Horná Dolná (2015) (seriál)

Jednooký medzi slovenskými seriálmi kráľom. Úspech seriálu dúfam naznačuje, že slovenský diváci už majú dosť búrlivých koní, ktoré v paneláku neplačú. Humor je síce na úrovni stanice, ktorá to vysiela a slovenskému divákovi to zrejme stačí. V druhej sérii by som poprosila menej Polnišovej a Sládečkovej a viac policajta Kubovčíka.

Láska na vlásku (2014)

Pre mňa určite sklamanie, aj keď som nič vlastne nečakala. Scenár riedky a slabý ako nemocničná polievka. Herecké výkony biedne, možno dobrý režisér by z polena ako je Spišák dokázal niečo vykresať, o Celeste nejdem písať, ani som jej šušlaniu nerozumela. Jediný, kto hral o triedu lepšie bol ten zvolenský herec v úlohe Gašpara. Dosť ma nepríjemne zaskočilo úplne zbytočné a mätúce zasadenie deja rozprávky do konkrétneho historického obdobia a zneužitie postavy kráľa Mateja (ved toho každý pozná, nie??!!), jeho otec nebol kráľ, Beatrix bola o 15 rokov mladšia a nikdy nemali legitímneho potomka. Načo to bolo potom v rozprávke? netuším.

Moskva slzám nevěří (1979)

Dovolím si tvrdiť, že scenár je takmer totožný so scenárom "slávneho" mexického seriálu Jednoduchá Mária, rozdiel je akurát v čase a priestore a v množstve vaty. Za čo ten film dostal Oscara? Netuším, možno to bol jediný sovietsky normálny film, možno za zobrazenie obyčajného príbehu o hľadaní šťastia, bez ideológie (no,troška je predsa len bolo).

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Áno, Bitka piatich armád má veľa chýb, mnohé momenty ma zaskočili, niektoré trocha sklamali ale nemôžem inak ako za *****. Verím, že rozšírená verzia prinesie tie momenty, ktoré mi v kine chýbali.

Zbehovia a pútnici (1968)

Netuším, na čom Juraj šlapal, keď točil tento film, ale musel to byť riadny ekrazit. Hlúposť zostane hlúposťou aj keď ju nazveme surrealizmom, abstrakciou, pitoresknými obrazmi a inými vzletnými názvami, ktoré žiaľ nevystihujú tento film. Vedeli vôbec neherci čo točia? Podľa mňa nie a podľa výsledku to nevedel asi ani Juraj.

Jeskyně zapomenutých snů (2010)

Škoda, že keď už bolo vydané povolenie k filmovaniu, bolo spracované takým príšerným a amatérskym spôsobom. V dokumente sa síce občas vyskytne zopár faktov, žiaľ zanikajú v množstve autorových filozofických pseudoúvah. Podstatnú chybu robí Herzog aj v tom, že si text číta sám, hlasom ako šepkajúca múmia a do toho mu znie príšerná, kakofonická hudba. Možno do budúca, by mal pouvažovať využiť služby niekoho, kto má príjemný hlas, robia to takmer všetci dokumentaristi.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Toto je typ filmu, ktorý ma nechal načisto chladným, Autá môžu jazdiť rýchlejšie, výbuchy a demolácie môžu byť ešte veľkolepejšie, priemer bicepsov a krkov môže byť hrubší a pásov tenší, tričká belšie, už nič podobné na dlhší čas nemusím vidieť. Jediný okamih, ktorý ma vytrhol z letargie pri sledovaní, bol moment zblíženia (našťastie nie fyzického) pána Skaly a pána Nafty.

Hněv Titánů (2012)

Staré grécke báje patria do kultúrneho dedičstva celého ľudstva a nemali by sa znevažovať, takýmto hrozným spôsobom. Nech si režisér so scenáristom vymyslia, vlastné postavy a scenár a nech si natočia podľa toho svoj vlastný oddychový akčňák. Tento film bol rovnaký ako Perzeov-Wortingtonov filmový účes - teda celý zlý.

Sammyho dobrodružství 3D (2010)

Tento film môže slúžiť ako ukážka priepastného rozdielu medzi americkými a kontinentálnymi animákmi. Ekologické problémy a chabý pokus o príbeh lásky medzi dvoma korytnačkami, bez štipku humoru. Dovolím si tvrdiť, že presne toto deti vidieť netúžia.

Nadějný rok (2011)

Objektívne, určite tak 3,5, ale vo filme na našlo pár prekvapujúcich faktov, kvôli ktorým som dala viac. Pozitívom bol nie celkom otrepaný scenár, sama rada pozorujem vtáky, aj keď môj záujem sa s birdingom nemôže porovnávať, Jack Black mi vadil menej ako v iných filmoch. A na záver, ona tá podivuhodná súťaž, skutočne jestvuje.