bery71

Daniel Beran

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 8.10.2019  00:05
    The Boys (TV seriál) (2019)

Uf, poslední díly velká telenovela. První díly a premisa to ale pořád táhnou nad průměr.

• 17.9.2019  23:17

Nedokážu se pro to nadchnout, ale oceňuji, že si to na nic nehraje a je to dobrá žánrovka. Svět Star Wars do toho vlastně sedí. Chápu to. Dýchat to nedokážu.

• 1.9.2019  21:41
    Hroch (1973)

"Já tě vidím!" --- Nejsem si jistý, že jsem rád, že jsem to viděl, ale určitě na to nezapomenu. Nesmírně otupující film, kde nefunguje nic. Nic. Ani logika, ani zvuk. Film, který omylem poukazuje na děsivost režimu, který zničil tisíce životů svých občanů a který, když se pokusil vytvořit satiru své opozice, vytvořil satiru sebe sama. Nedá se od toho otrhnout oči. Nedá se tomu smát, ale jde se tomu zasmát. Film, který vás ubije do židle a z kterého se rádi vrátíte do vlastního života.

• 13.4.2019  23:00
    Zvětšenina (1966)

Vtahující, těžko uchopitelný, těžko interpretovatelný, ale smyslově plný. Jsou tam okamžiky, kdy mi rychlé přeskakování nálady postav vadilo, protože mi přilšo malicherné a nezapadalo mi do vidění světa, v kterém se film odhrává. Možná jsem ty momenty jen nepochopil. Pochopit se tady nedá/nemá leccos. Vnímám ale ten pocit frustrace, vyprázdněnosti, hledání, nacházení, ztrácení, naděje a prázdnody. Je to tam. Je toho dost.

• 2.2.2019  23:18

Trailer mate a je to podstatně menší rubačka, než by se zdálo. Spíše než grindhouse od první minuty je to atmosférická a lehce hypnutizující pohádka (dost krvavá) o zlu. Je to přímočarý až pitomý, ale ironie, nadhled ani kvalita tomu nechybí. Bavilo.

• 16.12.2018  07:43

Mission impossible pro intelektuály.

• 1.11.2018  23:40
    Castlevania (TV seriál) (2017)

První série je skvělej teaser a krásně rozehranej world bulding. Druhá série je to nejlepší z fantasy, co jsem za hodně dlouho dobu viděl. V něčem zbytečně doslovný, někdy animace kouše a jindy jsou dialogy přeci jen dost toporný. Ale je tam mnoho věcí na 9 až 10/10. Silná pointa (v rámci žánru jen těžko konkurenční), obrovská práce a oddanost autorů v detailech, soubojových scénách a v rozmanitosti vyprávění. Jen se trochu bojím, že to mělo druhou sezonou skončit. Lepší už to těžko může být. Mám velkou radost, že si pořád můžu z animovanýho fantasy sednout na zadek.

• 6.10.2018  00:14
    Tvář (2018)

Katolická církev je plná sviní - vtip, Polsko je plné sviní - vtip, lidí jsou svině - vtip, farmaceutický průmysl je svině - vtip, život je svině - vtip... Mnoho vtipů, gegů a komických situací na mnoho témat. Většinou ale u vtipu zůstane, ale skutečný společenský komentář někde chybí. Možná že to z Čech do Polska nejde pochopit, ale spíš si myslím, že je to festivalový popík bez pointy hlubší než jsou jeho vtipy. Ale kéž bychom měli v Čechách taky takovéhle 'komedie'.

• 11.9.2018  00:50

Ano, vidím tu výjimečnou řemeslnou práci, chápu nadšení pro Cruisovo kaskadérské výkony na hranici zdraví a lidských možností, ale blbý (prosím nečti naivní, naivní by nevadilo) scénáře mi neba.

• 2.9.2018  21:41

Konverzační a minimalistické drama o PTSD z války o Jugoslávii. Decentní a uvěřitelné herecké výkony film nesou pomalým a stabilním tempem od začátku do konce. Film postrádá klasický příběhový oblouk s postupně budovanou katarzí, ale je spíše soustavou pomalého otevírání jednotlivých válečných příběhů hlavních postav, jejichž osudy jsou pochopitelně ovlivněny rozlišnou státní a náboženskou příslušností. Chlapi pláčou a já se jim nedivím.

• 6.7.2018  00:38
    Akira (1988)

První hodina world buildingu je výborná. V druhé polovině ovšem na výstavbu světa nenaváže stejně kvalitní výstavba příběhu a ten se spíše motá než staví. Neumím si moc užívat over complicated natahovaný scénáře. Je to jízda a je to krásný, ale bál bych se to někomu doporučit, aniž bych ho kvalitně připravil na to, co ho čeká. Z filmu mám pocity. A jsou zajímavý a chtěl bych více, ale myslím, že hlubší pointu to nemá (nebo jsem ji nepochopil). Pokud ovšem nechcete za pointu považovat, že s velkou mocí přichází velký průsery a že šrámy z dětství se s časem nehojí, ale hnisaj,

• 4.2.2018  22:45

Je to sladký.

• 4.2.2018  22:43
    Blok 99 (2017)

Hutná a kvalitně huštěná nálada. Nikdy to nepřijde do klasické heroes journey nálady, pořád je to takový začmouzený. A to je dobře. Ale hraje se od začátku sotevřenýma kartama a sociální linka se brzy vytratí. Souboje ovšem a hlavní Vince v jejich čele...ó to by šlo.

• 7.10.2017  23:53

Uděláte líp, když si za deštivého večera pustíte Vangelise a kouknete se z okna. (2,5 bludišťáka z 5) -------------- Očekávání jsou zákeřná věc. Od nového Blade Runnera jsem jako od rebootlého pokračování čekal převážně to dobré z původní klasiky a zároveň něco svěžího. Čekal jsem, že na rozdíl od jedničky, která je v podstatě bez děje a logiky, ochutnám trochu více ze světa replikantů a blade runnerů. Čekal jsem, že více pochopím, jak tamější svět funguje a co otáčí kola společnosti rozdělené na lidi a jejich umělé kopie. Tos ale, milý vole, čekal úplně něco jinýho! Nový Blade Runner je plný krásných leteckých záběrů na červený písek pustiny a tmavě modrého města. Je plný dobré hudby rádoby od Vangelise (a taky dunivé hudby Zimmera - která mi fakt neba). A je plná pomrknutí po fanoušcích původního filmu. Dějově je nový Blade Runner krkolomný a všechny postavy jsou jen pasivní panáci v rukou scénáře. I tak má ale film dobré momenty a jde si ho užít. Ten dům sice stojí a dá se v něm žít, ale nemůžu se ubránit dojmu, že jej někdo stavěl od omítky a na základy se nedostalo.

• 24.4.2017  19:10
    Single Lady (TV seriál) (2017)

Naprosto zbytečná ztracená kreatura.

• 24.4.2017  11:53

Oceňuji kolik rovin dokument dokázal nakousnou. Ne vždycky i dobře rozžvýkat a spolknout, ale to by myslím měl stejně dělat divák. Rozchod mezi Havlem a Klausem. Počátky ODS. Privatizace. Klidně bych si takových dokumentů v cyklu popisujícím počátky ČSR/ČR pustil více.

• 24.4.2017  11:47
    FC Roma (2016)

Je to dobré v tom ukázat, jak vypadá prostředí vesnického fotbalu a chudších oblastí státu a jejich obyvatel (to je jedno, jestli bílých, cikánů nebo jiných). Krom pozorování, což dělá dobře, se ale nesnaží nijak komentovat a vykládat. To asi nelze mít apriori dokumentu za zlé, ale takhle to nenabízí žádnou cestu z lesa ven nebo vůbec názor, co je vlastně špatně na současné situaci. To mi přijde málo. Ale jen houšť. Rasismus a diskriminace jsou reálné problémy kolem (v) nás a je dobré na ně upozorňovat.

• 22.4.2017  16:44

Více takhle "špatných" českých filmů. Těšila mě snaha nebýt banální a divácky pitomý.

• 21.4.2017  20:12
    Pátá loď (2017)

Snaživá zmatenost a prvoplánovost beze smyslu a představy, co to vlastně má být.

• 11.3.2017  20:10

Když se mi to přes noc rozleželo, tak byl ten Logan myslím fakt slušnej. Minimálně v tom zachycení mimočasové bezmoci a utrpení Logana, kde pravý utrpení jde z bezprizornosti jeho bytí. Bavila mi taky ta kombinace tří zraněných a ztracených generací. Mám i výhrady, ale o těch jindy.

• 3.3.2017  21:22

Animace příběh nedělá.

• 3.3.2017  21:18
    John Wick 2 (2017)

Skvělý, ale repetitivní gun-fu, solidní vykreslení světa a zmatený vystavění motivací hlavní postavy.

• 3.3.2017  21:15
    Furiant (studentský film) (2015)

Suchý to není.

• 2.2.2017  10:58

Ze začátky pomalé, až nudné (možná cíleně) potom emočně vypjaté a těžko uvěřitelné, ale má to svoje momenty a jistou dávku zábavné perverznosti.

• 29.11.2016  14:21
    Rosetta (1999)

Ruční kamera, syrové sociální drama, ale neuvěřitelné prostředí, zajímavá hlavní postava, nezábavné.

• 18.4.2016  13:49

Moc jsem se těšil. Tolik mých filmových guru to chválilo. A mně se to nelíbilo. Slovinský režisér vycvičen pražskou FAMU Olmo Omerzu vytvořil film, na který se hodně dobře kouká. Barevné korekce tu fakt dávají smysl a nepůsobí rušivě. ..........

• 18.4.2016  12:26

Nový film Vitalije Manského s českou stopu (koproducenty jsou i ČT a naši oblíbenci Remunda s Klusákem) určitě stojí za to. Sledujeme život jedné severokorejské rodiny: jak večeří, chodí do práce, do školy - prostě normálně fungují. Vtip je ovšem v tom, že to celé nerežíruje Vitalij, ale dvojice úředníků s cílem vytvořit dojem schválený stranou a velkým vůdcem. Kamera ale běží v chvílích korejské režie dál a mi tak vidíme, jak se dětem vysvětluje, že se tváří málo vesele, zaměstnanci málo tleskají a tanečníci netančí dost patrioticky. Je to skutečně zajímavý - místy tragikomický pohled. Dokument má jednoznačně filmové kvality s množstvím kamerových a zejména zvukových prvků, která umožňují si tvůrcům brát svoje dílo zpět a nenechat si vnutit náladu a tempo pouze tím, co je ukazováno navenek. Je to tíživé a mrazivé. Ale čí obraz to vlastně vidíme? Spíše než o konkrétních lidech je to film vypovídající o režimu a o tom, jak chce působit. Vitalij to ví a snaží se blízkost dotvořit detailními jemnými záběry na protagonisty (občas k tomu hrají melancholické housle s piánem). Nakonec nemáte na vybranou a film vám jasně říká, co si máte myslet: jsou to smutní, zmatení lidé, kteří nic jiného než drezuru a propagandu neznají. Jednak nemám rád, když je takhle message filmu podsouvána a jednak si tím nejsou jist. Možná by šlo podobný dokument natočit před pár desítkami let i u nás. Možná že si Severokorejci doma nadávají na Kima stejně jako se nadávalo tady a možná je průměrnýmu dělníkovi politika u prdele, jako je všechno u prdele průměrnýmu Čechovi. Fakt nevím. Pořád je ale V paprscích slunce unikátní zážitek, kterej se hned tak nemusí opakovat.

• 24.3.2016  11:17
    Room (2015)

Místy parádní thriller i dobře milé a dobře odpozorované scény a repliky. Pak ale zase velké sázky na jistotu, hlášky na první dobrou a trochu křeče. Dějově film nepřekvapí a nenabídne víc než trailer. Určité záběry a scény mi připomínaly klasické hollywoodské postupy a nedovolovaly si myslet, že koukám na nějakou nezávislou indie pecku. Hlavní role jsou ale vyvedeny velmi dobře a pro mě i uvěřitelně. První polovina celá za 5, ta druhá občas za 4 a občas taky za 2 hvězdy.

• 21.3.2016  17:53
    Steve Jobs (2015)

Více než realistický pohled do společnosti Apple a její cesty nahoru a dolů je film spíš dalším dokumentem sociopata psychopata jako Whliplash nebo Nightcrawler. To, že sledujeme skutečné lidi ve filmově domyšlených ale na pravdě založených scénách, tak nemusí být nutně důležité. (3.4/5)

• 19.3.2016  14:48

Hezká jednoduchá komedie z nekomického prostředí. Film bez gradace, ale se stabilním slušným tempem, který si na nic nehraje a uteče jako voda. Velmi dobré nenáročné dílko.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9