Vražda na jachtě (2019)

Sandlerova postava je tady fakt na ránu. Celá ta zápletka je dost přitažená za vlasy. Kdybych byl milionář tak Jennifer Aniston na jachtu beru všemi deseti, ale tady ve filmu absolutně není důvod aby Cavendish potřeboval tuhle postarší potrhlou paničku s idiotským manželem někam zvát... Druhá půlka je o něco lepší a vrcholem je Jennifer ve Ferrari, to je pecka. Jedno shlédnutí bohatě stačilo, a budu si to pamatovat, abych na to náhodou nekoukal znovu.

Štěstí je krásná věc (2020)

Inu, je to jako přes kopírák Dědictví, už tam jen na konci chybělo "a teď si vás kúpím všechny". Jen je to celé strašně ploché a rozhodně se tenhle film nestane kultem. Nezbývá než ocenit genialitu Věry Chytilové, která dala tématu mnohem větší přesah...

V zajetí kanibalů (1988)

Objevil jsem skrytý poklad. Doufám, že to je myšleno jako parodie, protože jestli ano, je to skvělé. Tennessee Buck má našlápnuto býti skvělým hláškujícím hrdinou, v jedné ruce něco vhodného k zabíjení a v druhé papírový pytlík s nějakým tím ohnivým obsahem. Nad "triky" se dá buď kroutit hlavou, nebo se u nich válet smíchy. Zvolil jsem druhou variantu, jsou neskutečně špatné, ale pobaví skvěle. A dostávám se k té nejlepší stránce filmu a tou je všudypřítomná nahota, která film skvěle prosvětluje, aneb zadky a prsa všude kam se podíváš. Bezva zábava a esence čistých osmdesátek, nikoliv však mainstreamová.

Nenasytná Tiffany (2015)

Oddychový horůrek, který má hodně pozvolný rozjezd a slabý závěr, ale uprostřed je to pětihvězdičková jízda. Klasický koncept je tu dobře narušen a to je svěží a proto mě to tak bavilo. Škoda závěru, mohlo to být za víc...

Nejhvězdnější noc popu (2024)

Je fascinující vidět skupinu světových superhvězd "uvězněných" v uzavřeném prostoru, jak se mnozí hroutí bez svých agentů s pocitem že nejsou nejlepšími zpěváky ani v téhle místnosti. Stále ale mají mnohem větší odvahu než ti, kteří tam ani nedorazili nebo utekli. Dost se změnil můj pohled třeba na Lionela Richieho, nebo na Stevie Wondera. Nicméně při sledování klipu k této písničce už mi budou oči navždy sklouzávat k Bobu Dylanovi. :-D

Láska natvrdo (2023)

Takhle to nemůže fungovat. Má to být ulítlá komedie pro středoškoláky která se před ničím nezastaví, ale skončí výchovným před-závěrem a pak happyendem. Trapas. Zklamalo mě to celé mnohem víc, než současný vzhled Diany Amft.

Za svědka půjde počítač (1987) (TV film)

Scénáristické peklo během kterého trpí jak herci, tak diváci. Jediný vtipný moment je s Krampolem, ženami a sestrami. Jinak to nemá smysl, náboj, ani spád. Zajímavé je se na to podívat, jako na otisk doby: všechno je tak krutě šedé - ulice, chodby, byty... Vrcholem je pak šedý balóňák, který nosí i Libuška i Ondřej.

Plavkyně (2022)

Nevím komu je tahle promigrační agitka určena, ale evropanům asi úplně ne, když jsou tady z velké části prezentováni jako ti špatní. Je nesporné, že většina těch lidí se dalo do pohybu kvůli neútěšné situaci, za kterou nemohou, ale ta jejich úporná vidina přisátí se na německý sociální cecík je znepokojující. Mohou se ohánět hrdostí a vším možným, ale stejně to nakonec dopadne, tak jak musí... Z filmařského pohledu je to pak jen rutinní sociální drama s podprůměrnými herci.

Nyad (2023)

Při závěrečných titulcích jsem měl tendenci hodnotit 5* příběh a přehlédnout to, že film nenabízí nic moc navíc. Herecky je to zahrané výborně o tom není pochyb, příběh jako ze scénáristické příručky "jak nejúčinněji dojmout diváka" a exteriéry bezchybné. Něco tomu ale chybělo a nejspíš to mohl vyřešit ostřejší prostřih.

Bábovky (2020)

Největší pozitivum beru z toho, že herci jsou trošku vytržení ze svých škatulek. Vetchý má být sebevědomý a charismatický, Langmajer ustrašený zápecník, Rostislav Novák hňup na entou a Marek Taclík ještě větší střevo než obvykle. Ale ženské postavy jsou obsazeny přesně podle škatulek a už mě to nebaví. Nuda.