Jak vycvičit draka (2010)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděla. Krásná animace. Celé prostředí, postavy a draci mě velice mile překvapili, hlavně pro jejich rozmanitost. Vyzdvihnout musím pak spracování hlavního dračího hrdiny a závěrečné "bojové" scény. Fantazie tvůrcům opravdu nechyběla :).. Co se týče příběhu, také nemám co vytknout, pokaždé, když už jsem měla pocit, že vím co příjde, mě film překvapil. Kromě dobrodružství a skvělé akce zde nechybí ani spousta vtipu, špetka romatiky a dojemné scény.. A to vše je znásobeno brilantní hudbou :)..

Jméno růže (1986)

Záhady spojené s úmrtím mnichů v opatství Benediktů, kterým se snaží přijít na kloub Viliam z Baskervillu se svým mladým učněm Adsem z Melku, pro mě jsou možná poutavější, než spousta jiných detektivek z poslední doby. Vynikající režisér Jean Jacques Annaud, který potvrdil své kvality i v pozdějších letech například u snímků Medvěd, Sedm let v Tibetu nebo Nepřítel před branami, vytvořil na plátně velkolepou podívanou. Nejen, že se filmového zpracování knižní předlohy od Umberta Eca ujal velice schopný režisér, dokonce nemohu ani nic vytknout hereckému obsazení. Sean Connery zde rozehrává svůj velkolepý herecký koncert, a co pro mě bylo velikým překvapením, teprve sedmnáctiletý Christian Slater se rozhodně nenechává zahanbit. Výkony dalších herců nehodnotím jako o nic horší. Celý příběh, který je pouze jakýmsi ‚výcucem‘ z velice obsáhlého románu již jmenovaného autora, je stručný, přehledný, ale přesto napínavý a dobrodružný. Bohužel nemohu srovnat film s knihou, ale podle komentářů a recenzí, které jsme si po zhlédnutí přečetla, je filmové Jméno růže excelentním zpracováním slavné knihy, které jí určitě nedělá ostudu, ba naopak... Tak si to tedy ještě jednou zopakujme. Mysteriózní příběh odehrávající se ve středověku s brilantním závěrem, velice dobré výkony obsazených herců, to vše podtrženo záhadnou hudbou a velice hezké výtvarné zpracování období středověku. A voalá na světě je dech beroucí středověké krimi-drama, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Zombieland (2009)

Neuvěřitelná pecka :D... Ani nevím co k tomu napsat. Čekala jsem nějaký béčkový horor se zombíky, ale dostala jsem parádní dávku vtipu, černého humoru a akce. Ráda se na tuhle střeštěnou jízdu podívám znova. Všem vřele doporučuju.. a Bill Murray? Nemám slov :D

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Po slabém třetím dílu milé překvapení. Nejdřív jsem se bála nějakého nuceného pokračování, další omáčky s pár vtipnými scénami, ale tenhle "návrat do minulosti" se mi opravdu líbil. A to, co provedli s Kocourem, je neuvěřitelně vtipné :).. Sice dávám - stejně jako u 3. dílu - 3*, ale v tomto případě, jsou to silné 3* a kdo ví, možná po dalším shlédnutí dám i 4 :)

Shrek (2001)

Jeden z mých nejoblíbenějších animáků :).. Příběh o "odporném" zlobrovi a (pardon za to slovo) dementním Oslíkovi :D mě nesmírně pobavil... Pokaždé, když nějaká postavička otevřela hubu, jsem se válela smíchy.. Tenhle film nikdy neomrzí. Skvělý plný počet!

Shrek Třetí (2007)

Třetí pokračování bohužel mé očekávání už nesplnilo. Filmařům nejspíš po brilantních dvou dílech došla šťáva a nabízí nám jen odvar ze známých postaviček a oblíbených hrdinů. Určitě se nudit nebudete a film si možná i rádi pustíte znovu, ale propast mezi ním a předchozími "Shreky" je veliká.. Ale abych jen nekritizovala, co mě opravdu pobavilo, je výměna Oslíka s Kocourem, šílený hipík Merlin a Sněhurka se svou zvířecí armádou :).. slabší 3*

Shrek 2 (2004)

Tomuhle se říká povedené pokračování. Příběh neztrácí dynamiku a hlavně ani vtip. Film je nabitý hláškami a vtipnými scénami od Perníčka až po Oslíka (oře :D)... jasných 5*

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Bohužel se opět nemohu ubránit srovnání s knihou. Film jako takový není špatný. Děj má spád, efekty jsou dobré, způsob, jakým si tvůrci poradili se složitými scénami, je obdivuhodný a hudba strhující. Bohužel jsem nemohla (v českém dabingu) překousnout nepřirozené monology/dialogy, které hlavní hrdinové vedou. Pocit, jako by mi někdo předčítal knihu, bych v kině rozhodně pociťovat neměla. Proto mi tyto scény připadaly až trapné. Navíc scéna, kdy Ron přesekne medajlonek a uvidí nahého Harryho s Herminonou mi připomněl přebaly venezuelských knižních telenovel, které můžete vidět za sklem každé trafiky. Jako největší plus filmu bych pak vyzdvihla vtípky a hlášky, které mě opravdu bavily a animovaný "kraťas", který filmaři využili k vyprávění příběhu samotných relikvií... Jak jsem ale řekla hned na v úvodu, kniha je kniha a film - ač není špatný - podle mě jen omezuje čtenářovu představivost.

Nezapomeň na mě (2010)

Skvělý film. Čekala jsem nějakou ubrečenou ramantiku typu PS: Miluji tě (nic proti tomuhle filmu, mám ho ráda :)), ale hluboce jsem se mýlila. Po pár minutách se mi dostal pod kůži a postavy jsem si zamilovala. Příběh je dokonale vyvážený - romantika s dramatickými scénamy se tu dokonale proplétá a divák sleduje nezastavitelnou jízdu "životem".. Také obsazení a herecké výkony mě mile potěšili (konečně jsem odložila předsudky, které jsem měla k Robertu Pattinsonovi - spojené s filmy Twilight a překvapením pro mě byla i herečka kterou dobře známe ze seriálu Ztraceni - Emilie de Ravin)... A samozřejmě konec, který mi vyrazil dech a já nevěřícně sledovala závěrečné titulky až do konce... krásné 4,5*

Nestyda (2008)

Průměrná česká komedie, která se (jak už tomu v našich komediích bývá) točim kolem rodinného života, nevěry, rozchodů a nových lásek. Film je to nenáročný a hodí se na klidný večer. Jestli ale hledáte něco hodnotného, sáhněte raději jinam. Jirka Macháček spolu s dalšími herci pobaví, ale nenadchne.