Master19

Master19

Jaromír Chaloupka

okres Zlín
adaptátor

homepage
Twitter: Master19_CZ

19 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81
  • 16.11.2017  09:08

  Vzniknout tak o deset let dříve, měl by tento film potenciál stát se kultovním. Nicméně výběr herců není úplně šťastný, Ladislav Frej není zrovna miláčkem národa, stejně tak Táňa Fischerová nebo Jan Schmid. Taky postavy nejsou tak prozaické jako třeba ve "Vesničko má, středisková". Je to syrové, absurdní a kraluje Petr Čepek v unikátní roli předsedy národního výboru. Některé pasáže se ovšem dokáží hluboko vrýt do paměti: Hlavou zeď neprorazíš, je betonová!

  • 13.11.2017  22:47

  Slušná ujeťárna. Moc se mi líbila ta akcelerace atmosféry černobílým podáním. Každopádně ty obličeje jsou "uhrančivé" a to mám na mysli ty děti, příšerky to mají tak říkajíc v popisu práce. Jako rodinný film bych to ale rozhodně neoznačil, jak už to tu někdo psal, je dobré být na sledování připraven a znát ostatní Burtonovy práce, dá to zážitku ještě další rozměr.

  • 13.11.2017  06:51
  Balerína (2016)
  ***

  Optimistické až za roh. Tedy, spíš za dva rohy... Inu, je to pohádka, ale přece jen. Nejvíc mě bavily ty mimotaneční pasáže a hezky namalované obrázky.

  • 13.11.2017  06:47

  Pěkná pohádka, ale je tu trošku moc přezvonilkováno. Z té vílí party mi totiž právě Zvonilka leze nejvíc na nervy...

  • 9.11.2017  23:13

  Slabá detektivka s nečekaným Horníčkem. Výborné jsou pasáže s Matuškou, záběry z Rujány a taky to naťukávání tématu drog. Ostatní slabší průměr.

  • 9.11.2017  07:57

  Viděno se zajímavě obsazeným dabingem. Zdá se, že herce vybírali podle skutečné podoby - Petr Štěpánek a Jan Cina jsou typově přesní (Cina ovšem ne tak hlasově), Jiří Dvořák v pohodě a Lucka Vondráčková, no... I přes to je to velmi svěží komedie plná skvělých momentů a libových záseků. A jako bonus Iggy Pop. Pro chlapy středního věku s fůrií, co do nich cpe quinou s tofu povinnost!

  • 8.11.2017  12:45

  Nedá moc práce pochopit film diametrálně odlišně od oficiálního distributora a zhodnotit ho jako převyšující dobový průměr. Jakkoliv jsou postavy šablonovité, herci jim vkládají duši a společně s vcelku (na svou dobu) originálními prvky tvoří sledovatelný film. Jediné co mi fakt vadilo, byl přístup Petra Kostky k Janě Brejchové. Ty plavky si fakt měla sundat... ;-)

  • 2.11.2017  08:03

  Dosti nevyrovaná francouzská akční crazy komedie. Zběsilý začátek divák jen těžko stíhá usledovat, pak to začne chápat a následuje nelepší pasáž, završená "mazlením" s Catalinou Denis v císařském pokoji. A pak už ta šílená smršť nápadů, akcí, zvratů a telefonátů všech se všemi zase mrší dojem. Nelze upřít šťastný výběr hereček (herci už tak dobří nejsou, nemluvě o dabingu) a takový ten francouzský rukopis honiček v ulicích, na který se dobře kouká. Pár vtipů mě pobavilo, ale celkový dojem nic moc...

  • 31.10.2017  22:50

  Nevidím moc velký rozdíl mezi tímto filmem a Bláznivou dovolenou v Evropě. Tady je víc postav, což je na začátku trochu zmatečné, ale většina z nich se velmi rychle vyprofiluje. Kromě hlavní romantické linie (vlastně linií) je hezky zachycené rozpoložení účastníků zájezdu, jak ho všichni známe. Hektické výlety po památkách "aby jsme nic neminuli", nervozita z neznámého prostředí, nakonec smutek z návratu i těšení se domů...

  • 31.10.2017  20:48
  Vězni hororu (TV pořad) (2013)
  odpad!

  Jsem majitelem pár fóbií, takže vím, že takto to nefunguje. Mizerné divadýlko...

  • 31.10.2017  20:46
  28 dní (2000)
  ***

  Tak komedie nebo drama? Sandra Bullock dává jistotu, tohle drama určitě není. I kdyby být mělo, ona to zahrát neumí. Naopak zábavný úvod zvládá perfektně. Je tu ovšem pár skvělých záblesků, prostě tohle téma má a asi vždycky bude mít potenciál. Mnoho z nich má na svědomí také Steve Buscemi, nadabovaný řekněme asymetricky Pavlem Křížem. Nic převratného to tedy není, ale přesto si u toho tu dvojku červeného asi odpustíte...

  • 30.10.2017  07:06

  Scénáristické tápání za hranicí únosnosti. Kvůli správné atmosféře tu znovu rozpoutají studenou válku a aby toho nebylo málo, tak Jacku, jsem tvůj otec... meklejn po sblížení s dcerou nyní opět cizeluje rodinné vztahy. Tentokrát s chlapáckým synkem od CIA. Sem tam hodí nějakou tu svou hlášku, vyhodí pár baráků do povětří, zajede na výlet do Černobylu (do toho opravdového, ne do Černobylu v Rakousku... ehm, to je Grenoble). A po dobře vykonané práci a desítkách zmasakrovaných lidí si taťka se synem s širokými úsměvy na rtech vykračují domů... Špatné.

  • 29.10.2017  19:24

  Kadence vtipů v druhém plánu je opravdu závratná, mrzí mě, že jsem určitě mnoho z nich propásl. Nejlepší je ovšem protivník Bratt, který je naprosto úchvatný. Díky němu je první skoro polovina skvělá, pak přichází Dru a jde to trochu do kopru, protože Dru je naopak tragický... Přes to všechno jsem se pobavil a to hoďky a půl v kině nelituju, uteklo nám to jako voda, malým i velkým.

  • 29.10.2017  19:20

  Vcelku povedené zpracování klasiky Astrid Lindgrenové. Oproti starší hrané verzi je Karkulín o mnoho hezčí. Vizuál je takový osobitý a poetický, hezky se na to kouká. Karkulín je namluven Vlastíkem Zavřelem a tomu se to nadmíru povedlo. Kdo ovšem knížku nezná může být trochu zmaten, protože některé události jsou zmíněny jen zkratkovitě.

  • 27.10.2017  22:33
  Muzzikanti (2017)
  *

  Hvězdička z lítosti... Je to sice hezké si za hromadu peněz udělat radost, ale ke koukání to fakt není. Reálně je to odpad! jak vyšitý. Pro Petra Šišku mám slabost a některé jeho projekty oceňuji velmi kladně. Ne tak tento. Úvodní záplavu product placementu střídá záplava patos placementu, což je možná ještě horší. Dobrou hudbu přebíjí příšerná a divák se marně snaží něčeho chytit, přičemž mu zdatně podkopává nohy zmatečný střih a sebeparodické repliky. Když už bych se začal rozněžňovat, začne se s bohem a je to zase v pytli. Myslím, že jsem dokázal rozklíčovat mnohé, včetně "básnikovského" pohledu Štěpánka a píšťalky, ale přesto si myslím, že to nemůže být prostě myšleno vážně. O to více oceňuju skutečného Izziho, který si jde na svůj vlastní pohřeb, genialitu Jarka Nohavici a ... a ... a už nic. Už u závěrečných titulků jsem měl nutkavou potřebu pustit si Choking hazard. Jako ten film!

  • 27.10.2017  07:53

  Pořád stejné, lidé jsou nepoučitelní. V každé postavě lze nalézt paralelu dnešní doby, což způsobuje až mrazení. Předloze tedy není co vytknout, herecká sestava taktéž až snová, přesto mi něco chybělo k dokonalému prožitku.

  • 26.10.2017  08:12

  Tohle má k pohádce daleko. Kromě draka/nedraka a Májovy schopnosti vycítit (a později přitáhnout) zlato zde není prakticky nic "nadpřirozeného". A i tenhle "čuch na prachy" lze považovat za jistou parafrázi. O to víc nutno zdůraznit žánry takříkajíc v druhém sledu: sociální drama, historická freska, postapo survival, psychologické podobenství. Vše s hmatatelným ruským rukopisem. Hloubku bezradnosti a beznaděje ze ztráty smyslu života po shledání sourozenců dokáže svou působivostí přebít jen morová epidemie. Hutné, působivé, strašidelné... Ke komentáři gudaulina nutno podotknout, že i Marta zestárne, jen to na ní není tak patrné.

  • 25.10.2017  21:03

  Hudba a pár dobře udělaných záběrů přírody nemůže ani zdaleka kompenzovat nehodnotitelné herce a prachmizerný scénář.

  • 23.10.2017  22:54

  Normalizované psychologické drama o zhýralých dělnících socialismu. Jak absurdně to zní, tak absurdně to vypadá. Nejlepší je Béda Jiřího Krampola, jinak nemá dohromady smysl cokoliv zmiňovat. Taky mě zklamalo, že přes tématický i herecký potenciál tento film neobsahuje prakticky žádné odhalené scény (kromě pivního mozolu Josefa Somra), které ho mohly aspoň tímto směrem "obohatit"...

  • 22.10.2017  19:17

  Nelogický, nudný a vykládající slepenec. Samozřejmě je prakticky nemožné natočit něco stoprocentně originálního, ale obšlehnout koncept a každou druhou scénu, to už je skoro moc... Herecky nudné jako scénář sám, jediný kdo stojí za zmínku (a jeho je ta hvězdička z hodnocení) je Hynek Čermák. Docela jsem se těšil a možná proto je zklamání tak veliké.

  • 22.10.2017  19:09

  Překvapilo mě, jak hodně je nutné znát první díl. Naštěstí jsme se naň dívali nedávno. Fialoví mimoni jsou dokonalí a téměř dokonalý je i dabing Jiřího Lábuse. Kadence vtipů a gagů je vysoká a navíc to i dává smysl, takže je z toho vysoce nadprůměrný animák.

  • 22.10.2017  19:06
  Čertův švagr (TV film) (1984)
  ***

  Na to že tohle studiové podání vzniklo ve stejném roce jako notoricky známé S čerty nejsou žerty, nemůže být snad více odlišné. I proto se na tuto verzi vyplatí podívat. Démonický lucifer v podání Old Shatterhanda, či roztomilá Veronika Freimanová jsou super a ta zima a sníh se sypou skoro až z televize ven...

  • 22.10.2017  18:56
  Děti kreslí písničky (TV pořad) (2008)
  ***

  Domácí kino od Sto zvířat se docela povedlo.

  • 18.10.2017  22:14
  Malý Bobeš (1961)
  *

  Příjemné? Hebká deka??? Pro mě depka, dePka, DEPKA... Malého Bobše jsem nikdy nečetl a nelituju toho, už jen z tohohle filmu budu mít spíš divoké sny.

  • 18.10.2017  07:46

  Z tohoto filmu si určitě bud pamatovat tu náplast přes vlasy, kterou Franta Němec nosil poté, co mu srovnali fasádu. Jinak celkem zapeklitá detektivka s herci lepšími příběhu.

  • 16.10.2017  23:12
  Kontakt (1997)
  *****

  Je to dvacet let, kdy došlo k Jodiinu kontaktu a během filmu mi to teda připadalo spíš na počátek osmdesátek. To je na jednu stranu špatné - speciální efekty jsou mizerné, ale na druhou stranu dobré, protože tehdy vznikaly legendární sci-fička. Příběh je až na drobné momenty (většinou s tím slizounem - rozumněj s Matthewem) výborný a obsahuje přesně ty zvraty, které divák chce vidět. Začátek je možná zajímavější než druhá polovina, ale díky výborné gradaci je ve druhá půlka naprosto strhující.

  • 16.10.2017  16:14
  Policie Modrava (TV seriál) (2015)
  ***

  Samozřejmý je hlavní neduh a to každý týden jeden zapeklitý mord. Jestli to jde pochopit snadno v New Yorku, hůře v Midsomeru, tak opravdu těžko v Modravě, kde nežije ani 100 lidí. Pokud se přes to přeneseme je to "pohodová" kriminálka (dá-li se to tak napsat), ve které osudy a "charaktery" jednotlivých policajtů často hrají hlavní roli. Vraždy jsou totiž i přes úpornou snahu scénáristů většinou jasné i díky tomu, že vrahem je vždycky "ten novej"... Ale! Díky krásné přírodě, a civilní Soni Norisové se na to dá dívat. Jen tomu Kubovi prostě chybí Hajnej... nebo aspoň Anče.

  • 13.10.2017  21:33

  No upřímně řečeno, není Shaun v tomhle filmu tak trochu zbytečná? Vynikající jsou ovšem vtípky, kterými jsou jednotlivé scénky napěchované - nejsou pointou, ale prostě slouží k pobavení, tu dětského publika, tu dospělých... Nejlepší samozřejmě terminátor/Walter Sobchak/odchytávač zvěře a taky ten halucinogenní pejsek. Jednou ale bohatě stačilo.

  • 12.10.2017  23:30

  Solidní kriminálka s výborným Macháčkem a Čepkem. Policejní ansámbl ovšem hercky značně pokulhává. Ono prostředí takového lehkého podsvětí potěší a normalizační kriminálka bez rozkrádaček a agentů dvojnásob.

  • 11.10.2017  22:24

  Prostinký lineární příběh o rozkradeném alkoholu se podařilo nafouknout na takřka celovečerní stopáž jen díky jakoby (?) dolepovaným pasážím. Hned zkraje reportážní předmluva ala filmový týdeník, pak osvětovné zdravotní pasáže a v neposlední řadě rodinné dramátko. Ačkoliv je Černá sobota označená jako kriminálka, detektivní zápletka proběhne bez vůdcovské postavy detektiva a veškerý posun děje probíhá za pomoci telefonu: nutno zvýšit napětí = telefon nezvoní, potřebujeme akci = telefon zazvoní. Přes plejádu skvělých herců nejde o nic světoborného, ani jeden z nich svůj výkon nemusí v životopise akcentovat...

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace