kajas

okres Rakovník

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 18.9.2017  18:40

Trailer mě málem nalákal do kina, ještě, že jsem tak neučinila, těch peněz by mi bylo líto. Čekala jsem dojemné a zároveň inteligenci diváka neurážející drama ve stylu "Hvězdy nám nepřály" nebo "Než jsem tě poznala", tohle ale nebylo ani jedno, ani druhé. Námět je sice zajímavý, jeho zpracování bohužel potěší snad jenom dospívající mládež, ke které už se nemůžu řadit. Hlavní hrdinové jsou celkem sympaťáci, ale tu osudovou lásku jsem jim úplně nebaštila a Maddyin styl oblékání (ty plavky, proboha!!!) mě děsí ještě teď.

• 18.9.2017  18:17
    To (2017)

TO mělo všechno. Předlohu jsem četla asi před trilionem let a pamatovala jsem si pouze základní body, televizní zpracování jsem hodně rychle vytěsnila z hlavy (radši) a tudíž se nepovažuji za nějakou věrnou fanynku Kingova eposu. Nerozptylovaly mě tak žádné maličkosti a užila jsem si doslova každou minutu (delší stopáž tentokrát není vůbec na škodu). Dětské obsazení nemělo chybu, všem členům party musíte v jejich počínání držet palce (u mě vedli Bill, Beverly a "hláškující brejloun" Richie), bojíte se o ně, dojímáte se nad jejich osudy. Pennywise byl správně děsivý, rodiče některých postav byli správně úchylní... zkrátka naprostá spokojenost a očekávání dvojky je obrovské.

• 14.9.2017  23:04

Kdybych neviděla ten neskutečně zábavný trailer asi tak rok dopředu (a několikrát), byla bych při svém hodnocení k filmu vstřícnější. Bohužel se v upoutávce objevily ty nejlepší scény a nic je nepřebilo. Zpívající párky bohužel nepatřily k Rogenově partě, zápletka postrádala originalitu, ale na hezky animovaný New York a roztomilé pejsky (nejsem příznivcem koček) se koukat dalo. A mejdany pudla Leonarda neměly chybu.

• 14.9.2017  22:48

Vrchol mimoňovských kraťasů přišel před čtyřmi lety v "Puppy", tohle už nějak nemá šťávu.

• 8.9.2017  23:17

Tak tohle docela bolelo. Na původní trilogii se můžu podívat v podstatě kdykoli a nepohrdnu ani zatracovanou pětkou, ale tenhle "zázrak" Kleinovi odpustím jen těžko. Jedna nevtipná scéna bez pointy střídá druhou, divný střih a tak vůbec. Neštěstí zachraňuje Rybová, která je přesně ten správný typ Štěpánovy múzy (žádná Ute), a pánové Matásek s Vaculíkem. Závěrečná titulková píseň ale moje hodnocení málem srazila na 1*.

• 8.9.2017  22:37

Člověk by nevěřil, že film o týpkovi, co letecky pašuje drogy, bude tak moc zábavný. Cruise komediálnější roli asi ještě neměl a při troše dobré vůle se opravdu může srovnávat s Leem ve "Vlkovi z Wall Street". Dvě hodinky utekly jako nic a ještě po týdnu vzpomínám na scény tlusťocha v Barryho letadle, házení peněz na naštvanou manželku a samozřejmě na závěrečné zúčtování. Super podívaná.

• 31.8.2017  18:07

I když by mi měla tato část být věkově nejvzdálenější, paradoxně mi sedla nejvíce. (Nebo možná pomohlo Řecko, jehož atmosféru a jídlo mám fakt ráda.) Kolem Jesseho a Céline existují i další plnokrevné postavy - jejich děti a přátelé - tento prvek mi rovněž pomohl užít si film víc než "Úsvit" a "Soumrak". Tak... snad se za pět let dozvíme víc.

• 30.8.2017  23:36

Nejvíc se mi vlastně líbila úvodní představovačka celého oddílu, pak už sledujeme klasické "superhrdinské" dobrodružství s cílem zachránit svět. Will a Margot byli prima, soundtrack boží, víc mi to ale nedalo.

• 27.8.2017  22:37
    Prázdné místo (TV seriál) (2015)

Literární talent J. K. Rowlingové budu vždycky bezmezně obdivovat, ale co si budeme povídat, "Prázdným místem" díru do světa zrovna neudělala. Tříhodinová minisérie ale této předloze dokonale sedla a v mých očích ji dokonce předčila. Nepracuje s tolika postavami jako kniha, a to je dobře. Z herců si zaslouží vyzdvihnout hlavně slečna Abigail Lawrie v roli Krystal, její výkon hlavně v závěrečné části mě až dojal.

• 26.8.2017  23:22

Vlastně moc nechápu, proč se znovu a znovu pouštím do válečných filmů, když mě nezaujaly ani ty neprofláknutější. Telefonáty a skypování s rodinami nesplnily svůj účel, s hrdiny jsem nijak nesoucítila, splývali mi v jednu osobu, bylo to ŠÍLENĚ dlouhé... a vůbec, nejhorší Bay.

• 23.8.2017  23:58
    Počátek Země Nezemě (TV film) (2011)

Slaboučká televizní záležitost s chabými triky a nesympatickými postavami, která dětského diváka spíše vyděsí a toho dospělého bude nudit. Ani Ifans to nezachránil.

• 23.8.2017  18:39
    The Audition (2015)

Hvězdně obsazený, ale jinak docela průměrný kraťásek, který z paměti rychle vyšumí.

• 18.8.2017  23:36
    2Bobule (2009)

Vždyť tohle už ani nebylo o víně... nevtipné, o ničem.

• 17.8.2017  00:30
    Pan (2015)

Tak vám nevím. Na ten fantastický svět se hezky dívá, doprovodná hudba se hezky poslouchá (i když ta Nirvana byla docela zvláštní), ale jinak vlastně docela bídné, a to hlavně kvůli hercům. Jackman si záporáka hodně užil, ovšem zbytek osazenstva mohl být jistě vybrán lépe. Nesedl mi hlavní představitel ani jeho druzi (Rooney považuji už delší dobu za nejmarnější herečku, tímto výkonem mou domněnku jenom potvrdila), nikomu jsem nefandila a bylo mi jedno, která strana zvítězí. Takže nejhorší možný výsledek.

• 16.8.2017  00:30
    Konfident (2012)

Proti Mádlovi nemám vůbec nic, chraň bůh, považuji ho za velký režisérský talent, ale do této ústřední role mi prostě neseděl. Jaký měla smysl většina vedlejších postav, to mi taky nebylo úplně jasné. Na druhou stranu potěšily výkony pánů Budaře a Vetchého... slabší 3*.

• 15.8.2017  20:25

Osmdesátiminutový rozhovor dvou lidí na všemožná témata, nic zásadního. Vídeň mě bavila o chloupek víc, na druhou stranu jsem si skutečně oblíbila Hawkova Jesse, z těch jeho zamilovaných pohledů jsem se málem rozložila na molekuly ;).

• 13.8.2017  21:46
    Bobule (2008)

Příjemná oddychovka, která ve své době aspoň na chvíli přerušila nadvládu Macháčků, Vilhelmových a Geislerových. Bezvadné byly zejména postavy Postráneckého a pana Lipského ("Ajéje. Host do domu, klacek do ruky."). A titulní píseň vytlačila skoro i čtvrtou hvězdičku.

• 11.8.2017  23:59
    V Bruggách (2008)

Trochu krvavější reklama na jedno belgické město. Postavy mi nepřipadaly inteligentní, dialogy mi nepřipadaly kultovní, ale za trpaslíka tu třetí hvězdičku dotlačím.

• 9.8.2017  18:58

Pohádka o tom, kterak krásná a inteligentní učitelka přivede třídu nezvladatelných cápků k rozumu (a k lásce k poezii). Hezky se na to kouká, Michelle je skvělá, ale stejně si všichni pamatujeme jenom legendární "Gangsta´s Paradise".

• 8.8.2017  20:23

Dva mladí sympatičtí lidé se potkají, zamilují a... titulky. V okamžiku, kdy by se jiný slaďák rozvinul v další zápletku, film končí a natěšený divák si může jenom domýšlet, jestli se Céline a Jesse za šest měsíců zase potkají. Snímek jako celek mě neuchvátil, ale některé scény jsem si užívala s úsměvem na rtech (třeba pohledy v kabince hudebního obchodu).

• 1.8.2017  22:47
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

"Zoufalé manželky" na menší ploše a víceméně bez černého humoru, který mi v tomto případě ani nechyběl. Seriál se pyšní netradičně pojatou "detektivní" linkou (oběť ani viníka jsem do samotného odhalení neuhádla), dokonalými hereckými výkony (ze Skarsgårdova násilníka mám doteď husí kůži) a prima soundtrackem. Přečtu si předlohu.

• 25.7.2017  23:58
    Tour de doping (TV film) (2017)

"Sedm dní v pekle" mě neskutečně bavilo asi i díky tomu, že na tenis čas od času kouknu (na Wimbledon zvlášť). K cyklistickým závodům naopak žádný vztah nemám, přesto mě chlapci kolem Samberga zase dostali, natlemila jsem se a klobouk dolů před Armstrongem, že do toho šel.

• 25.7.2017  00:13
    Orel Eddie (2016)

Jak filmy se sportovní tematikou zase tolik nemusím, "Eddie" mě lákal už kvůli libovému obsazení a produkčnímu dohledu mého milovaného Vaughna. Sedlo mi to mnohem víc než "Kokosy na sněhu", byla jsem na svahu s nimi, držela pěsti a závěrečný závod mě nefalšovaně dojal. Skoro 5*.

• 22.7.2017  23:39
    Dunkerk (2017)

No, v životě se stávají i horší věci než odcházet nenadšený z Nolana. Nejsem pacifista, ale válečné filmy jsou spolu s westernem vlastně jediné žánry, které fakt nevyhledávám. Bylo mi tedy dopředu jasné, že i přes veškerou snahu Chrise (kterého si tak moc vážím) a jeho týmu asi nebudu tak unešená jako jindy, IMAX jsem si přesto nemohla nechat ujít. Hardy, Branagh a Zimmer, tahle trojice mi utkvěla nejvíc. Zbytek filmu byl pro mě bohužel pouze změtí potápějících se lodí, výbuchů a výstřelů. Bezchybně natočené, to bezesporu, ale do srdce mě to nezasáhlo. Do druhé projekce se jen tak nepohrnu.

• 22.7.2017  19:24

Znovu Spidey, a znovu trochu jinak. Opět omládl, ale radosti a strasti jeho středoškolského života jsou zábavné a působí věrohodně. Tom je sympaťák, o Downeym ani nemluvě, nedočkáme se sice žádných epických avengerovských bitev, ale to vnímám spíše jako pozitivum. Film bych každopádně trošičku zkrátila, ale devadesátiminutové marvelovky se asi jen tak nedočkám. Čtvrtou hvězdičku přihazuju hlavně za fantastického záporáka Keatona a jeho "trochu jiného Birdmana".

• 18.7.2017  23:48

Kvalitativně na stejné úrovni jako předchozí díl, jenom o něco temnější a osudovější. Závěrečné loučení s jednou postavou mě velmi překvapilo, na druhou stranu mi tenhle restart k srdci nijak nepřilnul a k Raimiho prvnímu pavoučkovi se tak nadále budu vracet nejraději.

• 18.7.2017  00:56

Dva Američany trápí cizí město, cizí kultura a vlastní manželství. Coppola zdařile vyjádřila tu neschopnost interkulturní komunikace (čili neznalost jazyka a zvyklostí) a v Billovi se Scarlett našla bezvadnou oporu. Já jsem se do jejich příběhu ale nezamilovala. Hezké pokoukání, nic víc, nic míň.

• 16.7.2017  17:56
    Nakonec zemře (amatérský film) (2010)

Fuj, to jsem se lekla!

• 10.7.2017  15:25

Slušný, ničím neurážející přenos jako každý rok. Letos ale musím vyzdvihnout znělku s panem Somrem v hlavní roli, která mě bavila po celou dobu festivalu. Ocenění jsem nejvíce přála panu Vorlíčkovi (i kdyby za svůj život natočil jenom "Arabelu", byl by pro mě stejně bůh), Bebjakovi za "Čáru" a Jacenkovi za Olega z "Arytmie".

• 10.7.2017  08:33
    Happy End (2017)

Z letošní "Francie" na KVIFF jasný vítěz. Bavil mě režisérův způsob vyprávění přes obrazovky počítačů a mobilů (a odhalování, kdo je autorem videí a e-mailů) i netradiční řazení scén, které divákovi dají smysl třeba až na konci filmu. Nejvíc mě ale uchvátil výkon dvanáctileté Fantine Harduin, jejíž postava byla zaručeně nejzajímavější.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56