kajas

okres Rakovník

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 12.11.2017  19:43

Tolik slaďáků a komedií končí svatbou hlavních hrdinů a tak málo filmů ukazuje divákům pohled z druhé strany! Tentokrát jsou ústředními postavami, které si zaručeně oblíbíte, majitel a zaměstnanci jedné svatební agentury. Jejich úkolem je připravit novomanželům nezapomenutelný zážitek, sami na tuhle svatbu ale nikdy nezapomenou. A vy taky ne. Velice zábavné.

• 12.11.2017  00:21
    Bába z ledu (2017)

Slámova filmová tvorba (nepočítám seriály) je mi hodně vzdálená, viděla jsem pouze "Čtyři slunce", která mě vůbec nenadchnula, proto jsem i k "Bábě" přistupovala obezřetně. Jaké bylo moje překvapení, když se před mýma očima rozjel tak sympaticky civilní příběh odehrávající se v zajímavém prostředí otužileckých závodů. Kronerová mě naprosto uchvátila (už jenom za tu odvážnou milostnou scénu, která nesklouzla do žádné trapnosti, si zaslouží respekt), Neužil s Danielem pobavili a Vilhelmová se v rolích hysterických manželek napřesdržku našla. Snad jen ten motiv dětské šikany mohl být trochu víc rozveden, ale jinak... držím všechny palce na Ceny kritiky, Lvy i na toho Oscara.

• 7.11.2017  17:25
    Milada (2017)

Dlouho jsem se v kině tak neošívala. Budiž Mrnkovi ke cti, že si jako celovečerní debut vybral tak náročné, zajímavé a jistě nosné téma, ale tím jsem v podstatě vyčerpala všechna pozitiva. Dobře, pochvalu ještě zaslouží představitelka titulní role a radost mi udělala třeba i Kerekes, český dabing je naštěstí také velmi slušný (na rozdíl od pekelného traileru). Co je to ale platné, když naprosto selhala dramaturgie? Tolik zbytečných (a špatně sestříhaných) scén typu "dcera Milady vejde do třídy, střih do jiného obrazu a po několika minutách střih zpátky na dceru půjčující si od spolužačky tužku". Orientovat se v dění na plátně bylo mnohdy velmi komplikované, protože tvůrci se příliš nezdržovali s popisem tehdejší situace v Československu, vlastně se nezdržovali s žádným popisem. Pokud tedy divák není dopředu obeznámen jak s příběhem Horákové, tak s politicko-historickým kontextem, musí se v některých částech filmu nutně ztrácet. Šílená Geislerová už je jenom třešničkou na dortu. Sedláčkova televizní verze mi sedla mnohem víc.

• 2.11.2017  19:09

Čekala jsem francouzskou verzi "Kramerová versus Kramer" a dostala jsem v podstatě její hodně odlehčenou verzi. Prvním dvaceti minutám kraluje Omar se svým komediálním talentem, představitelka malé Glorie (taky Gloria, ha!) mu následně zdatně sekunduje. Jejich životní styl je neuvěřitelný a nepůsobí příliš reálně, ale já jsem si tu jízdu užívala s nimi, nenáviděla jsem Kristin a na závěr jsem si i poplakala (z důvodu, který by mě po přečtení synopse a zhlédnutí traileru vůbec nenapadl...).

• 2.11.2017  18:46
    Sunset Blvd. (1950)

Přát si bazén je ošemetná věc. Za normálních okolností neholduji starším filmům, ale v rámci přednášek o dějinách Hollywoodu nám nemohl být promítnut lepší příklad. A i když všichni od začátku víme, jak to s Gillisem dopadne, přesto doufáme ve šťastný konec...

• 28.10.2017  21:50
    Lights Out (2013)

Jsem fakt hodně velký strašpytel, takže jsem si při sledování tohohle kraťasu nezhasnula a tudíž nezemřela hrůzou, muhehe.

• 28.10.2017  21:37

Céčková békovina vezoucí se na úspěchu "Saw". Těm devíti ukřičeným špatným hercům přejete jenom to, aby už sakra zbyl pouze jeden z nich. Protože jsem ale hodná, jednu hvězdičku přihazuji za poměrně originální závěr.

• 28.10.2017  21:23

Žádné dlouhé otálení a už se zhasíná a umírá (někdy). Možná až zbytečně moc rychle, bez důkladnějšího představení hlavní záporné postavy. Párkrát jsem se solidně lekla, ale nic zapamatovatelného se nekonalo.

• 28.10.2017  01:02

"A rose will bloom...it then will fade...so does a youth...so does a fairest maid." Kam se hrabe Luhrmann s DiCapriem (promiň, Leo). Nemůžu říct, že by mě uchvátila každá scéna, ale jsem přesvědčená, že takhle nějak by to Shakespeare chtěl. A na hudbu a oči Olivie Hussey nikdy nezapomenu.

• 18.10.2017  22:28

Nebudu zastírat, že do kina jsem šla hlavně kvůli Goslingovi (dobře, taky trochu kvůli Villeneuvovi, protože loňští "Příchozí" mě hodně zasáhli). Fanynkou původního snímku totiž rozhodně nejsem a obávala jsem se také bezmála tříhodinové stopáže, kterou dokážu zkousnout v minimech případů. V mých očích ale naštěstí Villeneuve dokázal vyvolat to, co se Scottovi v původním filmu nepodařilo. Z pochmurné atmosféry deštivého Los Angeles se mi až svíralo hrdlo, z lovestory mezi K a Joi mi pukalo srdce. Není to snadné pokoukání, které bych si chtěla opakovat dvakrát do roka, ale stálo to za to.

• 12.10.2017  23:12

Proč hlavnímu hrdinovi najednou kletba vadí, když se jí mohl zbavit už na konci prvního dílu? Proč má ďábel jinou podobu a jiné jméno? Proč je to tak pitomý film? Aha, pánové režiséři napsali scénář k "Jonahu Hexovi". Tak to vysvětluje všechno.

• 12.10.2017  18:18
    Odnikud (2017)

Rodina. Spravedlnost. Moře. A Oscara pro Kruger, prosím. Dost mě to vzalo.

• 12.10.2017  13:05

Na festivalu Be2Can nám film představili jako další snímek představitele řecké divné vlny... víc vědět nepotřebujete. Horor plný toho nejčernějšího humoru, který vyvolává spoustu otázek, ale odpovědi už nenabízí, což mi trochu vadilo. Každopádně lepší než "Humr".

• 9.10.2017  22:35
    Ghost Rider (2007)

Tak blbý, abych házela odpady, to zase není, ale prostě... nezajímavý záporáci, příšerná lebka a Mendes, jako vážně? Ta paní se opravdu považuje za herečku?

• 8.10.2017  21:17

Smutné pojednání o české (a nejen vesnické) povaze. Velmi kvalitně zpracované, s dobrými hereckými výkony hlavně z polské strany. "Huba by ti neupadla, kdybys řekl „Pánbůh zaplať“. "Pánbůh za nás nezaplatí nic. My musíme platit jemu."

• 7.10.2017  20:46

První dva bladerunnerovské kraťasy jsem brala jako celkem příjemné seznámení s novými postavami, anime mě ale zas tolik nebere a samotný výpadek mohl být jistě zpracován i v rámci Villeneuvova filmu (možná je, ale to zatím nemůžu soudit).

• 7.10.2017  18:21

Na záznamy koncertů se běžně nedívám, ale Eda jako interpreta jsem si hodně oblíbila, a byla jsem zvědavá, jak jeho vystoupení vypadají. V televizi bohužel běžel pouze záznam zde označovaný jako alternativní, tedy se stopáží něco přes 50 minut, a to byl kámen úrazu. Bylo opravdu příjemné vidět hlavního hrdinu, jak se vší pokorou a s batohem přes rameno vyráží vstříc největšímu úspěchu svého života. Tři dny po sobě zpíval pro více než 87 tisíc lidí, písní jsme ale v této verzi sestřihu opravdu mnoho nedostali (a jen jedna patřila mezi moje oblíbené, což je samozřejmě můj problém). Takže bohužel, kdyby se jenom zpívalo a nenakukovali bychom tak často do zákulisí, hodnotila bych výše.

• 7.10.2017  00:22
    Čtverec (2017)

"Čtverec" nabízí divákovi možná až příliš témat k přemýšlení a přiznám se bez mučení, že jako konzument převážně komerční, nikoli artové filmové produkce jsem úplně netušila, co si z příběhu mám odnést. Snažila jsem se snímek vnímat více jako komedii a několikrát jsem se od srdce zasmála (telefonát z Youtube a video s názvem Malá blonďatá žebračka rozmetaná na kusy - boží). Nenudila jsem se, ale jaksi nemám motivaci podívat se podruhé.

• 6.10.2017  22:15

Ne, lepší než jarní první část to vážně není (jedině snad mírnější, ale pořád zbytečně nataženou stopáží). Některé obrazy na sebe zvláštně navazují, ale to není ten největší problém. Do poloviny filmu vůbec nemáme přehled o nějakém časovém rámci, do kterého je příběh zasazen, tudíž scény typu "zrzek nakráčí do kadeřnictví se slovy "přebírám to tady" působí prostě divně. Macháček je po návratu z lágru milujícím otcem, aby o desítky minut později bez nějaké zjevné psychologické proměny připravil rodinu o životní úspory. Atd, atd. Propojení s mými milovanými "Pelíšky" radši ani nekomentuji, opakování tehdy zábavných replik je spíše násilným prostředkem, aby se publikum aspoň pousmálo. Na závěr trilogie už se ani moc netěším.

• 2.10.2017  00:14

Dlouho jsem neviděla tak zábavný a boží animák. Pan Peabody vynalezl kromě stroje času taky zumbu, peče křepelky (a jeho kuchařské umění mi připomnělo "Ratatouille") a se svým adoptivním synem prožívá neskutečná dobrodružství. Taky se mi hodně líbily ty přelety nad Florencií, opravdu krásně "namalované". Nuže, kvalitní podívaná pro malé i velké diváky.

• 1.10.2017  20:06

První kraťas představil ústředního záporáka, ten druhý se zaměřil na (zřejmě) kladnou postavu. Sympatické uvedení do děje a atmosféry celovečerního filmu.

• 1.10.2017  09:08

Původní Ridleyho kultovka mě docela minula, ale tvůrci připravující dalšího "Blade Runnera" (no dobře, hlavně Gosling) mě přesvědčili se o film trochu více zajímat. Tudíž mě neminuly ani tyto kraťasy, které mají diváky navnadit na blížící se pecku podzimu (jak to zatím vypadá). "2036" nám představuje postavu hlavního záporáka a musím říct, že Leto mě zaujal víc než jako Joker. Takže... jsem zvědavá, co bude dál.

• 30.9.2017  23:25
    Padesátka (2015)

Achjo, a to měl Mádl svůj režijní debut tak skvělej. Vojtovi se bohužel takový úspěch nepovedl, i když mu nejde upřít snaha. Sympatické herecké obsazení (Pavelka s Cibulkovou by si rozhodně zasloužili více příležitostí) a debilní scénář ale prostě nejdou dohromady. Kolečkův humor mi vyloženě nevadí, jeho Trpaslíka jsem si zamilovala, ale tady jsou vtipy hluché nebo jdoucí hodně přes čáru. Půl hvězdičky přidávám za titulní píseň Michala Hrůzy, zasloužila si k sobě lepší film. "Na Tři krále nepij. Nikdy nevíš, koho trefíš stromkem."

• 29.9.2017  14:57
    Wonder Woman (2017)

"Kéž bychom měli víc času..." Kdy jsme tady naposled měli pořádnou superhrdinku, do které se zamiluje každý chlap a každá ženská chce být jako ona? Bezvadný úvod na ostrově Amazonek, zábavný střet Diany se světem smrtelníků, půvabné jiskření mezi ní a Stevem (tanec při sněžení!), akční scény přehlednější než při všech avengerovkách a BvS dohromady. Mohlo by to ale být kratší, což DC ani Marvel asi pořád nemůžou pochopit...

• 27.9.2017  12:52

Kravinka na stejné úrovni jako první díl, která trochu více brnká na rodinné hodnoty. Jinak se tu ale nic extra neděje. Plusový bodík za nejvíc roztomilého Baby Groota.

• 26.9.2017  22:25
    Strike (TV seriál) (2017)

Velmi zdařilá a věrná adaptace (až na pár maličkostí) mé oblíbené knižní série. Z prvních zveřejněných fotografií jsem hlavním hereckým představitelům příliš nevěřila, ale Toma jsem si zamilovala od jeho úvodní scény a Holliday je mu rovnocennou partnerkou. "Volání kukačky" se mi v prostřední části zdálo trochu rozvláčnější, dvě epizody mohly možná stačit. Tempo nastolené v "Hedvábníkovi" mi sedlo mnohem víc, takže nezbývá než se těšit na další pokračování. Snad brzy.

• 23.9.2017  20:45

Vaughn mě letos potěšil o hodně víc než Nolan. Firth, čumáček Egerton, roztomilá štěňátka, country. Akční scény samozřejmě variují to nejlepší z jedničky ("manners maketh man" s lasem a bičem mělo styl), ale pořád jsou natolik zábavné, že se celou dobu tetelíte blahem. A pro takový pocit přece chodíme do kina. Snad jenom víc Channinga a méně Eltona, ale stejně jako před dvěma a půl lety musím říct, že větší pecku jsem letos neviděla (a neuvidím, tím jsem si jistá). A moje maminka prohlásila, že je to lepší než jednička. Lepší doporučení si Kingsmani nemohli přát ;). P. S. Bruce Greenwood už by neměl hrát nikoho jiného než americké prezidenty.

• 18.9.2017  18:40

Trailer mě málem nalákal do kina, ještě, že jsem tak neučinila, těch peněz by mi bylo líto. Čekala jsem dojemné a zároveň inteligenci diváka neurážející drama ve stylu "Hvězdy nám nepřály" nebo "Než jsem tě poznala", tohle ale nebylo ani jedno, ani druhé. Námět je sice zajímavý, jeho zpracování bohužel potěší snad jenom dospívající mládež, ke které už se nemůžu řadit. Hlavní hrdinové jsou celkem sympaťáci, ale tu osudovou lásku jsem jim úplně nebaštila a Maddyin styl oblékání (ty plavky, proboha!!!) mě děsí ještě teď.

• 18.9.2017  18:17
    To (2017)

TO mělo všechno. Předlohu jsem četla asi před trilionem let a pamatovala jsem si pouze základní body, televizní zpracování jsem hodně rychle vytěsnila z hlavy (radši) a tudíž se nepovažuji za nějakou věrnou fanynku Kingova eposu. Nerozptylovaly mě tak žádné maličkosti a užila jsem si doslova každou minutu (delší stopáž tentokrát není vůbec na škodu). Dětské obsazení nemělo chybu, všem členům party musíte v jejich počínání držet palce (u mě vedli Bill, Beverly a "hláškující brejloun" Richie), bojíte se o ně, dojímáte se nad jejich osudy. Pennywise byl správně děsivý, rodiče některých postav byli správně úchylní... zkrátka naprostá spokojenost a očekávání dvojky je obrovské.

• 14.9.2017  23:04

Kdybych neviděla ten neskutečně zábavný trailer asi tak rok dopředu (a několikrát), byla bych při svém hodnocení k filmu vstřícnější. Bohužel se v upoutávce objevily ty nejlepší scény a nic je nepřebilo. Zpívající párky bohužel nepatřily k Rogenově partě, zápletka postrádala originalitu, ale na hezky animovaný New York a roztomilé pejsky (nejsem příznivcem koček) se koukat dalo. A mejdany pudla Leonarda neměly chybu.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57