kajas

okres Rakovník

Facebook: kajinyfilmovelahudky

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 15.1.2019  15:18

Myslím, že celovečerní přírodovědný dokument jsem doposud přežila pouze jeden (o surikatách, které nepokrytě zbožňuju), což už je samo o sobě pochvalou pro režiséra Poláka a jeho tým. V tomto případě si navíc cením snahy tvůrců ukázat hlavně našim nejmenším, že se nejen v exotických krajinách, ale i v naší malé zemičce najde tolik krásy. Asi nejvíc mě každopádně pobavil sysel na sídlišti. A moc se mi líbil závěrečný seznam účinkujících (kulíšek nejmenší atd.). Subjektivní černý puntík ale dávám za na můj vkus až příliš časté zobrazování hadů (ty na rozdíl od surikat vážně nemůžu).

• 15.1.2019  15:03

Čekala jsem mnohem horší patlaninu. Hrozný product placement už je bohužel součástí téměř každého českého filmu a v žánru romantické komedie není třeba podávat oscarové herecké výkony, takže v rámci možností příjemný průměr, který neurážel mou inteligenci. A zasmála jsem se při scéně takové běžné jízdy na červenou: "Kde jste se naučil takhle řídit?" "Já to mám nakoukaný z filmů. Rychle a zběsile a tak."

• 6.1.2019  23:29

Nahlas jsem se u nějakého filmu nesmála už hrozně moc dlouho, budu si muset dohnat víc takových klenotů. A pana Vorlíčka mám zase o chlup radši. "Abych z vás neudělal nezaměstnaného!"

• 5.1.2019  12:30
    Rašín (TV film) (2018)

Skvělá výprava a skvělí herci, scény mezi Vetchým a Stivínovou mě až dojímaly. Velice povedený návrat do doby před vznikem samostatného Československa. O Rašínovi jsem si ze školy pamatovala jenom jeho ministerský post, jsem tedy moc ráda, že Česká televize tímto nenásilným způsobem vzdělává své diváky.

• 3.1.2019  22:14

Na Vorla poměrně civilní, nepřehnané (až na ten úděsný smích hospodské), ale zároveň naprosto o ničem, respektive bez nosného příběhu. I ta hodina dvacet byla moc.

• 2.1.2019  12:20
    Zlatá panna (TV film) (1980)

V obsahu se můžeme dočíst, že se jedná o dramatický pohádkový příběh. Ano, drama v tomto případě rozhodně převládá nad pohádkou, všechny postavy (snad na princeznu Mahulenu, která se ale objeví skoro až v poslední třetině) jsou po celou dobu smrtelně vážné, princ hodně filozofuje a vypadá neskutečně staře. S příchodem "zlaté panny" a jejích bratrů se ale situace zlepší a všechno nakonec dojde ke šťastnému konci. Novější verze stejné pohádky z roku 1995 je téměř slovo od slova stejná, jen s malinko sympatičtějšimi herci.

• 2.1.2019  12:05
    Favoritka (2018)

Nemám žádný velký přehled o vývoji jiných národních kinematografií než je ta naše, přesto mi v hlavě utkvěl pojem "řecká divná vlna". Přední osobností tohoto hnutí je právě Lanthimos, který mě svým tvůrčím přístupem zaujal už v "Humrovi" a totálně mě dostal předloňským "Zabitím posvátného jelena". Na jeho nový film jsem se těšila i díky příznivým zahraničním reakcím a nominacím na Zlaté glóby. Čekala jsem další brutálně černou komedii plnou bizarností, tentokráte podpořenou historickými kulisami. Dostala jsem opulentní kostýmní drama s nádhernou výpravou, precizními hereckými výkony od všech tří hlavních představitelek (dělit je na hlavní a vedlejší mi v tomto případě připadá skoro nemožné), ale pro Lanthimose tolik typického černého humoru a bizáru bylo bohužel pomálu. Druhá polovina filmu mě tak svou repetitivností trochu nudila.

• 30.12.2018  11:37

Nemám ráda pohádky, ve kterých přijde hlavní hrdina ke štěstí v podstatě bez vlastního přičinění. Zde byl princ nesympatický floutek a bez svého nejlepšího přítele by jen těžko přivedl domů krásnou nevěstu. První polovina filmu mě navíc vůbec nebavila, směšnějšího padoucha než Zlatovlada jsem dlouho neviděla, napětí a zajímavý děj přichází až v druhé části. Přesto jsem princi šťastný konec nepřála a znovu už tento příběh vidět nepotřebuji.

• 29.12.2018  13:11

Štědrovečerní příběh o nalezenci v obilí se s úspěchem oprávněně nesetkal, byla jsem tedy hodně zvědavá, s čím přijdou naši nejbližší sousedé. Režiséra Bebjaka znám jako tvůrce kvalitních kriminálních i dramatických podívaných a po zhlédnutí jeho "svatoštěpánské" pohádky (na Slovensku ovšem logicky běžela na Štědrý den) bych se vůbec nedivila, kdyby v tomto žánru pokračoval. Tady se totiž povedlo všechno. Když se přenesete přes ne úplně dokonalý český dabing a úvodní snahu o napodobení "Pána prstenů", čeká vás napínavá i dojemná podívaná o sympatickém mladíkovi, kterému v záchraně krásné (a statečné) princezny nezabrání ani vlastní slepota. Přidejte krásné exteriéry, zasněženou krajinu (na tu se o Vánocích vždycky hezky dívá), nepřepálenou stopáž, nulový výskyt šišlajících čertů a vyjde vám krásná pohádka pro celou rodinu, na kterou se příští rok ráda podívám znovu.

• 29.12.2018  01:31
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Žádný jiný národ nesleduje během vánočních svátků tolik pohádek jako my, takže štědrovečerní pohádky to mají ze všech televizních pořadů vlastně nejtěžší. Sama se na ně dívám s minimálně denním odstupem, protože během rozbalování dárků se logicky tolik nesoustředím. A po přečtení zdejších reakcí jsem byla překvapená, jak mi "Žito" zpočátku vůbec nevadil. Ano, v pekle byli jenom dva čerti a jejich představitelům (Vilhelmová + Liška) bych z fleku vpálila Zlaté maliny, zato se mi líbila neokoukaná mladá princezna a hlavní hrdina svoje repliky možná deklamoval bez dostatečného prožitku, ale jeho výkon pořád nedosahoval hrůznosti projevu Martina Krause v nedávno reprízované pohádce "Kouzla králů". A tak jsem si říkala, že po 30 minutách není vůbec tak zle. To jsem ale netušila, že mě čeká ještě 70 (!!!) minut, ve kterých nechyběly pokusy o muzikál s účastí Viléma Čoka, pekelná brána na hřbitově a další lahůdky. A že vlastně bylo zle, to jsem si uvědomila až v momentě, kdy jsem nebyla schopná příteli vysvětlit, o čem ta nová pohádka vlastně vyprávěla. Pana Zelenky jsem si vždycky vážila za jeho "Nesmrtelnou tetu", ale tohle zklamání vůbec nevylepšil svým vulgárním vyjadřováním o nespokojených divácích...

• 24.12.2018  17:44
    Paví král (TV film) (1978)

"Až přepluji moře, až přetrpím hoře..." Přetrpět těch 38 minut je taky docela umění. Televizní pohádky se samozřejmě nemohly těm filmovým rovnat z hlediska triků a výpravy, ale i herecké výkony a zkratkovité vyprávění (dokonce chvíli ve verších, jestli jsem to správně pochytila) stojí v tomto případě za starou belu.

• 24.12.2018  17:28
    Princ Bajaja (1971)

Jedna z mála našich pohádek, kterou si z dětství příliš nevybavuji (a s rodinou si ji nepřipomínáme). A teď už vím proč. V tomhle žánru vždycky raději vyhledávám humor a sympatické hrdiny a tady mi chybělo obojí. Pro nejmenší diváky příliš ponuré a násilné (zde již zmiňované shazování záporáků z hradeb), drak naprosto odporný (i na dobu vzniku) a mluvící kůň předával princi zvláštní rady. Třetí hvězdičku si ale vysloužila opravdu krásná a něžná princezna Magda/Slavěna.

• 24.12.2018  11:12

V první polovině docela smutná a zajímavá pohádka o vychc... vychytralé holčičce, která zapře hodnou (ale chudou) maminku, aby se dostala do bohaté rodiny. Neseděl mi k tomu ale kanál - bahenní království, hmm - do kterého se dospělá Brigita za trest propadne.

• 24.12.2018  00:36
    O pokladech (TV film) (2012)

Pohádka, ve které vyčnívá hluboký výstřih hlavní hrdinky, roztomilý vědátor Dyk a tři sudičky... teda pardon, tři strážci pokladu alias Liška + Budař + Polášek. Stejně jako nedávno zhlédnutým "Kouzlům králů" ale musím vytknout výběr herce do jedné z hlavních mužských rolí. Ještě, že se Kraus v druhé polovině téměř nevyskytoval.

• 22.12.2018  23:46

Z nějakého důvodu jsem tenhle film jako malá milovala. Dnes už ho pochopitelně tolik neocením (většina postav včetně Arnieho je prostě nesnesitelně otravná), ale jako kulisa při pečení cukroví nebo vánočním úklidu rozhodně neurazí.

• 16.12.2018  16:22
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Dlouho jsem neměla takové dilema mezi volbou 2 a 3 hvězdiček. Tahle pohádka totiž staví na opravdu dobrých nápadech a za muzikálovou scénku z královské kuchyně by se nemusel stydět ani lecjaký celovečerní film pro děti... Jenže "Kouzla králů" bohužel fatálně selhala ve výběru herců. Z plna hrdla jsem se zasmála při čtení zdejších zajímavosti, kde jsem se dočetla, že nikdo z uchazečů o hlavní roli neuměl jezdit na koni ani šermovat jako Martin Kraus. To jako vážně? A jeho úděsná dikce a úšklebky nikomu nevadily? Mně tedy ano. Promarněný potenciál.

• 16.12.2018  13:32

Když Warneři oznámili přípravu filmu, který měl přímo konkurovat hranému remaku klasické Disneyho "Knihy džunglí", nechápavě jsem kroutila hlavou. Hlavou jsem pak kroutila i po oznámení, že snímek nakonec poběží jenom na Netflixu. Bylo to ale asi správné rozhodnutí. Knižní předlohu neznám, a tak nemůžu porovnat, jak moc se jí Serkis a spol. drželi. Výsledek je temnější a brutálnější než verze z roku 2016 a za rodinnou podívanou bych ho rozhodně neoznačila. Děti by totiž z podoby v podstatě všech zvířecích hrdinů mohly mít noční můry. Děj v některých momentech vázne, vizuální zpracování také poněkud pokulhává, takže vítězem přímé konfrontace je každopádně Disney. Pokud si ale chcete vyzkoušet alternativu k animovaným pohádkovým muzikálům, vyloženě zklamáni nebudete.

• 16.12.2018  12:02
    Aquaman (2018)

Všichni jsme byli zvědaví, co James Wan provede s nejnovějším přírůstkem do DC univerza. Po vypuštění finálního traileru moje maminka prohlásila, že na ten film chce, protože vypadá jako "Avatar". A měla vlastně úplnou pravdu. S Cameronovým megahitem má tahle komiksová pohádka společného dost - nijak objevný (možná až trochu hloupoučký) příběh, herecké legendy ve vedlejších rolích (jednoho z podmořských králů ztvárnil DOLPH LUNDGREN!), ekologický podtext (aneb nevyhazujte plasty do vody) a malinko přemrštěný, ale po většinu času nádherný vizuál. Momoa se navíc do titulní role perfektně hodí a ty perlové šaty Amber Heard bych chtěla domů.

• 10.12.2018  21:45

Tahle steampunková variace na "Šíleného Maxe", "Číslo 5 žije" nebo "Star Wars" (asi rozpoznáte i další zdroje inspirace) pozitivní ohlasy zrovna nesklízí a nebýt Levné neděle v multikinech, nechala bych si ji s klidem ujít. O to více mě překvapilo, že jsem se vlastně docela bavila. Postapokalyptický svět, ve kterém obří mobilní města projíždějí neúrodnými pláněmi a kvůli zdrojům energie požírají menší městečka, je parádní nápad autora knižní předlohy, filmové zpracování ale nabízí jen pramálo informací o tom, co způsobilo globální katastrofu a jakým způsobem byly tyhle působivé stroje postaveny. Scénář nepřichází s ničím extra objevným a dějová linka dvou hlavních hrdinů je velice předvídatelná (hlavně pro ty z vás, kdo jste v posledních letech viděli nějaký film ze žánru "young adult"), přesto vyloženě neuráží, herci se snaží (i když byste si místo nich dokázali představit výraznější tváře) a dvě hodinky v kině utečou jako voda. Docela bych si přečetla knížku.

• 9.12.2018  11:37
    PopStory (TV seriál) (2016)

Na všechny čtyři epizody jsem se podívala víceméně z povinnosti kvůli referátu o "kmotrech v normalizační populární hudbě" a byla jsem mile překvapená, kolik jsem se dozvěděla zajímavých informací. Pečlivě a přitom zábavně zpracováno. VEM SI TEĎ MOU VI-ZITKU!

• 7.12.2018  00:11
    Šílenství (1994)

Od Carpentera jsem zatím viděla jenom "Věc", takže jsem vlastně doteď nevěděla, jak šílený tenhle pán asi je ;). Nápad rozhodně zajímavý, ale střídaly se u mě pocity strachu a znechucení takovým způsobem, že jsem si projekci vlastně vůbec neužila a děkovala jsem za závěrečné titulky. Není to pro každého...

• 6.12.2018  18:19
    Čertí brko (2018)

Je mi jasné, kolik lidí se chytalo za hlavu při čtení zprávy, že tvůrci "Kanceláře Blaník" připravují celovečerní pohádku s tak dvojsmyslným názvem. Já jsem ale po oznámení hereckého obsazení (kdo by neměl rád Ondru Vetchého, na Cinu už nějakou dobu taky trpím) a prvních ukázkách začala očekávat film, který možná nebude konkurovat těm nejlepším čertovským pohádkám, ale stane se milým příspěvkem do televizního vánočního archivu. A přesně takový výsledek jsem dostala. Vetchého Lucifera si jistě oblíbíte a mimo ústřední dvojici zaujme množství kladných i záporných vedlejších postav. To je vlastně moje jediná zásadní výtka - hlavní pár, ač ztvárněný zkušenými Cinou a Bárdos, si nedokáže získat tolik sympatií a jejich romance stojí na dost nestabilních základech. Pozitiva ale přesto převládají. Některé tvůrčí nápady příjemně osvěží naše dosavadní uvažování o fungování pekla, politický podtext netlačí na pilu a přirovnala bych ho k neškodnému a velmi milému "Tajemství staré bambitky" z roku 2011. Takže v porovnání třeba s tolikrát reprízovanou, přitom naprosto hrůznou Troškovou "Čertovou nevěstou" je tohle učiněný zázrak.

• 29.11.2018  00:02

Aljašské městečko se na měsíc ponoří do hnusné tmy, jeho obyvatele napadne horda ultrahnusných upírů, hraje do toho hnusná hudba a ještě to má hnusný konec. Hnusně dobrý horor.

• 26.11.2018  19:02

V podstatě bych sem mohla téměř slovo od slova zkopírovat svůj komentář k "chudšímu bráškovi" jménem "Sbohem Kryštůfku Robine". Příběh se sice nepatrně liší, přesto ale svou mnohdy depresivní a ponurou atmosférou může diváka spíše rozesmutnit a rozhodně není vhodný pro úplně malé děti. Hvězdičku navíc si zaslouží vizuální zpracování (nejen) plyšových zvířátek, jinak jsem z výsledku ale spíše rozpačitá a rozhodně jsem ráda, že jsem si film nechala ujít v kině.

• 20.11.2018  20:59

O jednoho Brumbála lepší než nevýrazná jednička. A to doslova, protože Law si mě získal od prvního okamžiku a upřímně doufám, že příště získá mnohem více prostoru. Depp si svého Grindelwalda taky vychutnává, jistě ale nejsem jediná, kdo nechápe podtitul tohoto dílu, protože zločinů opravdu mnoho nepředvedl. O nějaká "zvířata" už tady samozřejmě vůbec nejde, takže je potřeba si užít každou chvilinku, kdy se na plátně objeví starý známý hrabák nebo nějaká novější potvůrka. Dost ale výtek. Technické zpracování nemá jedinou chybku a po dlouhých letech můžu vřele doporučit i 3D verzi, která je (zvlášť v IMAXu) docela působivá. Není mi úplně jasné, jakými kličkami se Rowlingová hodlá dalšími TŘEMI filmy dobrat až k legendárnímu souboji Brumbála s Grindelwaldem, ale budu u toho s ní.

• 19.11.2018  23:02
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Rukopis pana Stránského mě bavil ve "Zdivočelé zemi", v tomto případě jsme se ale těžce minuli. Zmatené, táhnoucí se vyprávění, mumlající postavy (s tím mám u pořadů České televize dlouhodobý problém)... Sebechlebský si udělal jméno režírováním "Ordinace" a víc než talent pro telenovely podle mého názoru bohužel neukázal. Velké zklamání.

• 8.11.2018  09:24

Nejsem žádná ortodoxní fanynka kapely a neodříkala bych nazpaměť Freddieho životopis, vlastně jsem byla od začátku přesvědčená, že do kina vůbec nepůjdu, protože "divnej Malek". Čím víckrát jsem ale na jiných projekcích viděla trailer, tím víc mě zajímal výsledný film. Nadšené ohlasy udělaly své, a tak jsme se s kamarádkou ocitly ve vyprodaném IMAXu (to se taky běžně nestává). Rozhodně musím říct, že vzhledem k porodním bolestem, které vznik snímku doprovázely (změny představitele hlavní role i režiséra), dopadl výsledek nejlépe, jak mohl. Poctivá retro atmosféra 70. a 80. let, kamera a střih, který nenechá diváka nudit se, pochopitelně geniální hudba. Vypíchnout ale musím skvělý výběr VŠECH herců, protože i nejmenší rolička mi připadala naprosto přirozená. Na Maleka se pějí ódy zaslouženě, o tom žádná, potěšili ale i představitelé jeho kolegů z kapely a produkčního týmu a osobně mě velmi zaujala Lucy Boynton v roli Freddieho životní lásky. Proč tedy nehodnotím za plný počet? Protože minimálně první polovina filmu byla pouze standardním životopisem, ze kterého jsem si do paměti neuložila jedinou scénu. Tento dojem samozřejmě vylepšuje zbytek vrcholící legendárním koncertem ve Wembley, přesto si nemůžu pomoct, "konkurence" v podobě "Zrodila se hvězda" na mě zapůsobila víc.

• 3.11.2018  17:06

Kdyby mi někdo řekl, že mě bude nudit devadesátiminutový snímek o katastrofě na moři s dvěma hereckými sympaťáky v hlavních rolích, vysmála bych se mu. Bohužel tomu tak skutečně bylo, zvolenou formu vyprávění (utahané flashbacky snažící se ukázat chemii mezi ústřední dvojicí) nepovažuji za šťastnou a od Kormákura bych čekala i trochu lepší vizuální zpracování (realističtější moře jsem viděla i v animácích od Pixaru, bouři si divák taky moc neužije). Z ospalé letargie mě vytrhnul vlastně jenom závěrečný zvrat, který mé hodnocení zaokrouhluje do vod lehkého nadprůměru.

• 3.11.2018  15:48

Na premiéru tohoto snímku jsem se velmi těšila hned z několika důvodů. Režiséra Špačka si cením nejen za jeho filmovou, ale i seriálovou tvorbu (loňský "Svět pod hlavou" byl opravdu úkaz, v pozitivním slova smyslu). Na scénáři k jeho nejnovějšímu dílu navíc pracoval můj oblíbený vyučující. Věděla jsem, že natáčení předcházelo několik let tvrdé práce (pánové Bažant a Závozda mimo jiné vydali kroniku československého basketbalu - knihu "Nebáli se své odvahy"). Na úvod tedy musím podotknout, že za výsledek se nikdo ze zúčastněných rozhodně nemusí stydět. Díky štědrému rozpočtu je radost sledovat bohatou výpravu (večírky na americké ambasádě nebo autentické prostředí basketbalových mistrovství) a dobové kostýmy. Pan Smutný s kamerou čaruje tak, jak to umí jen on. Hereckým výkonům nelze nic vytknout. Zkušení Ondřej Malý, Alena Mihulová nebo pan Hartl (tomu bych přála i nějaké ocenění) odehráli svůj standard, mile překvapily neokoukané mladé tváře, především Filip Březina (ten mě zaujal už malinkou rolí v Hřebejkově „Zahradnictví“, doufám, že bude obsazován častěji). ALE. Největším problémem je bohužel právě scénář. Hlavně první polovina filmu je plná scén, které příběh nikam neposouvají a které v kombinaci s nedostatkem dialogů mezi postavami dokáží diváka pěkně zmást. S kamarádkou jsme si po projekci říkaly: „Vždyť se tam skoro vůbec nemluvilo!“ Jakmile se vyprávění přehoupne do roku 1948, situace se trošičku zlepší (přibyde mrazivě vtipných momentů: „Musíte vzít do týmu aspoň dva dělníky.“ „Ale my chceme vyhrát.“), přesto jsem z celkového výsledku trochu na rozpacích a neskrývám mírné zklamání.

• 29.10.2018  12:09

Pár záběrů z natáčení a několik kratičkých vyjádření hlavních tvůrců zajímavý dokument o filmu bohužel neudělá. Na celovečerní výsledek se ale nadále velice těším.

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63