderu chlupů a s idiotským výrazem jako z nějakého mexického večerníčku. Oni tam celkově působí jakoby nepatřičně, nicméně vlastně nejsou tak důležití. Film je veskrze velice koukatelný, zábavný (nejen díky obezličce v podobě otravného ptáčka) a uteče jako voda. Do plného počtu ale hodně chybí a je to zejména příběh, který je nepochybně slabou stránkou. Nevadí mi enviromentalistická pointa, ale spíš bezradnost vyznění příběhu, které je dospělým divákům jasné už po deseti minutách filmu a děti ho nepochopí ani na konci. Příjemná jednohubka ze které by jeden mohl lehce nabýt dojmu, že běhat týden po Himalájích je taková lehká procházka jako výlet na Kokořín.

• 20.5.2018  12:21
    Conni (TV seriál) (2012)

Pro děti dobře sledovatelný seriál, který jako bonus není stupidní a je o skutečných dětech.

• 20.5.2018  07:54
    Špindl (2017)

Prapodivný mix (nebo vykrádačka) Sneženek a machrů, Snowboarďáků, Padesátky či Románu pro ženy. Ne, není to tím, že film o horách nejde udělat jinak. Když už se divák ujistí, že nejde o žádný výše zmíněný film, nastane nejistota, jestli to není nějaký speciální díl Tvoje tvář má známý Stardance. Bylo mi trapně za Oldu Navrátila, Igora Bareše, Marka Vašuta protože to co "museli" hrát nemělo opustit mysl scénáristovu. Jeden jediný povedený vtip ("A na zadku máte celulitidu") neznamená komedii, a jediný poznatek z filmu pro mě byl utvrzení v tom, jak jsou Krkonoše ošklivé hory.

• 19.5.2018  20:19
    Coco (2017)

Nebylo pro mě překvapení že je to dobrý film, to se dá z hodnocení odhadnout. Překvapením byla stavba filmu, příběh, pointy scén i závěr. Hlavní je že to překvapení bylo v pozitivním smyslu. Velmi dobrý a funkční celek působí na diváka opravdu velmi silně po všech stránkách. Emoce diváka jsou navíc v jasném zajetí filmu a všechny generace se rády nechají unášet, zvlášť když vizuál je nadmíru příjemný. Neokoukaný, příjemný, dojemný a prostě hezký animáč.

• 18.5.2018  19:30
    Středo-džungle (TV seriál) (2009)

V aktuální konkurenci nemá tahle stupidita místo.

• 14.5.2018  17:05
    Maratónec (1976)

Dobře stupňovaný, herecky stabilní thriller, který je ovšem hodně natahovaný. Ono se to tak tehdy dělalo. Každopádně na nudu nedojde, spíš je na obtíž, že má divák dost času na přemýšlení. A to není úplně dobře...

• 14.5.2018  17:02
    Maska (1994)

Maska je stěžejní film jak pro Cameron Diaz (jejíž kariéru tu odstartovala), tak pro Jima Carreyho, který zde potvrdil úspěch Ace Ventury a katapultoval se do naprosté extratřídy světového humoru. Přitom Maska sama o sobě je film divný, plný stupidních muzikálových vystoupení, postavy jsou extrémě šablonovité a gagy přehnaně potrhlé. Ale ono to prostě zafungovalo a já se na ní vždycky rád podívám.

• 14.5.2018  16:54

Nějak jsme se s tímto filmem míjeli, až jsme na něj padli v dětském kině v expresu Českých drah. Překvapení jednak z onoho "kinosálu", tak i z tučňáků. Dalo se na to dívat a ta dynamika se do vlaku dobře hodila. Absence příběhu ovšem hodnocení sráží.

• 7.5.2018  07:52

Nemůže za to Vavřinec ani ostatní herci, nemůže za to krásná příroda, nemůže za to zřejmě ani předloha, ale tento film je špatně postavený a vyprávěný. Neoslovuje a nudí.

• 29.4.2018  22:11
    Metanol (TV film) (2018)

Výborné zpracování tématu, které otřáslo republikou. Sám film je bez emocí, ty pouze zprostředkovává. První část je silnější, protože druhá polovina je více kriminální a kriminálek je v televizi desítka dnes a denně. Zpracování je profesionální, věcné, zajímavé a koukavé. To všechno by stejně asi na 5 hvězdiček nebylo, ale pro hezké záběry ze Zlína a okolí to na plný počet zarovnám.

• 25.4.2018  23:16

Zvláštní, jakoby dětský film, který ovšem vůbec není na veselé téma. I scénář je naivně jednoduchý a v podstatě všechno vychází dobře, přesto se najde pár syrových okamžiků, které stojí za pozornost. Nejvíc ovšem zaujmou herecké výkony malých "zobáků". Přestože na to ani jeden nevypadá, všichni už za sebou mají jeden či více filmů a je to znát.

• 23.4.2018  22:12
    Holubice (1960)

Fantaskní představení filmového umění. Hra černé a bílé, zla a dobra, beznaděje a očekávání. Těžko říct, jak by film působil v barvě, dost možná že dobře, ale taky by ho to mohlo úplně zabít. Každopádně pomalé posouvání děje a složité kompozice s minimem doslovně vyřčeného kladou extrémní nároky na diváka, který musí hodně investovat, aby něco získal.

• 22.4.2018  22:54

Je to tedy pořádná jízda. Soubojové scény jsou opravdu zběsilé a příběhu také nelze moc vytknout. Nosná myšlenka, že "co nejde silou, půjde ještě větší silou" je doplněna ještě o dodatek "i tu největší sílu zlomí přátelství". Je lepší o tom moc nepřemýšlet, jinak bude divákovi divné, že po ukončení bojů během kterých hlavní hrdina přijde o otce, tento nešetří úsměvy (a nejen jimi). Asi prostě nechtěl kazit happy end... Jinak tedy pro úplně malé caparty to není, nedivil bych se, kdyby se báli.

• 20.4.2018  08:14
    Všechnopárty (TV pořad) (2005)

Nejlepší talk-show je ta, ve které je moderátor jakoby neviditelný.

• 19.4.2018  09:12

Sri Lanka je opravdu perlou indického oceánu a jelikož prožívá bouřlivý rozvoj není od věci zachytit ty prchavé okamžiky přerodu v moderní stát. Otázkou je, jestli to není škoda jak se mění, ale tamní lidé si to zaslouží. Jestli si to zaslouží i příroda či společnost je otázka druhá...

• 17.4.2018  21:50

Málokdy je k vidění, že by herec hlavní role nebyl uveden v seznamu herců v záhlaví. ;-) Zřejmě se Alfréd Strejček snaží distancovat od příšerného účesu i hereckého výkonu, kterými se zde prezentuje. Ani ostatní nijak nevybočují ale není divu, ono není moc co hrát, takže nakonec z toho leze nuda k uzoufání. Potěší snad útržky divadelních představení, snad precizní práce s dobovými artefakty a možná Martina Hudečková. O ne, to už by bylo moc...

• 14.4.2018  21:25
    Toni Erdmann (2016)

Výborně vyvážený film, řekl bych že jde prakticky o definici filmu typu "Drama/Komedie". Jediné co bych vytkl je délka, gradace je téměř nepostřehnutelná, přitom poslední půlhodina je skutečně nářez.

• 14.4.2018  21:05
    Maxinožka (2017)

Je tam všechno, co tam musí být: zběsilé honičky, zvířátka, hloupý záporák, vytrhnutí ze spárů smrti... Zápletka je celkem neokoukaná, má to spád, hodí se na to podívat.

• 9.4.2018  10:29

Roztomilá "monstra" po sto padesáté. A příběh je jako přes kopírák, závěr ani nemůže být jiný než že fyzický vzhled není vše, důležité je to co je uvnitř. Blááá, obal prodává, to víme všichni. Pochybuju, že to nějakou šeredku uklidní a přestane mít trauma z pošklebujících se spolužáků. Tvůrci si každopádně vyhráli se sexy mamčou upírkou kterou rozverně dabuje Sabina Laurinová a vtip dodává moula taťka. Když už není kde brát aspoň vypustí zelený oblak... Ha, ha. Dívat se na to dá, neurazí, nenadchne...

• 9.4.2018  10:23
    Sněhulák (2017)

Vcelku solidní kriminálka na dlouhý zimní večer. Nevím, jestli ještě kdy budu chtít stavět sněhuláka, naštěstí klimatické podmínky mi v tomto nahrávají. :-) Pozitivně překvapil Michael Fassbender, který je skvělý, stejně jako severské pojetí které (logicky) výborně funguje a pomáhá aby divákovi běhal mráz po zádech. Jako zápory beru laciné "použití" dětí aby se tlačilo na pilu, rozvláčná rychlost vyprávění a závěr.

• 9.4.2018  10:16

Prezident Blaník na plátno nepatří. Nic proti jeho potenciálu, ale je striktně postavený na aktuální reflexi. Už za rok bude spousta vtipů nepochopitelných pro většinu lidí (kdo by si ty srágory chtěl pamatovat) a za pár let to bude nuda pro úplně všechny, protože tu budeme mít úplně jiné kauzy a terče satiry. Jestli tam je nějaká vizionářská myšlenka se třeba za pár let dozvíme, ale obávám se, že už jí tam nikdo nebude chtít hledat...

• 6.4.2018  07:48
    Laos na vlnách Mekongu (TV film) (2013)

Škoda že tam nebylo více ze severu. Laos od své návštěvy řadím hodně vysoko co se týká nezničené poklidné destinace a tento dokument mi to opět potvrdil. Hezky se na to kouká, hned bych tam jel zase.

• 4.4.2018  22:24
    Podfuk (1985)

Až do placení taxíku to vypadalo na super film. Bohužel toto nastane ve druhé minutě a pak už to je hloupá plácanice. Dobře se sledují Poloczek či Husák, ale hlavní "hrdina" je prostě napřesdržku, ať už dělá cokoliv. Když už děj zabředává do odpadu, naštěstí se vždy objeví strašně rychlej Bill, co tu už byl! Uí, uí!!

• 2.4.2018  22:09
    Croodsovi (2013)

Vcelku bezpečné téma a spousta vtipů "na jistotu" (např. sprintující babička - copyright Zdeněk Troška). To mě zklamalo, ale jinak je to akční, je to veselé a postavy jsou uchopitelnější než v Době ledové. Pohodová jednohubka.

• 2.4.2018  21:50

Obecně se mi tenhle trend netočit "dvojku" ale zneužít úspěch filmu natočením toho "co bylo předtím" moc nelíbí. Despekt je dobrý, protože bývám spokojený i s málem. Tady bohužel nebylo ani to málo. Dejme tomu, že je to kvalitně natočeno ale nuda je tak hmatatelná, že není problém ji vidět i v očích herců. Dám šanci i dalším filmům z trilogie, ale mám trochu strach.

• 28.3.2018  20:39

Je to hrozně blbý... A možná proto se na to dobře kouká. :-)

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85