anura

okres okres Praha

<< předchozí 1 2
    • 12.12.2019  09:04
    V síti (2020)

Už v kině jsem si říkala, že tohle si na závěr zaslouží ovace ve stoje a že jestli budu sama v sále, tak je mi to jedno. Nebyla jsem. Bylo to dojemné, bylo to bizarní až komické, bylo to odporné a ve své realitě to odporné je. A ano, děje se to holkám, mohu to potvrdit, myslím, že každá bychom si vzpomněla na nějakej hnusnej zážitek. Jenomže tohle teď hrozí našim dětem a nejenom holkám, ale i chlapcům a ta bezmoc... to se nedá popsat. Díky tvůrcům, že zvedli tu rukavici a jsou odhodlaní o tomhle nebezpečí informovat a upozorňovat děti, rodiče i učitele.

• 29.10.2019  21:33

Nedá mi to a napíšu komentář, i když jsem zprvu nechtěla. Ano, kdo zná Formanův život a dílo, nebude to pro něj vůbec nic nového. A budu souhlasit s Enšpíglem, že předchozí dokumenty toho o Milošovi řekly víc. A komu by to nestačilo, dejte si rovnou autobiografickou knihu "Co já vím?" , která se čte sama. Podobně rozčarovaná jsem byla z Magického hlasu rebelky, o Martě Kubišové. Protože přece vše již bylo řečeno a už se jen recykluje dřív natočený materiál. Jenomže uplyne den, dva a ve mně stále zůstává dobrý pocit z toho filmu. Dohledávám si další informace, vzpomínám na Havla a celé to copy+ paste nakonec uznávám. Je potřeba lidem znovu připomínat kvalitní kulturu a velké osobnosti, rychle se na ně zapomíná a na dva roky starý dokument už se vám nikdo nepodívá. Taková je doba.

• 22.10.2019  22:23
    Neviditelní (TV seriál) (2014)

Neuvěřitelně promarněná příležitost. Seriál měl potenciál cca do 3. dílu, pak to s ním šlo sešupem z kopce. A na vině je scénář, jakoby byl psán na koleni před každým natáčením, nebo se v průběhu točby změnil rozpočet, odešli hlavní aktéři, scénárista našel na psaní někoho jiného. Epizodní figurky převzaly otěže hlavních rolí (kardinální chyba) a vtip, kterým bavil fiktivní vodnický svět, se totálně utopil v plytkých scénách. Z komického seriálu mexická telenovela. Esmeralda nebo Divoký anděl hadr. Poslední 3- 4 díly takové utrpení, že jsem nebyla schopna dokoukat závěrečný díl.

• 22.10.2019  22:19

zidealizovaný svět, jakási "revolta žen", která se nakonec stejně nekoná a všechny se pěkně smíří s úlohou, která je jim coby ženám určena. To bych ještě pochopila, že některým divákům může připadat v pořádku. S čím se pro změnu nemohu smířit já je přemíra product placementu. Viditelná značka produktů všude. Telefony, oblečení, nádobí (kuchyňský robot), nábytek.... našlo by se toho víc.

• 16.9.2019  21:26

Nekoukatelne klise, prisernost. Postavy bez motivu, bez osudu, ktery by vas zajimal, zahrane osklivymi herci. Promena Gaga z ulice na Gaga popinu je vubec vrchol...

• 12.7.2019  21:02
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

3. série bohužel co do kvality zpracování, příběhu a tempa velmi zaostává za 1. a 2. sérií. Nenabízí v podstatě nic, vše se prapodivně vleče, situace, které by se v první sérii odehrály za 10 minut se tady táhnou celým dílem. Třetí sérií seriál zcela evidentně a bohužel neskončí, bůhví kolik dalších sérií nás ještě čeká, než to seriál doklepe k zdárnému konci.

• 11.7.2019  22:16

3. hvezdicka za efekty. Pribeh mne uplne minul. Asi generacne. Je to i nostalgie po predchozich verzich Spider-Mana, ktere mi byly mnohem blizsi.

• 10.4.2019  20:43

příjemná oddychovka

• 9.1.2019  10:02
    Bílá královna (TV seriál) (2013)

Závěrečné epizody svou rozvláčností a přehnaným pletichařením sráží ty předchozí. Některé postavy vyloženě nesympatické, paradoxně v pokračování White Princess zahrané úplně jiným způsobem. White Queen je velmi slabý seriál ve srovnání s White Princess.

• 18.12.2018  08:50

Prozatím dobré, ale obměna předchozího obsazení (především Richarda Maddena) je smutná. Chápu, že historie jde dál, ale přecijen to byl docela velký skok.

• 7.10.2018  10:21
    Toman (2018)

Zvažovala jsem přidat třetí hvězdičku. Ale pak se mi to rozleželo v hlavě a zůstaly jen dvě- za výpravu a herecké výkony. Bohužel film zcela zapadl mezi ty historické Sedláčkoviny, co se nyní točí a mají televizní ráz. Statický záběr, mnoho postav deklamuje jakési fráze, střih a to celé znova. Žádný děj, žádný spád, byť se vše odehrává na pozadí dramatických momentů naší doby. Spád tento film nabral až v druhé polovině, možná ještě později. Vzpomněla jsem po skončení na Trojanův tak vydařený Občanský průkaz, kde hudba, dobová atmosféra a dramata hrdinů fungovaly. Škoda.

• 16.9.2018  10:10

Pro mne je to strašně slabé... Vyčpělý Michel Gondry nebo slabý scénárista? Všechna ta imaginace z předešlých filmů jakoby se zcela vytratila (v té míře) a Carreyho postava je tak prázdná... vůbec nevyužívá jeho skutečný herecký potenciál. Docela mne zajímá, o čem bude celý seriál, protože v podstatě jsou karty již rozehrané a není tam co objevovat.

• 4.9.2018  23:08
    Kvarteto (2017)

Prijde mi to podobne zbytecne, jako sveho casu snimek Eliska ma rada divocinu.

• 15.7.2018  17:25

Vitalij Manskij takřka nezná střih a tak jsou jeho filmy v podstatě nekoukatelné... nekonečně dlouhé záběry plné prázdných slov od unavených lidí. Přitom mnoho stěžejních informací spíše zaznívá mimo obraz ve voice- overu režiséra.

• 31.3.2018  20:07

Velmi zdarile. Ale nejak tvurci zapomneli na selmy... lisku, rysa aj. Nevadi, snad priste.

• 4.4.2012  10:20

Jakto, že ve třetích X- Menech chodí profesor X v jedné z retrospektiv po vlastních nohou, zatímco v tomto díle se dovídám, že byl ochrnutý prakticky od mládí?

• 17.7.2011  11:28

Večer před ranní projekcí filmu seděl vedle nás v kavárně kina čas. Byl to barevně oděný pán v bizarním minikloboučku se svou skupinkou věrných, všichni měli velké odznaky ve tvaru květiny. Ti jsou divní... no jo. A den poté stáli tihle divní před malým sálem a něco si tam říkali. Za chvíli byli představeni na pódiu. Aj. Tak to se mi nepovedlo, to jsem se sekla a neuvědomila si, že jsem si sedla vedle britského Andyho Warhola a nepoznala ho. A přitom on mi prozářil celý den sluncem a snad možná celé Vary. A od teď budu všude chodit a všem říkat. Odpusťte mi, ctěný Andrew, jste úchvatný...

• 16.7.2011  15:59

Zaujal mne zde jeden z komentářů, že jsme se dívali na několikahodinnový "spořič obrazovky". Ač si režiséra i obsazených herců vážím, o výše zmíněném komentáři se mi chce přemýšlet. Něco na tom je. Na druhou stranu i na spořičích obrazovky něco bývá. Či alespoň bývalo, když jsem byla mladší. Dokázaly nás fascinovat svou rutinou, ale i přesahem nějakých myšlenek, pokud tam byly.

• 22.2.2011  14:11
    Pretty Woman (1990)

...a ten snímek na mne dýchnul v kraji půlnoční tmy jedné debilní nedělní noci. A říkala jsem si, že v 90. letech vstoupil do kinematografie žánr, který s Pretty woman právě přišel o počestnost. Pokud tedy připustíme, že romantických komedií o princi a popelce je dnes přehršel. Odpouštím filmu jakoukoliv absenci formální estetiky a to, že takřka vnímáme pouze prožitky movitého mouly a bystré slečinky z ulice. A okolní nezáživné prostředí, jeho nevkusný vizuál, logika i děj je nám putna.

• 30.10.2010  20:12
    Tři životy (TV film) (2007)

venezuelská telenovela...

• 20.9.2010  17:10
    2Bobule (2009)

KOUZLO SE VYTRATILO! komentáře, s nimiž do písmene souhlasím viz Tetsuo, Radek99.

• 16.9.2010  22:14
    Dokonalý svět (TV seriál) (2010)

zima 2010, nechval dne před večerem... podzim 2010, utopická blbost... něco, proti čemuž ve skutečném světě bojujeme a co nakonec vždycky odněkud vyleze. Povrch, konzum a prázdnota. I v hereckých výkonech, bohužel

• 12.9.2010  15:20

kde byl Hřebejk, dokud nestál na piedestalu. Kéž by zase spadl dolů, aby zase viděl dál, než kam vidí dnes...

• 23.8.2010  10:13

Pěkné. Krásné herecké výkony o mnoho pozvedly úroveň filmu. Zapomeneme na padesátá léta, ve kterých film vznikal a můžeme také pominout omezené možnosti kameramana zejména v externích prostorech. Omluvíme detaily, kupříkladu požár národního divadla, jestliže hoří jeho papírový model a v protizáběru stojí deset uplakaných herců, jenž se záhy radují sběrem peněz na nové divadlo. Míjíme i fakt, že se vlastně o Alšovi mnoho nedovíme. Přesto nás mnohé situace zejména při střetu Alše s akademiky zvedají ze židle. A říkáme si, že je to stále tatáž situace střetu talentovaného jedince s umanutou byrokracií.

• 15.8.2010  01:58

Je to už měsíc po skončení festivalu ve Varech a teprve tento film mne zaujal od počátku do konce. Svým scénářem, kamerou i hereckými výkony. A to i přesto, že jsem předtím měla tu čest vidět Inception.

• 19.3.2010  01:04
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Díky bohu za tento pořad, za toho člověka, za šéfa, byť by to byla reality show.

• 5.3.2010  18:15

Alenku v říši divů a za zrcadlem napsal Lewis Carrol někdy na konci 19. století. Už v té době to byl značně surrealistický počin. O spisovateli se trvdí, že požíval nějaké drogy či co a nebo trpěl jednoduše schizofrenií. Kniha je mylně považovaná za literaturu pro děti, podobný omyl se opakuje například u Malého Prince. Jako surrealistická literatura přelomu 19. a 20. století spadá mi kniha spíše k estetice Jana Švankmajera, surrealisty- animátora, který se Alenkou volně inspiruje ve svých filmech, v Něco z Alenky a ve Žvahlav aneb šatičky slaměného Huberta. Docela vkusně se od estetiky jakéhosi žvatlání o bájném hradu a vorpálném meči nevzdálili ani Monty Pythoni se svým filmem Žvahlav, kde je tento "drak" takový, jakého bych si představovala. Alenka v říši divů byla na českém území přeložena dvakrát. Nejprve Jaroslavem Císařem v roce 1949, odtud také překlad původního Jabberwacky- Žvahlav, z tohoto překladu čerpají často i divadla, viz např. divadlo Husa na provázku se stejnojmenou divadelní hrou. Druhý překlad u nás vznikl v roce 1969 od manželů Skoumalových a v tomto překladu u nás již Alenka opakovaně knižně vyšla. Žvahlav je zde Tlachapoudem (lysperní jezeleni atd.) a jiné. Nezlobte se prosím na mne, ale mám k Alence v říši divů převážně coby ke knize srdeční vztah. Snesu hodně, ale Johanku z Arku, která jezdí na King Kongovi aby se mečovala s Tlachapoudem, kterému uřízne hlavu jako štangli salámu a to celé ještě s dabingem :-))) to ne!

• 14.11.2009  19:42
    59-184-84 (studentský film) (2009)

Lukáši, blahopřeji.

• 14.11.2009  19:40
    Opus č. 50 na motivy Milady Horákové (studentský film) (2009)

měla jsem pocit, že kamera zaostřila Petru coby nejdůležitější prvek ve filmu a z Milady Horákové stal se takovej kašpárek. A je vlastně úplně jedno co se s ní stalo, co řekla za jakých podmínek a v jaké době.

• 27.9.2009  17:05
    Můj báječný rozvod (divadelní záznam) (2008)

a o tom, jak se tato žena rozhodla být sama se sebou až do smrti... excelentntí představení!

<< předchozí 1 2