Starlionx

Pavel Moravec

kraj Hlavní město Praha

2 body

• 7.3.2020  21:50
    Flesh and Blood (TV seriál) (2020)

Big Little Lies UK version.

• 10.10.2017  00:29

Celovečerní verze loňského seriálu BBC Planet Earth 2 okořeněná řadou nových záběrů/scén (např. panda velká, vorvani, hulmani), ale i věcí ze starších seriálů (např. souboj žiraf ze série Africa). To vše s dramatickou orchestrální hudbou Alexe Heffese a rodinným (spíše žoviálním) komentářem, který především upozorňuje na jedinečnost a nádheru planety Země, než aby komentoval chování jednotlivých zvířat. O těch se ostatně dozvíte mnohem více od Davida Attenborougha ve zmiňovaných seriálech. Film je první koprodukce Velké Británie a Číny svého druhu, což je z filmu trochu cítit (proto panda, proto hulmani, proto čínské děti hrajicí si se světluškami). Hudba byla kompletně nahrána v Číně a film tam měl svou světovou premiéru.

• 28.1.2013  17:13
    Afrika (TV seriál) (2013)

Jako pátý hodnotící 5* a je to bílé na červeném: 100%. A nic jiného si ani tento dokument nezaslouží. Snad jen více dílů a hudbu George Fentona, ale to jsou jen detaily. David Attenborough se dokonce v úvodu několika dílů na krátko objeví přímo z lokací, ale jinak je dokument ve stylu Planet Earth, Life či Frozen Planet, kdy David pouze provází jeho nezaměnitelným komentářem. Nechybí ani tradiční desetiminutovka o natáčení vybraných scén. To vše samozřejmě v nejvyšší obrazové či zvukové kvalitě.

• 18.12.2011  19:19
    One Life (2011)

Filmova verze dokumentarniho serialu BBC Life (Zivot) z roku 2009. Podobne jako film Earth sestrihany z Planet Earth.

• 16.11.2010  09:15

Bourlivy potlesk uprostred projekce - to se v ceskem kine casto nevidi (Praha/Mezipatra 2010).

• 16.11.2010  09:13
    Saša (2010)

Dobre napsany scenar, skvele zvladnuta rezie a pekne zahrane se spoustu humoru. Podareny debut. Dlouhy potlesk na Mezipatrech.

• 15.11.2010  15:21

Uprimne moc nerozumim vysokemu hodnoceni tohoto filmu. Co je zajimave je pribeh - ale zajimavy je predevsim proto, ze FB vsichni zname a pouzivame. Co mne u jmena David Fincher zarazi je pouzity konzervativni styl vypraveni, rezie, kamera - nenapada mne zadna scena, ktera by mi uvizla v pameti, pro svou vizualitu, napeti nebo jiny "filmovy" duvod (snad s obcasnou vyjimkou pouziti hudby). Coz je u filmu celkem zasadni.

• 26.11.2009  17:19
    Život (TV seriál) (2009)

Dokumentární "blockbuster" roku 2009 z produkce BBC představující nekonečnou rozmanitost přírody natočenou ve stylu Planet Earth. Deset dílů plných fascinujících záběrů (obzvlášť ultra slow motion záběry vyvolávají nepopsatelné pocity úžasu) s výborným soundtrackem (George Fenton) a jako vždy jedinečným komentářem Sira Davida Attenborougha. Milovník dokumentů o přírodě si nemůže přát víc. BBC v nejlepší formě!