kollis

okres Ostrava

<< předchozí 1 2
    • 29.4.2019  16:02
    Christine (1983)

Vlastně nechápu, proč se z Christine nestala větší klasika. Technicky je to prostě brilantní, vypiplaný kousek s realistickými vizuálními efekty a skvělým soundtrackem. Ten tvoří balanc rock-and-rollových songů a tradičně minimalistický synťákový doprovod dua Carpenter-Howarth. Na teen film je casting sympaticky věrohodný a Kingovo tematizovaní automobilového fetiše je pořád aktuální.

• 1.4.2010  10:27

Dlouhé statické záběry nebo naopak táhlé kamerové jízdy, minimální střih, nepřítomnost hudby a neherci jsou primárními prostředky, jichž režisér Vladimir Perišić využívá. Na diváka se tak lehce přenesou pocity hlavních hrdinů: dlouhé čekání a obavy z toho co se bude dít, úmorné horko, nuda, únava, apatie. Určitou změnu nabízí netradiční hledisko, kdy na válečné události nenahlížíme skrze oběti, ale pozorujeme vojenskou jednotku, toho dne jako popravčí četu, v rámci níž jako většího celku probíhá nivelizace vlastní identity a individuality. Hlavní hrdina postupně prochází odosobnělostí, lhostejností a dochází až k jakési robotické mechaničnosti, kdy si od původního mírného vzdoru a částečné lítosti a sounáležitosti, sám aktivně oběti vybírá. Svým minimalismem film nedokáže vzbudit okamžité a silné (ale o to prchavější emoce), ale naopak se zadře a je poměrně složité jej dostat z hlavy.

• 17.10.2009  19:35

Perspektivou italské společnosti musíme nahlížet na bizarní zápletku, kdy se hlavní hrdina musí zbavit své manželky, aby mohl rozvinout vztah s mladinkou sestřenicí. Germi tvrdě zesměšňuje zkostnatělý pohled na nedotknutelné pouto manželství a my společně s hlavním hrdinou podstupujeme neuvěřitelně složitou cestu k dosažení svobody. Místo rozvodu (společensky nepřijatelný) se osnuje ďábelský plán k získání milence pro vlastní manželku, aby je nato mohl oba zabít (vražda ze cti - společensky i zákonem tolerovaná), komedie plná omylů může začít. Hladce působící režie s tempem italského temperamentu, vypravěčskou svěžestí a dokonalým Mastroiannim.

• 21.6.2009  22:38

Raimi si odskočil od Spidermana (který se v posledním díle ztratil v přebytku, čímž v důsledku nepůsobil kompaktně, ale nudně) a fanoušci teď můžou jásat. Něco tak napínavého a vtipného už delší dobu v hororovém žánru v rámci Hollywoodu chybělo. Skloubení rané tvorby, obměna ruční práce za digitál a vyváženost strachu a humoru. Jeden z nejzábavnějších kinozážitků. Thx za Miloše.

• 13.5.2009  22:03
    Star Trek (2009)

Za použití obdobných stylistických a narativních prostředků jako v MI:III natočil Abrams opět dechberoucí komplexní podívnanou. Mňamka

• 28.11.2008  15:41
    Earth (TV film) (2007)

Informace - nula. Působivé? Kurevsky.

• 30.10.2005  13:52

Někdy více, někdy méně, působivé části tvořící mozaiku, která jako celek přináší pocit uspokojení nad dokonalým romantickým dílkem. Curtis až drze balancuje na hranici přeslazeného kýče kterou, alespoň v mých očích, nepřekračuje a udržuje v mezích únosnoti, jak díky sympaticky hvězdnému obsazení, tak díky příjemnému britskému humoru a zvolenými songy.

• 21.10.2005  09:00

Po krátkých obavách, které přinesl jen mírně nadprůměrný Slepičí úlet Parker ukázal, kde se cítí nejlépe a že celovečerní formát mu problémy nedělá. Přehršel odkazů (které opravdu působí vtipně) a dokonale vypointovaných gagů, nádherná vizuální stránka, vytříbená a svižná akce a emoce, které by jste nenašli v deseti jiných filmech. Krystalicky čistých pět a největší filmový zážitek tohoto roku.

• 16.10.2005  16:47
    Fakulta (1998)

Teenagerskou variaci Invazi lupičů těl pojal Rodriguez a Williamson spíše v akčnějším hávu a za doprovodu vtipných situací, narážek a odkazů. Na druhou stranu na úkor jakékoli atmosféry. Ale i díky dobře zvolenému castingu a výbornému písničkovému soundtracku vznikla ani na chvíli nenudící zábava. A odhaduju si tipovat, že o víc ani tomuto filmu nejde.

• 16.10.2005  16:37

Burton znovu dokázal stylizací sobě vlastní vytvořit temný, atmosférický svět, plný zvláštních bytostí, působivě infantilních serepetiček a až roztomile černého humoru. Samozřejmě, že za pomoci Elfmanovy dokonalé hudby. Znovu na úkor spíše nevýrazného Batmana získávají prostor ostatní hlavní postavy a nádherná Pfeiferová, Walken a De Vito si prakticky kradou film svými kreacemi pro sebe, stejně jako v předchozím díle Nicholson. Naopak oproti prvnímu dílu je tempo vyprávění a akce svižná a nenacházejí se hluchá místa. Nejlepší batmanovský film.

• 30.9.2005  11:07
    Věc (1982)

Carpenter a Russel v největší formě, díky čemuž vznikl pro mě jeden z nejlepších sci-fi hororů. Od začátku do konce film nabitý dusnou, tíživou atmosférou. Atmosférou strachu, nedůvěry a paranoi. Vše díky dokonale vybranému prostředí osamělé a ledové Antarktidy. Když připočteme skvělou hudbu Moriconeho, parádní triky, přiměřenou porci černého humoru a luxusní závěr, nezbývá než smeknout nad dokonalým žánrovým dílem.

• 4.8.2005  00:06

Commitmens neopouští klasické schéma filmů o vzestupu a pádu skupiny. Co jej však vynáší do nadprůměru jsou nádherné soulové songy, dokonalé obsazení a především výborný humor. Alan Parker natočil zábavnou a ani na chvíli nenudící podívanou.

• 19.6.2005  16:36

Skvěle vybudovaná atmosféra, stojící na vizuálně odosobněném panelákovém Bělehradu, dokonale přenáší stísněný, nepříjemně dusivý pocit na diváka. Výborná reflexe zobrazující pohled na účastníka válečného konfliktu, jeho neschopnost zapojit se zpátky do normálního života (drogy) a jeho bratra v dokonalé herecké kreaci Vuka Kostiće. V roli snipera, který bere nespravedlnost do svých rukou. Každou další vraždou můžeme pozorovat dokonalou přeměnu z jistého mladého muže na labilní trosku. Tento film se vám zaručeně dostane pod kůži.

• 25.5.2005  02:07

Vášnivé vzplanutí, láska, sex a tragická smrt v jedné minutě. Mňam, mňam.

• 25.4.2019  07:09
    Bonding (TV seriál) (2019)

Ačkoli by téma mohlo svádět k lascivnosti, je Bonding překvapivě spíše decentní a vtipný průvodce po skrytých a nezvyklých tužbách Newyorčanů tak, jak je Rightor Doyle zčásti autobiograficky napsal a zrežíroval. Postupně oba hlavní hrdinové (skvělí Levin a Scannell) odkrývají více ze své minulosti a střídají se tlumené intimní momenty s extravagantními přáními zákazníků, které hrdinům paradoxně pomáhají najít odvahu či sebevědomí.

• 23.1.2010  23:51

Zatímco Stallone své stáří a unavenost svými nejúspěšnějšími postavami v posledních filmech tematizuje, Van Damme se vrací k jedné ze svých nejúspěšnějších rolí spíše se snahou si je nepřipouštět. Možná je ale chyba v tom, že role výkonného supervojáka se už z podstaty věci pro jeho věk nehodí a on sám při jeho nynějším vzhledu vyvolává lítost. Lundgrenovu epizodní roli je zde nutno chápat spíše pro pobavení (jeho i diváků). Co však překvapí jsou velmi slušně natočené akční scény. Jak tvrdé, zdi prorážející tělo na tělo souboje, tak i popravování mnoha protivníků při dlouhých, složitě komponovaných kamerových jízdách. Nedostatek financí se pravděpodobně projevil v přenesení děje do jediné lokace opuštěných továren, což se nakonec jeví jako výhodné při budování atmosféry. A příběhem se asi nemá smysl vůbec zabývat.

• 23.1.2010  11:13

Nejasné motivace, logicky nenavazující scény, řada nepovedených záběrů, ucházející triky s pestrou škálou barviček. Syntetizátorová hudba využita dokonce jako dramatický prvek posunující děj. Záporák drží slovo, šéf policie co pět minut efektně nabije brokovnici, aniž by vystřelil. Tomu všemu samozřejmě odpovídající herci s patetickými proslovy a s ultra božím toporným Lundgrenem v čele. Osmdesátá léta, vzpomínka na dětství, obrovské potěšení. Don't say goodbye. Say Good Journey.

• 12.5.2009  10:19
    Voják (2006)

Je to uvědoměle hloupé, je to vtipné a je to zábavné. Skloubení 80's (muscles, přímočará akce) a současného akčního filmu (frenetický střih, odkazy) ve vyvážený mix.

• 11.3.2009  12:16
    Mučedníci (2008)

Film si doslova pohrává s divákem a jeho očekáváními (už tu dlouho nebylo něco tak nepředvídatelného a zároveň funkčního). Ve vysokém tempu a při rytmickém střídání hororových subžánrů se doskáče do poloviny, kde následuje odhalení a přepne se do opačného módu. Z nezaujatých a nechápavých se staneme prožívajícími. Mno závěr ať už si každý přebere sám.

• 22.1.2009  13:36
    RocknRolla (2008)

Ritchie pořád umí. Výteční herci, nadupaný soundtrack a videoklipové hrátky baví velice, stylově skvělé. Ale k velikosti prvních dvou celovečeráků chybí dynamičtější tempo a rytmus. Pomalé budování a skládání příběhu už nekončí pořádnou řeží (i když to přeskočení finále je vtipné), ale vyšumí do ztracena - jakoby mi vzal nejsladší kousek dortu, na který jsem se celou dobu těšil. To mě trocha nasralo. Ale zábavné je to stále velmi.

• 22.12.2005  15:35
    Volavka III (2003)

Tento závěrečný díl je po dějové stránce už přeci jen trochu vyčpělý a zbytečně natahuje, kombinuje a překrucuje části předešlé. Jenže co naplat - zahrané, zhudebněné a zrežírované je to znovu tak výborně a s lehkostí, že nezbývá nic jiného než se nechat poddat a užít si to. A díky závěru se trojka na ty pěkné čtyři hvězdy vyšplhala.

• 13.8.2005  10:16
    Mistrův syn (1978)

Alkohol jako kouzelná meducína díky níž se zlepšují vaše fyzické schopnosti. Jste rychlejší, přesnější a mnohem silnější. Dokonalý nápad.___ Jackie Chan dokonal své pitvoření a přehrávání spolu s neuvěřitelnými akrobatickými kousky k dokonalosti a vytvořil komediálně akční postavu, kterou prakticky dodnes neopustil.

• 4.5.2005  14:06
    Včelka Mája (TV seriál) (1975)

Ať mi nikdo netvrdí, že toto není skrytá reklama na marihuanu. Ať mi nikdo netvdí, že Vilík není zhulený jak paprika.

• 30.4.2019  22:42

Anthony Jeselnik, muž pomalého frázování, chůze a celkového výstupu, který nás často až otravně nechá čekat na pointu, má svůj další, na sesbíraných vtipech vytvořený stand-up. Většina komiků má svůj set vytvořený z vlastních zkušeností a odpozorovaných situací, Jeselnik jen hází jeden nekokretní a černohumorný joke za druhým. Nakonec to samozřejmě začne působit monotónně s tím, že značnou část vtipů lze odhadnout, přesto jsou mnohé Jeselnikovy pointy skvělé a do nudy jeho výstup nikdy nespadne.

• 18.4.2019  13:25
    After Life (TV seriál) (2019)

Ricky Gervais stále umí být velmi vtipný, ví, jak načasovat pointu a rád obnažuje lidskou blbost a šije do věcí, které ho štvou. Oproti Kanclu se ale téměř vytrácí práce s trapností, a nárůst "lidsky" dojímavých scén a pronášení mouder už bohužel není vybalancovaný jako u Extras, a více vyplyne jejich plytkost. A Ricky "hrdina" z několika scén by zasloužil zesměšnit svým minulým já.

• 15.4.2019  17:35

Film, který nejprve navnadí na neonoirovou detektivku plnou industriálu, insomnie a neonů se záhy promění v observační sociální drama, aby se v druhé půli vyprávění postupně měnilo v zahleděnou kryptickou výpověď. Značná působivost a podmanivost několika scén je ovšem nepopiratelná.

• 26.7.2009  13:13

Yates umí pracovat s herci, umí vyvolat napětí (také díky výborné hudbě), stejně tak humorné scény vyznívají poměrně vtipně a vybrané kamerové filtry vytvářejí patřičnou atmosféru. Problémem je, že sice baví v krátkých epizodách, ale selhává v celkovém vyprávění a budováním dramatičtějších scén, než jen prvoplánově efektních. Což je samozřejmě spíše chybou samotné předlohy a scénáře. Princ dvojí krve se tak nakonec jeví jako řada epizod, které se sebou nemají víceméně mnoho společného a spojují je jen dvě ubohé dějové nitky. Šestý Harry Potter je podívanou, která vymazává z účasti i poslední zbytky neznajících literární předlohu a bavit se u ní můžou jen fanoušci. A chudák Ginny je naprostým castingovým omylem.

• 27.3.2009  17:50
    Studio 6 (TV pořad) (1994)

Pražské studio za čtyři, brněnsko-ostravská grupa za jednu.

• 10.3.2009  13:25

The Reader je pro mě typickým příkladem oscarového filmu a to především v oněch záporných konotacích. Namícháme velký tragický příběh, nejlépe z období druhé světové války, nadhodíme témata viny, trestu nebo fatální lásky a necháme herce procítěně zahrát (dlouhé smutné pohledy - to zase bude hereckých koncertů). Diváci si popláčou a dojdou k závěru, že nic není takové jaké se na první pohled zdá. Blee

• 3.8.2008  16:39
    Hancock (2008)

Kurva, v traileru lákají na zábavnou a vtipnou jízdu s načumováním pod pokličku superhrdiny, ale vyšlo něco nedomrlého na půli cesty. Trailer už všechno zábavné ukázal a to vytváření nové hrdinské mytologie je trochu mimo. Ale moc děkuju za Charlize.

<< předchozí 1 2