Prometheus (2012)

Nech je mi odpustené všetko zlé, čo som kedy povedala na Votrelca a Vec. SPOILER: vedci prídu do jaskyne, kde sa majú dozvedieť pravdu o počiatku života na zemi a dvaja geológovia zamrmlajú, že tu nie sú pre nich kamene na výskum a idú preč ??!!! Je mi jasné, že ich osud postáv bol od začiatku jasne určený, aj napriek tomu sa nedali oddeliť od skupiny nejakým inteligentnejším spôsobom??

Thor: Temný svět (2013)

Opäť som sa na film nechala nalákať relatívne vysokým hodnotením a počtom videní a opäť som sa sklamala. Na tomto filme je zreteľné, že Taylor nie je Jacskon a Kirby nie je Tolkien. Chabý a plytký dej, vyplnený logickými nezmyslami (áno, aj svet fantasy by mal mať aspoň nejaké pravidlá), zbytočné postavy (nech mi niekto vysvetlí aký zmysel mala postava dr. Erika a Thorovi kamoši a polovica ďalších postáv), dr. Fosterová mohla mať doktorátov z astrofyziky aj 10, stále sa chovala ako hlúpa hus a to, že medzi ňou a Thorom je nejaký cit alebo dokonca vzťah, bolo ťažké uveriť. Smutné, ale najlepším bodom filmu bolo pre mňa Thorovo zavesenie kladiva na vešiak.

Polární příběh (2007)

Zábery prírody a zvierat sú samozrejme úžasné ale v dokumentoch (aj keď majú podtitul rodinné) nemám rada, keď sa zvieratám prisudzujú ľudské vlastnosti, chovanie a pocity.

Čo ja viem (2014) (pořad)

Tie štyri *** sú možno trocha nadhodnotené ale konečne niečo pôvodné (aj keď neviem, možno je to prevzatý formát), kde sa pri sledovaní necítim trápne. Som vďačná RTVS, že do úlohy moderátora obsadila Merčiaka a nie nejakú vyhorenú, všetkými televíziami prevetranú, moderátorskú, samozvanú "celebritu".

Prázdniny (2006)

Nemám nič proti romantickým filmom, ak sú natočené s vkusom a aspoň trocha reálne. Prázdniny sú však tak presladené umelými sladidlami, že som si vravela, že to už horšie nemôže byť, a bolo: "Ty si prvá dospelá teta, ktorá u nás zostala až do večera". Najlepšie scény sú všetky s Eli Wallachom a 3 sekundy Dustina Hoffmana.

Vikingové (2013) (seriál)

Vyčítať seriálu, ktorý sa prezentuje na Comi-Cone, historické a geografické nepresnosti, môže len večne nespokojný vrták a hnidopich, ktorý má v jednej ruke severské ságy, v druhej atlas, na kolenách má súpis vikingského hrobového inventáru a ešte jedným okom čumí na wikipédiu. Keby sa malo sfilmovať len to, čo máme o Ragnarovi Lothbrokovi na základe prameňov, tak by mal seriál cca 20-30 minút. Každému musí byť jasné, že seriál si bude žiť svojim vlastným životom a podľa mňa sa mu to celkom podarilo, pár dejových zvratov ma celkom príjemne prekvapilo. Dokonca sa dá aj zniesť model Fimmel, ktorá síce nehrá ale robí a vraví, čo mu režisér povie a našťastie má dosť charizmy, tak sa dá na neho pozerať, aj keď cenu Emmy asi nikdy nedostane. II. séria, zatiaľ rovnako dobrá, ak nie lepšia ako I.

Bratislavafilm (2009)

Ak toto mal byť slovenský pokus o Tarantina alebo Ritchieho, tak nevyšiel. Sama som doteraz netušila, aká som na Batthyanyho a jeho verbálny prejav alergická a že niekedy poviem, že jediným svetlým bodom filmu bola Zuza Fialová. Tým mladým, "nádejným" slovenským hercom (Nemtuda a spol.)asi na chuť nikdy neprídem.

Sociální síť (2010)

Aj keď určite nie všetko v tomto filme je 100 % pravda, aspoň viem komu a čomu vďačím, za ten zbytočný čas, ktorý som strávila a žiaľ, ešte aj strávim, na tejto sociálnej sieti.

Invictus: Neporažený (2009)

Rugby je šport, ktorý nikdy v živote nepochopím a asi ani nechcem pochopiť. Jediný dôvod, prečo som so pozrela tento film, je meno režiséra a herci. Žiaľ filmu, ktorý som takmer z polovice musela pretáčať a na konci som spokojne vydýchla že je koniec, nemôžem dať viac. Nekriticky glorifikovaný Mandela, tak ako v žiadnom filme, nevýrazný Damon, čierna slúžka s bielou pani na zápase na lepší dojem, žiaľ nestačili.

Hledám dům holubí (1985)

Keby sa ma niekto spýtal na dej, tak ehm, mám problém odpovedať, lebo žiadny nebol, ale na film pre deti celkom brutalita BOJLER ALERT: mŕtvy pes, zabité holuby, zranené batoľa s rozbitou hlavičkou (tá scéna bola fakt drsná a nikdy som nič podobné v žiadnom filme nevidela).