Pozdravy ze spermabanky (2013)

Som milo prekvapený, že sa film obišiel bez trápnych momentov. Príjemný priemer, možno nemusel byť tak jednotvárny. Moc si tú šťastnú komunitu detí, kde to všetko funguje (alebo aspoň zázračné začne) neviem predstaviť. Neurazí ale ani nebude rezonovať.

Noční jízda (2013)

Už dlho som nebol tak spokojný. Famózny Hardy, výborný scenár aj réžia. Tam kde som plesal nad Ryanom zakopanom zaživa, tu je to ešte o triedu lepšie. Veľmi racionálne a intenzívne.

Tři bratři (2014)

Je až smutné ako hlboko sa dá kvalitatívne klesnúť. Herecky tragické, hudobne bez akejkoľvek zapamätateľnej pesničky. Tri poviedky, respektíve tri rozprávky, ktoré poznám úplne každý, ktoré majú spojovať traja bratia. Lenže, bratia sa hneď na začiatku rozdelia a o nejakej bratskej súnáležitosti, nedajbože pomoci, to nemôže byť reč. Ak má byť správa deťom staraj sa hlavne o seba, dostatočne dlho čakaj a ono sa to nakoniec porieši, tak to už snáď žiadnu rozprávku nikdy vidieť nechcem. Dyk je tragéd. To, že je niekto populárny, žiaľ nedorovná fakt, že je nulový. Naštastie nedostali dohromady, žiadny priestor. Nanešťstie ho nedostal vôbec nikto. Každý brat má 20 minút a každá postava, a že tam sú všeliaké mená, má len pár sekundový štek. Zarezonoval vo mne len Liška, ktorý na 30 sekúnd vykúzlil úsmev na mojej tvári. Za neho a za Kaisera, ktorý tam každého jedného herecky schoval do vačku, dávam dve hviezdy, pričom si to tento prostoduchý zlepenec ani nezaslúži. PS: pedofília je IN, von Trier sa má čo učiť.

Sabotáž (2014)

Akcia má glanc. Dobre sa prizeralo taktickému postupu a úkladnej likvidácii. Preto zabolí, že sa s ňou šetrilo a ďalšiu ranu tomu dá nie zrovna prepychový dej. Mierne rozčarovanie. Do zbierky obľúbených filmov sa to neprepracuje aj keď to malo potenciál do TOPky.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

142 minút veľmi plochého príbehu. Triky sú drahé a bombastické a to jediné plus, akurát nevypĺňajú celú stopáž a tak sa nám dostane aj mohutná dávka extra chrumkavého deja, kde akcie postáva dvíhajú moje obočie a skoro každá vtipná hláška vyznie do prázdna a pôsobí skôr trápne. Pavúčiak je namachrovaný tým najmenej sympatickým spôsobom akým sa len dá. Ťažko to potom bude baviť.

Území mrazu (2013)

Som z tých masochistov, čo majú z neznámych dôvodov radi Cusacka aj Cagea. Čas zbehnúť zas Con-air... A tak som spokojne prizeral ich nijak závratnému počínaniu. Slušná kriminálka, žiadny presah, punc skutočnej udalosti pre marketing, síce priemer ale prečo nie.

Strážci Galaxie (2014)

Slabší štart našťastie zachráni obrovské nakopnutie, keď sa partia stmelí, ktoré rozpohybuje nahláškovanú akciu. Rozhodne fajnová zábava a to nie príbehom ale postavami a scenárom. Veľmi uvoľnené, nekorektné a aj detinské zároveň. Jazda.

Doupě (2014)

Tu je vidieť ako sa dá rovnaký scenár úplne sprasiť réžiou a kamerou. Guľometný strih zneprehľadnuje akciu na max a tisíce uhlov pohľadu, ktoré sa menia závratnou rýchlosťou, sem tam vyvoláva bolenie hlavy. A to dostali Davida Belle, na ktorého stačí dať kameru na statív a nechať ho skákať. Ingrediencie boli výsostnej kvality ale kuchár je fušer. Francúzsky kabát tomuto filmu svedčí podstatne viac (Banlieue 13).

Need for Speed (2014)

Zákazkové autá, drifty, akcelerácia, absolútne prepálená akcia, o tom to je. Keď príde dej je to stokrát prevarená nuda. Postavy sú nulové, ale sem tam vystrúhajú fajnové vtipy. Dramatická linka a dialógy naviazané na ňu škodia ako soľ na slimákovi, ale keď príde sranda a závody, karta sa otočí a popcorn sa je.