kajas

Facebook: kajinyfilmovelahudky

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 7.7.2020  23:25
    Jumanji (1995)

Známá devadesátková podívaná, která mi dlouho unikala a kterou bych dětskýma očima hodnotila určitě lépe. Hlavní hrdinové si vůbec nezískali moje sympatie, a tak mi nezbývalo než obdivovat dobrý nápad a na tehdejší dobu revoluční "lucasovské" triky. Hodně mile mě překvapil také samotný závěr.

• 7.7.2020  23:16
    Anna (2019)

Nebezpečně krásná dívka je zároveň brutální vražedkyní, kdepak už jsme tenhle motiv viděli? Během prvních minut a prvních skoků v čase jsem byla hodně skeptická a zmatená, brzy jsem si ale tuhle Bessonovu hru začala neskutečně užívat. Sasha Luss by klidně mohla seknout s modelingem, protože byla výborná, skvěle ji ale doplňovali i pánové Evans a Murphy a hlavně Helen Mirren. Druhá projekce už asi nebude tak překvapivá a tím pádem i zábavná, přesto hodnotím vysoko.

• 6.7.2020  22:08
    Sama uprostřed noci (TV film) (1989)

V době, kdy Davida Matáska všichni znali jenom jako Kendyho, se předvedl v diametrálně odlišné roli zloděje a násilníka, který se plánuje zbavit malé svědkyně. Jak už zmínili jiní přede mnou, napínavý příběh kazí zejména scény z maminčina večírku a neuvěřitelně hloupě useknutý závěr. Televizní filmy mají běžně celovečerní stopáž a tady byly dvě tři minuty navíc evidentně problém. Trochu škoda.

• 6.7.2020  21:55

Projev a "držka" Willa Farrella je mi odjakživa tak vrcholně nesympatický, že jsem se docela zdráhala na film podívat. Na druhou stranu mám ale moc ráda Rachel McAdams, takže se síly vyrovnaly :D. Nakonec jsem se dočkala fajnové podívané s několika nečekanými momenty a pohodovou atmosférou, na které měli největší podíl spolehliví herci a zpěváci (natáčení se zúčastnilo i několik skutečných účastníků Eurovize). Nebýt několika sexuálně motivovaných vtipů, které si Farrell prostě nemohl odpustit, a zbytečně natažené stopáže, hodnotím asi ještě výš.

• 6.7.2020  20:32

Podle očekávání horší než předchozí díl (už ten totiž nebyl žádný zázrak). Trio Bartoška + Kaiser + nově příchozí Langmajer se sice snaží, seč může, jenže jakmile se děj přesune do Maroka, ztratila jsem přehled o tom, co se na obrazovce vůbec děje a jak proboha můžou únosci rozumět česky mluvící Evě Holubové. No nic, no.

• 6.7.2020  20:24

Parta mladých lidí tvrdě trénuje na hudební/taneční/talentovou soutěž a zažívá přitom první lásky/konflikty/zklamání - kolikrát už jsme tohle všichni viděli? Na rozdíl od režisérčina předchozího snímku (hysterické drama MY 2) tady alespoň vystupují sympatické charaktery ztvárněné talentovanými herci a zpěváky. Opravdu hezky se na to dívá, jenom dost zamrzí, když studenti konzevatoře nacvičují představení, ze kterého divák neuvidí ani chvilinku.

• 5.7.2020  00:58

Minutu od minuty bláznivější a zároveň méně a méně koukatelné. Mrzí mě to o to více, protože Cieslar do tohohle paskvilu sehnal velmi kvalitní herecké obsazení. Právě za jejich snahu nehodnotím ještě hůř.

• 2.7.2020  22:20
    3Bobule (2020)

Pokud jste viděli předchozí dva filmy (třeba i několikrát, televizní reprízy jsou poměrně časté) a považovali jste je za letní nenáročnou oddychovku se sympatickými herci, určitě vás nezklame ani tenhle snímek. Rozhodně je lepší než nepovedená dvojka - námětem i hereckým obsazením (tedy bez pánů Krampola a Korna, jejichž kreace táhly předchozí díl ke dnu). Scénář ale není zrovna žádné veledílo, a tak vás může překvapit uspěchaný závěr, kdy se všechny problémy vyřeší během minutky a párují se spolu i postavy, které spolu během filmu prohodily sotva dvě věty. Prosluněná atmosféra, vzpomínka na pana Postráneckého a profesionální technické zpracování (které už bohužel není pro české filmy ani zdaleka samozřejmostí) mi ale nedovolí hodnotit špatně.

• 2.7.2020  13:14
    Medvídek (2007)

A mně se to líbilo. Perfektní "uchošťourové" dialogy Macháčka s Vilhelmovou, zajímavě vykreslené vztahy všech zúčastněných. Tahle Hřebejkova poloha mi vlastně vyhovuje nejvíc.

• 29.6.2020  23:38

Matku s dcerou hrají herečky se sedmiletým věkovým rozdílem. Achjo. Hanzlík nosí celý film jednu a tu samou košili a přitom si hraje na protřelého svůdníka se znalostmi klasické literatury. Achjo. Písničkový soundtrack doprovázející některé scény je neskutečně primitivně nazvučený. Achjo. Hovnocuc a vesnická ožíračka u kolotočů. ACHJO.

• 28.6.2020  20:56

Deštivý červnový víkend přímo lákal k tomu pustit si v televizi nějakou vzpruhu. "Dragouny", jak tyhle pány něžně přejmenovala moje maminka, můžu už pěkných pár let a na jejich pražský koncert v roce 2018, který mě zázračně vyléčil ze začínajícího nachlazení, asi nikdy nezapomenu. Z jejich předchozího turné jsem sice neznala všechny písně, ale Danova energie na mě zapůsobila i přes televizní obrazovku a několikrát mi z téhle krásné akce přeběhl mráz po zádech. Skoro 5*.

• 28.6.2020  20:31
    Mapa zámořských objevů (TV film) (1978)

Nádherně napsaný (typicky po hubačovsku) a dobře zahraný příběh o složitém vztahu staršího otce a dospívajícího syna. Televizní inscenaci by klidně stačilo o dvacet minut méně, přesto mě postava pana Brodského dojímala. Pěkné.

• 28.6.2020  19:58

Filmový průmysl je koronakrizí zasažen víc, než jsme všichni čekali, udělat si kino doma pomocí internetových služeb je tedy nadále velmi aktuální záležitost. Na poli celovečerní režie debutující Hargrave se rozhodně nemá za co stydět. Akční sekvence jsou natočené přehledně a milovníky žánru určitě potěší. Když se ale zrovna nestřílí ze zbraní s bezednými zásobníky a scénář se snaží zabrnkat na vážnější, emocionální notu (protože ústřední hrdina je pochopitelně osamělý psanec bez rodiny), dostává vyprávění trhliny a vy už se těšíte, až zase začne nějaká řežba. Určitě by stálo za to druhou třetinu trochu sestříhat, na stominutovku by se dívalo s větší radostí. Na jedno zhlédnutí každopádně víc než v pohodě.

• 28.6.2020  01:05
    sKORO NA mizině (TV seriál) (2020)

Pány z ostravského Divadla Mír jsem vůbec neznala, ale po téhle korona pecce si budu muset doplnit vzdělání v jejich další tvorbě. Zejména Štěpán Kozub bavil snad v každé scéně. Napomohla ale určitě také přítomnost známých tváří, které se nebály udělat si legraci samy ze sebe. Langoše tak zbožňuju zase o něco víc. "Víte, jakej má nick na Call of Duty? Kouba. Já jsem se kvůli vám nechal ostříhat, pane Kouba."

• 27.6.2020  23:45

Rukopis pana Kachyni jsem vůbec nepoznávala a bohužel jsem nesympatizovala ani s ústřední dvojicí. Body získává pouze jako vždy okouzlující Tomáš Holý a scéna trhání třešní :).

• 27.6.2020  23:21
    Přítelkyně z domu smutku (TV seriál) (1992)

Z nějakého důvodu jsem si v dětství pletla tuhle minisérii s "Vlakem dětství a naděje", asi kvůli všude nepřehlédnutelné Heleně Růžičkové. Společnou mají tyto dva zdánlivě odlišné pořady ještě jednu věc, před lety jsem je oba shledávala zajímavějšími. Největší dojem na mě nyní udělala pouze úvodní epizoda, zbytek na můj vkus příliš upozaďoval hlavní hrdinku ve prospěch "vedlejších" vězenkyň.

• 27.6.2020  22:42
    Pinocchio (2019)

Příběh neposlušného dřevěného panáčka, který se chce stát chlapcem, mi nijak nepřirostl k srdci ani díky roztomilé Disneyho verzi, a už vůbec ne po četbě italské předlohy, která mě v dětství vlastně docela vyděsila. Od Garroneho jsem očekávala příklon právě k hororovým prvkům hojně přítomným v knížce a z výsledku tak rozhodně zklamaná nejsem, nevím ale, co budou na některé opravdu temné scény říkat rodiče s menšími dětmi. Snímek jde totiž do našich kin pouze s českým dabingem (o původní znění jsme bohužel byli ochuzeni i na Dnech evropského filmu, což mě zarazilo a docela mrzelo), čímž jde distributor jasně naproti právě nejmladším divákům. Ti budou dost pravděpodobně vylekaní, zaražení a po dvou hodinách patrně velmi znudění. Garrone přitom dokáže vykouzlit vizuálně působivé obrazy, některé epizodky ale mohl klidně vynechat a přidat tak na tempu rozvláčného vyprávění. Snaha dobrá, ale nic víc.

• 20.6.2020  17:20

"Kdo to je?" "Ále, nějakej kluk." "Nebo maskovaný lilipután!" Zábavné dialogy, originální příběh, sympaťák Dočolomanský (na rozdíl od "Karpat" mnohem lépe nadabovaný) a megaroztomilá Konvalinková. Tuhle klasiku si ráda pustím znovu.

• 19.6.2020  19:20
    Bellevue (TV film) (1969)

Televizní inscenace, na kterou musíte být opravdu dobře naladěni, protože mimo jednoho divadelního představení se v podstatě odehrává pouze v jednom pokoji formou monologu/dialogu ústředního manželského páru. Pana Hrušínského si nesmírně vážím, několikrát jsem si během sledování vzpomněla na jeho božského Kopfrkingla, ale tahle forma mi bohužel vůbec nesedla.

• 19.6.2020  18:43
    Případy podporučíka Haniky (TV seriál) (1989)

Oddychová, hodně lehoučká krimi, ideální jako doplněk k uklízení a vaření. Dlouhý už nebyl úplný mladíček jako v "Arabele", ale jeho milostné eskapády byly vlastně docela roztomilé.

• 18.6.2020  21:23
    Jana Eyrová (1996)

Už bych si tu knížku měla konečně přečíst, protože jsem Janiným příběhem po zhlédnutí tří adaptací čím dál víc fascinovaná. Na rozdíl od české televizní verze zde kvituji pohled do Janina dětství, dokonalého pana Rochestera přesto vidím pouze v nejnovějším zpracování od Fukunagy (tým Fassy).

• 18.6.2020  20:54

Drama pro mladé diváky, které se snaží vyprávět o tolika palčivých problémech (od výchovy mentálně postiženého dítěte až po týrání zvířat), že vlastně ani jedno téma neuchopí pořádně. Sympatický debutant v hlavní roli to bohužel nezachránil.

• 13.6.2020  16:21
    Tři chlapi po roce (TV film) (1964)

Platí zde to samé jako pro samotný (za mě nepříliš povedený) seriál...

• 10.6.2020  00:58
    Tři chlapi v chalupě (TV seriál) (1962)

Na to, že jsem se o tomhle seriálu učila hned v několika předmětech na vysoké škole, jsem tedy čekala trochu lepší kvalitu. Hodnotit pouze podle tří dochovaných dílů není zrovna ideální, ale nevěřím, že by se moje mínění nějak vylepšilo. Budovatelská nuda, na které je nejzajímavější fakt, jak skvěle pan Lipský ztvárnil typického "dědka" už v necelých 40 letech.

• 10.6.2020  00:46

Teď se budu možná rouhat, ale zlatá Poledňáková a její krocení krokodýlů. Hlavní hrdinka téhle rodinné podívané si totiž zasloužila pěkných pár na zadek, žádné rozmazlování a pořizování pejska. Film mi nenabídl ani sympatické postavy (až na Lukáše Latináka), ani scény k zasmání (až na Latinákovu scénu s biosenem). Tak tedy aspoň za krásnou přírodu a za roztomilého jezevčíka...

• 30.5.2020  20:25

Ve snaze dohnat si mezery v československé kinematografii padla moje volba na známou parodii, její téma a zpracování se u mě ale totálně minulo účinkem, zasmála jsem se možná jednou a trpěla jsem u operních „odrhovaček“. Tenhle Lipský tedy už ne.

• 30.5.2020  20:24

Loňské uvedení životního projektu režiséra Václava Marhoula, dramatu "Nabarvené ptáče", hýbalo českými i zahraničními médii, film byl vybrán jako český zástupce do boje o Oscara pro nejlepší zahraniční snímek (bohužel neúspěšně) a pochopitelně ovládl i výroční České lvy (výhra 10 sošek). Během natáčení vznikl dvouhodinový celovečerní dokument, který je ke spatření nejen na Blu-Ray "Ptáčete", ale byl také letos na jaře uveden do kin. Jednotlivými 11 kapitolami dokumentu provází představitel hlavní role, mladý neherec Petr Kotlár. Jeho voiceover ale mnohdy působí rušivě a jde poznat, že chlapec deklamuje text, který mu někdo napsal. Mnohem zajímavější tak jsou samotné záběry z natáčení, které probíhalo chronologicky, divák znalý filmu se tak může vrátit k jednotlivým scénám a dozvědět se něco málo o jejich zákulisí. Samotné realizaci ale předcházelo mnoho let komplikací, ať už se získáním práv na zfilmování knihy, tak s akutním nedostatkem financí. Této „předehře“ je ale v dokumentu věnováno jen několik málo minut, což mě docela mrzelo a ovlivnilo mě v závěrečném hodnocení jinak zajímavého „filmu o filmu“.

• 28.5.2020  23:57
    Dlouhá míle (TV seriál) (1989)

Před Adamcem musím smeknout klobouk, protože tohle v mých očích předčilo i jeho kultovní „Sanitku“. Pomalu se rozjíždějící, ale každou epizodou víc a víc gradující drama z prostředí vrcholového sportu, s perfektně padnoucími herci (tedy až na ženské postavy, protože jsem naprosto nechápala, co Skopal s Vašutem na „své“ Lence vidí), údernou hudbou a dojemným příběhem. Jen mě trochu mrzelo, že postava Jana Čenského neměla vlastně zase takový prostor a přátelství Ondřeje s Michalem (proklamované i v titulkové písni) se divák dočkal o dost později, než by čekal. Přesto zážitek, který si ráda při nějaké repríze zopakuji. Silné 4*.

• 28.5.2020  23:56
    Vůně vanilky (TV film) (2001)

Strach patří dlouhodobě mezi moje nejoblíbenější české režiséry a třeba jeho televizní „Silver A“ si opravdu zasloužila velké plátno, tak byla nadprůměrná. Na „Vůni vanilky“ se teprve rozjížděl, je to také méně výpravný, komorní příběh, ale rozhodně má své kvality. Všichni herci jsou vedeni k výborným výkonům, vzhledem k mým zálibám jsem kvitovala také fakt, že hlavní hrdinka je cukrářka, ale výprava je opravdu chudinká a navíc jsem se úplně nesrovnala s hrdinčinými motivacemi (tedy proč žila tak, jak žila). Skoro 4*.

• 27.5.2020  00:13

Chápu, že v kontextu další filmografie režiséra Soukupa je tento jeho snímek snad až přehnaně chválený, mně ale skutečně nijak výjimečný nepřipadal. Atmosféra předprotektorátního období na mě rozhodně nedýchla a v žánru sportovního dramatu bych si představovala více tréninků a zápasů. Shodou okolností jsem v tom samém týdnu sledovala Adamcův seriál "Dlouhá míle", který na mě zapůsobil o dost víc.

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75