jojinecko

Ψ

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65
    • 9.11.2017  12:58
    Wheelman (2017)

Netflix zase siahol po kvalitnom matroši. Frank Grillo len šoféruje, telefonuje a rieši... a je to sakra dobré, napínavé, krátke a dynamické. Parádna jednohubka!

• 30.10.2017  09:04
    Leviatan (2014)

Ak niekto môže byť nástupcom Tarkovského v zmysle lyriky, obrazu a schopnosti prinášať silné zážitky je to Zvjagincev. Má silný cit pre vykreslenie postáv a výpovede pomocou obrazu, kamery...všetkého. Leviatan je toho ďalším dôkazom. Silný film! Btw... keď som sa dávnejšie rozprával o tomto filme s jedným chlapíkom, ktorý žil v okolí Murmanska viac rokov povedal, že toto nie je film, toto je autentický "dokument a presná sonda do prostredia a ľudí.

• 19.9.2017  14:40
    Únos (2017)

Film, ktorý nesporne má svoje muchy a objektívne (haha to je čo, že objektívne?!) je to na ***. Ale rád prihodím za odvahu a to, že ten kto pozná slovenské reálie musí tento film ohodnotiť ako zaujímavý morálny príspevok k časom minulým a ako memento jedného (ch)uja, ktorý si spokojne užíva dôchodok vo svojej luxusnej vile a jeho kumpáni užívajú slobodu..

• 19.9.2017  14:37
    To (2017)

Ale áno, dobré to je, niektoré pasáže vymazlené, až som sa v kine soko vznááášal!!! Krásna old - school atmosféra a lá 90 roky, "sympatický Pennywise", skvelé decká.... King a my všetci môžme byť spokojní..A nie je v tom len kusisko nastalgie...či?:)

• 8.9.2017  10:57

...ale samotný song Jesus Alone je za *********...

• 7.9.2017  09:35

Fantastická prvá tretina, ktorá bola prirodzená a vtipná. Potom to išlo celé dole vodou a umelé klišé striedalo ešte väčšie klišé a otravné scény. Prečooo?!?

• 7.9.2017  09:33
    Švýcarák (2016)

Historický moment... po X rokoch som porušil svoju zásadu "vždy dopozerať film do konca". Swiss Army Man je moje "tenkrát poprvé" a na to sa nezabúda.... :)

• 7.9.2017  09:31

Patryk Vega uveril, že vie! A preto sa poriadne nadopoval pri písaní scenára, na pľaci v rámci réžie sa ešte vytuningoval nejaým kolumbijskym matrosom a vznikol z toho tento chaotický totálne absurdný klipový nudný (!) gýč, ktorý trvá snáď večnosť. Prvý diel túto zlátaninu jasne valcuje. Takto to dopadne keď chce byť niekto nasilu KURWA cool...

• 7.9.2017  09:28

Poľský Pusher?:) Nie, ani nahodou, ale v niečom mi ho Pitbull pripominal. Výborná hlavná postava, prestrelené scény, poľština(!), úplne divné karikaturistické postavy, ktoré sa niekedy tvária absurdne vážne... Skrátka akčný absurdistan, ktorý v správnej nálade funguje, keď to celé človek neberie vážne.

• 20.8.2017  12:26

100 % glamour Woody? Preco nie! Toto mi sadlo. Na rozdiel od predchadzajucich filmov,Cafe Society nesustalo az tak papierom a nemal som pocit,ze sa umelo tlaci na pilu. Ano,Woody sa opakuje,ale tentokrat to robi s noblesou a lepsie ako po minule roky. Stewartku ako herecku fakt nemusim,ale tu je jednoducho ocarujuca,zvysok castingu vyborny detto. Vyhodit celu gangsta story a viac vytuningovat hlavnu liniu a som uplne spokojny:) "Zivot je komedia pisana nejakym sadistom"...

• 11.8.2017  08:36

Skvelé!!! A ten "kontroverzný záver" povyšuje všetko pred tým na absolutorium a ešte viac zdôrazňuje podstatu.

• 10.8.2017  08:56

Po druhej projekcii fenomenálneho Nocturnal Animals som si povzdychol, že zase bude trvať dlhý čas, kým ma nejaký film doslova rozseká. Mýlil som sa! Posledná rodina je rana krompáčom do hlavy... Som nesmierne šťastný, že som o backrounde filmu aj hlavnej postavy nevedel nič,takto to malo moment prekvapenia z neznámeho... o to viac ma dostalo, keď som po filme dlho do noci googlil o rodine a pozadí. Až potom vie človek doceniť tú presnosť, priam exaktnosť s akou boli natočené jednotlivé detaily. Beksinskeho diela sú to najmetalovejšie čo sa dá vidieť, pričom aj maestro Giger musí prenechať miesto na piedestaly. Film je natočený autenticky, dá sa povedať, že "skromne", pričom sila niektorých scén je niekedy viac pod povrchom (napr. pragmatické vysvetľovanie ako funguje práčka + scenár pohrebu..alebo krátky dialóg medzi manželmi "o Jungovi" - tu je napr. odpoveď prečo maľoval to čo maľoval). Skrátka tu sú slová a myšlienky zbytočné. Stručne a jasne - geniálne dielo! Ako to, kurwa tí poliaci robia?! :)

• 10.8.2017  08:41
    Smrtgasmus (2015)

Keby sme s partiou videli tento film na strednej, tak je to KULT najväčší:) Je viac ako jasné, kde autor čerpal inšpiráciu, je to B-čková kopírka maestra Jacksona, z doby, keď zo všetkých a všetkého striekali hektolitre krvi. Mňa viac ako slasherová časť bavila tá metalová, kde sa robila napr. prdel z Immortal (znalci vedia:)). Čisto priemerné dielo, z ktorého však ide láska k väčšinovo podradným žánrom a aj preto sa mi na to pozeralo pozitívnejšou optikou ako väčšine:)

• 10.8.2017  08:36

Forsytha ako autora mám rád a Odessa určite nie je zlým filmom. Len je natočená strašne old-schoolovo v tom najhoršom možnom ponímaní. Abolútne chýba gradácia, dynamika (nemyslím v zmysle akcia), nemá to šťavu, esprit, niečo...a miestami je to fakt nuda, čo je na takýto parádny námet a tému priam trestuhodné. *** skôr z rešpektu, sklamanie.

• 31.7.2017  14:55
    Dunkerk (2017)

4,5*/5...Vizuálno - zvukový orgazmus, nepamätám si v kine nič podobne lahodné. Niet pochýb o tom, že Nolan je extratrieda, len mám niekedy pocit, že ubrať aspoň trochu exhibicionizmu by neuškodilo. Napr. "na úkor" postáv, deja, atď... Ale inak samozrejme "takmer fantastické":)

• 31.7.2017  14:52
    River (2015)

Pekný príklad toho, ako môže prostredie dotvárať špecifickú atmosféru filmu. Mladý Sutherland je sympaťák, ktorému musíte fandiť aj v jeho neľahkej situácii. Veľmi príjemná krimi klubovka.

• 4.7.2017  10:42
    Rozpolcený (2016)

Nápad dobrý...ale nieeee, tápe to...chcelo to byť mystery, ale niekedy to pôsobí divne... super to je, McAvoy je démon....waw, co? niieee... chces balonek???....TICHO!!! Teraz konečne píše 24 tá osobnosť -Jojinecko: Shyamalan sa snaží, fakt! Ale ten nápad niekoľkonásobne prebíja prevedenie, niekedy je to fakt viac fraška. Za mňa jasné NIE!!!

• 22.6.2017  18:22
    Sůl a oheň (2016)

Sakra co to bolo? Triler isto nie...Herzog klame vsetkym moznym,zavadza prostredim,Shannonom, Bernalom (jeho rola je cisty joke!!!),prostredim... Je to ekologicka agitka? Tie dialogy su myslene vazne? Proste cele je to tak divno-zle,ale preto je to WH,lebo z nejakeho NEPOCHOPITELNEHO dovodu ma to vlastne bavilo a ta posledna najdivnejsia tretina najviac. Nieco medzi totalnou srackou,parodiou a serioznou filozofiou,pricom hranica je maximalne tenka. A ten zaver (paradny!),tak na ten sa nazabuda;)

• 20.6.2017  11:03
    Frank a Lola (2016)

Frank a Lola je presne ten typ vzácneho filmu, na ktorý by som sa vydržal pozeraž ďalších 10 hodín!!! Pritom to vlastne nemá nejakú extra zápletku, ani dej, o nič veľké nejde a predsa to funguje (aspoň u mňa). Určite je to chrizmatickým démonom Michaelom Shannonom,, ktorého už asi definitívne musím dať do hereckej Top 10 (aj po fenomenálnom Nocturnal Animals). Frank a Lola je parádne príjemná jednohubková klubovka, aké môžem!

• 20.6.2017  10:57

Veľmi pekne sa na to pozerá, len čo je pravda. Výprava krásna, vypiplaná, všetko sedí, hoci scenár by chcel oveľa viac drivu a dynamiky a menej postáv. Veľká škoda, že producent Affleck presadil herca Afflecka (a scenárista a režisér Afflect odobrili:)), pretože uveriť tomu, že TOTO má byť nejaký charizmatický CAPO sa nedá ani náhodou. Potešila účasť Rema "TANO" Gironeho, ktorého postava záporáka v Chobotnici IV je nezabudnuteľná. Za neho pol* navyše. Takže vidím to na lepšie ***.

• 9.5.2017  14:48

Sú to vzácne momenty, keď človek narazí na takéto niečo! V podstate POMO a Kleopatra vystihli VŠETKO úplne dokonale. Ja som len v šoku, že takúto GENIALITU napísal a natočil človek, čo je profesne mimo filmov a len sem tam do filmového sveta zabŕdne (možno v tom je to čaro, v tom odstupe). Nocturnal Animals sú pre mňa ubermajstrovským dielom, v ktorom vidím vyhypovaného Kubricka (kua to nasvietenie!), temnotu Finchera, žánrovú nevyspytateľnosť Lyncha a záver Hanekeho... To všetko je ale úplne irelevantné, lebo Tom Ford má svoj (glamour) ksicht. Tento film pokračuje aj po dopozeraní a celkovo je to riadny facepalm. Pripomína mi to (brať s rezervou) Eyes Wide Shut - teda komplikované podanie úplne jednoduchej až banálnej "životnej pravdy". Ani jedna scéna (ani tá úvodná!!!) tu nie je samoúčelná onania, všetko sadne ako riť na šerbel, ak človek vie prežívať a má "big picture". A ten záver je to najlogickejšie, najkrajšie a najsilnejšie čo som za posledné obdobie videl... Taký emocionálny "Kayzer Soze":))) Jasný film roka 2016, amen!

• 9.5.2017  14:36

Veľká škoda druhej polovice a prílišného tlačenia na pílu....

• 18.4.2017  14:01
    Zlato (2016)

Neuveriteľný námet (zvlášť, keď si o tom človek niečo viac "naštuduje"). Matthew je tak angažovaný herec, že hranica medzi zžitím sa s postavou a prehávaním je veľmi tenká, tu niekoľko krát možno aj prekročená. Film možno nemá dynamiku, ale jeho devíza je práve v detailoch a jednotlivých scénach... a ako inak v Matthewovi:) Soundtrack parádny!!! 3,5*/5

• 18.4.2017  13:58
    Paterson (2016)

Jarmuschovskú poeticku a estetiku milujem. Toto nie je a ani nikdy nebude kultovka, ale tak príjemný a ľudský film, aby človek pomaly hľadal lupou. Hrejivé a skvelé vo svojej "obyčajnosti".

• 18.4.2017  13:48

Cronenberg je svojský a Maps to the Stars je "buď - alebo" film (ako vlastne všetko od tohto kontroverzného týpka:). Ja som spokojný a nie je v tom len fanúšikovské pozitívne skreslenie!

• 16.3.2017  19:50
    Narcos - Série 2 (série) (2016)

Mrazivo GENIÁLNE!!! Po všetkých stránkach ešte dokonca lepšie ako fenomenálna jednotka...

• 12.3.2017  12:09
    Jason Bourne (2016)

Ujo Wormboy mi pise z duse: "Nabliskana akcna scena,prerusovana obcasnymi dialogmi". Skoda,ze tam kde sa to vypiplalo do posledneho detailu v akcnych scenach sa ubralo v obsahovej rovine. Takto to proste dokopy nedrzi! Cela seria sa mala genialnou 3kou skoncit..

• 27.2.2017  14:02
    La La Land (2016)

4,5*/5 Damien Chazelle je talent, to je jasné. Aj to je pravda, že od čias bájneho ML tu nebol lepší, farbistejší, romantickejší a kreatívnejší muzikál. Tomuto filmu sa dajú vytknúť snáď len detaily, a tým jedným no najpodstatnejším je Emma Stone. Je síce tvárna, no niekedy prehráva. To taký Ryan Gosling si sám všetko odtancoval, odohral, odspieval spôsobom par excellance. Posledná romanticko smutno-nostalgická scéna je parádnym highlightom a pre mňa dôvodom na takmer absolútne hodnotenie.Film, ktorému úspech prajem!... BTW: náhodou som pozrel aj titulky do konca a pri jednej piesni stoji: "performed by Slovak Radio Orchestra" (SIC!!!!!:))))))))))

• 21.2.2017  08:49
    Parkoviště (2014)

4,5*/5...Prečo sakra nevieme v našich končinách aj my vytvoriť takýto malý nenápadný, finančne absolútne nenáročný a prirodzene ľudský silný film?!? Parkoló je presne tou klubovkou, ktorú si pozrie "pár ľudí", ale celková emocionálna a pamäťová stopa ostáva. Tlieskam, skvelé!!! :)

• 8.2.2017  12:50

Len dva postrehy k inak dobrému film - Trent Reznor a Atticus Ross su suverénne nejpreceňovanejší autory soundtrackov (a to mám starých NIN fest rád!)...a nič tak parádne akčne natočené ako prestrelku vo Watertowne som nevidel ani nepamätám!

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65