Master19

Twitter: Master19_CZ

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86
    • 13.11.2018  21:30
    Pamětnice (2009)

Žádný zázrak to není, ale jako inventura vynikajících herců rozených před válkou je to k nezaplacení. A pravděpodobně životní herecký výkon Tomáše Magnuska. Musím se přiznat, že mě to párkrát i pobavilo.

• 5.11.2018  08:30
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

V podstatě není co vytknout a přece mě to nebavilo. Švehlík s Dvořákem svým charismatem odsouvají ostatní postavy někam do pozadí, ale všechno je tak nějak černobílé a divák nemá zájem se s kýmkoliv na obrazovce identifikovat. A protože to je první film, kde se mi nelíbila Petra Špalková, nemůžu jít s hodnocením výš. Jak už tu bylo několikrát zmíněno, závěrečné slovo Jiřího Stránského je nejlepší část filmu.

• 31.10.2018  20:53

V dnešní terminologii místy až bláznivá komedie plná humoru ve dvou úrovních. Bohužel z dnešního pohledu je ta prvoplánová už dosti vyčpělá. Ta druhá naštěstí drží i díky výtečnému Řandovi, Menšíkovi a dalším.

• 29.10.2018  21:26
    Jake a piráti ze Země Nezemě (TV seriál) (2011)

Taková prapodivná míchanice nastavená tak, aby se děckám co nejvíc líbila. Asi to i funguje, ale prakticky se vytratil humor, což mi vadí. A taky to že hodným se vše daří a zlým vůbec nic je něco, co tak nějak... není ze života.

• 29.10.2018  21:23
    Tulík a Týnka (TV seriál) (2012)

Styl Teletubbies pro o něco starší. Pozor, sledování ve vyšším věku způsobuje pokles IQ.

• 29.10.2018  21:21
    Backstage (2018)

Film jsem dokoukal jen díky (kvůli) Svitovským exteriérům, které mě jako obyvatele Zlína opravdu nemohou nechat netečným. Ovšem příběh a hlavně herecké výkony jsou úplně mimo mísu. Tedy, já jsem ta mísa... Tanečně to asi má nějakou hodnotu, ale není to něco co by mě bralo.

• 23.10.2018  22:52
    Obžalovaný (1964)

Výjimečný film. Krom ostatního obsahuje spoustu pravd které nejsou poplatné době a režimu. A pak je tu druhá úroveň a to dokumentární o tehdejší době a tak dále. Jako bonus je to nesporně dobře natočené a zahrané.

• 18.10.2018  20:44
    Hopsasa (TV pořad) (2016)

Teda Hopsi, co to panděro? ;-)

• 18.10.2018  20:43
    Brambory a draci (TV seriál) (2004)

Tohleto praštěné království je vážně moc velký úlet.

• 18.10.2018  20:39

Celkem nuda, protivník to chce promyslet tak dokonale, že je pro Columba až trapně snadnou kořistí.

• 17.10.2018  22:09
    Dovolená v éře páry (TV pořad) (2018)

Podivnost.

• 17.10.2018  21:54

To herecké obsazení je fantastické, je velká škoda, že se sešlo právě v takovémto filmu, který tak nějak pozbyl náboj. Některé hlášky jsou opravdu dobré (většina je už zmíněna v komentářích, snad ještě: "Najednou jsem viděl, že ho vidím, tak jsem ho přišel zatknout."), nicméně jako film už je dnes sledovatelný leda tzv. fajnšmekry.

• 16.10.2018  07:42
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Mírně neobvyklá kriminálka s dobrou atmosférou. Ve třetí sérii je pachatel psychopatický až moc "na sílu", nicméně líbí se mi, že jeho oběti si nemusí chodit pro kulku daleko. Pobaví hláškující Donutil, mohou zaujmout některé vedlejší postavy, protože je dost času se jim věnovat.

• 15.10.2018  08:44

Jestli je nějaká příručka "Jak natočit dojemný film", tak by si Jiří Vejdělek měl pro příště pamatovat, že není dobrý nápad použít ji komplet celou, ale vybrat jen něco. Zní to sice skvěle - road movie matky s dcerou původně odcizených, smrt otce a manžela, rakovina, krize vztahu, ztráta respektu mladé generace, ztráta příčetnosti staré generace, nemanželské dítě... Je tu všechno a všeho moc škodí. Eliška Balzerová mi byla ve světácké póze ala Ženy v pokušení protivná, Tatiana Vilhelmová je nepříjemná jako obvykle a o ostatní moc nejde. Nejpříjemnější okamžiky jsou ty, kdy se cestovatelky spolu baví normálně, bez afektu a to je fajn. Pózy a přehrávané dojemnosti nefungují. Škoda.

• 8.10.2018  22:50

Zoufale nudné nostalgické šťourání malého kluka. Samozřejmě že to je velký příběh malého člověka, ale otázkou je, jestli mu měl být věnován celovečerní film. Je tu všechno, co už bylo (a bude) v těchto typech filmu vyřčeno a naznačeno, ale na rozdíl třeba od Bylo nás pět nebo Obecné školy, tady absentuje humor a přebývá obtloustlý vypravěč Jandák v jedné ze svých posledních rolí před vstupem do vysoké politiky...

• 6.10.2018  22:37
    Pepa (2018)

Snažím se v každém českém filmu najít aspoň tu jednu hvězdu. Vyškrábnout ji... kdekoliv. A musím říct, že tady to nešlo, prostě není kde brát. Čtyřicet minut jakéhosi představování, nebo úvodu, nebo co a pak má začít děj a je úplně jasné, že děj nebude. Příšerné, fakt.

• 1.10.2018  08:36

Jedna z těch romantických komedií, která vyšumí stejně rychle jako úterní díl "ordinace". Stejně jako v té ordinaci, ani tady nedojde k vývoji postav, největší změnou v charakteru je ostříhání táty Klepla. Hádky a konflikty se jako mávnutím kouzelného proutku vyřeší a najednou nikdo neřeší, co bylo předtím. O hodné je postaráno, zlí jsou vymáchání v hovnech, nepřející vyhozeni, přející odměněni. Tak to má být, tak to mají děvčata rády. Na druhou stranu to má spád a není to úplně stupidně natočeno, takže trochu nadhodnotím.

• 24.9.2018  09:22

Na tento film jsem měl už chvíli spadeno a proto potěšilo, když běžel v neděli dopoledne na déčku. Obrázky a animace působí chvílemi až humpolácky, ale pak přijdou epické obrázky moře a ledu, lodi, kouře, vody... Příběh je opravdu poutavý, dialogy po úvodní ukecané pasáži spíše strohé a Saše prostě nejde nefandit. Otázkou je jestli je to vůbec pro děti.

• 24.9.2018  09:17
    Popples (TV seriál) (2015)

Takoví roztomilí Critters. Tedy roztomilí... Otravní a nudní. Samozřejmě řeší milionkrát zopakované "problémy" i ty "moderní" jako je závislost na telefonu. Ke koukání to ale moc není.

• 16.9.2018  14:50
    Past (1950)

Celkem pomalý rozjezd, ale jak začne jít do tuhého, je to náramná podívaná.

• 16.9.2018  14:49

Já nekradu, já uklízím... Blbina na entou s pár záblesky humoru.

• 12.9.2018  22:57
    Labakan (1956)

Zápletka na pět minut rozmazaná na hodinovou pohádku. Bohužel české bábiny v turbanech jsou stejně tak neuvěřitelné, jako hloupost sultána a otravné jako neustálé opakování jména Labakan. Plusem jsou Bulharské exteriéry (tuším že se tam mihl i Nesebar) a opravdu opravdu slizký Eduard Cupák.

• 6.9.2018  07:39

Herecky nezvládnuté.

• 6.9.2018  07:30

Vynikající film strhující svou poetikou a bezbranností. Pozadí Hany Brejchové je stejně ikonické jako "hurá" Josefa Šebánka. Velká škoda, že sochařící jsou jen krotkou stafáží jejich modelům a nikoliv vyrovnaným partnerem (zejména extrémně nesympatická Věra Křesadlová). Ovšem dědci na chodbě, uhláři na okapu, holčička jdoucí pro pivo atd. atd. jsou naprosto nezapomenutelní.

• 6.9.2018  07:24

Za tu závislost by se mohlo dosadit cokoliv (drogy, automaty...) a už by to tak veselé nebylo. Každopádně psychologie postav je zachycena velmi dobře, je evidentní, že scénář psal někdo, kdo ví...

• 4.9.2018  08:24

Poctivý osmdesátkový akčňák s důkladným scénářem, kde nejde jen o to vykropit ty špatné. McClanovi trvá dobře půl hodiny, než "vyřídí další dva". Mám ovšem za to, že největší devizou filmu je vynikající záporák čtyřicetiletého přesto debutujícího Alana Rickmana.

• 4.9.2018  07:18
    Láska rohatá (TV film) (2009)

Není to tak úplně špatné, ale postavit to celé na Mádlovi nebyla šťastná volba. Obsahově je špatně odhadnutá hranice mezi "osvědčeným postupem" a "nudným stereotypem".

• 27.8.2018  22:23
    Kvarteto (2017)

Oproti Díře u Hanušovic mnohem vyzrálejší a více propracovaný snímek. Líbila se mi nenápadná provázání mezi záběry, subtilní herectví kdy víc hraje kamera než herci. Líbilo se mi kouzlo nevyřčeného. Líbila se mi Olomouc. Líbil se mi sváteční filmový herec Zdeněk Julina ze Zlina. :-)

• 12.8.2018  19:38

Velmi nepříjemný film, s krutě přesnou Jodie Foster. Těžko se na to dívá, těžko se to i hodnotí. Zajímavý je pohled na věc z prostředí před třiceti lety.

• 12.8.2018  19:32

Jsem trochu rozpolcen, dívali jsme se na to s dcerkou, několikrát jsem to chtěl zabalit, ale vydrželi jsme to oba. Kladem jsou určitě akční scény, dramatické zvraty, hloubka postav a "exotické" pojetí. Záporem z mého pohledu japonské uchylárny a kočky...

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86