Najvernejší (2023) (pořad)

Jedná sa o remake kanadského The Dog Dudes, kde dvaja týpkovia so svorkou severanov dávajú do laty nevychovaných psov a najmä  ich majiteľov. Do pamäti sa mi vryl najmä potetovaný drsný motorkár, ktorého terorizovala čivava. Tu je tréner iba jeden, sekunduje mu Jurko Bača, ktorého kariéra sa začala dosť hrozivo točiť už iba okolo detí a psov.

Investigátoři (2022) (seriál)

Je chválihodné, že vôbec vznikla dokumentárna séria tohoto typu. Trojčlenný tím, ktorého členom je aj hypnotizér ??!!, sa snaží na vedeckej báze dokázať úspešnosť tej či onej ezoterickej praktiky.  Dokazovanie bolo však dosť hrané, často to vyzeralo, že šarlatánovi robia reklamu (najmä brethariánskemu lekárovi, či liečiteľovi).

Láska hory přenáší (2022)

Riadna blbosť, pri ktorej som sa zabavila a oddýchla si, Komédia sa, na rozdiel od iných CS vzťahových vážnych komédií, na nič nehrá a robí si srandu sama zo seba. Stanke s Kassaiom excelovali. "Kde jsi? nevím ale je tady taková realistická socha vlka".

Láska na chate (2022) (pořad) odpad!

Som si istá, že láska sa dá skôr stretnúť na arktických pláňach ako na tejto chate.  Pozerala som len príchod na chatu a tie ženy sa tam fakt "vydarili."  Netuším, či sú vôbec nejaké rozumné dôvody na prihlásenie sa tohoto typu relácie, ja ich žiadne nevidím.

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Ďalšie zbytočné generické fantasy, Je to možno dobré fantasy (skôr podpriemerné)  ale otrasný Lord of the Rings.  60 mil. za epizódu sa asi minulo na mazanie negatívnych komentárov (na imdb boli zmazané všetky pod 6) a zaplatenie tých pozitívnych. Plochý dej, nemastný neslaný herci, vyslovene zlá Galadriel, herečka aj charakter, ktorá s tým ako ju Tolkien napísal, nemá nič spoločné. Hrozný výzor a celkové poňatie elfov,  Barber shop v každom meste a dedine v Stredozemi. Timeline vôbec nesedí.  Pre fanúšika Tolkiena utrpenie.

Tornádo - rok poté (2022) (TV film)

Prvých silných 30 minút vystriedalo zbytočných 20 minút rozdávania plyšákov a kreslenia lavičiek (netuším prečo ľudia vždy prinesú prvé plyšáky a barbiny, keď sa vyhlási, že treba trvanlivé potraviny a drogériu,  asi sa ich chcú zbaviť a mať pri tom dobrý pocit).  Za veľkú chybu však považujem, že v dokumente nevystúpil pán Radovan a jeho slávne video "Miluno tos nevidél, to je tornádo", Video malo obrovský ohlas po celom svete a boli v ňom tak unikátne zábery (pohľad z rozbitého okna), že aspoň časti videa v dokumente určite chýbajú.

Black Widow (2021)

S prehľadom najnudnejšia a najzbytočnejšia marvelovka.  Black Widow by si určite zaslúžila lepší film. O toľko spomínanej Natašinej temnej minulosti a zlých skutkoch sa v podstate nedozvieme nič, už od teenegerských čias a tyrkysových vlasov bola neskutočná správňačka a hneď bola na správnej strane. Marvelovské univerzum bolo do filmu násilne a zbytočne vtláčané, "akčné" scény boli neskutočne dlhé a nudné, armáda dievčatiek schopných meniť režimy na smiech a Taskmaster bol vôbec záporák?

Citronáda (2021) (pořad)

Po prvej časti tvorcovia našťastie vychytali muchy (sponzor nesponzor, tie krajčírky a autoumyváreň boli riadny trapas), nasledujúce časti už boli celkom pozerateľné. Doteraz najlepší diel boli určite 3 Bačovia.  Občas je počuť, že Rišo dal maturitu zo slovenčiny za 3 ale ako hokejistovi sa mu to dá tolerovať.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Áno, v Čechách je možné natočiť rozprávku bez čerta, pekla a zlého čarodejníka. Jak si nevzít princeznu patrí určite medzi tie nové lepšie rozprávky. Nechýba jej vtip, nadhľad (Stargate), na mieste zlých mocností tu bol obyčajný človek z ľudu, ktorý iba  dostal moc, Len škoda, že princezná nebola o trochu sympatickejšia.

One of the Seven (2021)

Fan film je Tolkienom len inšpirovaný ale aj tak treba fínskym fanúšikom Tolkiena  poďakovať za kus dobrej roboty. Veľmi dobré kostýmy, zbrane, hudba a elfského kráľa treba  poslať do Amazonu, lebo ako pozerám kasting, taký elf sa im tam určite zíde.