kajas

okres Rakovník

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 18.7.2017  23:48

Kvalitativně na stejné úrovni jako předchozí díl, jenom o něco temnější a osudovější. Závěrečné loučení s jednou postavou mě velmi překvapilo, na druhou stranu mi tenhle restart k srdci nijak nepřilnul a k Raimiho prvnímu pavoučkovi se tak nadále budu vracet nejraději.

• 18.7.2017  00:56

Dva Američany trápí cizí město, cizí kultura a vlastní manželství. Coppola zdařile vyjádřila tu neschopnost interkulturní komunikace (čili neznalost jazyka a zvyklostí) a v Billovi se Scarlett našla bezvadnou oporu. Já jsem se do jejich příběhu ale nezamilovala. Hezké pokoukání, nic víc, nic míň.

• 16.7.2017  17:56
    Nakonec zemře (amatérský film) (2010)

Fuj, to jsem se lekla!

• 10.7.2017  15:25

Slušný, ničím neurážející přenos jako každý rok. Letos ale musím vyzdvihnout znělku s panem Somrem v hlavní roli, která mě bavila po celou dobu festivalu. Ocenění jsem nejvíce přála panu Vorlíčkovi (i kdyby za svůj život natočil jenom "Arabelu", byl by pro mě stejně bůh), Bebjakovi za "Čáru" a Jacenkovi za Olega z "Arytmie".

• 10.7.2017  08:33
    Happy End (2017)

Z letošní "Francie" na KVIFF jasný vítěz. Bavil mě režisérův způsob vyprávění přes obrazovky počítačů a mobilů (a odhalování, kdo je autorem videí a e-mailů) i netradiční řazení scén, které divákovi dají smysl třeba až na konci filmu. Nejvíc mě ale uchvátil výkon dvanáctileté Fantine Harduin, jejíž postava byla zaručeně nejzajímavější.

• 9.7.2017  23:18

Příběh detektiva, který není zrovna vzorem ctnosti (což v daném prostředí asi ani nejde) a který odkrývá pozadí zločinu v nejvyšších politických sférách. Nebyla jsem uchvácena, ale v závěru mě docela zamrazilo.

• 9.7.2017  12:59

S československou novou vlnou asi nikdy kamarádka nebudu. Jsem samozřejmě ráda, že mi organizátoři letošního KVIFF umožnili vidět naši první oscarovku (no, naši, spíš primárně slovenskou), ale kromě nějakého vhledu do historie samostatného Slovenského státu mi film vlastně nic nepředal. Jak hlavní hrdina dopadne, mi došlo asi v polovině (přemrštěné) stopáže, a ukřičená slovenština nebyla moc příjemná na poslech...

• 7.7.2017  23:46

Že letos uvidím dva filmy o Dunkerku, to by mě teda ani ve snu nenapadlo ;). Po rozpačitějším úvodu se rozjede zajímavý vhled do zákulisí příprav propagandistických snímků, který podporují dobře zvolení herci (Claflinovi sekne dokonce i knírek, Nighy je hvězdou vždy a všude bez ohledu na velikost jeho role), výprava a hudba. A protože za hudebním doprovodem nestojí nikdo jiný než Rachel Portman, dojde v závěru i na dojetí. Jedno z nejmilejších překvapení KVIFF 2017.

• 7.7.2017  23:05
    Baby Driver (2017)

Už od prvních trailerů (herecké obsazení, hudba...) jsem si říkala, že by to mohla být pecka. Pak jsem se seznámila s Wrightovou tvorbou a přestala jsem si být tak jistá (vyloženě se mi líbil jenom "Pilgrim"). Jakmile ale začala půlnoční projekce v karlovarském kině Čas, moje obavy se rázem rozplynuly. Wright se mi poprvé absolutně trefil do vkusu a příběh čumáčka Babyho mě bavil od prvního do posledního tónu. Ta úvodní scéna! Ty kazetové mixáže, ach! Nejlepší film letošních Varů. WAS HE SLOW?

• 7.7.2017  19:57
    Čára (2017)

Bebjaka jsem zaregistrovala už díky fantastickým "Případům 1. oddělení", jeho další kriminální seriály (ať už "Mordparta" nebo "Specialisté") mě ale zaujmout nedokázaly. Ke slovenské filmové tvorbě navíc nemám přílišnou důvěru a "Čáře" jsem ve Varech dala šanci hlavně díky představiteli hlavní role Maštalírovi, slovenskému Dr. Houseovi. Projekci uvedla početná (tuším 21členná) delegace plná sympatických tváří od herců přes kameramana až k režisérovi a já jsem jim moc přála úspěch. Kromě Maštalíra potěšili hlavně Hryc s Kaňkovským, kterým to spolu šlapalo už v "Příběhu kmotra". Téma pašování nejen drog, ale i lidského "tovaru" bylo zpracováno pěkně, tvůrci dovedli i vhodně střídat dramatickou rovinu s komediálními prvky. Na druhou stranu mě rušily některé scény, které pro celkové vyznění snímku neměly pražádný vliv (cikáňata v růžovém autě, mrtvola v rakvi mrkající na kameru). Na Bebjakův další počin budu ale zvědavá. Skoro 4*.

• 7.7.2017  17:17

Postava Terminátora je pro Cameronovu kariéru asi stejně důležitá jako byl Vetřelec pro Scotta. James navíc dokázal, že pokračování může ve všech směrech trumfnout původní film. Můj komentář samozřejmě nemůže být nijak objevný, pro mnoho lidí je tahle pecka už léta kultem, já jsem si ale až do letošní půlnoční projekce na KVIFF pamatovala pouze pár záběrů z psychiatrické léčebny, které jsem zahlédla v dětství. Arnold v kladné roli mi seděl mnohem více, jeho snahy o polidštění se (úsměv atd.) byly velmi zábavné a v závěru dojímaly. Patrickův chladnokrevný výraz pro mě bude ještě dlouho synonymem dokonale uchopené záporné role. Taky musím vyzdvihnout hudbu, protože titulní melodie má neskutečné grády. Nejvyšší hodnocení mi ale brání dát druhá polovina filmu, pro kterou je zřejmě "Den zúčtování" tolik milován, ale mě zkrátka nebavila tolik jako seznámení Johna s Terminátory a záchrana Sarah z léčebny.

• 7.7.2017  15:32

S předlohou obeznámena nejsem a film mě k jejímu přečtení rozhodně nenavnadil. Samotný děj rozplizlý do dvou hodin hodně unavoval a nesympatické, nekonečně naivní hlavní hrdince přesvědčené o své pravdě skutečně nešlo držet palce.

• 6.7.2017  15:07
    Arytmie (2017)

Kdyby se stopáž zkrátila o půl hodinky a Chlebnikov divákovi předával pouze střípky z chodu ruské záchranky, mohla to být větší pecka. Vztah dvou ústředních hrdinů - lékařů - mě spíše rušil, motivace a chování Káti mi během celého snímku nebylo příliš jasné (tak chtěla se s ním rozvést, nebo nechtěla?). Olegův přístup k hypochondrickým pacientům i k byrokratickým nařízením byl ale velmi sympatický.

• 3.7.2017  18:39

Po loňské "Elle" jsem se setkala s dalším zástupcem současné francouzské kinematografie. Ozonovo dílo mi některými prvky (manipulativní hlavní hrdinka, otevřenější erotické scény) "Elle" připomnělo, první polovina snímku dokázala zaujmout působivým snímáním (točité schody, zrcadlová hala) i dějovou linkou, ve druhé polovině už se ale bizarnost lepila na bizarnost a hra s publikem zamotala hlavu nejednomu divákovi v sále Puppu.

• 3.7.2017  00:00

Dva relativně sympatičtí Íránci žijící ve Francii se na letním tripu (bez drog) snaží přesvědčit třetího z nich, aby se nevracel do rodné země. Tento obézní knírač mě bohužel přiváděl k šílenství a já jsem se těšila na každou scénu, ve které bude chybět. Docela problém. Ani zábavná debata o třech typech prdů to nezachránila.

• 2.7.2017  23:29

Velmi milé překvapení. Žádná komedie s dramatickými vsuvkami, jak poslední roky vypadá snad 90 procent české filmové produkce (ne že by mi to nějak zvlášť vadilo, ale tahle žánrová změna je velmi osvěžující). Z Liškovy postavy jsem měla během celého filmu velmi nepříjemný pocit, a i když tvůrci postupně dávkují náznaky jeho skutečné povahy, ze "záchodové scény" mě až mrazilo. Potěšily ale výkony i ostatních, méně okoukaných herců. Námět je navíc opravdu zajímavý, o těžbě vltavínů jsem do té doby neslyšela. Škoda jen poněkud useknutého závěru, který s odhalenou pointou už dále nepracuje, pár minut navíc by filmu nemuselo uškodit. Přesto jsem velmi ráda, že jsem se ke "Zlodějům" dostala alespoň díky projekci na KVIFF.

• 2.7.2017  22:31
    Strom (2014)

Předfilm ke snímku "Zloději zelených koní". Koloběh života, smrti a možného dalšího života už byl zpracován i působivěji, s animační technikou malby na sklo jsem se nicméně setkala poprvé a hlavně díky ní udržel tento kraťas mou pozornost po celých 15 minut.

• 2.7.2017  22:13

Pokud jste k Heathovi a jeho filmům měli pozitivní vztah a jeho nečekané úmrtí vás opravdu zamrzelo, dokument se vám nemůže nelíbit. Ano, lze namítnout, že divák nemá šanci se dozvědět téměř nic o Heathově "temné stránce". Mluvící hlavy v podobě přátel a rodiny pouze velebí hercův talent, rozchod s Michelle Williams, podle mého názoru zásadní zlom v jeho životě, se okomentuje dvěma větami, a tak dále. Na druhou stranu máte možnost s pomocí mnoha archivních záběrů zjistit, že Heath byl skutečně všestranně nadaný (mimo jiné režisérské ambice) a můžeme se jen domýšlet, jakých dalších úspěchů mohl dosáhnout.

• 29.6.2017  00:25
    Monstrum (TV film) (2017)

Čekala jsem o poznání zajímavější zpracování tématu, o kterém jsem se poprvé dozvěděla na jedné vysokoškolské přednášce. Zpracování bez romantických odboček, mladého Polívky a Čtvrtníčka. O důležitých událostech si postavy pouze vyprávějí. Výborný Novotný (Stivínová neměla moc co předvést) si ale vysloužil ještě hvězdičku navíc. Loňský Hilsner se každopádně Polesnému podařil o dost lépe.

• 17.6.2017  21:04
    Občan Kane (1941)

S přihlédnutím k době vzniku jistě zajímavý, snad i přelomový kousek, na kterém ale dokážu ocenit jenom Wellesův herecký a režijní talent a výborné masky. Příběh mě za srdce nechytil, ale dovedu si představit, jak Hearst po uvedení filmu zuřil ;).

• 8.6.2017  00:42

Týden před premiérou jsem si zopakovala "Na vlnách podivna", a ačkoli jsem tento díl dosud přede všemi hájila, jeho nejnovější bratříček je lepší. A je dokonce lepší než dvojka a trojka. Má tak nějak zajímavější příběh (Barbossova dějová linka mě skoro až dojala), sympatické vedlejší postavy a parádního Bardema, ze kterého mi v jeho prvních scénách běhal mráz po zádech. Dvouhodinová stopáž také "Pirátům" sluší a film tak v žádném okamžiku nenudí. Bylo zkrátka moc bezva se po šesti letech zase v kině zaposlouchat do legendární Zimmerovy melodie a užít si parádní dobrodružství jako stvořené pro velké plátno. P. S. No, a závěr mě rozplakal. P. P. S. Musím pochválit i český dabing, na který jsem si troufla jenom díky tomu, že byli zachováni dabéři z původní trilogie.

• 30.5.2017  00:21

Lepší než "U Konce světa", ale taky horší než "Scott Pilgrim". První polovina opravdu velmi zábavnou formou popisuje střet aktivního policisty s nanicovatými venkovskými kolegy, v té druhé už se ale k čistokrevné komedii přidává téměř hororová a následně akční část a vzniká taková směsice všeho možného, až z toho oči přecházely, o dvacet minut kratší stopáž by mi asi stačila. Ale za první půlku a taky za Timothyho Daltona skoro 4*.

• 21.5.2017  17:42

Smála jsem se opravdu hodně, ne že ne, ale ten požitek poměrně rychle vyprchá. Nemám ovšem problém se do Lairdova božího příbytku (toaleta a "ženská, co žije ve stropě" byly top) podívat zase někdy znovu.

• 11.5.2017  00:28

Nic pro milovníky dějin a staromilce. Ritchie nám naservíroval zábavnou blbinku plnou rychlého střihu, ve které nechybí sympatický nabušený (nebo sympaticky nabušený?) hlavní hrdina, banda jeho hláškujících poskoků, charismatický záporák, ani David Beckham (no fakt!). V tomhle stylu bych si nechala líbit i pokračování (s Hunnamem bez košile). P. S. Povinnost pro fanoušky GoT.

• 3.5.2017  11:56
    Ploty (2016)

Na úvod bych asi měla podotknout, že jsem film jela asi na čtyřikrát, protože v kuse to vážně nejde. První hodina (plná kulometných dialogů o ničem) byla téměř k nesnesení a nevěřila jsem, že se do závěrečných titulků něco změní. Světe div se, dostavil se zajímavý obrat v ději a hlavní postavy měly konečně možnost ukázat, co v nich je. Závěr to ale zase zabil... takže 3* s odřenýma ušima.

• 30.4.2017  00:09

V době svého vzniku jistě velmi cenná výpověď o událostech, které přepsaly dějiny Spojených států. Abyste se ale orientovali ve všech jménech a datech, je potřebovat věnovat sledování filmu velkou pozornost, což jsem poněkud podcenila, a rozvláčný styl vyprávění mi také úplně nesednul. Když drama z novinářského prostředí, raději se vrátím ke "Spotlightu":

• 29.4.2017  23:06
    Uteč (2017)

Od předloňského "Dárku" jsem se v kině necítila tak nepříjemně. Peele dokáže na minimálně dvě třetiny filmu zarazit diváka do sedačky pečlivě vybudovanou atmosférou celého příběhu. Komediální vsuvky v podobě kamaráda hlavního hrdiny mi zde sice příliš neseděly (stejně jako závěrečné gore momenty), ale jinak hodně zajímavá podívaná.

• 27.4.2017  00:30

Kdyby kvůli ničemu jinému, tak za "Pelíšky" si Hřebejka s Jarchovským budu vždycky nesmírně vážit. Na jejich nový poměrně ambiciózní projekt jsem se tedy docela těšila a moje první dojmy byly veskrze pozitivní... dokud jsem se o filmu nezačala bavit s dalšími lidmi a neuvědomila jsem si jeho zásadní nedostatky. Délka: smrtící a navozující subjektivní pocit ČTYŘhodinové stopáže. Skalní fanoušci "Pelíšků" (já) se navíc v každé větě postav snaží najít avizovanou spojitost a přestávají se soustředit na děj. Ostatní diváci si film můžou paradoxně více užít a být překvapeni některými zvraty. Většina scén ale buď příběh vůbec neposouvá kupředu, nebo diváka zmate. Pochválit ovšem musím dobové kulisy a výpravu vystihující atmosféru dobu (to Hřebejk vždycky uměl) a také výkony většiny herců (hlavně dětí!). Na snímek se skutečně hezky dívá (i přes zmiňovanou délku) a já pevně věřím tomu, že mnohé otázky, které "Rodinný přítel" nahodil, v září zodpoví jeho pokračování. P. S. Vypořádat se s nejvýznamnější postavou snímku voiceoverem o jedné větě je fakt hrozná prasárna.

• 26.4.2017  21:50

Tak takového Wrighta si nechám líbit. Neotřelé, zábavné, chytré... jenom tu Ramonu jsem si úplně neoblíbila, no. "Vymlátil jí barvu z vlasů!!"

• 22.4.2017  20:57

Komediální filmy o tom, kterak se parta kámošů vydá ztřískat pod obraz, zrovna nevyhledávám, protože vím, že si v nich málokdy najdu něco zajímavého. První "Pařba" byla aspoň opravdu zábavná, další dva díly už ale pouze recyklovaly totéž. Stejný problém mám i s tímhle "Koncem světa". Úvodních dvacet minut dokázalo udržet mou pozornost a pobavit mě, ale vtipy se stále opakovaly a Pegg se svým klanem mi byli víc a víc protivní. Asi jsem měla začít jiným Wrightem.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55