• Thriller

Týden bez závazků (2011)

Tento film si zaslouží pochvalu za snahu ,protože Owen Wilson a jeho scéna u bazénu je naprosto nepřekonatelná. Dalo by se vytknout filmu to ,že konec měl spíše vážnější podobu ,než aby se snažil do poslední kapky vycucnout vtipné okamžiky,takže se dá říct že divák se drží na vtipné vlně.,které se houpe nahoru a dolu. (ZX)

Sirotčinec (2007)

Tak toto je opravdu hororový kousek,který nemá doposud konkurenci.Nic víc nedokáže člověka vyděsit ,než duchové mrtvých dětí.Na mne to poměrně zapůsobilo velice děsivě a to eště něco vydržím.Tvůrcům se povedlo zajistit takové prostředí,aby na diváka co nejvíce zapůsobilo a nahnalo mu mráz na zádech.Překvapilo mne,že film byl v některých pasážích tichou stránkou (nemluvilo se tam),ale to se dá tak skvělému hororu vytknout.Ve filmu se občas objevila i ta krvavější část,která neni zrovna pro slabé žalůdky.Snímek vám bude připomínat film Ti druzí s hlavní představitelkou Nicol Kidman.

Hra na utrpení (2008)

Tak tento film bych zařadil do sekce - zvláštní.Ze začátku je snímek zcela nepochopitelný,neboť k celemu ději se vztahuje více dějů které se týkají jednotlivých postav (teď už víte proč slovo zvlástní?).Ke konci budete překvapeni tím že ve všech příbězích jednotlivích postav se vyskytuje jedna osoba,kolem které se celý děj točí (bláznivý chlápek ,který si vyřizuje účty).Nejpůsobivější a nejděsivější je pro mne cást,kdy má dívka v domě velkého klauna,který se hýbe,neboť je to převlečený vrah (nápadité) . Tento hororový snímek mi hodně připomíná sérii Saw (jedna velká hra se strachem) .Pokud patříte mezi příznivce hororů,které mají za úkol nahnat strach,tak vás nejspíše film nepotěší.

Rocker (2008)

Bláznivá komedie která snad ani nezná konkurenci co se týče filmů a Rockové hudbě.Wilson se sice do role Rockera moc nehodí,ale ve filmu předvádí zázraky (vtipné hlášky).Ve filmu chválím skvělou hudbu,která filmu dodávala šťávu.Film se bohužel trochu shodoval se snímkem Škola Rocku,takže jsem skoro celý film myslel na to čím se od sebe liší.Škoda že práci na tomto filmu nenabídli Jacku Blackovi,ale i tak je to skvostná komedie,která se určitě zařadí mezi dobře hodnocené.Je neuvěřitelné jak vtipně se dá zpracovat comeback Rockera,z kterého byl opilec a povaleč.Postava Rockera je originální už jenom tím že je zvláštní (Strčí si pro štěstí zvratky do kapsy XD ),od této komedie neodejdete a budete se opravdu smát od začátku do konce.

Oběť zla (2007)

Mno tento hororový snímek mě moc nepřekvapil.Opět se tam jedná o jakoby úchylnou rodinu ,která mučí lidi (Texaský maskr....).Na filmu je překvapivé chování postav u kterých by jste ani nečekali že jsou záporňáky,tudíž příběh filmu dokáže být nečekaný.Prostředí bylo docela strašidelné (chatrč v lese),takže to na člověka zapůsobí.Tvůrcům se nepovedl znetvořený vrah,který za utíkající obětí chvíli běžel a chvíli chodil,taktéž u něj bylo nepovedené to,že mu bylo vždy vidět do obličeje,protože u správných hororů má být vidět obličej vraha jenom chvíli,aby byl divák napjatý.Neni to úplně nejhorší horor ,ale také ne nejhorší.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Tak toto je opravdu skvostný kousek,ve kterém Simon Pegg ukazuje svůj nepolapitelný humor.Na filmu je už jenom zajímavý ten příběh méně úspěšného readaktora časopisu,který leze (do zadku) svému šéfovy.Ve filmu je velice povedená scéna se psem (pes patřící Megan Fox),u ktérého se člověk snaží nesmát,ale nejde to.Postava byla opravdu reálně zahraná a chováním jakoby reálná.Tento film stojí opravdu za shlédnutí už jenom z toho důvodu ,jak je herecky obsazený a komický.

Nestyda (2008)

Tak jelikož filmy od Hřebejka nejsou moje hobby,tak tento snímek Nestyda se mu opravdu povedl.Dílo má zachycovat typického člověka,který si myslí že je dokonalý a na nikom mu nezáleží.Macháček se opravdu vžil do role ,takže o humor nebylo nouze.Občas jsem se musel i já vžít do příběhu a zamyslet se nad ním,abych ho pochopil do poslední tečky,neboť filmy od Jana Hřebejka bývají dosti ze začátku nepochopitelné .

Pod kůží (2008)

Bylo opravdu vidět že film byl nízkorozpočtový.Byla tam i poměrně roztřesená kamera ,což sníží zážitek z filmu.Postavy ve filmu nevypadali moc profesionálně,už jenom tím jak se chovali a hovořili.Příběh byl naopak velice dobrý a dávál smysl,byly tam i skvělé scény,kdy se zmutovaný akt pohyboval jako doslova hadrová panenka (mráz po zádech) .

Tobruk (2008)

Mno musím uznat,že na film z české tvorby je to opravdový kousek.Sice jsou tam občas vidět lacinější efekty jako například kupa běžících vojáků.Jsou tam i zajímavé postřehy z pocitů vojáka v dané situaci,což opravdu zvyšuje kvalitu snímku.Největším překvapením ale pro mne bylo to,že film má skvělé zvukové zpracování (opravdu skvělý zvuk) ,

Yes Man (2008)

Velice povedená komedie která se trochu podobá filmu Božský Bruce.Jim Carey to prostě umí rozehrát do poslední minuty,takže se o filmu nedá říci,že by se u něj někdo nudil.Ve snímku Yes Man je opravdu povedená a nápaditý humor (scéna s bezdomovcem).Ke konci už ale začíná mít film trochu vážnější příběh (málo humoru).Jednoduše se dá říct že Jim Carey dodává této komedii šťávu.