Insidious (2010)

Mňa tie lacné BAF, BUBU a BUMPRASK do ticha nikdy baviť nebudú a tak sa mi viac páčila stredná časť s rozpravou o astrálne a nejakou tou seansou, ale brúskou na paznechty išla atmosféra do kitek. Tak či onak, druhá polovica ma napriek koncu bavila.

Paranormal Activity 3 (2011)

Do tretice padol za vlasť ďalší kopirák a mňa už to potunené reality show nebaví. Stále len sledovať ako sa kamera, alebo niekto, veľmi pomaly blíži z jednej strany baráku na druhú samozrejme je povinnosť tma a absolútne ticho, do ktorého po 10tich minútach niečo urobí ľubovolný hlasný zvuk, alebo niekto sa ľubovolne hodí do kamery, alebo podobná "premakaná" scéna. Samozrejme, že sa každý zľakne, ale oslavovať film, ktorý je založení na starom dobrom schovám sa za roh a až ségra vojde tak na ňu vybafnem a ona sa poserie strachom, je s prižmúrenými okom ok prvý krát, ale tretí? Tak rozťahaný film, ktorý má dej na A4ku a oni už plánujú piaty (!!) diel, ani korunu na to nedám.

Paranormal Activity 2 (2010)

Veranda, bazén, kuchyňa, obývačka, hala, izba haranta a tak stále kolom dokola. Opruz. Pobehujeme jak radioaktívne rybičky, lebo nechápeme ako sa čistič dostal z bazénu, ale posichrovať to čumendou na nahrávky nás napadne až za týždeň. Celkovo sa postavy správajú debilne (samozrejme vrátane démona), ale aspoň tu je tentokrát tá epesnejšia ségra. Jediné plus je pre mňa výborné napojenie na jednotku, ok, to sa podarilo, ale inak je to len rana tescomou v úplnom tichu a polotme...

Ladíme! (2012)

Kvôli Aničke prepálim hodnotenie na nehorázne tri hviezdy. Trochu tomu pomohla aj Brittany Snow. Každopádne už viem ako by vyzeral Pavlásek, keby bol ženská.

Lovci hlav (2011)

Mám rád ak hlavný hrdina premýšľa a veci sa kazia a riešia za pochodu, rozumne a vo svete kde platia Murphyho zákony. Niektoré veci odhadnete hneď iné vám musí povedať scenár, každopádne až do konca je to solídna jazda s niekoľkými extrémnymi scénami (traktor, wc...).

Hanna (2011)

Zaujímavé a divné zároveň. Zaujímavé pasáže strieda nuda a naopak. Nijak extra ma to nenadchlo, aj keď to zo začiatku vyzeralo nádejne.

Divoši (2012)

Keď má Kitsch jeden výraz a moc toho nenakecá, tak má šancu ustáť celý film. Nevadilo by mi menej tých múdier, ktoré sa tiahnu v monológoch ad začiatku až po koniec.

Resident Evil: Odveta (2012)

Vtesnať takú dávku blbosti do 95 minút dá zabrať, ale PWSA už má skúsenosti. Mile to tentokrát moc nesekne a nepridáva tomu ani fakt, že sa jej klepe kvér v rukách. Každopádne herečka numero uno je rozhodne Sienna Guillory. Jej výkon sa dá zhrnúť do hlbokého výstrihu a každý jej výstup na scéne je FAIL nadpozemských rozmerov. Jedinú solídnu ženskú postavu si strihla Rodriguezová a úprimne, na takúto sračku je jej škoda. Mužskej eskadre už tradičné panuje chodiace panoptikum Shawn Roberts. Aspoň za tú komédiu si to hviezdu zaslúži. PS: keby bol film v plnej rýchlosti, mal by z odretými ušami hodinu.

Piráti! (2012)

Ja mám Aardmanov fakt rád, ale toto ma žiaľ nudilo.