• Thriller

Pěsti ze železa (2012)

Dopadlo to tak, jak se dalo očekávat. Asi jedinými pozitivy jsou prostředí, kde se film odehrává a kostýmy. Příběh nemá cenu řešit, o ten přece jenom nejde, stejně jako o herecký výkony, resp.jejich absenci, zejména v podání RZA, ale hlavním problémem je akce, která je natočená jako vždycky zmateně, se spoustou střihů, je nepřehledná, nezábavná, bez zajímavý choreografie, převážně se jen poletuje a stříká krev. RZA naštěstí vystupuje jen v jediný bojový scéně, kde se ani o choreografii nesnaží, prostě jen jednou bouchne a ostatní odlítnou. Trochu nepochopitelná je pro mě účast R.Crowea, ale to přikládám jeho přechodu, kdy si přečetl scénář (zabralo tak hodinu) a zaujalo ho, že bude trávit cca polovinu času v objetí mladých asiatek, který měl předpokládám přislíbený i mimo plac. Škoda, že se filmaři z Hollywoodu nepoučí a nenatáčí jen příběhovou, resp. neakční část filmu a tu akční nepřenechají asiatům, kteří by si udělali choreografii a zároveň akci natočili, výsledek by pak mohl stát za to, takhle je špatný všechno. Celkově se i na hongkongský poměry jedná o film kategorie B až C.

Slova (2012)

3,5*

Resident Evil: Odveta (2012)

Spolu s dvojkou nejslabší díly série. Prakticky naprostá absence děje by ani nevadila, stačí povedená atmosféra, výprava a akce, ale ty se bohužel taky nepovedly, návrat řady postav z minulých dílů je zbytečnej a snaha o coolovost všeho, co se děje, je otravná. Celkově nepovedená slátanina. Anderson ať klidně režíruje, ale rozhodně by neměl psát scénáře.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Komediálně detektivní seriál občas se značně ztřeštěnejma zápletkama, který jsou ve většina případů skvělý, jen výjimečně slabý, někdy takřka dokonalý, ale v centru dění je pro mě asi nejsympatičtější seriálová dvojice hlavních představitelů, kteří se naprosto skvěle doplňují, chemie funguje na jedničku a jiskra mezi nimi nevyhasla ani po čtyřech sériích, spíš naopak. V pozadí celého seriálu je i pár záhad ze života postav, které se občas objeví, ale rozplétají se velmi pomalu a propojují jednotlivé sezony, stejně tak jako postupně se prohlubící vztah mezi hlavními představiteli, jejichž vzájemný špičkování nikdy neomrzí.

Válečný kůň (2011)

Spielbergova válečná pohádka pro nedospělé. Naivní, dětinský, plný patosu.. To, co hlavní postavy vypouští z úst, je občas až nesnesitelný, k tomu značně přestřelená stopáž. Jako film z televizní produkce ok, ale od Spielberga by člověk přece jenom čekal malinko víc.

Zmizení (2005)

Výborná pocta noirovkám.

Bitevní loď (2012)

Překvapivě zábavný, nejvíc se nabízí srovnání s Transformers, ale čekal jsem spíše kvalitativně něco na úrovni dvojky, místo toho se to aspoň pro mě blíží jedničce. Akce prakticky non-stop, občas trochu humoru, povedená hudba, herci jsou vesměs jenom do počtu, stejně jako "příběh", ještě vypustit pár typicky americkejch sentimentálně hloupejch scén, který jsou naprosto zbytečný a jen iritujou, ale i tak příjemná popcornová letní podívaná.

Ovládací panel
18 bodů