WoWoW

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 5.7.2015  10:19
    Salvador (1986)

Dnes po těch letech, si může člověk jen zhluboka pozvdechnout, kde jsou ty časy, kdy pan režisér Stone, kousal a trhal a pobuřoval a vůbec se toho nebál. Skvělý film o zajímavém tématu očima Olivera "vím, kde je pravda" Stonea se skvělými herci a s mnoha silnými momenty. Pravda je, že druhá půlka filmu malinko zastiňuje tu první, ale jako celek je to určitě klenot, který se nesmí přehlížet, ale je potřeba ho pořádně ukazovat. Ještě by mě zajímalo, kam se ztratil James Woods?

• 24.3.2015  20:38
    Hon (2012)

Je to hnus a musím se přiznat, že jsem to chtěl vypnout a jít si pustit třeba Sněhurku. Ovšem bylo mi řečeno, ať nejsem blbej a dokoukám to (díky ségra). Ten film se mi normálně dostal pod kůži a zaryl se pěkně hluboko. Toho milého pana učitele mi bylo neuvěřitelně líto a tu malou holku bych okamžitě vzal a poslal do doupěte pedofilů, aby si to pořádně užila. Je až děsivé, jak taková hloupá dětská lež, dokáže v malé komunitě rozpoutat naprosté peklo. Nedal jsem pět hvězd jen proto, že se mi to téma nelíbilo a nikomu bych to ve skutečnosti nepřál zažít. Ale jinak je to fakt skvostný film.

• 1.3.2015  23:06

Očekávání: Bude to značně neoriginální, ale mohlo by to být chytré, zábavné a správně béčkové. Výsledek: Je to značně neoriginální a navíc to vůbec není chytré ani zábavné a béčkové to je, ale škrtnul bych to slovo správně. Strašně by mě zajímalo jestli ti diletanti, co tohle filmové dílko vyráběli, vůbec seděli v Mustangu. To auto je líný a to ve všech verzích a opacéřovaná verze by žrala, tak 100 litrů benzínu na 100 kilometrů. Takže v tom filmu by musel tak 10x na benzínku, ale dobře je to film a já to beru. Vlastně celá ta zmínka o Mustangu je tu, protože tohle auto vážně nesnáším a oni ho pořád do těch filmů cpou. Nejhorší však je, že se v tom filmu 90 minut děje pořád to samé, drsně se tvářící Ethan Hawk jezdí po městě s vyplašenou Selenou a kolem létají kusy bulharských policejních vozů. Přeberte si to, jak chcete, ale až na to budete koukat, tak si na mě vzpomenete.

• 3.2.2015  01:04
    Stalker (1979)

Z toho filmu něco sálá a tomu kdo mi poví, co to je, budu nadosmrti zavázán. Já to totiž nevím. Stalker je buď geniální filmový zážitek, který se musí vidět několikrát, nebo vyšinutá psychologická hra pana režiséra a na první pohled zavrhnutá blbost. Já osobně už vyhlížím další projekci. Musím tomu zkrátka přijít na kloub.

• 3.2.2015  00:57

Přijemné, milé a zároveň válkou zohavené a předem prohrané. Trošku rozpolcená věta o tomhle filmu, ale to vůbec nevadí. Je to naprostá perla válečných filmů. Možná je to tím, že válka je tak trochu mimo náš pohled, ale zároven jsou její následky pořád někde okolo. A co je hlavní, zamiloval jsem se do Šury.

• 3.2.2015  00:49
    Whiplash (2014)

Už dávno si myslím, že když chce někdo v dnešním světě něco dokázat, musí být psychopat. Ale možná jen stačí najít svého psychopata a přežít to. A přesně o tom to celé je. Je to vlastně takový velký souboj o to, jestli je psychopat schopný vychovat budoucí legendu. Dost o tom pochybuji a možná to byl celý problém tohohle filmu. Jednoduše jsem o tom celém pochyboval a vlastně se mi to celé vůbec nelíbilo. Nyní mluvím o myšlence tohoto oscarového aspiranta. Faktem však zůstává, že za to co J.K. Simmons před kamerou předvádí, bych mu líbal boty. Jeho výkon by si tu zlatou holohlavou sošku klidně zasloužil. Škoda, že filmu bych to nedal ani za nic.

• 3.2.2015  00:35
    Prokletí Salemu (TV film) (2004)

Skvělá předloha pro film bohužel nic neznamená. A to mám Kingovo Prokletí Salemu moc a moc rád. Totiž kdybych dostal do ruky lopatu, tak bych těm upírům ulehčil práci. Prostě bych tam ty herce mlátil jednoho po druhém. Herecké "výkony" totiž byly naprosto otřesný a tím trpěl i celý zbytek. Atmosféra by fungovala a efekty byly na televizní film taky v poho. Těm hercům to ale nezapomenu. Tohle Prokletí Salemu bylo jako jít do oblíbený restaurace na krvavej biftek a dostat kus tak propečenej, že už je to skoro škvarek.

• 11.1.2015  15:59

Po mnoha hodinách, které jsem prožil nad tímto filmem, musím říct, že mě lehce přesvědčil. A o čem? Že je to úchvatné dílo československé kinematografie. Je tu však jeden problém a ten prostě nemůžu jen tak přejít. V minulosti jsem toto dílo sledoval již dvakrát, jednou doma a podruhé v kině. A když člověk dvakrát usne a to dokonce v kině, něco je špatně. Takže ještě jednou, když jsem se do toho filmu ponořil a prozkoumal ho od A až po Z, tak mě okouzlil, ale to nikdo dělat nebude. Jako divák, jsem byl dvakrát velmi zklamán. Takže tak.

• 4.1.2015  16:27

Není to špatný film a chvilku jsem si vážně říkal, to snad není možný. No to je fuk nehodlám tu spoilerovat. Takže co bych k tomu řekl. Možná bych ten film přirovnal k závodu Formule 1, kdy vidíte super závod, ve kterém váš favorit jede jako bůh, ale celou dobu není nikdo, kdo by mu šlapal na paty. Na konci tak máte pocit, že i přes tu radost z vítězství svého oblíbence to byla vlastně nuda.

• 2.1.2015  22:26

Když má Ron Howard dobrý rok, umí udělat úžasné filmy. Čistá duše je přesně ten případ, kdy měl dobrý rok. Filmový přiběh Johna Neshe je naprosto skvostné dílo, ve kterém naprosto exceluje Russell Crowe. Je to ten film, co si můžete pustit stokrát a stejně vás to bude bavit. Je to zkrátka a dobře jedno z těch filmových děl, kvůli kterým kinematografii tak miluji.

• 23.12.2014  01:13

Univerzita pro příšerky není pixarovka za kterou si tvůrci zaslouží poplácat po ramenou. Ale protože jsem tenhle snímek viděl právě nyní, tedy dva dny do Vánoc a to je doba, kdy se cítím jako malý kluk, tak se mi to líbilo. Zápletka je prostě průhledná až to hezké není, ale když je vám 10 jsou vám takové věci ukradené a všechny ty "hrůzostrašné" příšerky prostě musíte milovat. Toy Story a Nema si pustím rád kdykoli, Univerzitu pro příšerky těžko, leda zase na Vánoce.

• 5.10.2014  00:27
    Imaginaerum (2012)

Hudba Nightwish je skvělá a atmosféra severu dýchá z každého záběru. Tím bych však asi pozitivy skončil. Film mě absolutně nepřesvědčil a nezískal si mě. A to hlavně ze dvou důvodů. Jeden byl opravdu průhledný příběh, u kterého bylo po chvilce hodně vidět, kam to směřuje. Druhý problém byl, že i když film má hodně krátkou stopáž, byl neuvěřitelně dlouhý. Nudnost snímku je podle mě odraz toho, jak slabý příběh byl nám divákům předložen. Možná že kdyby to někdo trochu zkrátil, byl by z toho hezký videoklip.

• 22.9.2014  16:03
    Vězněm v cizině (TV seriál) (2007)

Dokument je to skvělý a hned bych mu dal pět hvězd, jenže má to jeden problém. Hlavními hrdiny jsou prostě retardi. Každý z těch lidí porušil zákon a za to následuje trest, to že jsou to ještě větší blbouní tím, že to dělali v zemích třetího světa, je už jen a jen jijich problém. A když pak slyšíte chlápka, co povídá, že v tom vězení bral heroin a teď má AIDS, fakt mu to snad za tu jeho blbost přejete. Takže zpracování je na jedničku, ale hrdinové na pěst.

• 18.8.2014  23:38
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

To je tak neuvěřitelně tupý, že to tu hranici tuposti překonalo a je to naprosto geniální.

• 18.8.2014  23:34

Je to prvoplánové, je to předvídatelné, je to vtipné a opravdu to není originální. Ale funguje to vcelku slušně. Je pravda, že čtyřicátnice Cameron už není tak sexy jako před patnácti lety, kdy jsem slintal pokaždé, když jsem ji uviděl. A taky je pravda, že Justin Timberlake nemůže ukázat své herectví (které není úplně marné), když k tomu nedostane prostor. Jako oddychovka na nedělní večer to stačí, ale jako pecka, která člověka posadí na zadek a otevře mu pusu dokořán, to nefunguje.

• 3.7.2014  12:10
    Krtek (1970)

Jeden z nejdivnějších a nejbizardnějších filmů jaké jsem kdy viděl. Je to opravdu úlet. Cokoliv se ve filmu nachází něco znamená, otázka však je, jestli my diváci dokážeme vůbec odhalit, co to znamená. Fakt je ten film někde jinde než moje hlava.

• 4.5.2014  22:43
    Divergence (2014)

Divergence, Divergence, Divergence... Pardón, já si to potřeboval párkát napsat, abych to hned nezapomněl. Ale stejně si myslím, že to nepomůže. Možná jsem na tenhle film s tou jednou hvězdou zbytečně krutý, ale prostě odnesl to i za ostatní. Když jsem vzpomenul to, že moje hodnocení bylo součet i za jiné filmy, tak jsem tím chtěl říct, že mě už štve, že každé druhé sci-fi je nedospělé. Obecenstvo u těhle perel musí být za každou cenu teen, jinak si ukouše nechty možná i s kusem ruky. Ale zpět k Divergenci. Nejen, že vykrádá jiné snímky, ale ještě navíc to celé dělá úplně blbě. Jako příklad bych uvedl společné sprchy pro všechny (jako ve Hvězdné pěchotě), ale scéna ve které by tato zmínka měla cenu už chybí. Jééé, já vlastně zapomněl, že předpokládané obecenstvo bude mít maximálně 15. Vrchol všeho je pak romantická linka. Je totiž naprosto dechberoucí. V zamilovaných scénách to totiž vypadalo, že to snad opravdu vyráběli jako gagy do hodně trapného sitcomu. Takhle to asi stačí, teď už jenom: Divergence, Divergence, Divergence...

• 24.4.2014  17:14

Začnu radou pro náctileté. Nic si z toho, že se vám to líbí, nedělejte, je to natočené právě pro vás. No a teď vážně. Je to 130 minut prázdných slov a úporného budování asi deseti minut akce. Tomu říkám velkolepý výkon. A pak je ještě ve filmu jedna věc, kterou autorům nezapomenu. Nechci spoilerovat, a tak řeknu jen, že se to týká Gwen (respektive slečny Emmy Stone). Ale na jednu věc bych se vydržel koukat dlouho a to na skákání Spider-Mana po New Yorku. To je totiž udělané naprosto fenomenálně a strašně se mi to líbílo. Škoda, že to nebyla jen třešnička na dortu, ale spíš trocha světla ve tmě.

• 20.4.2014  18:11

Hodně se mi na tomhle filmu líbilo, že to vypadalo jako příprava diváků na to co přijde. Do tohoto roku byl Clint Eastwood známí jako drsný muž z mnoha westernů a během sedmdesátých let pak jako hodně drsný polda. Tady je jeho postava někde uprostřed. Člověk, co je srdcem kovboj, se ocitne v nechutném New Yorku, kde bude muset ukázat, jak drsný je polda. Avšak ne všechno se mi na tom filmu líbilo tak, jako právě jeho zařazení v herecké kariéře Clinta. Myslím, že třeba vyobrazení New Yorku jako stoky bylo opravdu hodně nadnesené. A co si budeme povídat, on ani stát Texas, teda stát Arizona nebyl zrovna růžový sad. Čekal jsem malinko víc než-li jsem v konečeném zúčtování dostal, ale podívat se na to není ztráta času.

• 19.4.2014  17:11

Už první díl o tomto dokonalém vojákovi s nezničitelným štítem a oblekem ušitým z americké vlajky mi přišel, že do filmového universa Marvel pasoval, jak "prdel na hrnec". A druhý v tom pokračuje. Dokonce je i malinko lepší než byla jednička. V čem? Jednoznačně je to současností a využítím moderních hraček, dále pak zakomponováním dalších postav jako Black Widow či Falcona. A v neposlední řadě i zajímavým příběhem o vnitřním vyhnívání organizace S.H.I.E.L.D. Přece jen ta druhá světová válka byla trochu, jak z jiného světa ( a to ještě z divnějšího než je domov Thora). Myslím, že se tímto filmem dokázal pan Amerika vyhrabat z pomyslného chvostu jednotky Avengers. Tam nyní nechal osamoceného Hulka a přidal se kvalitou svého filmu k těm dvěma nafoukaným bourákům.

• 27.3.2014  10:54
    Noe (2014)

Někteří režiséři musí točit velkorozpočtové snímky, aby penězi zakryli svou řezničinu. Někteří režiséři nemůžou točit velkorozpočtové snímky, protože na to nemají koule a Aronofsky se k nim, dle mého názoru, Noem zcela jasně přihlásil. Hledat v tomhle velkém zklamání rukopis pana režiséra určitě jde, otázka je zda to bude někoho bavit. Samotnou kapitolou jsou pak herci. Jennifer Connelly, se rozhodla přehrávat až za hranicí přehrávání, Russell Crowe se pro změnu rozhodl, že hrát nebude a zbytek osazenstva se svezl. Snad jen Anthony Hopkins hledající borůvky byl super. A ani triky mi nepřišli kdovíjak úchvatné. Je to v mých očích obrovské zklamání, uvidíme jestli rok 2014 přinese ještě nějaké horší.

• 25.3.2014  15:55

Upíři nejsou cool. To jsem napsal špatně, i Jarmuschovi upíři jsou cool. Jen po nich nebudou náctileté dívky utírat podlahu od slin. Bál jsem se, jestli se Jarmusch tímhle tématem nerozhodl ukázat nám, že i on umí natočit Smívání. A v tomhle směru jsem s dílem Přežijí jen milenci naprosto spokojen. Se stmíváním to má společné akorát to, že tam jsou upíři. Ale jinak je to divný, pomalý film, který sice ve svém uspávacím tempu občas na diváka vyšle usměvný dialog, ale jinak je to ukolébavka. Asi bych to na závěr shrnul větou, že tenhle snímek je otočení na správný směr upírských filmů, škoda jen, že tržby stmívání uvidí z hodně velké dálky.

• 19.3.2014  13:07
    Ona (2013)

Jestli za mnou někdy v budoucnu přijde někdo z přátel s tím, že má vztah s windowsem, tak mě to už nepřekvapí. Spike Jonze nám totiž ukázal romantickou verzi terminátora. Ten OS, který mluví hlasem Scarlett (mimochodem i její hlas je sexy), je totiž stejná bestie jako terminátoři. Jen neprolévá krev, ale ničí lidské city. Ohromující na tomhle dílu je fakt, že jsem 120 minut koukal na hodně divně oblečeného kníratého Phoenixe a vůbec mi to nepřišlo nudné nebo dlouhé. Je to jednoznačně nejlepší romantický film, kde je vztah založen na muži a stroji. I když i ten ženský element se kolem toho pořád motá.

• 4.3.2014  13:04
    Rivalové (2013)

Bzum, bzum!!! A je to pryč. Rivalové měli 123 minut? Tomu se mi nechce věřit. Je super, když vidíte film, který uteče jako voda, nenechá vás vydechnout a ještě vám u toho čas od času naskočí husí kůže. Je to sakra silný příběh. Navíc i já jsem jeden z těch, kterému Nicky Lauda vždycky připadal jako nafoukanec. Myslím si to pořád, jen k tomu teď pribudou slova jako bojovník, profesionál a skvělý pilot. Mám rád tenhle bláznivý sport, i když už dnes není ani z desetiny tak bláznivý jako tenkrát. A jelikož už je v době mého hodnocení jasné, že na Rush americká filmová akademie zapomněla, tak by se nad sebou měli zamyslet.

• 30.1.2014  19:54

Neobyčejně laskavý příběh o dvou sourozencích z velmi chudé íránské rodiny. Asi takhle bych popsal film Božské děti jednou větou. Na tomhle příběhu je krásně vidět, jak i když nejsou peníze, dokáží děti hledat ve svém životě to dobré. Nestává se mi často, že bych byl u filmu dojatý, ale stalo se to. Bylo u scény hned na počátku příběhu, když přišel říct Ali své malé sestřičce, že ztratil její boty.

• 30.1.2014  19:48

Je to vážně MASAKR a přeberte si to, jak chcete. :-D

• 11.1.2014  23:37

Pánové a dámy tomuhle říkám dokument. Mě to chytlo tak moc, že bych těm babičkám hned šel trochu pomoct. Fakt je to suprová a hlavně neuvěřitelně dojemná záležitost. Špáta byl zkrátka velkej borec.

• 11.1.2014  23:33

Je pravda, že dokument je spíš o zahraničních turistech (v tomto případě českých), než o KLDR. Čekal jsem asi malinko větší autorčinu odvahu. Na druhou stranu taky bych za překročení nějaké hranice, nechtěl zůstal ve špatné části Korejského poloostrova bez pasu. Nebylo to špatné, jen asi příliš naivní.

• 25.12.2013  20:54

Ehhhhhm, no je to boj. Myslím jako ten život na drogách. A je to taky sex a motorky a příroda a odsouzení na první pohled. Nicméně trávu ani LSD si dát nejdu, pač to není úplně pro mě. Chci jen říct, že nejsem ani zdaleka Bezstarostnou jízdou okouzlen tak, jak jsem si původně myslel, že budu. Štve mě to, ale ten film je ujetej. Herci hrajou skvěle, ale mám z toho filmu dojem, jako by byl točen feťákem pro feťáky. To neznamená, že vím, že byl v té době Dennis Hopper na LSD. Nevím. Jen ten film tak působí a za to z velké části určitě, režisér, spoluscénárista a herec, může. Asi jsem si to neměl pouštět v období vánočních svátků. Příště si to pustím v létě.

• 25.12.2013  20:40

Pro mě jako malého kluka neexistovala oblíbenější pohádka než právě Princ a večernice. A krom téhle sentimentální vzpomínky je tu ještě něco. Dokonce se mi to vážně líbí ještě dnes. Je to padouch Mrakomor v podání Radoslava Brzobohatého. Toho fakt budu žrát snad do konce života. Je to jedna z těch pohádek, kvůli kterým mám rád vánoční televizní program.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16