Akta X: Chci uvěřit (2008)

Podle většiny přátel měl být tento film lepší než předchozí,po shlednutí filmu od přátel se shodneme na tomto... Carter se dočista zbláznil,Akta X film už nikdy nebude a nakonec se z děje stala dlouhá epizoda Kriminálky New York....jednoduše slabý odvar.

Aladin (2019)

Já se opravdu královsky bavil. Jen Disney umí udělat pořádný rodinný film, který není infantilní. Paradoxně filmu ubližují 2 věci – přehnaná délka a nesympatický hlavní protagonista. Na druhou stranu Guyovo audiovizuální pojetí byla pastva pro oči i uši – člověk dle předlohy čekal, že se bude jednat o opulentní podívanou, ale Guy Ritchie dokázal nadávkovat přesně to správné množství, aby to divákovi nepřišlo už příliš. A třešnička na dortu? Will Smith! Jeho pojetí Džina je opravdu svěží a role mu sedla jako ulitá – veškeré obavy se rozplynuly po jeho prvním muzikálovém čísle a prvních vtípcích. Ostudu Robinu Williamsovi rozhodně nedělá. Za mě oba palce nahoru! 80%

Alibi na klíč (2017)

V dnešní době velice nadprůměrná komedie, který si dovolí zajít tam, kde americký humor končí. Francouzi se nebojí nekorektního humoru a tím si získávají po celých 90 minut své publikum. Ne nadarmo se říká, že francouzský a český humor k sobě mají blízko.

Ambulance (2022)

Okoukaná přesaturovaná rutina, která jen potvrzuje, že Bay je jako klučina v hračkářství s příliš velkým kapesným. Gyllenhall si myslí, že v křiku je síla a Bay si zase myslí, že když do filmu nacpe co nejvíce záběrů natočených na drony, tak diváci nepoznají, že jim servíruje jen další bezmyšlenkovitý popcorn s přemrštěnou délkou. Nic jiného se po velice nepodařeném 6 Underground asi ani nedalo čekat. 45%

Andělé a démoni (2009)

Njn, co naděláme? Pokuď jste fanoušky knižní předlohy jako já, v žádném případě si nekažte náladu filmem. Poslední třetina filmu je přeházená a původní vztahy z knihy nejsou zachované. Celkem hodně faktů je změněno. A ktomu ten soundtrack. Je výborný, ale do filmu je zasazen velmi tragicky (až na jednu sekvenci). Napadlo by vás dávat posapokalyptickou muziku při jízdě autem, když ani není kam spěchat? Pokuď jste ale knihu nečetli, film vás příjemně překvapí.

Angličanka (2022) (seriál)

Slow-burner, který Vás od 3. dílu nenechá vydechnout. 85%

Anon (2018)

Film se snaží o hlubší význam, výrazné emoce a dobré herecké výkony. Nemá nic z toho. 30%

Armáda mrtvých (2021)

Ambice velke, ale mohlo to byt mnohem kratsi a zabavnejsi. Cekal bych ze s takovym tematem se bude film brat mene vazne. 65% PS: Skvele opening credits!

Avatar (2009)

Slovy Sama Worthingtona "Outstanding".

Avengers: Endgame (2019)

Jak jsem byl z Infinity War velmi rozpačitý, tak po Endgame jsou mé reakce velmi stabilní - naprostá pecka! Film zakončuje svojí přes dekádu dlouho vládu s enormní pompou a u toho musíte být! Zatímco Infinity War sázelo na akci, zde se tvůrci soustředí více na psychologii postav a vyústění všech filmů v jedno epické finále. Stopáž už je místy na hraně snesitelnosti, ale zrovna v momentě, kdy nad tím začnete přemýšlet, se film vytasí s nečekaným zvratem, kterých je ve filmu opravdu hned několik! Bravo! 95%