Jan Žižka (2022)

Tentokrát si Jákl ukousl opravdu velké sousto - jeho snaha natočit velkolepý výpravný film skončila řezničinou - nejen na plátně, ale i mezi diváky. Roky připravovaný epos bohužel nedokáže nabídnout nic jiného, než přechytralé dialogy, milion záběrů na slunce, miliardu přeletů nad Českým rájem a bilion záběrů na utýranou Sophie Lowe - vše to působí jako nepřiměřeně drahý film, který byl natočený na několika metrech čtverečních. Největší nedostatek vidím v selhání Jana Žižku představit jako legendárního bojovníka. PS: Prosím už žádné další záběry na dron - kdybychom chtěli na horskou dráhu, jdeme do luna parku.

Predátor: Kořist (2022)

Ano, opravdu se po 35 letech povedlo natočit důstojné pokračování dnes již kultovní značky. Trachtenberg si konečně uvědomil v čem tkví zábava - v lovu. Lovec bude loven a v jednoduchosti je síla. 75%

The Gray Man (2022)

Bezmyšlenkovitě propojený digibordel s hloupoučkým příběhem. Dějová linka je jednoduchá a figuruje zde pouze za účelem propojení akčních scén, které bohužel působí velice lacině, uměle a chaoticky. Z režisérské dvojice se stal další Bay - hodně peněz, hodně odpudivé muziky. 45%

Top Gun: Maverick (2022)

Kdybych měl za několik posledních let hádat, který film mě naprosto fyzicky i psychicky vyždíme, nikdy bych nový Top Gun netipoval. Od úvodních titulků až po ty závěrečné mě Cruise pohltil a na konci vyplivnul absolutně bez dechu. Takhle se prosím mají točit nejen kultovní pokračování, ale rovněž letní blockbustery. Od akčních sekvencí, přes hudbu až po herecké výkony nemám absolutně nic, co bych vytknul. 100%

Ambulance (2022)

Okoukaná přesaturovaná rutina, která jen potvrzuje, že Bay je jako klučina v hračkářství s příliš velkým kapesným. Gyllenhall si myslí, že v křiku je síla a Bay si zase myslí, že když do filmu nacpe co nejvíce záběrů natočených na drony, tak diváci nepoznají, že jim servíruje jen další bezmyšlenkovitý popcorn s přemrštěnou délkou. Nic jiného se po velice nepodařeném 6 Underground asi ani nedalo čekat. 45%

KIMI (2022)

I na tak kratkou stopaz velice natahovane. Nulove napeti a nebyt Zoe, tak herecky absolutne nezajimave. Material originalni jako kvetiny na jare. 45%

Yellowjackets (2021) (seriál)

Velice milé překvapení. Naprosto parádní volba obsazení, solidní tempo a fantasticky vybraná hudba. 80%

Zhoubné zlo (2021)

Ať mi nikdo netvrdí, že toto má na svědomí J. Wan. Ubohé herecké výkony. Nudný předpotopní příběh. Ja se od srdce smál v těch nejméně vhodných momentech. Palec nahoru za scénu z ptačí perspektivy a lehce nadprůměrnou hudbu. Jinak za mě film dostál jen svému jméno - je to opravdu ZHOUBNÉ ZLO! 40%

Sweet Girl (2021)

100x viděný koncept s nudnou a předvídatelnou zápletkou s twistem, který může sice překvapit, ale v závěru je vám úplně ukradený. 35%

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Úžasná dramedie, která dokazuje, že i na tuzemské scéně se stále dá natočit kvalitní film pro masy lidí. Hartl svoji knihu dokonale překlopil do filmového pojetí a 2-hodinovka utekla jako voda. Vtipné scény střídají výjevy z běžného života a zase zpět, kterým vévodí skvělý casting v čele s Čermákem a Pechlátem. 80%