kajas

kajas

Karolína Soukupová

okres Rakovník

Facebook: kajinyfilmovelahudky

25 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Film, kvůli kterému přišlo "Vykoupení z věznice Shawshank" o nejednu zlatou sošku. Přesto mám "Forresta" ještě o něco radši (možná i proto, že spoustu scén už znám nazpaměť). Poručík Dan v podání nezapomenutelného Garyho Sinise, Robin Wright Penn ještě krásnější než v "Princezně nevěstě", roztomilý Haley Joel Osment, úžasná hudba a samozřejmě Tom Hanks nádherně nadabovaný Vladimírem Dlouhým. Když jsme si Forresta pouštěli ve škole, nemohla jsem pochopit skutečnost, že jsem byla snad jediná, kdo film viděl už předtím. Takový koncert už prostě neuvidíme. Doplnění 23.6.2010: Šok ze smrti Vladimíra Dlouhého ještě trvá. To aby Tom už nic netočil, lepšího českého dabéra nesežene. Doplnění 5.2.2012: Film už jsem viděla i v originálním znění a na český dabing prostě nedám dopustit.

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  "Děti, nekupujte drogy. Staňte se hvězdou a budou vám je dávat zadarmo!" Ani nevím, který z příběhů se mi líbil nejvíc, protože jsem byla nadšená ze všeho a ze všech. Pod taktovkou Richarda Curtise se zrodila nejlepší romantická komedie, jakou znám.

 • poster

  Pelíšky (1999)

  Konečně jsem duševně vyspěla a "Pelíšky" považuji za nejlepší porevoluční český film. Miroslav Donutil (a není sám) je naprosto úžasný. A ty hlášky...lepší v českých luzích a hájích opravdu nenajdete. Jediný film, při kterém se směji já, mí rodiče i mí prarodiče. Tohle je pravá filmová vánoční klasika, žádná Libuška!

 • poster

  S čerty nejsou žerty (1984)

  Moje nejoblíbenější česká pohádka a vlastně jeden z nejmilejších českých filmů vůbec. Sympatičtí a dobře hrající herci udělají hodně (hlavně Vladimír Dlouhý, budiž mu země lehká) a ty hlášky! "Navrhuji..zavřít ho na doživotí." "To jako do konce života?" a jiné a jiné. Preiss s Nárožným prostě jedou. Jen ta Adélka mi moc sympatická nebyla, ale to je jen taková drobnost.

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Bože, to byl zážitek! Andy se stal mojí oblíbenou filmovou postavou pro svoji nevinnost a inteligenci. I Red, který "sežene skoro všechno" byl nezapomenutelný. A nemohla jsem uvěřit svým očím ani uším na konci filmu. Tohle snad ani nebyl film, ale něco naprosto nebeského a dokonalého. Tak dokonalého, že stoprocentně vím, že nic lepšího už nikdy neuvidím. Moc mě mrzí, že "Vykoupení" kvůli Forrestovi nedostalo ani jednoho "Oscara", sošky bych dala oběma. Edit po téměř deseti letech: Původní komentář mého patnáctiletého já ponechávám bez úprav, protože stejné city k téhle filmové lahůdce chovám doposud (jen bych je možná vyjádřila trochu obratněji). Přestože některé snímky vyhledávám častěji a mám je ve svém TOP žebříčku na vyšších pozicích, "Shawshank" je prostě esencí dokonalosti, o tom žádná. A vidět ho na plátně karlovarského letního kina s úvodním slovem samotného Tima Robbinse... sen.

 • poster

  Pretty Woman (1990)

  "Svině klouzavý! " Juliin nejlepší výkon (a nutno podotknout, že její dvorní dabérka Nela Boudová se taky činila), ty hlášky jsou prostě skvělé. "Neřekla jsi mi ani slovo." "Debile, tady máš slovo." Klasika všech slaďáků a jeden z mých nejmilovanějších pohádkových příběhú. A vidět tenhle film spolu s dalšími 6700 lidmi v karlovarském Letním kině? Zážitek na celý život.

 • poster

  Rebelové (2001)

  Hezká choreografie, dobře vybrané písničky, fajn herci, smutný konec. Tady jsem Zuzanu Norisovou měla ještě ráda. Edit: Vidět ten film znovu po nějakých deseti (!) letech, se všemi si zpívat a vzpomínat, jak jsem se v osmi letech beznadějně zamilovala do Révaie, je nostalgie jako prase.

 • poster

  Počátek (2010)

  Co a koho chválit dřív? Leo dokonalý, Joseph a Tom Hardy úžasní (mé nové objevy), Zimmerova hudba fantastická... a takhle bych mohla pokračovat a psát jen samé superlativy. Stopáž jsem vůbec neřešila, neměla jsem ani čas podívat se na hodinky, tolik se toho na plátně dělo. Po vstupu do zdejší diskuze mám ale hlavu zamotanou tak, že budu muset do kina minimálně ještě jednou a všechno si ujasnit. Konec je skvělý, ale opravdu nevím, na čem jsem, a to mě vždycky štvalo :). Pro mě nejlepší film roku (a pochybuji, že bude letos něčím překonán) a jeden z nejzajímavějších filmů, které jsem kdy viděla. Dodatek (16.8.2010): Druhou projekci si užívám ještě víc, protože vím, co přijde. A co říci ke konci? Snad moji oblíbenou frázi ze seriálu "Věřte nevěřte": Pravda nebo fikce? Jsem pro realitu, s pochybnostmi, ale přece ;). A odmítám film nazývat českým názvem, distributoři prostě nemají rozum.

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Napíšu to asi takhle. Čekala jsem, že film to bude výborný. Nebyl. Byl totiž ještě lepší! Když bych měla možnost dát u jednoho filmu více hvězdiček, dám je "Temnému rytíři". O výkonu Heatha Ledgera vůbec nemluvím, všichni, kdo ho v roli Jokera viděli, ví, že právě on by si posmrtného "Oscara" vážně zasloužil (a tak se také stalo). Myslím, že jsme přišli o velkého herce. Ani Christian Bale a hláškující Michael Caine nebyli špatní, ale musím vyzdvihnout Aarona Eckharta, kterému jsem fandila snad ještě víc než Batmanovi a i když jsem věděla, kdo se z něj stane, doufala jsem, že ta chvíle nepřijde. Filmu bych vytkla jen jednu věc, a to změnu herečky v roli Rachel. Maggie ji měla hrát už v "Batman začíná". Jinak dokonalost. Hořím netrpělivostí, jak bude vypadat trojka.

 • poster

  Ready Player One: Hra začíná (2018)

  Spielberg netočí špatné filmy. Jeho tvorbu (a neviděla jsem zdaleka všechno) bych ale rozdělila na snímky, které jsou po řemeslné stránce naprosto bezchybné, a na snímky, které jsou řemeslně bezchybné a ještě mě zasáhly přímo do srdce. Vzpomínáte na chvíli, kdy jste poprvé viděli umírajícího E. T.? Nebo když jste se poprvé vtělili do kůže návštěvníků Jurského parku a nevěřícně zírali na ty dokonalé dinosaury? A přesně takové pocity jsem měla při sledování "Ready Player One". Při jeho hodnocení nelze použít jiné slovo než "nabušený". Nabušený odkazy na asi trilion videoher a filmů (od "Občana Kanea" přes "Osvícení" k "Železnému obrovi"), nabušený přehlednými akčními scénami, bombastickým soundtrackem a... vy ještě nesedíte v kině? Co největší plátno a hlavně titulky (v rádiu jsem zaslechla dabovanou upoutávku a Marka Rylance česky fakt nechcete).

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace