Master19

homepage
Twitter: Master19_CZ

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86
    • 24.9.2018  09:22

Na tento film jsem měl už chvíli spadeno a proto potěšilo, když běžel v neděli dopoledne na déčku. Obrázky a animace působí chvílemi až humpolácky, ale pak přijdou epické obrázky moře a ledu, lodi, kouře, vody... Příběh je opravdu poutavý, dialogy po úvodní ukecané pasáži spíše strohé a Saše prostě nejde nefandit. Otázkou je jestli je to vůbec pro děti.

• 24.9.2018  09:17
    Popples (TV seriál) (2015)

Takoví roztomilí Critters. Tedy roztomilí... Otravní a nudní. Samozřejmě řeší milionkrát zopakované "problémy" i ty "moderní" jako je závislost na telefonu. Ke koukání to ale moc není.

• 16.9.2018  14:50
    Past (1950)

Celkem pomalý rozjezd, ale jak začne jít do tuhého, je to náramná podívaná.

• 16.9.2018  14:49

Já nekradu, já uklízím... Blbina na entou s pár záblesky humoru.

• 12.9.2018  22:57
    Labakan (1956)

Zápletka na pět minut rozmazaná na hodinovou pohádku. Bohužel české bábiny v turbanech jsou stejně tak neuvěřitelné, jako hloupost sultána a otravné jako neustálé opakování jména Labakan. Plusem jsou Bulharské exteriéry (tuším že se tam mihl i Nesebar) a opravdu opravdu slizký Eduard Cupák.

• 6.9.2018  07:39

Herecky nezvládnuté.

• 6.9.2018  07:30

Vynikající film strhující svou poetikou a bezbranností. Pozadí Hany Brejchové je stejně ikonické jako "hurá" Josefa Šebánka. Velká škoda, že sochařící jsou jen krotkou stafáží jejich modelům a nikoliv vyrovnaným partnerem (zejména extrémně nesympatická Věra Křesadlová). Ovšem dědci na chodbě, uhláři na okapu, holčička jdoucí pro pivo atd. atd. jsou naprosto nezapomenutelní.

• 6.9.2018  07:24

Za tu závislost by se mohlo dosadit cokoliv (drogy, automaty...) a už by to tak veselé nebylo. Každopádně psychologie postav je zachycena velmi dobře, je evidentní, že scénář psal někdo, kdo ví...

• 4.9.2018  08:24

Poctivý osmdesátkový akčňák s důkladným scénářem, kde nejde jen o to vykropit ty špatné. McClanovi trvá dobře půl hodiny, než "vyřídí další dva". Mám ovšem za to, že největší devizou filmu je vynikající záporák čtyřicetiletého přesto debutujícího Alana Rickmana.

• 4.9.2018  07:18
    Láska rohatá (TV film) (2009)

Není to tak úplně špatné, ale postavit to celé na Mádlovi nebyla šťastná volba. Obsahově je špatně odhadnutá hranice mezi "osvědčeným postupem" a "nudným stereotypem".

• 27.8.2018  22:23
    Kvarteto (2017)

Oproti Díře u Hanušovic mnohem vyzrálejší a více propracovaný snímek. Líbila se mi nenápadná provázání mezi záběry, subtilní herectví kdy víc hraje kamera než herci. Líbilo se mi kouzlo nevyřčeného. Líbila se mi Olomouc. Líbil se mi sváteční filmový herec Zdeněk Julina ze Zlina. :-)

• 12.8.2018  19:38

Velmi nepříjemný film, s krutě přesnou Jodie Foster. Těžko se na to dívá, těžko se to i hodnotí. Zajímavý je pohled na věc z prostředí před třiceti lety.

• 12.8.2018  19:32

Jsem trochu rozpolcen, dívali jsme se na to s dcerkou, několikrát jsem to chtěl zabalit, ale vydrželi jsme to oba. Kladem jsou určitě akční scény, dramatické zvraty, hloubka postav a "exotické" pojetí. Záporem z mého pohledu japonské uchylárny a kočky...

• 28.7.2018  23:41

Výborná epizoda s absolutně zpackaným koncem...

• 25.7.2018  21:46

Já většinou těmto filmům dávám jednu hvězdičku a to jednoduše proto, že si odpad prostě nezaslouží. Zjevně amatérští herci se snaží (marně) aby nepůsobili trapně a kamera je... no, příšerná. Ovšem příběh není úplně stupidní a má to celkem spád. Tak či tak, je to utrpení to sledovat.

• 14.7.2018  22:45
    Léto na Lanzarote (TV film) (2016)

Superdojemná reklama na vyprahlý ostrov bez vody, bez zeleně... Ale nějaká ta německá paninka se určitě chytí.

• 3.7.2018  22:53
    Naše děti (TV film) (2001)

Komedie ani omylem, životní paradoxy jak z ordinace, herecky nudné a celkově o ničem...

• 3.7.2018  21:19

Výborný komediální příběh se skvostnou dvojicí diamantových manželů. Ale celkově je to vtipné a citelně ze života.

• 1.7.2018  21:30
    Šimpanzi (2012)

Jak tohle natočili??? Herci předvádějí úchvatné výkony, také kostyméři se předvedli, exteriéry dechberoucí, interiéry se ehm... nekonají. Jako bonus se divák dozví něco bulvárních informací ze života šimpanzů (úplně jsem sdílel jejich nechuť sedět v dešti na větvi). Ale pořád mi hlava nebere, jak mohli vědět, že když tam rozmístí ty kamery, že se tam něco semele...

• 1.7.2018  21:23
    Křižáček (2017)

Jsem velmi rád, že v dnešní době do takového filmu někdo jde. S velkým uspokojením jsem sledoval film jakoby padesát let starý, dlouhé záběry, hmatatelná poetika, síla nevyřčeného... Každé slovo bylo navíc, každá pěkná kompozice ku prospěchu.

• 29.6.2018  14:10

Seriál neznám a abych se přiznal, film jsem nepřepnul jen proto, že mě zaujaly polonahé ženštiny, které se od začátku filmem míhají a to bohužel naprosto samoúčelně... Až komická je jejich zarputilá snaha zakrýt se aby nedejbože nebylo vidět něco víc, než tolerovaný zadek a prsa. Na seriál se rozhodně dívat nepotřebuju, předpokládám, že je to takový Sex ve městě pro "chlapy". Ovšem tuhle jednohubku už jsem dokoukal, zajímal mě závěr, který tohle veledílo kupodivu neshazuje. Bohužel pár dobrých hlášek stereotypní ptákovinu nezachrání...

• 26.6.2018  00:06

Oficiální text distributora je opět mimo, protože ten hamoun je naopak taxikářova (Kanyza) snoubenka (Medvecká), která se neváhá uchýlit k několika podvodům, aby vysněnou nosnici získala. Stejně se jí to nepovede, nicméně ani poté co ji nakonec získá (v naprosto nepochopitelné scéně s uchem Vaculíkem), však nemá taxikář vyhráno, protože musí snášet (rozuměj strpět) a plnit plány vidinou snadných peněz poblouzněné přítelkyně. Herecky je to tedy vcelku barevné, k oběma hlavním protagonistům si divák snadno udělá vztah. Snad jen s konstatováním, že se jedná o satiru nepříliš zábavnou, lze souhlasit. První polovina je ještě docela snesitelná, ale nelogická druhá půlka, kdy dvojice živoří a žebrá o pomoc, ačkoliv má příjem patnáct stovek denně čistého, vůbec nedává smysl. Ovšem kritika oblouznění mamonem na úkor socialistické práce (- "ta slepice vydělá za den víc než ty za týden" - "ale já mám tu práci rád...") vystupuje do popředí a to je myslím ten hlavní důvod, že se tahle komedie vůbec nechytila. Každopádně (jak už vícekráte zmíněno) největší bizár je ta titulní píseň Ivana Mládka, to je něco naprosto neuvěřitelného.

• 25.6.2018  08:02

Spejbla s Hurvínkem jsem vždycky řadil až do "druhé ligy" večerníčků. Proto jsem i k filmu přistupoval opatrně a bez očekávání. A byl jsem příjemně překvapen. Vizuálně nadstandardní a graficky nápadité prostředí i postavy jsou rozhodně nečekané. Horší je to s příběhem, který je řekněme "nekomplikovaný" a jen se tak snaží držet to tak nějak pohromadě, což se ne vždy daří. Každopádně děti to baví a mě to neurazilo.

• 18.6.2018  23:47

Mrazivý film se spoustou věrně zachycených postav, povah a podob. Všeobecná normalizační apatie a bezduchost v krystalické podobě. Opravdu měli tehdy k sobě lidé blíž?

• 17.6.2018  22:14
    Vražda v Mexiku (TV film) (2015)

No je vidět, že není moc masochistů, kteří by se dívali na film, který je kompletně popsán v "Obsahu". Opravdu, ve filmu není vůbec nic navíc... Způsob vyprávění je nicméně zajímavý a občas má až Lynchovské nuance, bohužel to je asi z nouze ctnost, protože to, že se děj nikam neposouvá zřejmě není chtěné. Když už si divák udělá nějaký obrázek, závěr mu ho pro jistotu zmuchlá a zahodí.

• 6.6.2018  22:20
    Výkupné (1996)

Kvalitní a poctivý devadesátkový thriller s příšerně upjatým Gibsonem. V jednoduchosti je krása a tady se mi té jednoduchosti častokráte nedostávalo.

• 4.6.2018  09:53
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Dobré téma, skvěle natočené, tudíž ve výsledku hodně působivé. Nejslabší stránkou jsou herci, za snahu a v celkovém kontextu přivírám oči, ale když Martha Issová provolává "kde jsou naši chlapi" (dovolil jsem si volně přeložit), tak to je na facepalm.

• 29.5.2018  22:41

Viděno na Zlínském filmovém festivalu i s úvodním slovem režisérské dvojice. Z toho bylo zejména patrné, že se jednalo o vypiplané dílo na kterém si dali záležet a věnovali mu hromadu času. Bohužel je vidět, že nadšení nemůže vyvážit produkce molochů Disney nebo Dreamworks. Velkým plusem je vizuál, krásné namalované obrázky zejména ty z Nepálu. Rušivě pak můžou působit Yettiové bez renderu chlupů a s idiotským výrazem jako z nějakého mexického večerníčku. Oni tam celkově působí jakoby nepatřičně, nicméně vlastně nejsou tak důležití. Film je veskrze velice koukatelný, zábavný (nejen díky obezličce v podobě otravného ptáčka) a uteče jako voda. Do plného počtu ale hodně chybí a je to zejména příběh, který je nepochybně slabou stránkou. Nevadí mi enviromentalistická pointa, ale spíš bezradnost vyznění příběhu, které je dospělým divákům jasné už po deseti minutách filmu a děti ho nepochopí ani na konci. Příjemná jednohubka ze které by jeden mohl lehce nabýt dojmu, že běhat týden po Himalájích je taková lehká procházka jako výlet na Kokořín.

• 20.5.2018  12:21
    Conni (TV seriál) (2012)

Pro děti dobře sledovatelný seriál, který jako bonus není stupidní a je o skutečných dětech.

• 20.5.2018  07:54
    Špindl (2017)

Prapodivný mix (nebo vykrádačka) Sneženek a machrů, Snowboarďáků, Padesátky či Románu pro ženy. Ne, není to tím, že film o horách nejde udělat jinak. Když už se divák ujistí, že nejde o žádný výše zmíněný film, nastane nejistota, jestli to není nějaký speciální díl Tvoje tvář má známý Stardance. Bylo mi trapně za Oldu Navrátila, Igora Bareše, Marka Vašuta protože to co "museli" hrát nemělo opustit mysl scénáristovu. Jeden jediný povedený vtip ("A na zadku máte celulitidu") neznamená komedii, a jediný poznatek z filmu pro mě byl utvrzení v tom, jak jsou Krkonoše ošklivé hory.

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86