kajas

okres Rakovník

Facebook: kajinyfilmovelahudky

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 8.11.2018  09:24

Nejsem žádná ortodoxní fanynka kapely a neodříkala bych nazpaměť Freddieho životopis, vlastně jsem byla od začátku přesvědčená, že do kina vůbec nepůjdu, protože "divnej Malek". Čím víckrát jsem ale na jiných projekcích viděla trailer, tím víc mě zajímal výsledný film. Nadšené ohlasy udělaly své, a tak jsme se s kamarádkou ocitly ve vyprodaném IMAXu (to se taky běžně nestává). Rozhodně musím říct, že vzhledem k porodním bolestem, které vznik snímku doprovázely (změny představitele hlavní role i režiséra), dopadl výsledek nejlépe, jak mohl. Poctivá retro atmosféra 70. a 80. let, kamera a střih, který nenechá diváka nudit se, pochopitelně geniální hudba. Vypíchnout ale musím skvělý výběr VŠECH herců, protože i nejmenší rolička mi připadala naprosto přirozená. Na Maleka se pějí ódy zaslouženě, o tom žádná, potěšili ale i představitelé jeho kolegů z kapely a produkčního týmu a osobně mě velmi zaujala Lucy Boynton v roli Freddieho životní lásky. Proč tedy nehodnotím za plný počet? Protože minimálně první polovina filmu byla pouze standardním životopisem, ze kterého jsem si do paměti neuložila jedinou scénu. Tento dojem samozřejmě vylepšuje zbytek vrcholící legendárním koncertem ve Wembley, přesto si nemůžu pomoct, "konkurence" v podobě "Zrodila se hvězda" na mě zapůsobila víc.

• 3.11.2018  17:06

Kdyby mi někdo řekl, že mě bude nudit devadesátiminutový snímek o katastrofě na moři s dvěma hereckými sympaťáky v hlavních rolích, vysmála bych se mu. Bohužel tomu tak skutečně bylo, zvolenou formu vyprávění (utahané flashbacky snažící se ukázat chemii mezi ústřední dvojicí) nepovažuji za šťastnou a od Kormákura bych čekala i trochu lepší vizuální zpracování (realističtější moře jsem viděla i v animácích od Pixaru, bouři si divák taky moc neužije). Z ospalé letargie mě vytrhnul vlastně jenom závěrečný zvrat, který mé hodnocení zaokrouhluje do vod lehkého nadprůměru.

• 3.11.2018  15:48

Na premiéru tohoto snímku jsem se velmi těšila hned z několika důvodů. Režiséra Špačka si cením nejen za jeho filmovou, ale i seriálovou tvorbu (loňský "Svět pod hlavou" byl opravdu úkaz, v pozitivním slova smyslu). Na scénáři k jeho nejnovějšímu dílu navíc pracoval můj oblíbený vyučující. Věděla jsem, že natáčení předcházelo několik let tvrdé práce (pánové Bažant a Závozda mimo jiné vydali kroniku československého basketbalu - knihu "Nebáli se své odvahy"). Na úvod tedy musím podotknout, že za výsledek se nikdo ze zúčastněných rozhodně nemusí stydět. Díky štědrému rozpočtu je radost sledovat bohatou výpravu (večírky na americké ambasádě nebo autentické prostředí basketbalových mistrovství) a dobové kostýmy. Pan Smutný s kamerou čaruje tak, jak to umí jen on. Hereckým výkonům nelze nic vytknout. Zkušení Ondřej Malý, Alena Mihulová nebo pan Hartl (tomu bych přála i nějaké ocenění) odehráli svůj standard, mile překvapily neokoukané mladé tváře, především Filip Březina (ten mě zaujal už malinkou rolí v Hřebejkově „Zahradnictví“, doufám, že bude obsazován častěji). ALE. Největším problémem je bohužel právě scénář. Hlavně první polovina filmu je plná scén, které příběh nikam neposouvají a které v kombinaci s nedostatkem dialogů mezi postavami dokáží diváka pěkně zmást. S kamarádkou jsme si po projekci říkaly: „Vždyť se tam skoro vůbec nemluvilo!“ Jakmile se vyprávění přehoupne do roku 1948, situace se trošičku zlepší (přibyde mrazivě vtipných momentů: „Musíte vzít do týmu aspoň dva dělníky.“ „Ale my chceme vyhrát.“), přesto jsem z celkového výsledku trochu na rozpacích a neskrývám mírné zklamání.

• 29.10.2018  12:09

Pár záběrů z natáčení a několik kratičkých vyjádření hlavních tvůrců zajímavý dokument o filmu bohužel neudělá. Na celovečerní výsledek se ale nadále velice těším.

• 29.10.2018  12:03

Stephanie je přehnaně snaživá matka v domácnosti točící vlogy o vaření, která se začne přátelit s vysoce postavenou manažerkou Emily. Ta se nebojí popíjet alkoholické koktejly od časného odpoledne a hospodyňkou roku by se asi nestala. Když ale Emily záhadně zmizí, Stephanie se rozhodne svou nejlepší přítelkyni všemi dostupnými prostředky najít. Nepamatuji si, kdy jsem se naposledy setkala s tak zábavným křížencem dvou diametrálně odlišných žánrů - thrilleru a komedie. S filmy, které střídají dramatické a komické polohy, mám většinou problém, v tomto případě jsem si ale užívala každou vteřinu a chyby jsem začala hledat až při debatě s přítelem. Jak Anna Kendrick, tak Blake Lively zvládají své role na jedničku a jejich stylizovaný herecký projev je určitě největším pozitivem tohoto snímku. Vytknout ovšem musím přílišnou překombinovanost děje, která vede k tomu, že v závěru už se na plátně může stát úplně cokoli. Přesto jsem odcházela z kina velice spokojená a film doporučuji minimálně fanouškům obou hereček v hlavních rolích.

• 20.10.2018  18:34

Režisér Chazelle si (velmi zaslouženě) udělal jméno na hudebních snímcích, ale nyní dokázal, že mu ani jiné žánry nejsou cizí (i když práce se zvukem a hudbou má i zde své místo). Drama o patrně nejznámějším astronautovi historie pojal sympaticky civilním způsobem. V Armstrongově příběhu tak nechybí scény z jeho osobního života a cenné chvilky s manželkou a dětmi jsou zřejmě záměrně snímány jako "obyčejné" domácí video. Dostatek prostoru má i proces přípravy v NASA a vykreslení vztahů Armstronga s kolegy. Protože jsme se všichni o hlavním hrdinovi pravděpodobně učili už na základní škole, odpadají tím určité obavy o osud jeho postavy, na druhou stranu vás můžou překvapit tragické výsledky zdánlivě neškodného trénování na tu velkou věc. O to více pak na diváka zapůsobí závěrečná půlhodina, kdy konečně dojde k letu a přistání na Měsíci. Hlavně kvůli této části filmu doporučuji co největší plátno (sama jsem byla v nevelkém sále a nakonec mi to bylo trošku líto). Herce nelze než chválit, Gosling je na ten stoicky klidný výraz za každé situace už expert. Závěrem bych snad možná vytknula fakt, že právě to nenuceně plynoucí vyprávění může při délce 140 minut trochu nudit, to je ale jen malá vada na kráse. "Pánové, vítejte na základech atomové fyziky. Dnes probereme pouze první kapitolu. Kapitola 1: Strana 1-604..." Jó, astronaut, ten tvrdý chleba má.

• 20.10.2018  16:56
    Dogman (2018)

Trailer ve mně vzbudil očekávání thrilleru, ve kterém (i vzhledem k jeho názvu) budou hrát zásadnější úlohu zvířata. Jenže jsem bohužel zhlédla film o troubovi, který má sice až dojemný vztah ke psům všech ras (jeho záchrana čivavy uvězněné v mrazáku mě dohnala k slzám), ale jinak se z naprosto nepochopitelných důvodů přátelí s největším ksindlem v okolí a nechá si kvůli němu zničit vše, na čem dosud tak lpěl (dobré vztahy se sousedy i dcerkou z nevydařeného vztahu). Závěr na pár facek, katarze nulová. P. S. Jestli si pod pojmem "Itálie" představujete pouze sluníčko, zmrzlinu a pizzu, tento film vás možná přesvědčí o opaku. Jinak ho nijak zajímavým neshledávám.

• 12.10.2018  22:37

Další z mnoha variací na pohádku o Popelce? Možná. Ale emocionální přesah je v tomhle případě obrovský. Ano, prostřední část bych rozhodně prostříhala, abychom se se stopáží dostali někam pod dvě hodinky. To je ovšem v podstatě jediný důvod, který mě dělí od udělení páté hvězdičky. Po prvním traileru jsem čekala hezký film, ale že herec známý především z komedií nebo akčních filmů natočí tak vyzrálé drama o boji s vnitřními démony a s uvěřitelnou romantickou linkou, to mi vyrazilo dech. Největší výhrou je ale obsazení Lady Gaga. Ta už má sice za sebou účinkování v seriálu, ale veřejnost ji stále považuje za neherečku, což se s premiérou tohoto filmu jistě změní. Oscar za její bezchybný herecký a pěvecký výkon ji doufám nemine. Tím se dostávám k soundtracku, který překonává i svého času tolik chválený "La La Land". První společný zpěv Ally s Jackem mě dojal víc než závěr snímku (a to je co říct, u toho vzlykala většina narvaného sálu) a i další skladby vybízejí k samostatnému poslechu. Když už víte, jaký příběh se za nimi skrývá, vychutnáte si je mnohem víc. Myslím, že se zrodila nová filmová klasika.

• 12.10.2018  19:04
    Venom (2018)

"Venoma" nelze chápat jako tradiční marvelovku posledních let, je totiž mnohem komornější a opírá se v podstatě pouze a jedině o charisma Toma Hardyho. Tento fakt bude asi některým divákům vadit, ale fanoušci britského drsňáka s nenapodobitelným hlasem (ano, i já Hardyho už osmým rokem nekriticky zbožňuju) se jistě nebudou cítit ochuzeni. Klišé o šíleném vědci, kterému se jeho experimenty "trochu" vymknou, moji inteligenci nijak neuráží, a tak vlastně nechápu, proč je "Venom" tolik kritizován. Proklamovaný krok zpět z hlediska přístupnosti (z původního R na klasickou PG-13) snad takovou paseku také neudělal. Těšila jsem se na Hardyho, který dvě hodiny nesleze z plátna, bude hláškovat a požírat lidi. Ukusování hlav sice probíhá mimo záběr kamery, ale já byla naprosto spokojená a na druhé zhlédnutí možná v hodnocení ještě přitlačím.

• 9.10.2018  00:06

"Nejhrůznější film od "Vymítače ďábla" (citace DVD obalu)? Ale jděte. Padesát minut sledujete pět nesympatických tragédů, kteří se baví maximálně o vlastní nadrženosti, zbytek času pak čekáte, kdy a jak se mezi sebou povraždí. Přiznám se ale, že jedna z vražd na mě docela zapůsobila, navíc mě velmi pobavila přítomnost Bradleyho Coopera v tak diletantské blbosti. Doporučit tento snímek ale rozhodně nemohu.

• 8.10.2018  23:54
    Raluca (2014)

Hlavní hrdina, zkušený policista momentálně řídící detektivní agenturu, jednoho večera spatří hezkou slečnu s hlubokým výstřihem a od té chvíle se neohlíží vlevo ani vpravo. Že ho bude tahle neopatrnost docela mrzet, je divákovi jasné prakticky okamžitě, ve výsledku tak už jenom čekáte, jakým způsobem se Raluce podaří týpka ošálit. Z výčtu žánrů bych vyškrtla jak film noir, tak erotiku, protože kromě odhaleného prsu uslyšíte maximálně pár vzdechů. Snaha o vybočení z průměrné české filmové tvorby se samozřejmě cení, ale podle mého skromného názoru pan Viktora žádný velký zázrak nestvořil a výsledné dílo mohl rovnou umístit na televizní obrazovku. Nějaké to životní moudro jsme se ale přece jenom dozvěděli: pánové, nevěřte ženám v červených šatech :D.

• 8.10.2018  00:23
    Hans Zimmer v Praze (koncert) (2017)

Zimmerův koncert jsem si v roce 2016 vychutnala naživo a dodnes ho považuji za jeden z nejlepších kulturních zážitků v životě. Tento záznam mi dokázal oživit vzpomínky, a tak jsem znovu plakala při melodiích z "Gladiátora" a běhal mi mráz po zádech při mnohých dalších (kdybych měla jmenovat jedinou skladbu, bude to "Time" z Nolanova "Počátku"). Více slov netřeba.

• 6.10.2018  23:51
    Čertoviny (2017)

Začátek s ukřičenými čerty vypadal opravdu hrozivě. Prachař ani jeho kolega se navíc vzhledem k charakteru svých rolí nemohli dostatečně projevit a je možné, že si v průběhu sledování uvědomíte, že jste o nich už půl hodiny neslyšeli. Příběh sedlákovy Haničky zamilované do čeledína Jana se ale nakonec zamotá do zajímavé taškařice, která diváka rozhodně neurazí tolik jako Troškova "Čertova nevěsta". P. S. Navrátil už by si měl ty zlotřilé dědky toužící po zlaťácích nechat patentovat.

• 5.10.2018  23:04

Od nových českých komedií jsme se naučili nečekat mnoho, ale čas od času se objeví příspěvek, který se sice nezařadí ke klasikám, ale při jeho sledování se nestydíte za přítomné herce a nelitujete peněz utracených za vstupenku. Havlíkovi se povedlo natočit právě takový film. Jeho název možná některým divákům připomene komedii "Po čem ženy touží" s Melem Gibsonem, podobnost s ní je ale minimální. Hlavní hrdina totiž neslyší myšlenky kolemjdoucích žen. On se stane jednou z nich. A jakkoliv mám ráda Langmajera, tak Anička Polívková je v roli jeho alter ega prostě fantastická. Samozřejmě bych scénáři mohla vytknout jistou repetitivnost (zakopávání na podpatcích se zasmějete jednou, dvakrát, ale po páté už fakt ne), kritizovat se mi v tomhle případě ovšem moc nechce. Čtyřhvězdičková pohodička a "Pohádky pro Emu" už jsou povinnost.

• 1.10.2018  00:04
    Něha (2009)

Ach, to byla špaténka. Kníratý Crowe hraje v tomhle - ééé, i s žánrovým zasazením mám problém - pouze třetí housle, předmětem divákova zájmu tak jsou dva nesympatičtí spratci s psychopatickými sklony. Uniká mi smysl toho všeho.

• 30.9.2018  23:45
    O zakletém hadovi (TV film) (1983)

Paní Janečkovou můžeme považovat za královnu televizních pohádek, protože za svůj život jich natočila desítky a mnohé z nich patří dodnes k velmi oblíbeným (jeden příklad za všechny - úžasná "Zlatovláska"). Zrovna tahle se ale podle mého názoru moc nepovedla. Označit ji jako "temnou" dost dobře nejde, ten správný výraz je možná "neveselá". Venkovské děvče několikrát uslyší příjemný hlas (my diváci ho ovšem slyšíme pouze jednou), do kterého se zamiluje a jeho nositele se rozhodne vysvobodit. Živého prince si ale moc neužijeme a scénář jindy sympatickému Štěpánkovi zřejmě předepisoval ospalý výraz a celkově topornější projev. Znovu vidět nemusím.

• 29.9.2018  12:12
    Šerif (2002)

Thornton je typ herce, kterému prostě víc sluší záporné role. K jeho šerifovi jsem necítila vůbec žádné sympatie, děj filmu navíc nedokáže udržet divákovu plnou pozornost a najednou zkrátka zjistíte, že vrah byl usvědčen. Žádná sláva.

• 27.9.2018  22:44
    Hrdina (2002)

Padající listí, zkřížené meče, bojovníci létající vzduchem, slzy kanoucí po bradě. Toť žánr wuxia v kostce. Já vím, jsem ošklivá, ale víc jsem si opravdu nevzala.

• 26.9.2018  16:18

Z dětství jsem si matně vybavovala příběh o tom, kterak dva mladí sympatičtí lidé chtějí být spolu, bojí se to oznámit rodičům, a tak musí zakročit mladší bratr jednoho z nich. Jenže ono je těžké fandit mladíkovi, který svou přítelkyni citově vydírá a chce po ní sex jako důkaz lásky. Hrušínského postava mě tedy zrovna neoslovila, tatínkové Bláha s Menšíkem ale byli kouzelní.

• 26.9.2018  00:28
    Realita (2014)

Jestli jste měli problém s orientací v ději při sledování Nolanova "Počátku", tohle snad ani nezkoušejte. Anebo ano, zkuste a uzavírejte sázky s přáteli, jak dlouho si vydržíte být jistí, jakou realitu vlastně sledujete. Mně to vydrželo asi dvacet minut. Filmy, které nechápu, za normálních okolností neadoruji, ale tenhle mě nějakým záhadným způsobem docela okouzlil :).

• 25.9.2018  23:15
    Světáci (1969)

Obešla bych se bez hudebních vložek a do děje jsem se pořádně zakoukala až se začátkem výuky pana Nového. Víc než pánové mě navíc bavila trojice dam - hlavně neodolatelná Bohdalka s Marií Sklodowskou-Curie ;).

• 24.9.2018  13:06

Kriminální drama, ve kterém jsou hned od začátku karty (čili identita vraha) rozdány tak okatě, že celou dobu čekáte na nějaký zvrat. Ten samozřejmě přijde a svým způsobem potěší, ale způsob natočení filmu nepřinesl v tomto žánru nic zapamatováníhodného. De Niro s Pacinem ovšem skvělí, jak taky jinak.

• 18.9.2018  20:55

Achjo, proč se prostě nemohli více držet předlohy, kterou považuji za jeden z nejlepších kriminálních románů posledních let. Je hodně těžké nepřemýšlet při sledování nad tím, co bylo v knize jinak, nepočítat chybějící postavy a dějové linky, které mi při čtení způsobovaly infarktové stavy. Adler-Olsenova mnohovrstevnatá díla si prostě zaslouží neodfláknutou seriálovou podobu, to je můj názor. Diváci neznalí předlohy si ale jistě užijí napínavé vyšetřování a hon na úchylného vrahouna.

• 10.9.2018  23:29
    Zabijáci (2014)

Propracovanější než jednička, jak tvrdí někteří uživatelé, se mi "Zabijáci" ani moc nezdáli. Ano, narostla stopáž, ale tvůrci si tentokrát neodpustili poměrně zásadní odchylky od knižní předlohy (kterou jsem dočetla před několika málo týdny), a tyto změny děj buď zbytečně zamotávaly, nebo v horším případě znevěrohodnily (Kimmin rychloútěk z vězení budiž toho důkazem). Na druhou stranu se ale moc povedly všechny flashbacky internátní party, hlavně ten poslední těhotenský. Hodnotím tedy nakonec smířlivě.

• 9.9.2018  22:57
    Sestra (2018)

I když nadále prohlašuji, že nejsem příliš hororový divák, viděla jsem od začátku roku už celkem dost zástupců tohoto žánru a "Sestra" z nich byla rozhodně nejděsivější (v kladném slova smyslu). Titulní "strašák" totiž způsobuje mrazení v zádech už na plakátech a její celovečerní dobrodružství (znalci jistě tuší, že jsme se s ní seznámili už ve filmu "V zajetí démonů 2") se odehrává na velice atmosférickém místě - v rumunském klášteře s přilehlými temnými hvozdy a hřbitovem. Tři postavy, které se rozhodly proti místnímu zlu bojovat, si dokážou snadno získat divácké sympatie a osud jedné z nich tvůrci vskutku zajímavě provázali se zbytkem "Conjuring" série. Mně to ke spokojenosti stačilo. P. S. Když sl pouštím horory doma na notebooku, činím tak většinou za světla. Pokud se navíc blíží nějaká kriticky děsivá scéna, sleduji obrazovku jenom malou skulinkou v dlani, bojím se potom míň. Projekce v IMAXu mi v tomto ohledu zhatila plány, přes skulinku jsem vůbec neviděla titulky, a tak jsem se bála fakt dost.

• 8.9.2018  23:23

Po velkém zklamání z první "Annabelle" jsem rozhodně nečekala tak povedenou lahůdku. Sandberg je velmi schopný hororový tvůrce a trumfnul nejen původní film, ale hlavně svůj celovečerní debut "Zhasni a zemřeš" (kde si natrénoval působivé hrátky se světlem). Čtvrtou hvězdičku přidávám hlavně za samotný závěr, který potvrdil moji hypotézu, že nejlepší horory jsou ty se zdánlivě šťastnými konci. A výborná návaznost na jedničku!

• 5.9.2018  23:44
    Jan Palach (2018)

Režiséru Sedláčkovi nelze upřít talent a schopnosti. Navíc se prostřednictvím svých projektů snaží o jakousi osvětu v oblasti historie. To je v době, kdy jsou dějiny 20. století v hodinách dějepisu upozaďovány a mnozí středoškoláci nejsou schopni vysvětlit roky 38 a 68, velmi záslužná činnost. Film o Palachovi by se dal vykládat jako volné pokračování Sedláčkova cyklu "České století", který jsem před lety se zaujetím sledovala. Stejně jako tato série se i "Palach" může opřít o dobré herce a historický základ, ale stejně jako v seriálu si režisér neodpustil "vsuvky", které děj nikam neposouvají a v kontextu celého snímku působí až rušivě - dlouhý záběr na sprchujícího se hrdinu a jeho nahé pozadí, scéna s topením štěněte... proč, k čemu? Neseděl mi ani milostný trojúhelník vyznívající doztracena. Tyto linie jen podporují diváka v takřka nulovém soucítění s hlavním hrdinou a zbytečně natahují stopáž. Na tragické vyústění Palachova příběhu jsem čekala jako na smilování. I přes tyto výtky ale musím znovu vyzdvihnout herecké výkony a řemeslnou kvalitu snímku.

• 4.9.2018  00:19
    Tanec s vlky (1990)

Působivá režijní prvotina známého herce s naprosto přenádhernou hudbou Johna Barryho. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že se stopáží kratší o třicet minut by na mě lyrický příběh Toho, který tančí s vlky zapůsobil ještě více.

• 19.8.2018  00:33

Mám takový pocit, že kouzlo Asterixových komiksů se na plátno přenáší dost těžko. Hrané "adaptace" spousta lidí z různých důvodů nezkousla (já ovšem patřím k těm, kteří například "Misi Kleopatru" statečně hájí) a tohle zpracování mě přestalo bavit v okamžiku, kdy se odchýlilo od psané předlohy. Přesto se ale jedná o slušnou zábavu pro děti i dospělé.

• 18.8.2018  21:48

Černá (doslova) krimi komedie inspirovaná neuvěřitelným skutečným příběhem černošského policisty, který oklamal přední představitele Ku-klux-klanu a stal se členem jejich organizace. Kromě zábavného scénáře musím vypíchnout hlavně vynikající a trefné herecké obsazení. Adama Drivera začínám mít opravdu v oblibě a s mladým Washingtonem se báječně doplňují. Co mi ale vadilo hodně, byla závěrečná režisérská vsuvka přesahující do současnosti a zobrazující rasové nepokoje v Charlottesville. Předchozí tvorbu režiséra Leeho neznám, ale jeho snaha za každou cenu poukázat na svůj nesouhlas s trumpovskou politikou mi zkazila zážitek z jinak velmi příjemného retro snímku.

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63