Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi
  • Akční

Recenze (2 760)

plakát

Zbožňovaný (2021) 

Je to takové prazvláštní, když v celém filmu není ani jedna jediná postava, která by mě svým chováním uklidňovala. Všichni se tu chovají tak, jak jsem nechtěl aby se chovali... :-) Jediný opravdu kladný bod je Jiří Langmajer, který vystoupil (nebo byl vystoupen) ze škatulky bezchybných frajerů a zvládl to naprosto perfektně.

plakát

Vampirina (2017) (seriál) 

Klasické vzorečky masírované do hlav dětí: "je jedno jak blbě to uděláš, stejně jsi nejlepší", "tím že jsi jiný, jsi lepší"... Chápu, kam to má vést, ale dost se mi to příčí. Navíc animace zaspala tak 15 let dobu... Špatné.

plakát

Ztracen v džungli (2017) 

Tenhle film má pro mě několik vrstev a díky tomu může děkovat za vyšší hodnocení. Bez znalosti knížky a tudíž skutečné události, která je předobrazem filmu, by hodnocení bylo asi nižší. Nevím jestli je to osobou Daniela Radcliffa, ale asi ne, nemám problém se oprostit od jeho hereckého "prokletí". Jelikož jsem ale znal příběh, užíval jsem si autorský výklad toho, co jsem si nějak představoval a zklamaný nejsem. Tenhle příběh mě nepřestane fascinovat a nepřestane mi vrtat hlavou, jako roli v tom sehrál Karl?

plakát

Muž se zaječíma ušima (2020) 

Komedie??? No, je pravda, že sám nevím, kam tenhle film zařadit. Ale určitě jsem se u toho nesmál. Fascinovala mě ta lehkost kupění absurdit a absurdita lehkosti s jakou je to servírováno divákovi. Nejsem už tak mladý, aby se mě téma stáři nedotýkalo a mohl jsem se na to dívat okem nestranného diváka. Je to tíživé a nepříjemné. To je ovšem v pořádku, horší je, že mě to nebavilo...

plakát

Parazit (2019) 

Velice svěží, zábavný ale zároveň mrazivý film. Nadchla mě ta kombinace žánrů, kdy s naprostou lehkostí přeskakujeme a nemohl jsem se toho nabažit. Navíc jsem se nechal strhnout, moc nepřemýšlel dopředu a napětí, kdo je dole u dveří, když měla rodinka party v obýváku byl jeden z nejlepších filmových momentů za poslední roky. Nebo ta smyčka nad hlavou, kterou divák vidí a postava o ní neví - další top moment. Již dlouho jsem nebyl z filmu tak nadšený. V Americe by z toho byla romantika ve smyslu, do "pana učitele" se zamiluje dcera, chce si ho vzít, proflákne se, že lhal, hádka, beznaděj a nakonec svatba. Blé, jedna hvězdička, ale TOHLE, tohle je jiné.

plakát

Malý velký hokejista (1982) 

Podíval jsem se na to hlavně kvůli Zlínským reáliím, kterých je tu ale bohužel málo. Zimní stadion se kromě zaplechovaného průčelí nezměnil vůbec a krom pár záběrů na "svahy" dohromady nic. Nejzajímavější z tohoto pohledu bude asi táborák na nějaké zřícenině. Pokud to byl Lukov, tak je to dobrý dokument a srovnání, jak se toto místo proměnilo. Z pohledu "normálního" diváka celkem nezajímavé, snad pro hokejisty to může mít nějakou přidanou hodnotu, ale kvalita nic moc...

plakát

Dva z jednoho města (1983) (pořad) 

Takové normalizační hry bez hranic, kde soupeří socialistické kolektivy, zpívají umělci z prahy a humorem "srší" Pepa Dvořák.

plakát

Past na rodiče (1998) 

Devadesátky jsou plné ulepených romancí a "postrachů ulice", tedy zlobivých dětí, které jsou natolik inteligentní, že vmanipulují rodiče či jiné dospělé k věcem vpravdě nelogickým. Obě polohy filmu se mi zdály otravné, ale musím přiznat že u nás doma má tenhle film ohlas kladný.

plakát

Naked Attraction Suomi (2020) (pořad) 

Nic navíc oproti originálnímu konceptu, jen mi přijde, že víc tlačí na pilu s ohledem na výběr exotů do řad "soutěžících".

Reklama

Reklama