Master19

Twitter: Master19_CZ

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 63 84
    • 23.4.2018  22:12
    Holubice (1960)

Fantaskní představení filmového umění. Hra černé a bílé, zla a dobra, beznaděje a očekávání. Těžko říct, jak by film působil v barvě, dost možná že dobře, ale taky by ho to mohlo úplně zabít. Každopádně pomalé posouvání děje a složité kompozice s minimem doslovně vyřčeného kladou extrémní nároky na diváka, který musí hodně investovat, aby něco získal.

• 22.4.2018  22:54

Je to tedy pořádná jízda. Soubojové scény jsou opravdu zběsilé a příběhu také nelze moc vytknout. Nosná myšlenka, že "co nejde silou, půjde ještě větší silou" je doplněna ještě o dodatek "i tu největší sílu zlomí přátelství". Je lepší o tom moc nepřemýšlet, jinak bude divákovi divné, že po ukončení bojů během kterých hlavní hrdina přijde o otce, tento nešetří úsměvy (a nejen jimi). Asi prostě nechtěl kazit happy end... Jinak tedy pro úplně malé caparty to není, nedivil bych se, kdyby se báli.

• 20.4.2018  08:14
    Všechnopárty (TV pořad) (2005)

Nejlepší talk-show je ta, ve které je moderátor jakoby neviditelný.

• 19.4.2018  09:12

Sri Lanka je opravdu perlou indického oceánu a jelikož prožívá bouřlivý rozvoj není od věci zachytit ty prchavé okamžiky přerodu v moderní stát. Otázkou je, jestli to není škoda jak se mění, ale tamní lidé si to zaslouží. Jestli si to zaslouží i příroda či společnost je otázka druhá...

• 17.4.2018  21:50

Málokdy je k vidění, že by herec hlavní role nebyl uveden v seznamu herců v záhlaví. ;-) Zřejmě se Alfréd Strejček snaží distancovat od příšerného účesu i hereckého výkonu, kterými se zde prezentuje. Ani ostatní nijak nevybočují ale není divu, ono není moc co hrát, takže nakonec z toho leze nuda k uzoufání. Potěší snad útržky divadelních představení, snad precizní práce s dobovými artefakty a možná Martina Hudečková. O ne, to už by bylo moc...

• 14.4.2018  21:25
    Toni Erdmann (2016)

Výborně vyvážený film, řekl bych že jde prakticky o definici filmu typu "Drama/Komedie". Jediné co bych vytkl je délka, gradace je téměř nepostřehnutelná, přitom poslední půlhodina je skutečně nářez.

• 14.4.2018  21:05
    Maxinožka (2017)

Je tam všechno, co tam musí být: zběsilé honičky, zvířátka, hloupý záporák, vytrhnutí ze spárů smrti... Zápletka je celkem neokoukaná, má to spád, hodí se na to podívat.

• 9.4.2018  10:29

Roztomilá "monstra" po sto padesáté. A příběh je jako přes kopírák, závěr ani nemůže být jiný než že fyzický vzhled není vše, důležité je to co je uvnitř. Blááá, obal prodává, to víme všichni. Pochybuju, že to nějakou šeredku uklidní a přestane mít trauma z pošklebujících se spolužáků. Tvůrci si každopádně vyhráli se sexy mamčou upírkou kterou rozverně dabuje Sabina Laurinová a vtip dodává moula taťka. Když už není kde brát aspoň vypustí zelený oblak... Ha, ha. Dívat se na to dá, neurazí, nenadchne...

• 9.4.2018  10:23
    Sněhulák (2017)

Vcelku solidní kriminálka na dlouhý zimní večer. Nevím, jestli ještě kdy budu chtít stavět sněhuláka, naštěstí klimatické podmínky mi v tomto nahrávají. :-) Pozitivně překvapil Michael Fassbender, který je skvělý, stejně jako severské pojetí které (logicky) výborně funguje a pomáhá aby divákovi běhal mráz po zádech. Jako zápory beru laciné "použití" dětí aby se tlačilo na pilu, rozvláčná rychlost vyprávění a závěr.

• 9.4.2018  10:16

Prezident Blaník na plátno nepatří. Nic proti jeho potenciálu, ale je striktně postavený na aktuální reflexi. Už za rok bude spousta vtipů nepochopitelných pro většinu lidí (kdo by si ty srágory chtěl pamatovat) a za pár let to bude nuda pro úplně všechny, protože tu budeme mít úplně jiné kauzy a terče satiry. Jestli tam je nějaká vizionářská myšlenka se třeba za pár let dozvíme, ale obávám se, že už jí tam nikdo nebude chtít hledat...

• 6.4.2018  07:48
    Laos na vlnách Mekongu (TV film) (2013)

Škoda že tam nebylo více ze severu. Laos od své návštěvy řadím hodně vysoko co se týká nezničené poklidné destinace a tento dokument mi to opět potvrdil. Hezky se na to kouká, hned bych tam jel zase.

• 4.4.2018  22:24
    Podfuk (1985)

Až do placení taxíku to vypadalo na super film. Bohužel toto nastane ve druhé minutě a pak už to je hloupá plácanice. Dobře se sledují Poloczek či Husák, ale hlavní "hrdina" je prostě napřesdržku, ať už dělá cokoliv. Když už děj zabředává do odpadu, naštěstí se vždy objeví strašně rychlej Bill, co tu už byl! Uí, uí!!

• 2.4.2018  22:09
    Croodsovi (2013)

Vcelku bezpečné téma a spousta vtipů "na jistotu" (např. sprintující babička - copyright Zdeněk Troška). To mě zklamalo, ale jinak je to akční, je to veselé a postavy jsou uchopitelnější než v Době ledové. Pohodová jednohubka.

• 2.4.2018  21:50

Obecně se mi tenhle trend netočit "dvojku" ale zneužít úspěch filmu natočením toho "co bylo předtím" moc nelíbí. Despekt je dobrý, protože bývám spokojený i s málem. Tady bohužel nebylo ani to málo. Dejme tomu, že je to kvalitně natočeno ale nuda je tak hmatatelná, že není problém ji vidět i v očích herců. Dám šanci i dalším filmům z trilogie, ale mám trochu strach.

• 28.3.2018  20:39

Je to hrozně blbý... A možná proto se na to dobře kouká. :-)

• 22.3.2018  23:48

Velmi mrazivé. Mnohokrát je v komentářích psáno, že je film natočen neosobně a odtažitě. Aby ne! Jakýkoliv souhlas, ba drobné přitakání s Olgou by přece znamenalo pošlapání obětí a očištění vražedkyně, z dnešního pohledu prakticky teroristky. Je to velice tenký led, logika i zdravý rozum se zdají být na straně Olgy, ale... pomsta nikdy nebyla řešením a řešením ani nikdy nebude, ačkoliv je oblíbeným nástrojem mnohých, ba i prezidentů.

• 20.3.2018  22:23

Ve výsledku takové zadostiučinění pro neustálou snahu Clarka mít milující rodinu, štěstí a hromadu peněz. Šablona je zcela jasná, všechno se posouvá tak jak má, sem tam více či méně čekaný vtip a celkem nudný konec. Lepší komedie, ale na starší Griswoldovic eskapády nemá.

• 17.3.2018  23:10
    Bajkeři (2017)

Je to přesně tak jak píše xxmartinxx, nesympatické postavy opravdu dostanou to (tu) co chtějí jen proto, že to začnou chtít. On je to tak nějak osvědčený formát, (ne)vynalezený ve Snowboaďácích. Zde povýšeno na další level neboť Kotek Mádl měli něco do sebe, kdežto tady ústřední trojice naprosto nemá ani zbla osobnosti. Ono břímě ústředního motivu tedy vláčí na svých bedrech skvělý Pavel Nečas, který není buhvíjaký herec, prakticky stále trne v jedné pozici a hereckém výrazu, ale když toho využijete a napíšete postavu s tímto výrazem, nemá to chybu. No a pak snad kromě samoúčelné scénky z lomu prakticky není co zmínit...

• 16.3.2018  21:44

Úporná snaha o reverzní humanizaci smajlíků, čili statického otisku lidské emoce. Úkol vpravdě nadlidský a podle toho vypadá výsledek. Parádní jízda plná technicky kvalitně vymyšlených můstků, které tak nějak i ukotvují děj (dá-li se to tak říct) nemůže zakrýt prvotní přehmat a logicky neobhajitelný "nápad za všechny prachy". Ehm... :-/

• 16.3.2018  21:37

Po všech stránkách nepovedený ba špatný animák. Animace je někde na úrovni prvního Madagaskaru a příběh a gagy někde na mentální hladině prvního stupně... školky. Přesto to není úplný odpad, záporák je docela šikovný a lumíci aspoň nenudí. Znovu se na to dívat ale určitě nebudeme.

• 8.3.2018  16:11
    Sexmise (1983)

Vynikající film s nadčasovou myšlenkou. V podstatě takové 1984 a autoři tak nějak počítali, že to režimu dojde, tak ke kritice totalitního režimu přidali ještě často samoúčelnou lehkou erotiku. Nejvíc zamrzí, že největší kočka Boženka nic neukáže, no nevadí. I tak se nezapře inspirace Barbarellou a podobnými sci-fi veledíly. Každopádně jeden z nejlepších polských filmů.

• 4.3.2018  23:24

Těžko stravitelný film. Není ani nějak extra dobře natočený (myslím technicky), ale téma je natolik silné, že divák leccos přehlédne. Dobré je, že příliš netlačí na pilu, přesto neomylně zasáhne.

• 1.3.2018  09:36

Děj opravdu není složitý. Poctivá pracovnice, čarokrásná devatenáctiletá Milena Steinmasslová, prožívá pletky se socialisticky nesmýšlejícím frajírkem s dlouhými vlasy, motocyklem a partou podobných "vyvrhelů". Její blankytný kádrový profil je navíc akcentován tím, že se po smrti rodičů stará o nezletilého bratra Pinďu (čtrnáctiletý Vladimír Dlouhý), kterého puberta táhne právě do party jejího amanta, kde může po vzoru např. Jana Krause zevlovat, kouřit, popíjet lahváče chlazené v kašně a podnikat spanilé jízdy na československých harlejích. Po zjištění, že "král" si zajišťuje občerstvení v hospodě sázkami o zprznění té které pletařky, se od něj odklání a podléhá hodnému leč úlisnému mistrovi se žigulíkem (pro jistotu předabovanému Viktorem Preissem). Král toto nese nelibě, zjišťuje, že Milenu upřímně miluje a rozhodne se také pořídit automobil, aby byl konkurenceschopný. Protože si ale dokáže spočítat, že při jeho pracovním nasazení si během této pětiletky nevydělá ani na trabanta, začne se svou partou plánovat krádež a zpeněžení několika rolí látek. Souběžně s tím se snaží Milenu vylákat z poklidných večírků SSM na pařbu do "protistátního" Ontaria. Milena jde, divák trne, ale ona je motivována snahou vytáhnout Pinďu ze spárů flinku, cigaret, alkoholu a vůbec nezřízeného života. Co se jí nepodaří u Pindi, podaří se u krále, který je láskou ke spanilé svazačce vyvázán ze spárů pokleslého smýšlení. Celý film je ozvláštněn způsobem vyprávění, kdy je fakticky zaznamenáván ve formě flasbacku do vyšetřovacího spisu... Naivní normalizační báchorka pro mladé rebely, aby vyměnili dlouhé vlasy za pozitiva a sociální jistoty režimu.

• 27.2.2018  21:14

Tak nějak nevím co napsat. Prázdné, nudné, špatně natočené...

• 26.2.2018  08:46

Překvapivě poutavý noirový film s neokoukanými postavami a nečekaným příběhem. Tedy, příběhem... Jde jen o takové fáborky, které diváka nenechávají se úplně ztratit, ale že by nějak moc naváděly, to se říct nedá. O to víc prostoru dostává divákova fantazie, která ač tápající, rozhodně se nebude nudit. Ve výsledku potěší i dobře srozumitelná šišlavá polština a hry s kamerou s častými zajímavými kompozicemi se stropem atp. Jediné co mě tedy zklamalo byla hudba Petra Ostrouchova na kterou jsem se těšil, ale v podstatě jsem ji vůbec nezaznamenal. Možná že to znamená, že tam geniálně zapadla nebo jen zapadla. Nejsem si jist.

• 26.2.2018  08:30
    Dáma a Král (TV seriál) (2017)

Je zbožným přáním producenta, že mezi jiskřivou dvojicí to výborně funguje. Nefunguje. Nerad to používám, ale ty příhody mi přijdou lehce dementní. Tohle se nepovedlo.

• 20.2.2018  21:31
    Únos (1952)

Je dobře vidět, jak si byli komunisté jistí, protože nechávají Američany argumentovat mnohdy uvěřitelně a srozumitelně, nechávají je používat slova jako "svoboda" či "volný pohyb. Samozřejmě to je proložené kapitalistickými šablonami nadřazeného obtloustlého bosse s doutníkem, vysmátého gestapáka, bezcitnými agenty atd. Chtělo by se pochválit řemeslně dobře zvládnutou práci, ale za cynické popírání skutečných pocitů lidí a nechutnou manipulaci nemůžu.

• 19.2.2018  10:14
    Lovci hlav (2011)

Výborně udělaný film. Vzhledem k předloze lze očekávat strhující příběh, severská produkce zaručuje syrovost a neuhlazenost obrazů. To všechno tedy divák čeká, nevím ale jestli čeká výborné herecké představení norského Buscemiho a až Tarantinovsky kruté epizody jež mohou slabším náturám přivodit jemnou nevolnost. Líbilo se mi, jak si autoři pomáhali počasím. Na začátku slunečno a pak déšť, situace se obrací, pršet přestává a na konce zase sluníčko vykoukne zpoza mraků. Jako nejlepší scénu hodnotím tu u Lotte v bytě, to mě fakt přejel mráz po zádech, brrr.

• 14.2.2018  16:29
    Můj mazlíček a já (TV seriál) (2014)

Docela dobré pro děti které chtějí nějakého mazlíčka, tohle je musí zaručeně odradit.

• 13.2.2018  22:23

Velmi civilní příběh s příjemnými hereckými představiteli. Bohužel z dnešního pohledu už toho nemá moc co říct, takže jsem se ke konci už dosti nudil.

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 63 84