jojinecko

okres Banská Bystrica
Ψ

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 22.10.2018  13:44

Škoda, že Kenneth Branagh pozabudol, že režíruje film a už nie je v divadle. Nenormálne šušťajúce papierom a nudné až hrôza.

• 22.10.2018  13:42

Tak toto je čisté "takmer - dno". Namiesto Neesona tam mohla byť hocijaká báčková figúrka, výsledok by aspoň tak nebil do očí. Strašný prúser!

• 7.10.2018  11:23
    Most - Série 4 (série) (2018)

4,5*/5... Perfektne to odsypa, super sa na to pozera, je to napinave. Len ta poprepajanost postav a vsetkeho bola na jednej strane zaujimava, na strane druhej zanechala istu pachut. Ale to je len drobna vycitka, keby som chcel velmi rypat. Cela seria bude chybat! :)

• 12.9.2018  10:43
    La casa de papel (TV seriál) (2017)

Všetkých 15 dielov je parádnych, všetko šlape a pozerá sa na to fantasticky. Len veľká škoda pár skratiek, zjednodušení a logických lapsusov, v inak premakanej mozaike. Ale inak seriálová závislosť prvej triedy a španielčina je maximálne osvieženie. 4,5*/5

• 21.8.2018  08:50
    Polárník (2014)

Respect!

• 3.8.2018  09:45

...Justin Timberlake tu v niektorých záberoch vyzerá ako mladý David Bowie. Celkom som nepochopil to "slnečné nasvietenie", ale inak oddychovka a lá "Woody po osemdesiatke". Všetko sme tu už mali, všetko podobne ladené tu už bolo, prekvapenie už ozaj od Maestra nečakám....

• 28.7.2018  14:43
    Zone Blanche (TV seriál) (2017)

4,5*/5... Seriál, ktorý atmosférou valcuje pre mňa aj zvučnejšiu konkurenciu. Parádne pošahaná štýlová dedina plná tajomstiev, každý diel iná zápletka (tie mohli byť prepracovanejšie niekedy, najmä ich vyústenia) pričom všetko vedie k jednotnému finále... a najmä... LES, hmla, vietor... temná mystériózna nádhera, seriál na "jeden šup".

• 27.7.2018  21:14

Uz podla uvodnych 20 sekund som tusil,ze toto bude bavit!!! :)

• 15.5.2018  09:46

...a hned po tomto The Room, skvele kombo :)

• 15.5.2018  09:45
    Pokoj (2003)

Dalsia filmova polozka na pomyselnom bucket liste odskrtnuta. Je to skutocne jeden z najhorsich filmov ever, ale paradoxne, jeho krasu clovek doceni viac, ked vidi najskor making of (The Disaster Artist). Vahal som, ci plnu palbu alebo odpad...je to fakt tazka dilema :) Niektore sceny su neskutocne a Tommy Wiseau je typek na pohladanie. Genialna ubersracka!

• 24.11.2017  10:52

Mám rád "feel good" filmy, ktoré sú pozitívne a človek sa cíti príjemne, resp. stále má taký jemný úsmev počas celej projekcie. Na druhej strane ma dokáže neskutočne sklamať až nasrať to, keď sa myšlienka presadzuje nasilu a tlačí sa na pílu. Hector je ten druhý prípad bohužiaľ. O to väčšia škoda, že Pegg je sympaťak a práve tá myšlienka je skvelá. Prvá polovica je ešte znesiteľná, ale v druhej polke sa film prehupne do plytkej, sentimentálnej, povrchnej a symplexnej sračky. Zabitý nápad a v konečnom dôsledku otravná zlátanina pre fanúšikov kníh typu " 3 kľúče k šťastnému životu" a pod....

• 9.11.2017  12:58
    Wheelman (2017)

Netflix zase siahol po kvalitnom matroši. Frank Grillo len šoféruje, telefonuje a rieši... a je to sakra dobré, napínavé, krátke a dynamické. Parádna jednohubka!

• 30.10.2017  09:04
    Leviatan (2014)

Ak niekto môže byť nástupcom Tarkovského v zmysle lyriky, obrazu a schopnosti prinášať silné zážitky je to Zvjagincev. Má silný cit pre vykreslenie postáv a výpovede pomocou obrazu, kamery...všetkého. Leviatan je toho ďalším dôkazom. Silný film! Btw... keď som sa dávnejšie rozprával o tomto filme s jedným chlapíkom, ktorý žil v okolí Murmanska viac rokov povedal, že toto nie je film, toto je autentický "dokument a presná sonda do prostredia a ľudí.

• 19.9.2017  14:40
    Únos (2017)

Film, ktorý nesporne má svoje muchy a objektívne (haha to je čo, že objektívne?!) je to na ***. Ale rád prihodím za odvahu a to, že ten kto pozná slovenské reálie musí tento film ohodnotiť ako zaujímavý morálny príspevok k časom minulým a ako memento jedného (ch)uja, ktorý si spokojne užíva dôchodok vo svojej luxusnej vile a jeho kumpáni užívajú slobodu..

• 19.9.2017  14:37
    To (2017)

Ale áno, dobré to je, niektoré pasáže vymazlené, až som sa v kine soko vznááášal!!! Krásna old - school atmosféra a lá 90 roky, "sympatický Pennywise", skvelé decká.... King a my všetci môžme byť spokojní..A nie je v tom len kusisko nastalgie...či?:)

• 8.9.2017  10:57

...ale samotný song Jesus Alone je za *********...

• 7.9.2017  09:35

Fantastická prvá tretina, ktorá bola prirodzená a vtipná. Potom to išlo celé dole vodou a umelé klišé striedalo ešte väčšie klišé a otravné scény. Prečooo?!?

• 7.9.2017  09:33
    Švýcarák (2016)

Historický moment... po X rokoch som porušil svoju zásadu "vždy dopozerať film do konca". Swiss Army Man je moje "tenkrát poprvé" a na to sa nezabúda.... :)

• 7.9.2017  09:31

Patryk Vega uveril, že vie! A preto sa poriadne nadopoval pri písaní scenára, na pľaci v rámci réžie sa ešte vytuningoval nejaým kolumbijskym matrosom a vznikol z toho tento chaotický totálne absurdný klipový nudný (!) gýč, ktorý trvá snáď večnosť. Prvý diel túto zlátaninu jasne valcuje. Takto to dopadne keď chce byť niekto nasilu KURWA cool...

• 7.9.2017  09:28

Poľský Pusher?:) Nie, ani nahodou, ale v niečom mi ho Pitbull pripominal. Výborná hlavná postava, prestrelené scény, poľština(!), úplne divné karikaturistické postavy, ktoré sa niekedy tvária absurdne vážne... Skrátka akčný absurdistan, ktorý v správnej nálade funguje, keď to celé človek neberie vážne.

• 20.8.2017  12:26

100 % glamour Woody? Preco nie! Toto mi sadlo. Na rozdiel od predchadzajucich filmov,Cafe Society nesustalo az tak papierom a nemal som pocit,ze sa umelo tlaci na pilu. Ano,Woody sa opakuje,ale tentokrat to robi s noblesou a lepsie ako po minule roky. Stewartku ako herecku fakt nemusim,ale tu je jednoducho ocarujuca,zvysok castingu vyborny detto. Vyhodit celu gangsta story a viac vytuningovat hlavnu liniu a som uplne spokojny:) "Zivot je komedia pisana nejakym sadistom"...

• 11.8.2017  08:36

Skvelé!!! A ten "kontroverzný záver" povyšuje všetko pred tým na absolutorium a ešte viac zdôrazňuje podstatu.

• 10.8.2017  08:56

Po druhej projekcii fenomenálneho Nocturnal Animals som si povzdychol, že zase bude trvať dlhý čas, kým ma nejaký film doslova rozseká. Mýlil som sa! Posledná rodina je rana krompáčom do hlavy... Som nesmierne šťastný, že som o backrounde filmu aj hlavnej postavy nevedel nič,takto to malo moment prekvapenia z neznámeho... o to viac ma dostalo, keď som po filme dlho do noci googlil o rodine a pozadí. Až potom vie človek doceniť tú presnosť, priam exaktnosť s akou boli natočené jednotlivé detaily. Beksinskeho diela sú to najmetalovejšie čo sa dá vidieť, pričom aj maestro Giger musí prenechať miesto na piedestaly. Film je natočený autenticky, dá sa povedať, že "skromne", pričom sila niektorých scén je niekedy viac pod povrchom (napr. pragmatické vysvetľovanie ako funguje práčka + scenár pohrebu..alebo krátky dialóg medzi manželmi "o Jungovi" - tu je napr. odpoveď prečo maľoval to čo maľoval). Skrátka tu sú slová a myšlienky zbytočné. Stručne a jasne - geniálne dielo! Ako to, kurwa tí poliaci robia?! :)

• 10.8.2017  08:41
    Smrtgasmus (2015)

Keby sme s partiou videli tento film na strednej, tak je to KULT najväčší:) Je viac ako jasné, kde autor čerpal inšpiráciu, je to B-čková kopírka maestra Jacksona, z doby, keď zo všetkých a všetkého striekali hektolitre krvi. Mňa viac ako slasherová časť bavila tá metalová, kde sa robila napr. prdel z Immortal (znalci vedia:)). Čisto priemerné dielo, z ktorého však ide láska k väčšinovo podradným žánrom a aj preto sa mi na to pozeralo pozitívnejšou optikou ako väčšine:)

• 10.8.2017  08:36

Forsytha ako autora mám rád a Odessa určite nie je zlým filmom. Len je natočená strašne old-schoolovo v tom najhoršom možnom ponímaní. Abolútne chýba gradácia, dynamika (nemyslím v zmysle akcia), nemá to šťavu, esprit, niečo...a miestami je to fakt nuda, čo je na takýto parádny námet a tému priam trestuhodné. *** skôr z rešpektu, sklamanie.

• 31.7.2017  14:55
    Dunkerk (2017)

4,5*/5...Vizuálno - zvukový orgazmus, nepamätám si v kine nič podobne lahodné. Niet pochýb o tom, že Nolan je extratrieda, len mám niekedy pocit, že ubrať aspoň trochu exhibicionizmu by neuškodilo. Napr. "na úkor" postáv, deja, atď... Ale inak samozrejme "takmer fantastické":)

• 31.7.2017  14:52
    River (2015)

Pekný príklad toho, ako môže prostredie dotvárať špecifickú atmosféru filmu. Mladý Sutherland je sympaťák, ktorému musíte fandiť aj v jeho neľahkej situácii. Veľmi príjemná krimi klubovka.

• 4.7.2017  10:42
    Rozpolcený (2016)

Nápad dobrý...ale nieeee, tápe to...chcelo to byť mystery, ale niekedy to pôsobí divne... super to je, McAvoy je démon....waw, co? niieee... chces balonek???....TICHO!!! Teraz konečne píše 24 tá osobnosť -Jojinecko: Shyamalan sa snaží, fakt! Ale ten nápad niekoľkonásobne prebíja prevedenie, niekedy je to fakt viac fraška. Za mňa jasné NIE!!!

• 22.6.2017  18:22
    Sůl a oheň (2016)

Sakra co to bolo? Triler isto nie...Herzog klame vsetkym moznym,zavadza prostredim,Shannonom, Bernalom (jeho rola je cisty joke!!!),prostredim... Je to ekologicka agitka? Tie dialogy su myslene vazne? Proste cele je to tak divno-zle,ale preto je to WH,lebo z nejakeho NEPOCHOPITELNEHO dovodu ma to vlastne bavilo a ta posledna najdivnejsia tretina najviac. Nieco medzi totalnou srackou,parodiou a serioznou filozofiou,pricom hranica je maximalne tenka. A ten zaver (paradny!),tak na ten sa nazabuda;)

• 20.6.2017  11:03
    Frank a Lola (2016)

Frank a Lola je presne ten typ vzácneho filmu, na ktorý by som sa vydržal pozeraž ďalších 10 hodín!!! Pritom to vlastne nemá nejakú extra zápletku, ani dej, o nič veľké nejde a predsa to funguje (aspoň u mňa). Určite je to chrizmatickým démonom Michaelom Shannonom,, ktorého už asi definitívne musím dať do hereckej Top 10 (aj po fenomenálnom Nocturnal Animals). Frank a Lola je parádne príjemná jednohubková klubovka, aké môžem!

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66