kajas

kajas

Karolína Soukupová

okres Rakovník

homepage

25 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  Co k tomu dodat. Každý, kdo viděl aspoň jeden díl, musí uznat, že lepší sitcom se bude špatně hledat. Chandlerovy a Joeyho hlášky jsou nezapomenutelné. Děkuji TV Prima za opakování všech řad. Žádná epizoda mi neunikla a stala jsem se vášnivým fanouškem "Přátel". Také musím vyzdvihnout úvodní znělku a skvělý, ale opravdu skvělý český dabing. Jen tak namátkou: "Phoebe, půjdeš?" "Ráda bych šla, ale nechce se mi." Můj nejoblíbenější seriál. Jo a díl osmé řady s Bradem Pittem je fantazie ;).

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Zvládla jsem i 5 epizod za den, při překrásné úvodní sekvenci mi pokaždé běhá mráz po zádech, po skončení jednoho dílu jsem ovládnutá potřebou okamžitě zapnout další. Takhle závislá na nějakém televizním počinu jsem nikdy nebyla. Boží. A devátou epizodu třetí série vyhlašuji největším šokem v dějinách televizního vysílání... až do posledních tří epizod páté sezóny, která měla možná pomalejší rozjezd, ale o to epičtější zakončení... dobře, až do finále šesté série, kdy jsem měla bezmála 70 minut pusu otevřenou dokořán a nevěřila jsem, že sleduji "pouhý" televizní seriál.

 • poster

  Zoufalé manželky (TV seriál) (2004)

  Po prvním dílu jsem si zamilovala všechny čtyři "zoufalky", ale asi nejvíce Evu Longoriu jako Gabrielle Solisovou. Ani ostatní postavy nejsou vůbec špatné, seriál se ubírá dopředu a zatím se nezaseknul na nějakém mrtvém bodu jako (bohužel) "Ztraceni". Každou mrtvou kladnou postavu (Miku!) opláču, velice mě mrzelo, když jsem sledovala tu opravdu poslední epizodu. Nikdy na vás nezapomenu, holky moje.

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  Příběh o vrahovi, kterého musíte milovat. "Dexter" je hodně originální záležitost s výborným hlavním hrdinou, po prvních dílech můj dojem sice úplně stoprocentní není, ale věřím, že díky pravidelnému sledování ta hvězdička ještě přibyde. Pan Dexter Morgan si to totiž zaslouží. Finále první série bylo fantastické. Jsem závislá a za plné hodnocení už se nestydím. Mám za sebou i druhou a třetí řadu. S mírnými výkyvy se pořád jedná o nevídaný seriál, který se stal mým favoritem příštích let. Závěr čtvrté série mě emocionálně hodně zasáhl, pátou řadu jsem tak nějak prolétla, aby mě šestá opět zarazila do křesla. Sedmá a hlavně osmá série ovšem ve vývoji seriálu znamená kvalitativní sešup, který musím započítat do celkového hodnocení. Opravdu moc mě zajímalo, jak se tvůrci poperou s tou úplně poslední epizodou. Emocionálně mě zasáhla téměř stejně jako finále čtyřky. Posledních několik minut si bohužel zaslouží jenom znechucené WTF.. škoda přeškoda.

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

  Nejlepší animovaný seriál s nejlepším českým dabingem, jaký kdy byl pro nějaký zahraniční seriál stvořen. "Proč, Šedovousi, proč?" "Homere, je to jenom kniha." "Nikdo by neměl přežít svýho kouzelníka!" (osmý díl osmnácté řady)

 • poster

  Okresní přebor (TV seriál) (2010)

  Co k tomu říci. Fotbal moc nemusím, nečekala jsem od tohoto počinu vůbec nic a jaký jsem teď fanda (hlavně Ondry Vetchého :)). Po slabším prvním díle začala taková jízda plná hlášek (na český seriál nevídané), že nemůžu a nechci hodnotit jinak. Nejvíc jsem se "lámala" u epizody "Konvoj", neskutečně se těším na film, protože mi opravdu moc chybí nové díly.

 • poster

  Arabela (TV seriál) (1980)

  "Arabelu" jsem milovala už odmalička. Těšila jsem se na každý díl a plakala jsem, že budu muset zase týden čekat na další. Válel tady nejen Vladimír Dlouhý.

 • poster

  Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

  Kam se hrabe nějaká "Kriminálka Anděl". Novoroční seriálová nadílka vyšla České televizi na jedničku (tedy když opomenu tu krávovinku s osazenstvem Dejvického divadla). Jednotlivá řešení případů, vztahy na pracovišti, vše je zkrátka zpracováno tak reálně, že musí být každý divák logicky nadšen. Konečně zase existuje důvod, proč se těšit na pondělí. Shrnutí: nejlepším dílem jednoznačně případ Velíšek! Edit: Po úvodu druhé série se musím všem, kteří se na přípravě podíleli, hluboce poklonit. Nejlepší český seriál za hodně, hodně dlouhou dobu. Zřejmě poslední řada předčila veškerá očekávání. A nevzpomínám si, kdy mi naposledy někdo tak vyrazil dech jako Javorský v roli nevidomého svědka, fantastický výkon.

 • poster

  Gumídci (TV seriál) (1985)

  Nejoblíbenější animovaný seriál mého raného dětství. Disneyovská klasika s krásnou českou znělkou a libovým dabingem. Ignor a Stoupa jsou samozřejmě největší frajeři. Pořídila jsem si DVD a bylo mi skoro do pláče, když jsem se s gumovými medvídky zase po letech uviděla. Epizody mají ale klesající tendenci a po zhlédnutí celého seriálu musím hvězdičku ubrat. S dětmi se ale na "Gumídky" vždycky ráda podívám :).

 • poster

  Až po uši (TV seriál) (2014)

  "Proč mi to všechno řikáš?" "Tak kdybys třeba mohla jít do prdele, bylo by to fajn." Do seriálu režírovaného Hřebejkem (co si budeme namlouvat, už pěkných pár let to není ono) s Geislerovou v hlavní roli (mám subjektivní pocit, že hraje v každém novém českém filmu a že pokaždé vyfasuje roli hysterické nány) jsem se původně vůbec pouštět nechtěla, ale HBO už mě dříve oslovilo "Terapií", takže jsem alespoň úvodní epizodu musela zkusit. Po třech dílech už jsem regulérně závislá a několikrát jsem se přistihla při pobrukování titulní písně. Skvělý Havelka! Kde ten chlap byl? Miluju ho! Update po závěrečné epizodě: To jedno úmrtí si teda mohli odpustit, ale jinak budu doufat v zakoupení práv na vysílání i jinou televizí, aby se seriál dostal do širšího povědomí. Málem jsem obrečela fakt, že tenhle díl je skutečně poslední, a to se mi naposled stalo asi tak u "Přátel". Edit: Druhá série zklamala, a to hodně. Z Jakuba se stal magor, který svou přítelkyni nutí bydlet na hausbótu a následně na horské chatě, pecka no. Nejvíc to ve výsledku zachraňovala Krobotová (nejzábavnější scény byly vlastně jenom s ní) a kouzelný pan Němec. Třetí sérii už radši ne, nebo seriál poletí z mých Oblíbených.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace