Fakulta (1998)

Teenagerskou variaci Invazi lupičů těl pojal Rodriguez a Williamson spíše v akčnějším hávu a za doprovodu vtipných situací, narážek a odkazů. Na druhou stranu na úkor jakékoli atmosféry. Ale i díky dobře zvolenému castingu a výbornému písničkovému soundtracku vznikla ani na chvíli nenudící zábava. A odhaduju si tipovat, že o víc ani tomuto filmu nejde.

Hancock (2008)

Kurva, v traileru lákají na zábavnou a vtipnou jízdu s načumováním pod pokličku superhrdiny, ale vyšlo něco nedomrlého na půli cesty. Trailer už všechno zábavné ukázal a to vytváření nové hrdinské mytologie je trochu mimo. Ale moc děkuju za Charlize.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Yates umí pracovat s herci, umí vyvolat napětí (také díky výborné hudbě), stejně tak humorné scény vyznívají poměrně vtipně a vybrané kamerové filtry vytvářejí patřičnou atmosféru. Problémem je, že sice baví v krátkých epizodách, ale selhává v celkovém vyprávění a budováním dramatičtějších scén, než jen prvoplánově efektních. Což je samozřejmě spíše chybou samotné předlohy a scénáře. Princ dvojí krve se tak nakonec jeví jako řada epizod, které se sebou nemají víceméně mnoho společného a spojují je jen dvě ubohé dějové nitky. Šestý Harry Potter je podívanou, která vymazává z účasti i poslední zbytky neznajících literární předlohu a bavit se u ní můžou jen fanoušci. A chudák Ginny je naprostým castingovým omylem.

Hostel (2005)

Překvapivě nudné a ve své nablblosti ne tak zábavné, jak jsem očekával.

Christine (1983)

Vlastně nechápu, proč se z Christine nestala větší klasika. Technicky je to prostě brilantní, vypiplaný kousek s realistickými vizuálními efekty a skvělým soundtrackem. Ten tvoří balanc rock-and-rollových songů a tradičně minimalistický synťákový doprovod dua Carpenter-Howarth. Na teen film je casting sympaticky věrohodný a Kingovo tematizovaní automobilového fetiše je pořád aktuální.

Koncert (2009)

Přestože se v budování komiky využívá klišé o divoké, ale zároveň citlivé a melancholické ruské duši, rasových stereotypů o romech a židech, stejně tak bordelu v postsovětském Rusku, nelze upřít dobrý casting, timing pro gagy a dravé tempo v první půli (takové kusturicovské to je). Ovšem po příjezdu Rusů do Paříže se staví na typu humoru o buranech v lepší společnosti a i ten v průběhu ustupuje absurdní zápletce, tentokrát využívající klišé o Rusku sovětském. V závěru nás proto drtí Brežněv s gulagy a jako bonus k tomu výlevy o síle a důležitosti hudby. Druhá slza kape, dojetí nad svým dojetím rozněžňuje, Kundera se směje.

Kouzelný most (2008) (studentský film)

To si tady kurva vsichni delate srandu? Takova sracka. Uplne me to nasralo. Hlavne ten dement v hlavni roli.

Král Škorpión (2002)

Pribeh hovno, akce hovno, triky hovno, sranda neni. Xena chlap v celovecerni podobe - spatny napad.

Krvavý Valentýn (2009)

Každý jen zběžně znalý filmu, odhadne pointu nejpozději do poloviny, takže moc nechápu natahování onoho odhalení a prezentování ho jako wow efektu z kterého si mám asi sednout na prdel. A ten dovysvětlující závěr je už jen pro naprosté idioty. Navíc tv look a tv herci umocňují pocit bolesti při sledování tradičních hororových klišé (nic proti nim, ale i s něma se musí umět pracovat), takže vzniká dojem, že film má přes tři hodiny.

Láska nebeská (2003)

Někdy více, někdy méně, působivé části tvořící mozaiku, která jako celek přináší pocit uspokojení nad dokonalým romantickým dílkem. Curtis až drze balancuje na hranici přeslazeného kýče kterou, alespoň v mých očích, nepřekračuje a udržuje v mezích únosnoti, jak díky sympaticky hvězdnému obsazení, tak díky příjemnému britskému humoru a zvolenými songy.