PROROK14

okres Humenné
Lord of Nazgul

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 6.3.2016  12:26
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Žiadneho poklesu kvality v zhruba 4-5 sérii som sa nedočkal. Jediné čo by som vytkol, je naťahovaná posledná séria ale celkový dojem mi to nepokazilo. 85%

• 24.1.2016  15:52

Sorry, ale tu už bolo priveľa fantasmagorie. Toto už nebolo ani zďaleka také dobré, ako prvých 6 filmov. Píšem 6, lebo sa mi zdá, že tie posledné tri už začínali byť trocha kostrbaté. Neviem čo si mám o tomto vôbec myslieť. Celé sa to akože odohralo za 4 minúty v hlave toho génia áno? No dobre. Pôvodne som tam dal 4*, po nejakej úvahe som to znížil a teraz by som najradšej dal iba 2*, ale už som prekročil deadline, takže meniť to nemôžem. 5/10

• 24.1.2016  15:47
    Převrat (2015)

Svižné, napínavé, brutálne. Neveril som, že sa mi raz bude páčiť film, v ktorom hrá ten oplašený Wilson. Keď ale práve nestojí vedľa toho hnoja Džekyho Čena a nehrá idiota, tak sa na neho dá celkom dobre pozerať. Brosnanova postava bola dobrá, škoda len, že nevydržala o niečo dlhšie.

• 24.1.2016  15:38
    Tah pěšcem (2014)

Hneď na úvod chcem napísať, že sú to slabšie 4 hviezdy. Presnejšie by to bolo 7/10. Šachy hrať viem, ale všetkým tým sicílskym obranám som vôbec nerozumel. Najviac som si zapamätal tú scénu, v ktorej ten štvrtý, alebo piaty najlepší ruský hráč sveta opísal svoje pocity po prehre s Bobbym slovami: "mal som pocit, akoby na mňa padal dom".

• 9.1.2016  14:01

Fajnové ponurné prostredie, neskôr hutná atmosféra, pekné zábery. Scéna zvážania kmeňa stromu je určite zapamätania hodná. Nechýbala záverečná parádna prestrelka. Akurát absolútny záver bol málinko pribrzdený, ale nevadí.

• 9.1.2016  13:55

Trocha ma to nudilo. Tiež by som uvítal, ak by bol divák viac zoznámený s cieľmi tej štúdie. Mohli sa viac venovať psychologickej stránke veci, napríklad, že prečo to robia tak ako to robia, čo tým konkrétne sledujú, aké sú hypotézy a podobne. Lebo to čo som videl ja bolo len zatvorenie partie klukov do "väzenia" a nekontrolované správanie dozorcov.

• 9.1.2016  13:40
    Marťan (2015)

Zimomriavky som nemal z hercov, ani z dialógov, ale z toho, čo predstavuje v tomto filme Mars. Fascinuje ma tá diaľka, to vesmírne meradlo, tie veci, ktoré sú miestami nad moje chápanie. Vesmír je niečo, o čom by som chcel vedieť všetko, ale viem, že nikdy nebudem mať toľko času aby som to zistil. Mám rád filmy, ktoré sa odohrávajú vo vesmíre, pretože zobrazujú niečo veľké, väčšie ako sú národy, prezidenti, armády, moria a oceány alebo celé kontinenty. A mimochodom, bradatý Damon = bradatý DiCaprio :D

• 1.1.2016  18:58
    Suburra (2015)

Páčila sa mi hudba, páčilo sa mi, ako boli postupne predstavené dejové línie a ako sa pomaly začali prelínať. Bolo to chladnokrvné, možno až príliš.

• 29.12.2015  20:49

Zábery ako v tomto filme neuvidíte v žiadnom dokumentárnom dokumente. Medveď, útok vlkov na bizóny, lavína,,, ani neviem ako to nazvať, bolo to prosto natočené parádne. Celkovo, kamera v tomto filme bola parádna. Útok indiánov na začiatku bol strhujúci. Lenže objavili sa aj pomalšie scény, nudnejšie a tak to na plný počet nie je. Dnes je už ťažké natočiť niečo, čomu by som dal 5* a s takou stopážou je to o to ťažšie.

• 29.12.2015  20:38

Dve a tri štvrte hodiny dialógov s občasnou impulzívnou akciou. Musím povedať, že sa mi celý ten príbeh veľmi páčil. Páčili sa mi aj jednotlivé postavy, najviac asi mexický cabron. Ono je to tak, keď sú herci dobrí, a majú čo skutočne povedať, tak film sa musí jednoducho páčiť. Ale na druhej strane, pri takejto stopáži môže byť ťažšie udržať divákovu pozornosť počas celej doby. Ja osobne by som privítal nejakú skrátenú verziu, len ťažko teraz rozmýšľam nad tým, že čo by som vlastne vystrihol. No nič, v každom prípade to stojí za pozretie, ak máte toľko času samozrejme....

• 29.12.2015  20:30

V úvode bola podávaná hneď silnejšia kávička. Potom prišiel kratučký útlm, pretože také tempo v jednom kuse by človek zvládnuť nemohol. Následne sme boli svedkami scény s konvojom, ktorá bola jemne lemovaná doplnkami visiacimi z nadjazdu a zakončená rýchlym ukončovaním životov. Potom som sa zrazu zháčil, že film bude trvať už len 18 minút a tak som sa snažil vychutnať si ten záver, ktorý nebol nijak extra strhujúci, ale bol primeraný.

• 25.12.2015  22:56
    The Last Kingdom (TV seriál) (2015)

No, takže prečítal som si o tom veľmi pekné veci, napríklad, že Vikings je oproti tomu rozprávka pre deti, alebo niekto napríklad neveril, že sa dá táto téma natočiť ešte surovejšie a drsnejšie ako Vikings. Neviem teraz, či som sa náhodou nedíval na iný seriál. Aby som to uviedol na pravú mieru, videl som prvých šesť častí, ale aby sa moje očakávania naplnili na sto percent, tak by sa v posledných dvoch častiach museli diať zázraky. Nevravím, že to je zlé, je to celkom v pohode, len fakt nechápem niektoré komentáre, ktoré som si prečítal. Čakal som totálny masaker, ale zatiaľ je to taký romantický derivát Vikingov. 7/10 /// Takže, doplňujem komentár po zhliadnutí posledných dvoch častí. Tie boli asi lepšie ako prvých šesť dohromady, takže mi to výrazne vylepšilo celkový dojem. Ale stále si stojím za tým, že Vikings sú drsnejší, surovejší a celkovo, viac ako Vikingoch. 8/10

• 22.11.2015  16:31
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Mám skoro dopozeranú prvú sériu. Momentálne dávam 4* s tým, že zhruba od polovice prvej série to začína byť poriadne husté. Rozbeh to malo pomalší, čo som aj na základe komentárov čakal, ale ak to takto pôjde ďalej, tak neostane dôvod nedať plné hodnotenie. Postava Hannibala je jednoducho perfektná. Od začiatku to má výbornú atmosféru, a od kedy začína mať Will výraznejšie problémy, tak atmosféra sa stupňuje. Časť s dievčinou, ktorá nevedela rozpoznávať tváre dokonca priniesla prvé hororové prvky a mne neostalo nič iné, iba tlieskať. Po dopozeraní druhej série veľa nechýbalo, a dal by som plný počet. Ale vtedy sa stalo niečo, čo sa nemalo stať. Začal som pozerať tretiu sériu a zostal som v nemom úžase. Nechápal som totiž, ako to mohli takto pohnojiť. Videl som prvé tri časti tretej série a chce sa mi z toho plakať. Aby som si úplne nepokazil dojem z prvých dvoch, tak som to nateraz prerušil. Neviem ešte, či tú tretiu sériu dopozerám, alebo to nechám tak, ale na to, čo sa dialo v prvých troch častiach sa fakt nedalo moc dobre pozerať.

• 8.11.2015  19:51

Takto komédia určite nemá vyzerať. Skromne si myslím, že na komédii by sa mal človek smiať. Ja si nepamätám, aby som sa pri tomto filme zasmial čo i len raz. A ináč ako nepodarenú komédiu toto brať ani nemôžem, pretože nič v tomto filme nebolo vážne. Prvú polovicu som sa nudil, tá druhá bola o čosi lepšia, ale výsledný pocit z filmu mám vyslovene špatný. Pôvodne som dal 3*, ale nakoniec som sa rozhodol pre 2. Slabých 5/10,,,

• 2.11.2015  14:16

Pred tým než som si to pustil som bol informovaný o tom, že dve hodiny filmu sú rozdelené na hodinu a pol nudy a pol hodinu masakru. Musím povedať, že až taká nuda to zas nebola, ale ani ten záver nebol zas na 6*. Postavy boli celkom zaujímavé a dialógy tak isto. Posledná pol hodina samozrejme dominovala. Tí Troglodyti mi miestami trocha pripomínali White Walkers z GoT. Páčilo sa mi, ako bolo počuť ich hlasitý rýchly dupot skôr ako ich bolo vidieť. Záver tiež obsahoval jednu surovú scénu, ktorá bola dosť autentická a nepríjemná. Komentár zakončujem konštatovaním, že by som si želal viac takýchto filmov o podobných drsných partiách ľudožrútov.

• 25.10.2015  12:36
    Narcos (TV seriál) (2015)

Po troch častiach som tu dal 5*, teraz, keď som dopozeral prvú sériu pridávam aj komentár, ale bohužiaľ, musím ubrať jednu hviezdu. Bol som presvedčený, že to prvou sériou aj skončí, ale ukázalo sa, že bude aj druhá, a ja sa modlím, aby bola posledná aby z toho nebol nekonečný príbeh. Má to svoje kolumbijské čaro. Drogy, vraždy, biznis, politika,,, Pablo je hraný veľmi dobre, a tiež veľmi pozitívne hodnotím občasné skutočné zábery, ktoré sú do filmu pridané. Akurát ku koncu to akoby stratilo trocha na výkone, tak preto som znížil o jednu hviezdu. Ale nenechajte sa pomýliť, hodnotím to na 9/10, akurát si nechávam rezervu do druhej série. Tam buď zaberú, a nakoniec to bude plný počet, alebo to zostane na štyroch.

• 25.10.2015  12:11

Tak tento kúsok v závere čaruje. Nie som jeden z tých, ktorí si v priebehu filmu robia pauzy a predpovedajú možné konce, aby na konci mohli statočne prehlásiť "ja som to vedel už pred pol hodinou",,, Ja som to záverečné rozuzlenie ozaj nečakal, a tak som bol príjemne prekvapený. Nikdy som nebol Russellov fanúšik a nie som ním ani po tomto filme, ale nebojte sa, nič zle nenaznačujem. Len poviem, že podľa toho ako vyzerá, má už asi 80 rokov alebo čo. Dillon je v pohode, toho mám celkom rád. Takže odporúčam každému, aby sa nenechal odradiť nižším hodnotením, lebo za pozretie to určite stojí.

• 12.10.2015  10:27

Pomerne inteligentný, neprehnaný akčný film s dobrým Pennom, pri ktorom, neviem prečo, sa všetci vzrušujú že si zahral akčnú rolu. Prečo by si akože nezahral?? Bardem bol chvíľami ako sfetovaný, ale potešilo ma, keď sa na pár sekúnd objavil prestarnutý Stringer Bell. Jedno a dvojhviezdičkové hodnotenia by mali radšej sledovať Fontánu...

• 10.10.2015  16:55
    Bosch (TV seriál) (2014)

Trocha mi to pripomenulo The Wire. Hlavne, čo sa týka policajnej práce okolo vyšetrovania prípadu. Samozrejme, že to nemá taký rozsah a komplexnosť ako The Wire, ale bolo sa na čo pozerať. Zaujal ma aj Marlo Stanfield, ktorý sa zmenil z drogového priekupníka na policajného detektíva. Bosch je charizmatický a má svoje typické charakterové črty. Samotné vyšetrovanie malo spád a tiež zaujímavé zvraty. Vedel by som si predstaviť aj druhú sériu s iným prípadom.

• 10.10.2015  16:47

Geniálne rozoberá nenápadné, ale pritom závažné problémy spoločnosti a dáva tomu istú dávku sarkazmu a humoru tak, že jeho sledovanie je skoro ako droga. Poukazuje na rôzne nezmysly, hlúposti a nedostatky systémov ako školstvo, súdnictvo, zariadenia na výkon trestu, ale aj Miss USA a podobne. Pri tom sa opiera o rôzne fakty ako záznamy výsluchov, citácie z oficiálnych správ a dokumentov ale aj výpovedí dotknutých svedkov. Reláciu obohacuje o vlastné vsuvky, ktoré sú nesmierne kreatívne a vtipné, ale v divákovi zároveň zanecháva ten odkaz pointy, o ktorú vlastne šlo. Táto relácie zároveň informuje, vzdeláva a baví.

• 10.10.2015  16:45
    Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál) (2015)

Oproti TWD je to veľmi slabá kávička, ale nie je to zas až také zlé. Hodnotenie by som chcel spresniť na 7/10 (ozaj by som privítal stupnicu ako na imdb). Miestami to bolo trocha nudné, ale na druhej strane sa objavili momenty, kvôli ktorým to vlastne sledujem. Bol som sklamaný, keď som sa dozvedel, že prvá séria má iba šesť častí. Na druhej strane tu nevidím veľmi potenciál rozvíjať seriál. Skôr či neskôr to musí dôjsť k bodu, keď z toho bude TWD. Ale nie som presvedčený, že by som si bol schopný vytvoriť také puto, aké mám k postavám z TWD. Tuná tieto postavý nie sú ani zďaleka také sympatické. Najsympatickejší je asi mexický holič a milionársky černoch s jachtou. Ináč nič moc. Druhej sérii dám ešte šancu a uvidíme, kam nás to zavedie.

• 10.10.2015  16:30
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Začiatok jesene 2015, nemám sa už pri čom najesť, tak prvý krát siaham po TBBT a som veľmi rád, že som sa rozhodol práve pre toto. Päť hlavných postáv sú neuveriteľné charaktery. Najlepšie zahraná postava je podľa mňa určite Sheldon. Klopanie na dvere, smiech, rozpravy o teoretickej fyzike, nechápanie sarkazmu, zmluva spolubývajúcich a prosto celý Sheldon je unikátny. Každá postava má niečo do seba, Leonard, ktorý ma oči iba pre Penny, Raj, ktorý je polonemý, Howard, ktorý je ,,, no, všetci vieme aký je :D a Penny, ktorá je v dobrom slova zmysle strelená. Momentálne sledujem piatu sériu, a stále ma zaujíma, ako to s Leonardom a Penny nakoniec dopadne, tiež ma veľmi zaujíma, či niekedy ukážu Howardovu matku :D. Na záver si dovolím tvrdiť, že je to približne tak skvelý komediálny seriál, ako Dva a pol chlapa. /// Začiatok jesene 2016, začínam sledovať desiatu sériu, a som zhrozený, že aké je to trápne, trápne vtípky, trápne úškrny, trápne pohľady, no hotová katastrofa. Už deviata séria bola slabšia, ale hodnotenie som ešte neznižoval, ale teraz už musím,,,

• 10.10.2015  16:19
    V hlavě (2015)

Pri príležitosti svojho tisíctristého hodnotenia si nachádzam čas, a pridám po dosť dlhej dobe aj komentár. Týmto by som zároveň aspoň sebe chcel prisľúbiť, že sa budem snažiť písať komentáre aj k ďalším novozhliadnutým filmom. Toto som si pustil, pretože Ajvenhou666 tomu dal plný počet :D. Áno, je to tak, to bol ozaj jediný dôvod, aj keď viem, že on dá 5* hocičomu :D, ale nie :). Animáky až tak zas nie sú úplne mojou šálkou kávy, ale toto bolo pekné, plné emócií a originálne. Takýto koncept fungovania mozgu som ešte nevidel, ale bolo to pekne prepracované a premyslené so zreteľom na vek a vývoj. Určite to stálo za to.

• 6.7.2014  11:16
    Zvrat: Washingtonovi špioni (TV seriál) (2014)

Hneď na začiatok chcem vyjadriť mierne sklamanie prameniace z toho, že týchto 10 častí v podstate predstavuje iba úplný úvod do príbehu. Predstavoval som si to asi tak, že celé toto by mohlo byť obsahom asi tak prvých troch častí a potom by sme boli svedkami ozajstnej špionáže a všetkého čo k tomu patrí. Takže sa veľmi teším na druhú sériu. Čo sa týka prvých 10 častí, tak charaktery boli dobré, najviac ma zaujal major Hewlett a na príbeh sa zatiaľ pozerať dá, len dúfam, že v druhej sérii to bude už ozaj o tej špionáži. 7/10

• 30.5.2014  21:04
    Fargo (TV seriál) (2014)

Videl som prvé dva diely a nie som ďaleko od plného hodnotenia. Freeman sa mi pozdával už v Sherlockovi, ale tu už ho začínam vnímať ako ozaj veľmi dobrého herca. Slečna policajtka je sympatická, ale postava Boba Thorntona je priam geniálna. A tiež ma potešila prítomnosť právnika Saula. Takže zatiaľ sú to 4* a teším sa na ďalšie časti. // Po prvej sérii zostávam na štyroch hviezdach. Celkovo to hodnotím ako veľmi dobré, najlepšia dvojica bola jednoznačne Freeman a Thornton ale tiež sa mi veľmi páčila Allison Tolman. Len škoda, že to, ako Malvo vystrieľal mafiu vo Fargu pod nosom dvojice agentov ukázali tak ako ukázali. // Začal som sledovať druhú sériu, po štvrtej časti som povedal, že ak to pôjde takto ďalej, tak práve kvôli druhej sérii zdvihnem hodnotenie na plný počet tak ako som to urobil aj v prípade True Detective. No a teraz, počas sledovania piatej časti som jednoducho musel stlačiť medzerník a dvihnúť to hodnotenie,,,

• 30.5.2014  20:58

Tak som si to po rokoch pozrel aj druhý krát, tentoraz už ako ostrieľaný divák. Tento film nemá čím uraziť, ide len o to, do akej miery sa vám bude páčiť. Oceňujem výkon Travoltu a L. Jacksona a tiež malú hereckú úlohu pána režiséra. Tiež sa mi veľmi páčila delikátna rolička Harveyho Keitela a krátky výstup Walkena. Nesmiem zabudnúť scénu, kde Uma tancuje na pesničku Urgeho Overkilla - Girl You'll Be a Woman Soon. A keď sa nad tým zamyslím, tak by som mohol pokračovať ešte zopár riadkov vypisovaním dobrých scén, ale to by som asi vypísal 90% filmu. U mňa 85%

• 30.5.2014  20:49

Páčil sa mi dobre vykreslený vzťah našich bratov, ktorí ako sa hovorí, stáli na opačných koncoch zákona. Clive síce chcel byť slušný, ale začalo mu vadiť, že nie je schopný zaistiť svojej frajerke drahý kameň na prstenníčku a tak strelil do hláv zopár ľudí. Kto by to neurobil že? A tak už len pozeráme, ako jeden z bratov prácu stráca, druhý si naopak rozbieha slušné podnikanie a nakoniec sa dočkáme šesť sekundového napätia.

• 30.5.2014  20:45
    NON-STOP (2014)

Začiatok dobrý, priebeh dokonca viac než dobrý. Náznaky, že Liam to nemá v hlave celkom v poriadku dokonca naznačovali prítomnosť niečoho mysteriózneho. A pravdu povediac, bral by som to viac, ako ten záver, pri ktorom som mal na tvári iba taký neveriacky úsmev.

• 30.5.2014  20:42
    Zulu (2013)

Tvrdé, drsné a nemilosrdné. Dlhšie som sa zdráhal pozrieť tento film, ale prečítal som zopár 5* komentárov a pustil som si to. Fullka to síce nie je, ale aj tak ma to príjemne prekvapilo.

• 30.5.2014  20:38
    Joe (2013)

Neviem kde vyhrabali toho vzorného tatka, ale hral to perfektne. Ruku do ohňa síce nie, ale zopár eur by som dal na to, že ho zavolali na fušku, keď ho človek zo štábu videl, ako prehrabáva odpadky. Tento film je taký výsek zo života, možno nemá bohvie čo dej, ale zachytáva život ľudí. A najlepšia bola anatómia božieho výrazu :D

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41