kajas

okres Rakovník

Facebook: kajinyfilmovelahudky

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62
    • 18.9.2018  20:55

Achjo, proč se prostě nemohli více držet předlohy, kterou považuji za jeden z nejlepších kriminálních románů posledních let. Je hodně těžké nepřemýšlet při sledování nad tím, co bylo v knize jinak, nepočítat chybějící postavy a dějové linky, které mi při čtení způsobovaly infarktové stavy. Adler-Olsenova mnohovrstevnatá díla si prostě zaslouží neodfláknutou seriálovou podobu, to je můj názor. Diváci neznalí předlohy si ale jistě užijí napínavé vyšetřování a hon na úchylného vrahouna.

• 10.9.2018  23:29
    Zabijáci (2014)

Propracovanější než jednička, jak tvrdí někteří uživatelé, se mi "Zabijáci" ani moc nezdáli. Ano, narostla stopáž, ale tvůrci si tentokrát neodpustili poměrně zásadní odchylky od knižní předlohy (kterou jsem dočetla před několika málo týdny), a tyto změny děj buď zbytečně zamotávaly, nebo v horším případě znevěrohodnily (Kimmin rychloútěk z vězení budiž toho důkazem). Na druhou stranu se ale moc povedly všechny flashbacky internátní party, hlavně ten poslední těhotenský. Hodnotím tedy nakonec smířlivě.

• 9.9.2018  22:57
    Sestra (2018)

I když nadále prohlašuji, že nejsem příliš hororový divák, viděla jsem od začátku roku už celkem dost zástupců tohoto žánru a "Sestra" z nich byla rozhodně nejděsivější (v kladném slova smyslu). Titulní "strašák" totiž způsobuje mrazení v zádech už na plakátech a její celovečerní dobrodružství (znalci jistě tuší, že jsme se s ní seznámili už ve filmu "V zajetí démonů 2") se odehrává na velice atmosférickém místě - v rumunském klášteře s přilehlými temnými hvozdy a hřbitovem. Tři postavy, které se rozhodly proti místnímu zlu bojovat, si dokážou snadno získat divácké sympatie a osud jedné z nich tvůrci vskutku zajímavě provázali se zbytkem "Conjuring" série. Mně to ke spokojenosti stačilo. P. S. Když sl pouštím horory doma na notebooku, činím tak většinou za světla. Pokud se navíc blíží nějaká kriticky děsivá scéna, sleduji obrazovku jenom malou skulinkou v dlani, bojím se potom míň. Projekce v IMAXu mi v tomto ohledu zhatila plány, přes skulinku jsem vůbec neviděla titulky, a tak jsem se bála fakt dost.

• 8.9.2018  23:23

Po velkém zklamání z první "Annabelle" jsem rozhodně nečekala tak povedenou lahůdku. Sandberg je velmi schopný hororový tvůrce a trumfnul nejen původní film, ale hlavně svůj celovečerní debut "Zhasni a zemřeš" (kde si natrénoval působivé hrátky se světlem). Čtvrtou hvězdičku přidávám hlavně za samotný závěr, který potvrdil moji hypotézu, že nejlepší horory jsou ty se zdánlivě šťastnými konci. A výborná návaznost na jedničku!

• 5.9.2018  23:44
    Jan Palach (2018)

Režiséru Sedláčkovi nelze upřít talent a schopnosti. Navíc se prostřednictvím svých projektů snaží o jakousi osvětu v oblasti historie. To je v době, kdy jsou dějiny 20. století v hodinách dějepisu upozaďovány a mnozí středoškoláci nejsou schopni vysvětlit roky 38 a 68, velmi záslužná činnost. Film o Palachovi by se dal vykládat jako volné pokračování Sedláčkova cyklu "České století", který jsem před lety se zaujetím sledovala. Stejně jako tato série se i "Palach" může opřít o dobré herce a historický základ, ale stejně jako v seriálu si režisér neodpustil "vsuvky", které děj nikam neposouvají a v kontextu celého snímku působí až rušivě - dlouhý záběr na sprchujícího se hrdinu a jeho nahé pozadí, scéna s topením štěněte... proč, k čemu? Neseděl mi ani milostný trojúhelník vyznívající doztracena. Tyto linie jen podporují diváka v takřka nulovém soucítění s hlavním hrdinou a zbytečně natahují stopáž. Na tragické vyústění Palachova příběhu jsem čekala jako na smilování. I přes tyto výtky ale musím znovu vyzdvihnout herecké výkony a řemeslnou kvalitu snímku.

• 4.9.2018  00:19
    Tanec s vlky (1990)

Působivá režijní prvotina známého herce s naprosto přenádhernou hudbou Johna Barryho. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že se stopáží kratší o třicet minut by na mě lyrický příběh Toho, který tančí s vlky zapůsobil ještě více.

• 19.8.2018  00:33

Mám takový pocit, že kouzlo Asterixových komiksů se na plátno přenáší dost těžko. Hrané "adaptace" spousta lidí z různých důvodů nezkousla (já ovšem patřím k těm, kteří například "Misi Kleopatru" statečně hájí) a tohle zpracování mě přestalo bavit v okamžiku, kdy se odchýlilo od psané předlohy. Přesto se ale jedná o slušnou zábavu pro děti i dospělé.

• 18.8.2018  21:48

Černá (doslova) krimi komedie inspirovaná neuvěřitelným skutečným příběhem černošského policisty, který oklamal přední představitele Ku-klux-klanu a stal se členem jejich organizace. Kromě zábavného scénáře musím vypíchnout hlavně vynikající a trefné herecké obsazení. Adama Drivera začínám mít opravdu v oblibě a s mladým Washingtonem se báječně doplňují. Co mi ale vadilo hodně, byla závěrečná režisérská vsuvka přesahující do současnosti a zobrazující rasové nepokoje v Charlottesville. Předchozí tvorbu režiséra Leeho neznám, ale jeho snaha za každou cenu poukázat na svůj nesouhlas s trumpovskou politikou mi zkazila zážitek z jinak velmi příjemného retro snímku.

• 13.8.2018  22:39

Méně otravných písniček Púovi a jeho přátelům jenom prospělo a příjemná vánoční atmosféra sálající z tohoto videofilmu nechá diváka aspoň na chvíli zapomenout na úmorná vedra posledních týdnů ;).

• 11.8.2018  19:12

Skvěle obsazený (s trestuhodně nevyužitým De Nirem!), ale jinak dost nenápaditý a snadno zapomenutelný thriller. Posledních 15 minut ale bylo moc fajn.

• 9.8.2018  22:23
    Mlýny (divadelní záznam) (1994)

Od díla inspirovaného Havlovou hrou a zahraného kolektivem, ve kterém snesu v podstatě jenom Hanáka, jsem nečekala mnoho. Některé momenty mě ale docela pobavily, a tak hodnotím smířlivě. "Teď mluvíš jak malej Jarda!" "Jardo, nezlob se, ale tohle ty prostě nemůžeš pochopit!"

• 8.8.2018  22:08

Po zhlédnutí životopisného snímku o autorovi jednoho z nejznámějších pohádkových medvídků jsem si po delší době troufla na další Púovo dobrodružství. I když se běžně ráda rozplývám nad roztomilými kreslenými zvířátky, tahle parta mi k srdci nikdy úplně nepřirostla a tento film považuji za jeden ze slabších v sérii. Bez písniček by byl možná snesitelnější.

• 7.8.2018  23:09
    Souboj cti (1996)

V první polovině pokus o zápletku, v druhé už uvidíme v podstatě jenom ring a údery všeho druhu. Nic jiného jsem ani nečekala.

• 5.8.2018  20:08

Aspoň ta kachnička byla roztomilá. Na dobu vzniku poměrně ošklivá animace.

• 5.8.2018  18:46
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Margaret Atwoodová bezesporu stvořila zajímavý postapokalypitický svět, ve kterém jsou ženy (a to jak Služebnice, tak jim nadřazené Manželky) trestány za to, že se "tak hodně zaměřily na akademickou práci a profesionální ambice, že zapomněly na své skutečné poslání". Po zhlédnutí filmové adaptace z 90. let jsem se těšila na lepší propracování děsivé republiky Gileád a na lépe zahrané postavy. Obojího jsem se vlastně dočkala (i když mi pořád chybí skutečná ukázka proměny Spojených států v Gileád), hereckým výkonům skutečně nelze nic vytknout, ale mám se seriálem jeden zásadní problém, a to hlavní hrdinku. Pokud se mnohem více těším na osudy vedlejších charakterů - Janine, Emily, Moiry, dokonce i "záporačky" Sereny - než na další útrpné pohledy June/Offred, je to špatně. Neměla jsem potřebu okamžitě zapínat další epizodu, emocionálně mě žádná scéna nezasáhla (možná proto, že nejsem matka). Na třetí řadu se tak podívám jenom díky zmiňovaným vedlejším hrdinkám...

• 4.8.2018  23:27

Nečekaně příjemné překvapení a zábava od první do poslední minuty. Některé gagy jsou možná až moc prvoplánové (útoky zvířat na mužské rozkroky), ale pobaví veskrze všechny. Tvůrci měli navíc štěstí na sympatické herce a do snímku procpali i několik pěkných popkulturních odkazů. Ideální podívaná pro letní večery.

• 4.8.2018  14:04

Konečně animák, který má koule! Akční scény strčí do kapsy ledajaký hraný film, Jack-Jack si krade celý film pro sebe, nejvíc mě ale dostalo vykreslení pana Úžasňáka v nové roli. Bývalý superhrdina se místo své ženy musí postarat o domácnost a výchovu tří dětí a sledovat ho, jak se strništěm a kruhy pod očima vysvětluje Edně Módní, že jim doma došla vajíčka, patří k vrcholům filmu. Myslím, že se při sledování budou bavit víc starší diváci (to potvrzuje i kinosál, ve kterém v premiérový den výrazně převládali dospělí nad dětmi). Animace už v dnešní době možná nikoho neohromí, ale například interiér nového domu Úžasňákových (vodopád a řeka v obýváku) rozhodně lahodí lidskému oku. Budu se teď asi rouhat, ale nadchlo mě to víc než jednička (ta je sice fajn, ale nikdy jsem si ji neoblíbila tolik jako jiné pixarovky). Tohle pokračování je ovšem extratřída. Pět hvězdiček jsem v tomhle žánru naposledy napálila "Velké šestce", teď s nimi neváhám ani vteřinu.

• 3.8.2018  23:46
    Bao (2018)

Musela jsem si přečíst obsah filmu na Wikipedii, abych si ujasnila, co jsem vlastně viděla. Zvláštně podaná zpráva o tom, jak maminky špatně nesou odchod svých ratolestí z domu.

• 3.8.2018  23:26

I když chodím do kina na horory čím dál častěji (letos už podruhé), nepovažuji se za žánrového fanouška a nemám srovnání s klasikami typu "Vymítač ďábla", ke kterému je tento film často přirovnáván. A jak už je mým zvykem, namlsala jsem se pozitivními ohlasy a zase (stejně jako u "Tichého místa") jsem byla zklamaná. Moje výtky nesměřují k první hodině a půl - tady debutující Ari Aster převelice pečlivě buduje tísnivou atmosféru velkého domu patřícího divné rodině a dokáže divákům navodit nepříjemné pocity i bez použití laciných lekaček a hektolitrů krve. Zklamalo mě ale to zvěrstvo, ve které celá zápletka vyústila a kterému se většina kinosálu spíše smála (bez spoilerů nemůžu být konkrétnější). Škoda.

• 1.8.2018  15:07

Ethan Hunt pošesté. I když si myslíte, že už vás jeho eskapády nemůžou ničím překvapit, mýlíte se. Cruise svými kaskadérskými kousky opět překonává sám sebe a jeho šplh po dubajském Burdž Chalífa ze čtvrtého dílu (ze kterého jsem byla úplně paf) tak pomalu upadá v zapomnění. Je to borec, kterému tu blížící se šedesátku fakt nejde věřit. Udělal mi radost ale i Superman Cavill a hlavně mistr vedlejších rolí Alec Baldwin. Stejně jako každé "misi" lze vytknout překombinovanost scénáře a taky mi dosud uniká kouzlo Rebeccy Ferguson, ale jiné výhrady v podstatě nemám. Na prvním místě série mi nadále zůstává zmiňovaná čtyřka, té šlape na paty temnější trojka, bronzovou medaili ale téhle akční lahůdce udělím moc ráda.

• 29.7.2018  23:26

Převléknout se do superhrdinského kostýmu v miniaturním prostoru může bohužel zabrat spoustu drahocenného času potřebného k záchraně oběti. Deadpoolovi ale jeho malé pochybení samozřejmě odpustíme.

• 28.7.2018  23:13

Jak já tomu Goofymu rozuměla! Zapojování elektronických přístrojů je totiž opravdu věda a fuška. Kromě milého námětu mě ale bohužel tenhle kraťas moc nezaujal.

• 28.7.2018  19:45

Už ten drtivý prolog mě rozsekal. Abrams se do svého celovečerního debutu obul a předložil divákům pastvu pro oči, jízdu s akčním i emocionálním nábojem. Vždycky v takových typech filmů ocením, když hlavní hrdinové nezachraňují jenom "svět", ale jejich mise zahrnuje i osoby jim nejbližší. No a Hoffman... toho je věčná škoda. Skoro 5*.

• 27.7.2018  23:39

Ethan už není takový mladíček (kladný bod), mezi ním a týmovou "zlodějkou" to správně jiskří, zápletku jsem pobírala lépe než u jedničky (i když mi ty latexové masky pořádně zamotaly hlavu). Druhá polovina a hlavně finále se ale trošičku zvrtne, Ethan si z písku vykopává zbraně přímo do ruky a jeho kousky mě zkrátka tolik nebavily. Výsledek je přesto (překvapivě) lepší než první díl, ke čtvrté hvězdičce nezbývalo mnoho.

• 23.7.2018  21:03

S blížící se premiérou nového snímku o Kryštůfku Robinovi (s Ewanem McGregorem v titulní roli) jsem si chtěla rozšířit obzory a pustila jsem se tedy do prozkoumání "zákulisí" vzniku jedné z nejznámějších dětských knížek. Z první třetiny filmu jsem byla spíše rozmrzelá, protože mě nebavilo sledovat život poměrně nesympatického manželského páru, ale pak se Alanovi a Daphne naštěstí narodil synek. Synek, jehož dětské hry daly vzniknout Medvídkovi Pú a jeho přátelům ze Stokorcového lesa. Reálný předobraz Kryštůfka Robina ovšem neměl nijak idylické dětství - rodiče ho nejdříve dost zanedbávali (matka extrémně) a po vydání knihy ho využívali jako PR prostředek. Jedinou oporu měl roztomilý klučík pouze v empatické chůvě a v plyšových hračkách. Snímek tak svým vyzněním citlivějšího diváka rozesmutní, ale zároveň dokáže navnadit buď na přečtení knížky, nebo alespoň na zhlédnutí dalšího z mnoha animovaných příběhů o Púovi. Volím druhou variantu.

• 22.7.2018  21:34

Prvních patnáct minut sledujete tak trochu dokument o teenagerech na táboře, ale pak zazní první výstřely. Výstřely, které všechno změnily. Kamera v podstatě neopouští hlavní hrdinku Kaju a umožní divákům stát se téměř přímými účastníky nastalého pekla. Některé scény sice mohou diváka ukolébávat (když se parta kamarádů několik minut skrývá za stromem a sem tam si něco zašeptá, skoro si přejete další útok), po většinu času ale dění na plátně neumožní vydechnutí. Dobrou volbou tvůrců byla zajisté i absence samotného útočníka - v nepravidelných intervalech slyšíme střelbu, spolu s Kajou míjíme mrtvá těla, ale se zlem se nikdy nestřetneme tváří v tvář. Tento fakt podle mého názoru sledování filmu ještě znepříjemnil a prožitek z projekce byl o to intenzivnější = hnusnější. Nezbývalo mi jen kroutit hlavou nad tím, že nesleduji klasickou filmovou fikci, ale hranou rekonstrukci skutečné události. Podobně na mě před lety zapůsobil Greengrassův "Let číslo 93".

• 18.7.2018  18:07

Ačkoli během hodinky a půl trvání filmu kamera téměř neopustí jednu místnost v budově soudu, dokáže dění na plátně udržet divákovu pozornost až do posledního záběru. O životě (nebo smrti) obviněného mladíka nerokují soudci, státní zástupci či advokáti, ale dvanáct obyčejných mužů. Osmý z nich ale začne dosavadní proces napadat a jeho racionální námitky je radost poslouchat. A taky je radost dívat se na rostoucí pochybnosti ostatních porotců. Právem klasika mezi soudními dramaty.

• 17.7.2018  14:04
    Mrakodrap (2018)

Kdybych byla dvanáctiletý kluk, vyvěsím si Dwaynův plakát do pokojíčku a uctívám ho jako boha. Protože ve vší úctě k Dieselovi, Stathamovi nebo třeba Neesonovi, největší akční hrdina současnosti je prostě on. Člověk, který i s umělou nohou vyšplhá během dvou minut na jeřáb a skočí z něj do dvoustého patra mrakodrapu. Člověk, který vlastníma rukama podrží padající most, aby po něm mohla přejít žena s dítětem. Člověk, který si vážná zranění ošetřuje izolepou. Jasně, porušují se tu fyzikální zákony, na Oscara za scénář to taky nebude, ale já jsem si film skvěle užila a navíc mi přecházel zrak z interiérových zvláštností mrakodrapu. Skoro 4*.

• 15.7.2018  22:15

Doufala jsem, že kladné hodnocení zdejší většiny nebude ovlivněno jenom nostalgií z dětství, ale že se skutečně jedná o kvalitní animovanou nedisneyovskou podívanou pro celou rodinu. Bohužel jsem ale polovině postav přála sežrání ostrozubem, a to není dobrá vizitka. Nejmenší diváci budou asi nadšení a chápu tu všeobecnou oblibu - tvůrci přece jen předběhli "Jurský park" - ale u mě se tenhle filmeček dost minul účinkem.

• 13.7.2018  23:50

Povídkové komediální drama, které se pyšní báječnými úvody všech příběhů, ale nasazenou laťku už podle mého názoru dále nepřekonává (snad jenom linka číšníka-hráče mě bavila od začátku do konce). Polština je každopádně báječná na poslech, dabingovou verzi bych vidět nechtěla ;).

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62