Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Je to mnou alebo posledná epizóda zabila seriál? Možno som čakal veľa, možno som nebol v správnej nálade, ale tak ako som bol celkom nadšený prvých 5 častí, tak posledná bol absolútne strašná. Chápem, aké všetky sociálne dilemy sa snažili do seriálu natrieskať, ale myslím by im stačila polovica. A Anthony Mackie to charisma stále nemá. Každá iná postava na mňa pôsobila vierohodnejšie než tá jeho (John Walker!!). A dej sa žiaľ rozpadol aj zmenou zápletky z pôvodného bioterorizmu, kedy flag smashers mali hlavnú motiváciu prefabrikovaný vírus, ktorý ich mal vyhladiť na .... ehm politiku? Díky Covidu sa toto na pol ceste zmenilo pretože... feelings. Finálne tradá postavy power brokera je úbohé a to som ešte mierny. Ešte včera by som takúto recenziu nenapísal, ale práve som pozrel tú poslednú časť a spokojný teda nie som. Ani trochu.

Mortal Kombat (2021)

Na čo Simon McQuoid nabral hercov, ktorý ovládajú bojové umenie, keď to potom zostrihá jak idiot? Sklamanie roka!

Poslední výstřel (2021)

Akčná ikona Liam Neeson je späť! Akurát, že nie. Liam už má 68 a aj keď je to môj oblúbenec tak musím so slzou v oku uznať, že jeho akčné časy sú preč. Stále je to ale śpičkový herec. Žial the Marksman nie je špičkový film. Je to doslovná adaptácia povzdychu *meh. Dej je prvoplánový podľa priamočiarej zápletky, kde nič neprekvapí, nič nenadchne,ale zase ani neurazí. Proste meh.

Bojovnice (2020) odpad!

Ani nedokážem vyjadriť ako moc zlý tento film je.

Ježek Sonic (2020)

Jim Carrey is back bejby! A je to najlepší dôvod prečo to vidieť. Soník by bol bez jeho charizma inak celkom priemerná adaptácia. Musí sa ale nechať, že po vlne nevôle a hnevu na prvotnú podobu ježka sa štúdio heclo a doručilo presne to, čo fanúšik chce vidieť, takže klobúk dole. Ťažko povedať, či sa im tá obrovská postprodukčná investícia vráti, ale ako gesto dobrej vôle je to parádne a ja ako divák som spokojný. No ale späť k Jimovi. Tak rád som sa vrátil do času kedy Ace Ventura kopal do balíka ako poštár a potvoril sa pri každej príležitosti. Jim toto vie a tento film mu zase raz otvoril cestu k tomu byť sám sebou. Bez výčitiek môžem odporučiť komukoľvek, kto chápe, že je to rozprávka.

Konec zločinu v Americe (2020)

Tak teda okej, ja vážne chcem fandiť Netflixu a jeho filmovej tvorbe, ale toto je streľba do vlastných. A ani sa to netvári ako low-budget s tými menami okolo. Megaton je babrák, Taken mu neodpustím ale toto je nová méta. Sharlto Copley nedostal šancu čokoľvek zahrať až mi je ho ľúto. Bilancovať na hrane trápnosti a nechcenej komédie asi nebude ciel tohoto braku, ale presne to sa mu podarilo a Édgarov herecký prejav cez kopirák je už len pomyselná čerešnička na tomto komposte. Viac tu: https://youtu.be/GFoyuoBeCCs

Umbrella Academy (2019) (seriál)

Seriál kde štylizácia hrá prvé husle a Ellen Page druhé.. alebo tretie. Jedno z najpríjemnejších prekvapení na Netflixe minulý rok. Viac: https://youtu.be/rA_aMtvnIfI

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Dáva v tomto filme aspoň niečo zmysel? Kinberg predsa vie točiť, tak čo sa to do svatého stalo? Ak je chyba vo mne, tak si to rád nechám vysvetliť. Ja som presne ten človek, čo mile rád dá mozog do mrazáka a sedí a kochá sa. Tu to ale nešlo. Moja lymfatická uzlina sa cítila dotknutá, keď emzáci rozchodia. že do nich napumpujú plný pás projektilov z 50tky, ale nadšné padnú mŕtvy k zemi, keď im dá nightcrawler s pocuchanými nervami do držky. A ja mám nightcrawlera rád! Ale nie v tomto filme. V tomto filme sú mi všetci u zadku.

Cesta bez návratu (2017)

Stačí trocha empatie a aftermath sa dostane hlboko pod kožu. Toto nechcete zažiť. Nič pre cinikov, tí to len zopsujú v komentári a pôjdu ďalej.

Americká reportérka (2016) odpad!

Tak si to zrekapitulujem. Z vojnovej drámy, ktorú som mal sľúbenú zostali mindráky skoro 40tničky, ktorá pol dňa vyplní laborovaním nad tým koho vojede a koho nie a druhú prechlastá a zobudí sa s kocovinou. Skvelá zábava. Fast-forward od polovice.