Vetřelci dávnověku (2009) (seriál)

Nakoľko končí majský kalendár a opätovne sa blíži koniec sveta, tak sa naši láskaví mimozemskí učitelia opät (tak ako v minulosti veľa krát) rozhodli, že s cielom eugeniky opätovne vyberú len pár silných jedincov a zvyšok, ehm zničia. Pozor, už sú medzi nami!! Ten vyvolený výber geneticky vylepšia a posunú ľudstvo na vyšší level. Zasa ma nevybrali. Že by som mala urýchlene vyhľadať pomoc psychiatra? Nie, to som len parafrázovala pár ""Faktov"" z tohoto seriálu, ktorý má mimochodom 77%, po čase už len 76% (csfd má povesť intelektuálnej stránky, ktorá každú telenovelu, či súčasný cs seriál znesie pod čiernu zem, a táto kopa hnoja má tak veľa??) Prima ZOOM som mala vždy sa celkom serióznu stanicu a nechápem, že tomuto spolku psychopatov a demagógov dáva vôbec priestor. OK, beriem, je našťastie sloboda prejavu, aj napriek tomu treba rozlišovať medzi faktom, hypotézou a teóriou. Dotyční páni s tým majú zjavný problém.

Milování v době kamenné (2012) (TV film)

Svante Paabo, trocha sebestredná hviezda paleogenetiky a jeden z najznámejšíc vedcov súčasnosti, v hlavnej úlohe ďalšieho dokumentu. Línia s umeleckým maskérom mi prišla zbytočná, výsledok jeho snaženia bol jasný od začiatku, škoda že nedostal menej priestoru. Snáď nás vedci v skorej budúcnosti potešia novými objavmi. Kto podľa názvu čaká nejaké paleolitické erotické pletky, bude sklamaný.

Cyril a Metoděj - Apoštolové Slovanů (2013) (seriál)

Moje očakávania veľkého "priekaku" sa našťastie nenaplnili, dokonca som sa pri sledovaní necítila trápne (čo sa mi dosť bežne stáva pri sledovaní diel z historickou tematikou z ČS proveniencie). Seriál sa relatívne dosť podrobne držal prameňov (najmä pri Koceľovi to bolo až príliš viditeľné). Tvorcovia sa našťastie celkom rozumne vyhli bitkám a vhodne ich doplnili len čítaným komentárom. Kvitujem aj výber veľkej časti menej známych hercov a som vďačná že sa scenárista vyhol vyfabulovaným bočným dejovým líniám. A teraz trocha kritiky: viac než smiešne zobrazenie kultúry Slovanov pred príchdom K a M, Svätoplukov účes ala Janson Donovan, taktné pripísanie násilnej christianizácie Vislanov len na vrub Svätoplukovi.

Pařba na třetí (2013)

Dovolím si parafrázovať POMOv komenár, ktorý síce napísal k úplne inému filmu ale na sériu Hangover sedí viac ako ku ktorému bol napísaný. Jednotka vznikla z lásky, dvojka, kvôli úspechu jednotky a trojka vznikla len z lásky k peniazom. Dúfam, že Ken Jeong si svojich 15 minút slávy užil a ďalších 10 rokov ho v žiadnom dobrom filme neuvidím.

Gulliverovy cesty (2010)

Rozumiem, že každej generácii treba dať nových Troch mušketierov, Robinsona, Kareninu a Gullivera. Je však na škodu, že vždy je to kvalitatívne horšie ako staršie filmové verzie, či dokonca priamo dehonestujú knižnú predlohu. Kiež by to aspoň primälo mladých siahnuť po knižných predlohách. Black už má to najlepšie dávno za sebou (ak to vôbec mal), Segel, so svojím psím výrazom patrí medzi top najneobľúbenejších herov, tá jedna * je na O´Dowda. Zaujímalo by ma, čo by Swift povedal na Blackovo močenie...

Tarantule (1955)

Keď som bola malá, tak mi teta rozprávala o starom americkom filme, ktorý videla na ORF. Obrovská tarantula, žerie ľudí,ničí domy a napadne mesto. Časom moja detská fantázia dala tarantule neskutočné rozmery, počet zožratých Američanov sa blížil minimálne k tisícke a ako ľahší arachnofobik, ktorého vyvedie z rovnováhy lepšie vyvinutá trasavka alebo kútnik, som tento film zaradila do kategórie "v žiadnom prípade nepozerať!!!!!. Tento rok som v rámci súkromného boja proti fóbiám nabrala odvahu a s predsavzatím, že keď to bude hrozné tak vypínam som sa dala do boja. Žiaľ počas filmu som nebojovala s hrôzou ale s nudou a tri zábery v čistom čase cca 5 minút: tarantula na skalách, tarantula na dome a tarantula na ceste prežije každý. P.S.: plagát k filmu hrubo zavádza!!!

Buď já nebo pes (2005) (pořad)

Šialené, bezdetný manželia, majú 3 psov, ktorí sa neznášajú a každý má vlastnú veľkú izbu!!?? Problém v tejto reality show nemajú psy ale ich majitelia, rady, ktoré dáva cvičiteľka sú v každej príručke pre chovateľov psov (dôslednosť, vytrvalosť, aťď.....)

Lovec krokodýlů (1996) (seriál)

Pri všetkej úcte k jeho práci, to bol sebestredný egoista, so silnou potrebou predvádzať sa, na čo využíval tých ktorým nedal šancu ho odmietnuť. Kedykoľvek si časť jeho one-man show pozriem (na celý diel nemám žalúdok) tak rozmýšľam, ako sa môže jeho provokovanie divých zvierat so štábom za zadkom niekomu páčiť.

Beowulf a Grendel (2007) (TV film)

Takmer celý film som nevedela, či pozerám staroanglický epos alebo súčasnú frašku, kde sa hrdinovia "bez bázne a hany", snažia skoliť bájnú príšeru ohybnými plastovými mečmi. Každý kto kedy povedal krivé slovo na Zemeckisov film, nech si toto pozrie 5x za sebou.