wojciech

okres Brno

1 bod

1 2 následující >>
    • 8.4.2009  03:24

Druhá půlka filmu s válečnou příběhovou linií je sice tak za tři hvězdičky, ale kvůli té první - ve které je člověk nucen se dívat na jakési dekadentní snoby (k nimž jsem si krom opovržení nevypěstoval žádný jiný vztah), nemůžu hodnotit lépe.

• 9.4.2009  23:19

Film, který obsahuje všechny ingredience, jaké jsem vždycky v dobrodružném snímku chtěl mít. Stejně tak ale dokážu i pochopit, že se někomu tyto ingredience 1) nelíbily, 2) bylo jich jednoduše příliš moc, nebo 3) mu nesedly dohromady.

• 18.3.2009  00:47

Pro mě asi nejlepší Miyazaki. Dílčí nápady z jeho starších děl, které jsem vždy považoval za geniální, jsou zde navléknuty na relativně klasický pohádkový model, který jim však naprosto dokonale sedí. Ano, občas se sice už jedná o vykrádání sebe sama, ale to nevadí - vzhledem k tomu, že jsou tyto nápady poprvé zasazeny do pro mě smysluplného rámce. Co oceňuji ještě víc, je ale fakt, že Miyazaki protentokrát mírně opouští od svojí ekologické agitky - tu si sice bohatě vynahrazuje hodně silnou agitací protiválečnou - ta však na mě, na rozdíl od zmíněné ekologie, nepůsobila nijak zvlášť rušivým dojmem, a to mi většinou jakákoli tendenčnost ve filmech leze hodně krkem.

• 21.3.2009  15:16

Vizuálně (skoro) dokonalé... a to mi alespoň v tomto případě ke spokojenosti vcelku stačí. Navíc potěší Jack White v roli potulného umělce.

• 21.3.2009  15:08

Není dobré, když u akčního filmu usnete nudou patnáct minut před koncem (no, to vlastně není dobré u žádného filmu). A navíc jsem měl pocit, že Cruise má mastné vlasy - jako jo, takový špión nemá život lehký, ale na trochu hygieny by si čas najít mohl.

• 21.3.2009  15:06

Kdyby se soutěžilo o nejstylovějšího upíra, tak D atakuje přední příčky.

• 21.3.2009  15:42
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Jeden z mála komediálních seriálů, jehož míra zábavnosti s přibývajícími sériemi neklesá. Nicméně český dabing snižuje SP o několik tříd níž. Oblíbené díly: Starvin' Marvin in Space (311), The Tooth Fairy´s Tats (402), Scott Tenorman Must Die (501), Lil' Crime Stoppers, (706) Casa Bonita (711), Good Times With Weapons (801), AWESOM-O (802), Marjorine (909), Ginger Kids (911), Go God Go (1012-1013), Guitar Queer-o (1113), Pinewood Derby (1306)

• 21.3.2009  15:29

Na jednu stranu je asi smutné, že jedna z nejlepších herních adaptací je taková bezduchá akční slátanina, ale kdo by to mohl tak roztomilému béčku, které samo sebe nebere příliš vážně, zazlívat. A navíc nostalgie z hraní hry je ve mně pořád natolik silná, že pod 4 hvězdičky prostě jít nemůžu :)

• 18.3.2009  00:50
    Běsi (1988)

To, k jakému účelu Wajda využívá Dostojevského předlohu a jakého prznění se přitom dopouští se mi prostě nelíbí. Dlužno říct, že nečíst knihu a nevztekat se tak kvůli tomu skoro při každém záběru, tak by můj problém s Běsy byl o poznání menší a těch pár hvězdiček by si přeci jen zasloužily - minimálně za nečekaně velmi podařené ztvárnění Verchovenského (které je také ale asi nejvěrnější své románové předloze).

• 18.3.2009  00:34
    Nostalgie (1983)

No fuj.

• 4.9.2013  19:47

Jedno z nejlepších použití hudby, jaké znám.

• 4.4.2009  12:33
    Apokalypsa (1979)

Neskutečně geniální. Apokalypsa by klidně mohla být natočena bez závěrečné třetiny, a i tak by byla jedním z nejlepších válečných filmů, co byl kdy natočen. Ale to, co se stane v poslední třetině, posouvá celý film do naprosto jiné dimenze a z válečného snímku se najednou stavá meditace nad šílenstvím, Bohem a lidstvím samým (ne nutně v tomto pořadí). Viděna Redux verze.

• 18.3.2009  00:33
    Stalker (1979)

Že si Tarkovskij vezme z původní předlohy bratří Strugackých jen pár dílčích nápadů by mi zas tak nevadilo. Nicméně to, že tam místo toho nacpe svůj pseudofilozofický balast, mě už štvalo trochu víc. Pár momentů přesto geniálních (např. scéna v hale s písečnými kopci) - zbytek ale značně pokulhává.

• 18.3.2009  00:34
    Solaris (1972)

Po zhlédnutí tohoto filmu jsem nedokázal pochopit, jak režisér něčeho tak neskutečně kouzelného a krásného mohl ve svých pozdějších dílech klesnout k točení takových zhovadilostí.

• 26.1.2015  00:44

"Ten pes věděl příliš mnoho"

• 20.10.2013  00:05
    Fantazie (1940)

Proč sakra Svěcení jara a dinosauři? Proč sakra otravný komentátor? Proč sakra spousta věcí... Skutečná krása chybí, zbývá tu převážně jen prznění, neúcta, diletanství.

• 20.10.2013  00:31
    Pinocchio (1940)

Formálně oproti Sněhurce mnohem vyspělejší (úvodní otáčení knihy vs. pouhý text uvozující děj ve Sněhurce, scéna z cvrčkova pohledu,...), nicméně méně kompaktní, postrádající její sympaticky pedantský dějový řád.

• 20.10.2013  00:36

Zajímavá struktura děje, monumentální temné vyvrcholení leží v krásném kontrastu s následujícím "happily ever after" epilogem.

1 2 následující >>