kajas

okres Rakovník

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 16.1.2018  20:56

Američani měli s tímhle dílkem problém vlastně jenom kvůli tomu, že je čtyřikrát delší než klasické kraťasy promítané před celovečerními animáky. Sněhulák Olaf rozhodně nepatří mezi moje oblíbené vedlejší postavičky, ale zde byl snesitelný, děj hezky odsýpal, písničky nerušily, a kdybych snímek viděla před Vánocemi, hezky by mě na nadcházející svátky naladil. P. S. Elsa měla nádherné šaty.

• 14.1.2018  19:27

"Dunkerk" z jiného úhlu pohledu. A tak trochu volné pokračování "Královy řeči" (sice bez Firtha, ale Mendelsohn dokázal i z vedlejší role vyždímat maximum). Sice bez nějakých zapamatováníhodných scén (i když metro bylo hodně dobré, to je pravda), ale zato s dokonalou Oldmanovou transformací. Pro mě nejlepší Wright.

• 12.1.2018  23:55

Ze začátku jsem ke Smithovu debutu neměla důvěru, ale s postupujícími minutami mě začal příběh Danteho, který "tady dneska vůbec neměl bejt", dost bavit. Upozornění: Některé scény mohou způsobovat rozsáhlé záchvaty smíchu (u mě asi vede "sex na záchodě").

• 12.1.2018  23:14

Aneb jak tři nesympatičtí tatínci neposlechli svoje nesympatické manželky/přítelkyně a vyrazili se svými nesympatickými drzými parch... dětmi za dobrodružstvím. Tragédie.

• 7.1.2018  15:03

Poetika "Obecné školy" chybí, nosný příběh chybí, co se tedy vlastně Svěrákům povedlo? Film je pěkným zachycením krátkých epizodek ze života malého chlapce, některé ty epizodky (třeba prosvětlování lesa) vyloudí alespoň pousmání, postavy ztvárňují kvalitní herci. Na nezapomenutelný zážitek to ale nestačí.

• 4.1.2018  20:20
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Sláva koprodukcím! Zdařilé po všech stránkách, od řemeslného zpracování, přes výpravu a nádherné kostýmy až k sympatickým hereckým výkonům (Vojta myslím překvapil všechny pochybovače, jeho dojetí u manželčiných porodů málem rozplakalo i mě, a to v dobrém slova smyslu). Dokonce i dabing byl vkusný a nijak nerušil. Rozhodně bych si dovedla představit více dílů, abychom se dočkali pozadí i těch reforem, které nám vtloukali do hlav učitelé dějepisu. Po dlouhé době televizní projekt, ze kterého jsem měla srdečnou radost.

• 4.1.2018  19:58
    O Ptáku Ohniváku (TV film) (1980)

Loutky sice byly na stejné úrovni jako v o téměř dekádu starší "Zlatovlásce", ale jinak se jedná o velmi slušnou televizní pohádku se sympatickými hlavními i vedlejšími hrdiny (absence záporných postav byla možná trochu na škodu). Zajímavé srovnání s Vorlíčkovou temnější verzí Erbenova příběhu.

• 2.1.2018  14:19
    Komorná (2016)

Moje první setkání s korejskou kinematografií nedopadlo špatně, jenom bych při dvouapůlhodinové délce asi čekala trochu větší katarzi na závěr. Rozdělení na tři části bylo zajímavé, erotické jiskření mezi hlavními hrdinkami fungovalo bezvadně. Skoro 4*.

• 1.1.2018  22:38
    Láska rohatá (TV film) (2009)

Jak mi herecký projev a výraz Jirky Mádla nikdy nevadil a vždycky jsem se ho zastávala, tak tuhle pohádku jsem kvůli jeho nesnesitelnému šišlání opravdu málem vypnula. Pauhofová je ale sympaťanda a hodně se mi líbila dějová linka chamtivé milostpaní (ze závěrečné scény v hostinci mi bylo až smutno). Vidět znovu už ale nemusím.

• 26.12.2017  00:52
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Docela ošklivá vykrádačka S čerty nejsou žerty s nesympatickým hlavním hrdinou, pitvořícími se Lábusem a Sokolem a nepřítomností humoru. Po poslední Janákově pohádce velký sešup dolů. Pochvalu zaslouží snad jenom hezká princezna a její garderoba.

• 23.12.2017  23:43
    Zázračné meče (TV film) (2001)

Když se čaroděj Otón ztvárněný bezkonkurenčním panem Preissem pustí do čarování, člověku by pomalu běhal mráz po zádech. Opravdu velmi slušná pohádka o síle lásky a přátelství. Na celou "trilogii o mečích" se vždycky ráda podívám.

• 22.12.2017  20:27

Půvabný doplněk k celovečernímu filmu. Pobavilo hlavně trio Majer + Taclík + Liška a jejich průpovídky.

• 22.12.2017  00:16

Jak mám animované muzikály běžně docela v oblibě, v tomto případě mi doprovodné písně zkazily celkový dojem z filmu (český dabing tedy nemůžu doporučit). Rozestoupení Rudého moře bylo ale velice působivé.

• 21.12.2017  18:55
    Zvonící meče (TV film) (2000)

O sametový hlas neviditelného Marka Liberta lepší než předchozí díl ;). Máme vůbec ještě nějakou televizní pohádku na pokračování?

• 20.12.2017  23:18

Z hlediska řemeslného zpracování nelze v nabídce kin najít nic srovnatelného s filmy patřícími do SW ságy. Bitvy mezihvězdných plavidel všech velikostí, komornější souboje se světelnými meči, vizuál neprobádaných planet i nových živočichů, to vše patří k naprostému vrcholu současné zábavní kinematografie. V tomto ohledu nemůžou být fanoušci zklamaní nikdy. Není potřeba se bát ani přetažené stopáže (ke třem hodinám se blíží snad každá druhá marvelovka). Problém ale nastává ve chvíli, kdy se začnete soustředit na příběh, což byste v ideálním případě asi měli. Někomu budou vadit nové vedlejší postavy, někomu zacházení Johnsona se starými charaktery. Na čem se ale shodneme všichni? Rozehrané je to vskutku zajímavě. (P. S. Konečně jsem vzala na milost Drivera, protože jeho Kylo/Ben je ve své rozervanosti úchvatný.)

• 16.12.2017  23:40
    Strašidla (2016)

Pro člověka ležícího s rýmičkou téměř ideální nenáročná podívaná. Troška si tedy mohl odpustit tolik kritizovanou zápletku se znásilněním a dalších několik hloupých narážek, které se do rodinného filmu opravdu nehodí. Problémem je také příliš natahovaná stopáž, to jsou ovšem nejzásadnější negativa. Kvitovala jsem sympatické a neokoukané herecké obsazení, povedly se i některé vtípky. Tímhle směrem by mohl Troška pokračovat, "lidových komedií" už bylo dost.

• 16.12.2017  21:53
    Sedmero krkavců (TV film) (1993)

Dovedu si představit, že při premiérovém uvedení na Štědrý večer musely být nejen děti při pohledu na Chrta pěkně vystrašené, těm nejmenším bych film rozhodně nedoporučila. Dlouhý je ale ideální představitel princů, Chýlková si jistě vychutnala další zápornou postavu a Hapkova hudba skvěle dokresluje ponurou atmosféru.

• 16.12.2017  16:56

Sympatický projekt, ve kterém bych se ale obešla bez POMA i Terezy. Johnův výklad bych naopak mohla poslouchat hodiny :).

• 15.12.2017  16:31

Nepolíbená ani seriálem se Suchetem a ani jedinou Agathinou knížkou jsem po pochvalných ohlasech dala šanci Branaghovi, který mě uchvátil svým remakem nejklasičtější disneyovky. Pravda je taková, že nebýt samotného režiséra a představitele hlavní role, byla bych vlastně docela zklamaná rozvláčným a nezajímavým vyšetřováním. Kromě Poirota jsem si k žádné z postav nevybudovala vztah a jejich vina/nevina mě vlastně ani nezajímala. I přes tyto výtky si dovedu s tímto detektivem představit další snímky.

• 14.12.2017  23:59

Na to, jak mě předchozí thorovky těžce nebavily, jsem si teď užívala každou minutu. Thor je bez dlouhých vlásků ještě větší sympaťák a s Hulkem utvořil boží dvojku. Kromě Chrise s Markem ale velkou pochvalu zaslouží i všichni ostatní herci v čele s démonickou Cate (kterou jsem vůbec nepoznala a která si střihla jednoho z nejlepších marvelovských záporáků) a ujetým Goldblumem. Přidejte si povedená camea, stylový soundtrack, vtípky, které fungují a donutí vás zasmát se nahlas... a máte komiksovou pecku roku. Po tomhle skvostu nejlepší dílko od pánů z Marvelu.

• 9.12.2017  22:43

Ve všech směrech na minimálně stejné úrovni jako díl první, na který navíc naprosto dokonale navazuje (a doplňuje ho). Budoucnost, přítomnost i minulost Martyho a jeho rodiny v zamotaném, ale přesto velmi zábavném dobrodružství. A ťuťu Elijah Wood jako bonus :).

• 8.12.2017  00:51

Na první pohled nenápadný snímek zaujme svým poselstvím, příjemnou retro atmosférou a skvělým výkonem Claire Foy, která podle mého názoru zastínila svého slavnějšího kolegu Garfielda. Že se na filmu podílel syn skutečného Robina, je taky milé překvapení. Problém jsem ale měla s některými vedlejšími charaktery (v čele s Dianinými bratry), špatným/nulovým maskováním o dvacet let starších postav a také mi chybělo osvětlení zdroje financování celé rodiny Cavendishových. Jak mohla Diana zvládat celodenní péči o handicapovaného manžela, vychovávat syna a ještě vydělávat peníze, to mi tedy bylo záhadou.

• 3.12.2017  13:38

Po boží sólovce ženského přírůstku do party trochu sešup. Nováčci nejsou nijak zvlášť představováni a za dvě hodiny (zaplať pánbůh za normální nepřestřelenou stopáž) se toho vlastně ani moc nestane. Taky jsem si nebyla jistá, jestli se mi víc líbí hra na osudové drama, nebo na komedii s komiksovými prvky. Gal je božská, Ezra taky potěšil, ale co je to platné, když si hodinu po odchodu z kina pamatujete akorát Williamsův motiv z "Jurského parku", který hrál v sále před začátkem promítání.

• 2.12.2017  00:28
    Ucho (1970)

Učebnicový příklad trezorového filmu - ano. Důkaz brilantního herectví Bohdalové - ano. Jinak mě ale sledování docela ubíjelo a více než příběhu jsem se věnovala třeba úvahám o tom, proč se za celou noc neprobudil syn hlavních hrdinů...

• 20.11.2017  23:02

Po přečtení zdejších reakcí jsem asi čekala větší psychonechutnost, takže jsem se (jako tradičně na každý horor) dívala s rozsvícenou lampičkou a příliš vystrašená ani znechucená jsem nebyla. Na druhou stranu mi bylo líto každé Leatherfaceovy oběti a hlavní hrdince jsem srdečně fandila. Průměrná podívaná.

• 18.11.2017  22:26

Po hodně špatném "Dezertérovi" přichází vzpruha, která se ovšem v závěru nejen že nepropojí s původním filmem, ale člověk by si až myslel, že si Jarchovský nechává otevřená vrátka pro další trilogii. Velkým kladem jsou každopádně herecké výkony všech zúčastněných, vyzdvihnout musím hlavně "mladou" generaci v čele s úžasnou Aničkou Fialovou, dále Davida Novotného (protože není malých rolí) a samozřejmě Martina Fingera. Nebála bych se tvrdit, že právě on v "Zahradnictví" předvádí svůj životní výkon (aspoň co se filmového plátna týče), napodobení pana Kodeta dotáhl k dokonalosti a alespoň jemu budu nějakou tu cenu ze srdce přát. Jinak se ale k tomuhle grandióznímu projektu vracet nebudu...

• 12.11.2017  19:43

Tolik slaďáků a komedií končí svatbou hlavních hrdinů a tak málo filmů ukazuje divákům pohled z druhé strany! Tentokrát jsou ústředními postavami, které si zaručeně oblíbíte, majitel a zaměstnanci jedné svatební agentury. Jejich úkolem je připravit novomanželům nezapomenutelný zážitek, sami na tuhle svatbu ale nikdy nezapomenou. A vy taky ne. Velice zábavné.

• 12.11.2017  00:21
    Bába z ledu (2017)

Slámova filmová tvorba (nepočítám seriály) je mi hodně vzdálená, viděla jsem pouze "Čtyři slunce", která mě vůbec nenadchnula, proto jsem i k "Bábě" přistupovala obezřetně. Jaké bylo moje překvapení, když se před mýma očima rozjel tak sympaticky civilní příběh odehrávající se v zajímavém prostředí otužileckých závodů. Kronerová mě naprosto uchvátila (už jenom za tu odvážnou milostnou scénu, která nesklouzla do žádné trapnosti, si zaslouží respekt), Neužil s Danielem pobavili a Vilhelmová se v rolích hysterických manželek napřesdržku našla. Snad jen ten motiv dětské šikany mohl být trochu víc rozveden, ale jinak... držím všechny palce na Ceny kritiky, Lvy i na toho Oscara.

• 7.11.2017  17:25
    Milada (2017)

Dlouho jsem se v kině tak neošívala. Budiž Mrnkovi ke cti, že si jako celovečerní debut vybral tak náročné, zajímavé a jistě nosné téma, ale tím jsem v podstatě vyčerpala všechna pozitiva. Dobře, pochvalu ještě zaslouží představitelka titulní role a radost mi udělala třeba i Kerekes, český dabing je naštěstí také velmi slušný (na rozdíl od pekelného traileru). Co je to ale platné, když naprosto selhala dramaturgie? Tolik zbytečných (a špatně sestříhaných) scén typu "dcera Milady vejde do třídy, střih do jiného obrazu a po několika minutách střih zpátky na dceru půjčující si od spolužačky tužku". Orientovat se v dění na plátně bylo mnohdy velmi komplikované, protože tvůrci se příliš nezdržovali s popisem tehdejší situace v Československu, vlastně se nezdržovali s žádným popisem. Pokud tedy divák není dopředu obeznámen jak s příběhem Horákové, tak s politicko-historickým kontextem, musí se v některých částech filmu nutně ztrácet. Šílená Geislerová už je jenom třešničkou na dortu. Sedláčkova televizní verze mi sedla mnohem víc.

• 2.11.2017  19:09

Čekala jsem francouzskou verzi "Kramerová versus Kramer" a dostala jsem v podstatě její hodně odlehčenou verzi. Prvním dvaceti minutám kraluje Omar se svým komediálním talentem, představitelka malé Glorie (taky Gloria, ha!) mu následně zdatně sekunduje. Jejich životní styl je neuvěřitelný a nepůsobí příliš reálně, ale já jsem si tu jízdu užívala s nimi, nenáviděla jsem Kristin a na závěr jsem si i poplakala (z důvodu, který by mě po přečtení synopse a zhlédnutí traileru vůbec nenapadl...).

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57