kajas

okres Rakovník

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 21.5.2017  17:42

Smála jsem se opravdu hodně, ne že ne, ale ten požitek poměrně rychle vyprchá. Nemám ovšem problém se do Lairdova božího příbytku (toaleta a "ženská, co žije ve stropě" byly top) podívat zase někdy znovu.

• 11.5.2017  00:28

Nic pro milovníky dějin a staromilce. Ritchie nám naservíroval zábavnou blbinku plnou rychlého střihu, ve které nechybí sympatický nabušený (nebo sympaticky nabušený?) hlavní hrdina, banda jeho hláškujících poskoků, charismatický záporák, ani David Beckham (no fakt!). V tomhle stylu bych si nechala líbit i pokračování (s Hunnamem bez košile). P. S. Povinnost pro fanoušky GoT.

• 3.5.2017  11:56
    Ploty (2016)

Na úvod bych asi měla podotknout, že jsem film jela asi na čtyřikrát, protože v kuse to vážně nejde. První hodina (plná kulometných dialogů o ničem) byla téměř k nesnesení a nevěřila jsem, že se do závěrečných titulků něco změní. Světe div se, dostavil se zajímavý obrat v ději a hlavní postavy měly konečně možnost ukázat, co v nich je. Závěr to ale zase zabil... takže 3* s odřenýma ušima.

• 30.4.2017  00:09

V době svého vzniku jistě velmi cenná výpověď o událostech, které přepsaly dějiny Spojených států. Abyste se ale orientovali ve všech jménech a datech, je potřebovat věnovat sledování filmu velkou pozornost, což jsem poněkud podcenila, a rozvláčný styl vyprávění mi také úplně nesednul. Když drama z novinářského prostředí, raději se vrátím ke "Spotlightu":

• 29.4.2017  23:06
    Uteč (2017)

Od předloňského "Dárku" jsem se v kině necítila tak nepříjemně. Peele dokáže na minimálně dvě třetiny filmu zarazit diváka do sedačky pečlivě vybudovanou atmosférou celého příběhu. Komediální vsuvky v podobě kamaráda hlavního hrdiny mi zde sice příliš neseděly (stejně jako závěrečné gore momenty), ale jinak hodně zajímavá podívaná.

• 27.4.2017  00:30

Kdyby kvůli ničemu jinému, tak za "Pelíšky" si Hřebejka s Jarchovským budu vždycky nesmírně vážit. Na jejich nový poměrně ambiciózní projekt jsem se tedy docela těšila a moje první dojmy byly veskrze pozitivní... dokud jsem se o filmu nezačala bavit s dalšími lidmi a neuvědomila jsem si jeho zásadní nedostatky. Délka: smrtící a navozující subjektivní pocit ČTYŘhodinové stopáže. Skalní fanoušci "Pelíšků" (já) se navíc v každé větě postav snaží najít avizovanou spojitost a přestávají se soustředit na děj. Ostatní diváci si film můžou paradoxně více užít a být překvapeni některými zvraty. Většina scén ale buď příběh vůbec neposouvá kupředu, nebo diváka zmate. Pochválit ovšem musím dobové kulisy a výpravu vystihující atmosféru dobu (to Hřebejk vždycky uměl) a také výkony většiny herců (hlavně dětí!). Na snímek se skutečně hezky dívá (i přes zmiňovanou délku) a já pevně věřím tomu, že mnohé otázky, které "Rodinný přítel" nahodil, v září zodpoví jeho pokračování. P. S. Vypořádat se s nejvýznamnější postavou snímku voiceoverem o jedné větě je fakt hrozná prasárna.

• 26.4.2017  21:50

Tak takového Wrighta si nechám líbit. Neotřelé, zábavné, chytré... jenom tu Ramonu jsem si úplně neoblíbila, no. "Vymlátil jí barvu z vlasů!!"

• 22.4.2017  20:57

Komediální filmy o tom, kterak se parta kámošů vydá ztřískat pod obraz, zrovna nevyhledávám, protože vím, že si v nich málokdy najdu něco zajímavého. První "Pařba" byla aspoň opravdu zábavná, další dva díly už ale pouze recyklovaly totéž. Stejný problém mám i s tímhle "Koncem světa". Úvodních dvacet minut dokázalo udržet mou pozornost a pobavit mě, ale vtipy se stále opakovaly a Pegg se svým klanem mi byli víc a víc protivní. Asi jsem měla začít jiným Wrightem.

• 22.4.2017  20:36

Ještě depresivnější než obdobné "Disconnect". Mozaika příběhů z jednoho města, kde se jednotliví hrdinové snaží najít způsob, jak žít s technologiemi 21. století. Vyrovnat se s rozvodem rodičů závislostí na počítačové hře? Chránit vlastní dceru před ošklivostmi světa napíchnutím jejího telefonu a počítače (Jennifer Garner budete v některých momentech ze srdce nenávidět)? Smutno vám bude ze všeho a ze všech.

• 19.4.2017  21:53

Když přežijete první tři ultrablbé minuty, čeká vás kouzelný pohodový zážitek (který si plně vychutnáte hlavně v případě, když se trochu orientujete v umění) s bezva herci a hezkou myšlenkou.

• 6.4.2017  23:32
    Temný Kraj (TV seriál) (2017)

Snaha dodat do prostředí českého venkova jakési mystično se děvčatům Bártovým moc nevyvedla. Asi největším problémem jsou doslova tragičtí kriminalisté (nebo raději karikatury na kriminalisty) v podání Zimy a Teplého. Na Vaculíka s Trnavským se ale koukalo celkem hezky a některé případy byly opravdu zajímavé (i když nepotřebovaly natáhnout do dvou epizod). A nebudu lhát, na třetí hvězdičku to docpal pejsek Egon ;).

• 1.4.2017  23:35
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Ach jo, kdyby se aspoň tomu Vetchému dalo fandit v jeho aktivitách... ale ne. Ve "Spravedlnosti" se ukáže všechna černota světa, od nevěr, rvaček až ke chladnokrevným vraždám (třeba takový "Rapl" ale dokázal prosvětlit hutnou atmosféru suchými hláškami nebo sympatickými postavami). Milion dějových linek navíc vede k závěru-nezávěru, který vyloženě naštve.

• 30.3.2017  10:50

Prvních deset minut jsem absolutně nechápala, co se na obrazovce přede mnou děje, po největší šílenosti přišla další a další a... neskutečně jsem se díky fantazii tvůrců bavila :). Pravdou ale je, že ač má na celovečerák poměrně krátkou stopáž, v druhé polovině už "Panika v městečku" nedokáže moc překvapit. Krátkometrážní formát v tomhle případě asi účinkuje lépe. Zábava to je ale přesto veliká ;).

• 29.3.2017  23:58
    Red Nose Day Actually (TV film) (2017)

"Láska nebeská" je asi můj nejoblíbenější vánoční film, tudíž jsem se charitativního kraťasu nemohla dočkat. Nic originálního si sice Curtis nepřipravil, ale vidět staré známé postavy ve starých známých situacích (jen s čtrnáctiletým odstupem) bylo velmi příjemné i v mimovánočním období :).

• 27.3.2017  00:11

Popis idylického života rozvětvené židovské rodiny sice nemusí úplně zaujmout (a malilinko nudí), ale poslední třetina filmu zážitek bohatě znásobí a závěrečná dokumentární pětiminutovka mě až dohnala k slzám. Pan Winton byl zkrátka kabrňák a Mináčovi budiž ke cti, že se tomuto opravdovému hrdinovi ve svých dílech tolik věnuje. Výborní Bartoška, Abrhám a Labuda.

• 24.3.2017  21:58
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Ač jsem byla z první epizody upřímně zděšená, nakonec se z "Četníků" vyklubala ucházející podívaná na páteční večer. Na počátku nevýrazní mladí četníci se postupem času vypracovali na sympatické vyšetřovatele, jejichž osud nám divákům snad nebyl úplně lhostejný. Jako hlavní pozitiva seriálu každopádně považuji výpravu a epizody s Karlem Dobrým jako nejlepším velitelem.

• 24.3.2017  00:16

"Tale as old as time..." Mé okouzlení trvalo od prvního záběru po doběhnutí závěrečných titulků (které byly tuze vyvedené). Zdařilá pocta původní disneyovce, dojemná, zábavná, vizuálně působivá (asi jsem ještě nikdy nezírala na zámecké lustry s takovým zaujetím). P. S. Emma báječná, Dan jako Zvíře taky, ale největší bouráci byli stejně Evans s Gadem. Doufám, že se jednou dočkám podobné předělávky "Malé mořské víly".

• 18.3.2017  17:05

Jak moc mě zklamal "Dech života", tak moc mě potěšilo "Povolení zabíjet". Po rádobyvtipných filmech s Moorem se tady dočkáme temnější atmosféry, více krve a celkově ošklivějších úmrtí, Bonda pohání osobní msta a vyzdvihnout zaslouží i dvě krásné Bond girl. Škoda, že Dalton nedostal ještě jednu šanci.

• 15.3.2017  18:29
    Masaryk (2016)

Pěkně natočený historický snímek opírající se o kvalitní výpravu a výkony Rodena s Kaiserem (minimálně on si Lva skutečně zasloužil). Takové typy filmů ale v naší zemi nejsou nijak ojedinělé a zrovna Ševčíkovo dílo mi nenabídlo žádný památný okamžik, díky kterému bych na projekci ráda vzpomínala. Scény ze sanatoria nezaložené na skutečných událostech spíš ruší (a není jich málo), zákulisí podpisu Mnichovské dohody bylo mnohem zajímavější.

• 12.3.2017  00:00
    Bídníci (1998)

Zručně natočená adaptace, pěkná výprava a kostýmy, v podstatě bezchybné herecké výkony (hlavně pánů Neesona a Rushe), ale emocionálně poněkud prázdné. Hooperův muzikál mě semlel mnohem víc.

• 11.3.2017  16:25
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Česká televize neměla od dob "Případů 1. oddělení" lepší seriálové pondělky. Několik dílů mi trvalo, než jsem si zvykla na psychedelické výlety hlavního hrdiny, ale postupem času se mi příběh Filipa Marvana víc a víc zarýval pod kůži, a to hlavně díky skvělému vykreslení osmdesátkové atmosféry a poměrů mezi všemi těmi soudruhy. A Trojanův Plachý největší hvězdou seriálu.

• 10.3.2017  17:06
    Specialisté (TV seriál) (2017)

Na podobné úrovni jako předloňské "Místo zločinu Plzeň", tedy stejně tragické. Štáfkovi a Adamczykovi (a vlastně ani Kajnarové) ty členy elitního týmu vyšetřovatelů vážně nesežerete.

• 10.3.2017  13:47

A o čem že to bylo? Nepřehledná podivnost s tragickými postsynchrony. (Dívat se na nějaký film tři dny, to už se mi dlouho nestalo. V kuse bych to ale nedala.)

• 7.3.2017  17:34

Jako jo, eRkový biják, ale stejně mě ty padající hlavy a usekávané končetiny hned v prvních minutách docela překvapily. Krev, pot a slzy. Výkon Dafne je asi nejlepší od dob Portmanky v "Leonovi". Taková depka, že jí nemůžu dát pět hvězdiček.

• 4.3.2017  23:23
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

"Já připomínám, že sledujete předávání cen pro film Masaryk... teda, Českého lva." Ačkoli jsem hodně proti postupu tvůrců Masaryka a lvíčky bych jim minimálně pro letošek odepřela, jinak nemám téměř žádnou připomínku. Adelčiny slovenštiny jsem se zpočátku docela bála, ale velkého úkolu se zhostila na výbornou (a lépe než Výborná, haha). Předávání krásně odsýpalo, hudební doprovod dvou sympatických Ondrů vynikající, zkrátka ceremoniál na úrovni. Abych to shrnula, nejlepší televizní přenos za hodně dlouhou dobu. (A z oceněných jsem měla největší radost za Kláru Melíškovou, její výkon mě zaujal... a moc jí to slušelo ;)).

• 3.3.2017  19:16
    Polednice (2016)

Ucházející snímek se skutečně dusivou (to vedro na mě z monitoru úplně sálalo) atmosférou, ale trochu mi chybělo lepší vykreslení proměny hlavní hrdinky. Stačí vidět jednou.

• 1.3.2017  11:48

Civilní první hodina mi vůbec nepřipadala zdlouhavá a nadbytečná, naopak jsme měli dost času se s hlavní postavou seznámit a pochopit důvody pro odmítání zbraně. Pak začne řežba, a jak zrovna nevyhledávám válečné filmy, v tomto případě jsem se v akci výborně orientovala a jenom jsem zděšeně zírala na některé realistické výjevy. Dost dobré.

• 28.2.2017  21:28
    Oscar 2017 (TV pořad) (2017)

Všechno špatně. Kimmel mě oproti minulým moderátorům o svých kvalitách nepřesvědčil (navíc je mi vrcholně nesympatický, ale to je jenom můj problém) a z předání několika cen (ok, ze všech pro "Moonlight") jsem měla zkrátka ošklivý pocit, že nebýt loňského "bílého" ročníku, ze sošek by se radovali povolanější. Závěr snad ani nemá cenu komentovat. Plusové bodíky zaslouží jako vždy velmi pěkná hudební čísla (v čele s Timberlakem, skvěle celý přenos rozjel) a někteří předávající.

• 26.2.2017  00:16

Na jedné straně barikády starý dobrý Jeff, na druhé straně dva týpci, kteří si vaše sympatie získávají jen těžko. Nedokázala jsem se naladit na tu správnou vlnu, takže po hvězdičce za šerifa a soundtrack. Oscarovou nominaci v kategorii Nejlepší film v tomto případě opravdu nechápu.

• 24.2.2017  01:11
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Sedláčkova práce mě obvykle zasáhne mnohem víc, s tímto tématem prostě narazil. Míchání smyšlených postav se skutečnými osudy filmových hvězd, podivné rámování dobou okupace 1968, tolik postav, že se při stopáži šesti celovečerních snímků (!) ani s jednou neztotožníte. Pánové Javorský a Dlouhý, ti jediní zaslouží za svoje výkony vyzdvihnout. Velké zklamání.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54