wojciech

okres Brno

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 4.9.2013  19:47

Jedno z nejlepších použití hudby, jaké znám.

• 4.4.2009  12:33
    Apokalypsa (1979)

Neskutečně geniální. Apokalypsa by klidně mohla být natočena bez závěrečné třetiny, a i tak by byla jedním z nejlepších válečných filmů, co byl kdy natočen. Ale to, co se stane v poslední třetině, posouvá celý film do naprosto jiné dimenze a z válečného snímku se najednou stavá meditace nad šílenstvím, Bohem a lidstvím samým (ne nutně v tomto pořadí). Viděna Redux verze.

• 13.7.2011  11:54
    Barbar (2009)

Co do znázornění emocionality je to naprosto perfektní, nemám sebemenších váhrad a Refn se v tomhle ohledu pro mě stává jedním z nejzajímavějších režisérů své doby. Plus pokud člověk chce, může si tam v potenciálních symbolech hledat a najít i něco víc . P.S. Stížnostem na absenci děje absolutně nerozumím.

• 18.3.2009  01:16
    Beowulf (2007)

Nebýt koní, co ve filmu běhají jak postižení (no, ono celkově grafiky, která občas vyznívala až příliš uměle... ti koně mě tam prostě jen nejvíc bili do očí), tak je to za víc hvězdiček.

• 18.3.2009  00:50
    Běsi (1988)

To, k jakému účelu Wajda využívá Dostojevského předlohu a jakého prznění se přitom dopouští se mi prostě nelíbí. Dlužno říct, že nečíst knihu a nevztekat se tak kvůli tomu skoro při každém záběru, tak by můj problém s Běsy byl o poznání menší a těch pár hvězdiček by si přeci jen zasloužily - minimálně za nečekaně velmi podařené ztvárnění Verchovenského (které je také ale asi nejvěrnější své románové předloze).

• 6.11.2011  12:36

Zábavná blbost.

• 15.9.2013  21:21
    Croodsovi (2013)

Vizuálně dechberoucí.

• 6.11.2011  12:39
    Drive (2011)

Valhalla Rising v bleděmodrém, stylově vytříbenější, ale s už ne tak hutnou atmosférou.

• 20.10.2013  00:05
    Fantazie (1940)

Proč sakra Svěcení jara a dinosauři? Proč sakra otravný komentátor? Proč sakra spousta věcí... Skutečná krása chybí, zbývá tu převážně jen prznění, neúcta, diletanství.

• 6.1.2015  19:06
    Fate/Zero (TV seriál) (2011)

Otřesná hudba a místy divná animace, ale hlavně povětšinou neskutečná nuda se spoustou zbytečných řečí a natahovaných linek. Jediným pozitivem tak zůstavají veskrze sympatické postavy (Kiritsugu, Iskander, Kariya, aj.). P.S.: Fate/stay night jsem viděl kdysi dávno, dropl po pár dílech a od té doby úspěšně zapomněl.

• 17.11.2011  17:41

Nechtěně trapné.

• 6.12.2014  18:01
    Hataraku maó-sama! (TV seriál) (2013)

Neurážející, občas dokonce opravdu vtipné.

• 8.4.2009  03:24

Druhá půlka filmu s válečnou příběhovou linií je sice tak za tři hvězdičky, ale kvůli té první - ve které je člověk nucen se dívat na jakési dekadentní snoby (k nimž jsem si krom opovržení nevypěstoval žádný jiný vztah), nemůžu hodnotit lépe.

• 5.12.2014  22:13
    Interstellar (2014)

Vzhledem k možné míře vážnosti výpovědi současný hollywoodský blockbusterový vrchol. O to víc mrzí těch pár nedostatků, které chybí k naprosté dokonalosti.

• 29.3.2014  23:35
    Jack a obři (2013)

Kopa hnusného CG|, úvodní scéna jak intro z 15 roků staré hry, ale McGregor je tu neskutečný sympaťák, který likviduje záporáky fíglem odkoukaným od Obi-wana ("visím nad propastí, smrt na krajíčku, pak hop a sek a je to v cajku") a Eleanor Tomlinson je vážně hezká ženská. Navíc je to překvapivě drsné a tím anglickým feelingem to připomíná milovaný Stardust.

• 14.4.2009  09:36

I když Kung Fu Panda nemá tak "sofistikovaný" humor jako pixarovky, tak jsem se bavil daleko víc než u většiny z nich... Možná právě proto. A ta úvodní "anime" pasáž je geniální.

• 7.1.2012  11:58

Stejné jako jednička, jen s lepší a ve flashbacích nápaditější grafikou a ještě propracovanějšími akčními scénami. Klidně bych si dal trojku.

• 6.1.2015  11:01

Na můj vkus moc muzikálové a některé příběhové zvraty možná k předchozímu vývoji trochu drhnou, ale jinak jako celek zábavné - podvratný scénář, boření klišé a spolu s Brave nejemancipovanější pohádka za poslední dobu.

• 20.10.2013  00:50
    Madagaskar (2005)

Nevtipná bída, kterou nezachrání ani ti tučňáci.

• 2.7.2011  15:17
    Miami Vice (2006)

Příšerná hudba a občasné neduhy digitální kamery to sráží děsně dolů.

• 21.3.2009  15:08

Není dobré, když u akčního filmu usnete nudou patnáct minut před koncem (no, to vlastně není dobré u žádného filmu). A navíc jsem měl pocit, že Cruise má mastné vlasy - jako jo, takový špión nemá život lehký, ale na trochu hygieny by si čas najít mohl.

• 21.8.2011  10:55
    Mnichov (2005)

Super vizuál, dobrý příběh, sympatičtí herci a nejlepší Spielbergův film od dob Jurského parku. Silné 4*.

• 21.3.2009  15:29

Na jednu stranu je asi smutné, že jedna z nejlepších herních adaptací je taková bezduchá akční slátanina, ale kdo by to mohl tak roztomilému béčku, které samo sebe nebere příliš vážně, zazlívat. A navíc nostalgie z hraní hry je ve mně pořád natolik silná, že pod 4 hvězdičky prostě jít nemůžu :)

• 21.3.2009  15:42
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Jeden z mála komediálních seriálů, jehož míra zábavnosti s přibývajícími sériemi neklesá. Nicméně český dabing snižuje SP o několik tříd níž. Oblíbené díly: Starvin' Marvin in Space (311), The Tooth Fairy´s Tats (402), Scott Tenorman Must Die (501), Lil' Crime Stoppers, (706) Casa Bonita (711), Good Times With Weapons (801), AWESOM-O (802), Marjorine (909), Ginger Kids (911), Go God Go (1012-1013), Guitar Queer-o (1113), Pinewood Derby (1306)

• 13.7.2011  12:04
    Na vlásku (2010)

Druhá projekce mě jen utvrdila v plném počtu, takhle perfektně natočenou "klasickou" pohádku se všemi možnými klišé, které dokonale fungují, dneska aby člověk pohledal.

• 6.12.2014  17:54
    No Game, No Life (TV seriál) (2014)

Fanservis + ecchi hnus, přesto dokázalo zabavit.

• 18.3.2009  00:34
    Nostalgie (1983)

No fuj.

• 21.3.2009  15:16

Vizuálně (skoro) dokonalé... a to mi alespoň v tomto případě ke spokojenosti vcelku stačí. Navíc potěší Jack White v roli potulného umělce.

• 26.1.2015  00:44

"Ten pes věděl příliš mnoho"

• 20.10.2013  00:31
    Pinocchio (1940)

Formálně oproti Sněhurce mnohem vyspělejší (úvodní otáčení knihy vs. pouhý text uvozující děj ve Sněhurce, scéna z cvrčkova pohledu,...), nicméně méně kompaktní, postrádající její sympaticky pedantský dějový řád.

<< předchozí 1 2