Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Dobrodružný

Oblíbené filmy (10)

Forrest Gump (1994)

Tenhle film mi učaroval už jako malé a původní nadšení se snad stále stupňuje výš a výš. Naivní prosťáček v podání Toma Hankse si získá snad každého, kdo má tu možnost ho vidět - a tu má myslím v dnešní době každý. Příběh nejvíc nejlepších kamarádů Forresta a Jenny, jejichž osudy se ne a ne spojit je tak skvělý a strhující, že vás nenechá nadechnout..... Forresta prostě zbožňuju až do posledního písmenka závěrečných titulků! Takže: "Utíkej, Forreste, utíkej!"

Americká krása (1999)

Tento snímek je pro mně filmovou klasikou a vždy si ho ráda pustím znovu... Děj, odehrávající se okolo Lestera v podání geniálního Kevina Spaceyho, který na sebe v průběhu filmu postupně upoutá všechny zářící reflektory, je tak úžasný, že budete chtít být jeho součástí. Lester si vás svými myšlenkovými pochody a vtipnými hláškami absolutně získá hned v úvodu, takže na konci byste mu jistě odkývali i vlastní sebevraždu... Pro mě je zkrátka Americká krása jedním z nejlepších filmů vůbec...

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Nezbývá mi nic jiného než zopakovat to, co už tu tolikrát padlo.... Sice jsem film viděla až teď, tedy 14 let po jeho premiéře, ale kouzlo rozhodně neztratil a podle mě nikdy ani neztratí - proto označení "kultovní" je rozhodně na místě.... Snímek je jednoduše geniální a John Travolta si mě získal jako v žádném jiném jeho filmu. U některých scén jsem nemohla zastavit smích a i teď se při vzpomínkách na ně přiblble usmívám...."O man I shot Marvin in the face...." XD

Velká ryba (2003)

Moje první hodnocení byly "pouze" 4 hvězdičky, když jsem ale film viděla znovu a vychutnala si ho více do detailů, zjistila jsem, jak skvělý snímek to je. Příběh vypráví o něčem tak krásném, že jsem se ani napodruhé neubránila a promočila hned několik kapesníků. Edwardova rozmanitá fantazie a schopnost vyprávět zde stojí bok po boku s realitou, která ač nemusí být nudná, je přece jenom méně zajímavá. Příběh mě doslova spolkl jako velká ryba snubní prsten a já si ho poslechnu mile ráda kdykoli znovu :)

Moulin Rouge! (2001)

Muzikálům zrovna neholduji, ale kýčovitý Moulin Rouge mě dostal... Ikdyž jsem od začátku věděla jak příběh dvou milenců skončí, neubránila jsem se v závěru slzám a brečela jsem jak želva.... Prostě muzikál se skvělými hudebními čísly nepostrádá vtip ani napětí.... prostě 5*

Pelíšky (1999)

Nejlepší český film, který jen tak něco nepřekoná!!! Víc k tomu snad psát nemusím, hlášky jistě znáte nazpaměť... ;-)

Avatar (2009)

Volejte sláva a tři dny se radujte!!... Tak téhle velkolepé podívané nemám opravdu co vitknout. Jedinou vítku, kterou mám, musím obrátit proti sobě, protože kvůli svojí nedočkavosti, jsem raději šla do kina na obyčejné 2D, neboť 3D bylo zareservované na týden dopředu. Ale ani to mi konečné nadšení nezkazilo. Český dabing, který ve mě většinou vyvolává veliké obavy nebyl problémem a já si rychle zvykla. Nádherná Pandora a její obyvatelé mě po prvních pár minutách natolik vtáhli do děje, že v polovině filmu, kdy přišla 10minutová přestávka, jsem se klepala jak ratlík a nedočkavě čekala na druhou část. Tenhle snímek je pro mě zkrátka něčím úplně novým a převratným. Málokdo by dokázal z tak obyčejného příběhu vytřískat tolik jako James Cameron. O míň jak 5* nemá cenu ani diskutovat.

Piráti na vlnách (2009)

Skvělý film, který si mě naprosto získal. Fajn herci, kteří skvěla ztvárnili své výstřední postavy. Každou chvíli jiná hudební pecka a příběh, který mě nepustil až do samotných titulků. Tou atmosférou nasákl celý pokoj :).

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Díky tomuto filmu jsem přišla na chuť spisovateli J.R.R. Tolkienovi a za to mu chci tímto komentářem poděkovat :)... Ikdyž kniha je lepší než film, Jackson dokázel nemožné. Dokázel něco, na co nenašel odvahu žádný jiný režisér a svého úkolu (snu) se zhostil jak nejlíp to šlo a myslím že tvůrce předlohy by byl příjemně potěšen... Mám ráda celou trilogii, jak knižní, tak filmovou, ale první díl je první díl :)

Útěk do divočiny (2007)

Nikdy dřív jsem jméno Christopher McCandless neslyšela, ale po zhlédnutí tohoto filmu už na něj rozhodně nikdy nezapomenu. Při sledování Chrisovy cesty na Aljašku jsem nevěděla, že je film natočený podle skutečné události. O to víc mě šokoloval konec, na kterém mi tvůrci filmu vyrazili dech, když mi dali možnost vidět fotku skutečného Christophera. Asi právě proto mi tenhle snímek stále vrtá hlavou. ikdyž od jeho zhlédnutí uběhl už nějaký ten pátek.... PS: rozhodně nevěřte lidem co viděli pouze trailer a snaží se vám nakukat, že je to nuda. Opak je pravdou! Vřele doporučuju!

Reklama

Reklama