liquido26

okres České Budějovice
Transylvania 90210

<< předchozí 1 2 3 4 30 58 87 115
    • 21.8.2017  21:19

Ginger Rogers je nádherná. Beautiful Stranger (anebo taky Twist of Fate) nijak neurazí, atmosféru má docela pěknou, ale jinak se jedná spíš o průměrný britský noir.

• 17.8.2017  19:04

Brtiský noir o americkém vojákovi na útěku a odehrává se to celé v Německu. Nebylo to špatné, ale chyběla tomu nějaká větší akce nebo napětí.

• 15.8.2017  20:39

Kdo vraždí ženy a zanechává po sobě vizitku - "REX"? Na to musí přijít Paul Temple a jeho manželka. Průměrná detektivka.

• 8.8.2017  17:16

Carry on Doctor je o level výš než Carry on Nurse. Nemocnice je opět plná pološílených pacientů i personálu, sexy sestřiček, ale hlavně bláznivých scének a skečů. Dlouho jsem se už takhle u filmu nezasmál. Herecky všemu kraluje Kenneth Williams jako přeafektovaný egoistický doktor Tinkle.

• 7.8.2017  19:20

Taková milá pohodová vtipná britská komedie z nemocnice, která je občas i tak trochu blázinec, se sympatickými pacienty a sexy sestřičkami.

• 2.8.2017  15:55

Svou atmosférou si tato Lamačova adaptace v ničem nezadá s tehdejšími americkými horory od Universalu. Je zde pár změn oproti předloze, což není vůbec na škodu. Snímek mě bavil víc než některé novější adaptace.

• 30.7.2017  15:59

Lawrence Tierney obviněn z vraždy pátrá v po pravém vrahovi. Celé je to situované do prostředí řeky Amazonky. Standardní průměrný koukatelný film.

• 29.7.2017  19:15

Zezačátku zábavné a atmosferické, ale druhá půlka bohužel už nebyla tolik výrazná. Nejlepší z celého filmu je, řekl bych blonďatá Elke Sommer a její minisukně :-)

• 28.7.2017  17:38
    Blanche Fury (1948)

Barevné britské drama s Valerií Hobsonovou coby neteří, která se přivdá do rodiny svého bohatého strýce. Na jejich majetek i na ní si však dělá zálusk levoboček původního majitele sídla, který je trpěn jako sluha.

• 26.7.2017  16:50
    Pes baskervillský (TV film) (2000)

Asi šestá adaptace tohoto románu, kterou jsem viděl (některé z těch klasických i opakovaně) a román jsem samozřejmě i četl. Jsou tu sice menší kosmetické změny, ale jinak se předlohy drží poměrně věrně, o atmosféru se taky docela zdařile snaží, ale bohužel na druhou nemá ani čím překvapit.

• 25.7.2017  17:17
    Znamení čtyř (TV film) (2001)

Matt Frewer je prostě takový ten Holmes se všemi stereorypy, není nijak zvlášť zajímavý, ale ani nijak nevadí. Tato adaptace má oproti knize několik změn, tou největší (a díkybohu za ní) je vztah pana Watsona a slečny Morstanové. Zatímco v literární předloze se z toho vyklubala veselka, tady k ničemu takovému nedošlo, protože z Watsona udělali tvůrci důchodce (další stereotyp). Jinak se jedná o vcelku zdařilou adaptaci. Český dabing je hrozný.

• 22.7.2017  20:33

Film o prvním transatalantickém parníku Brittania a mužích, kteří měli na svědomí jeho vznik. Rovněž je zde milostný trojúhelník - jedna žena (překrásná Valerie Hobson) a dva bratři. Až na dramatické finále v bouři je to čistě konverzační nezáživná záležitost. Závěrečný prolog se záběry dalších parníků do roku 1938 a královské rodiny jsou ve filmu pak z čistě propagandistických důvodů, protože vznikal během války. Další název snímku je Sons of the Sea.

• 21.7.2017  19:31

Takový dobrý koukatelný nenudící průměr, kterému ale chybí nějaké to napětí nebo lekačka.

• 19.7.2017  19:23
    Muž stínu (1994)

Jako třicátkově stylizovaný retro pulp to vypadá moc pěkně, ale problém mám s tím příběhem. Potomek Čingischána, který se snaží zničit New York za pomoci atomovky je na mě trochu moc :-) Rozhodně bych si tohoto hrdinu nechal líbit nově zpracovaného s lepším příběhem.

• 18.7.2017  20:17

Nesedlo mi to tolik jako třeba včera Gay Divorcee s Astairem. Hudební čísla sice mají skvělou choreografii, ale vůbec mě nebavily.

• 17.7.2017  22:21

Vtipný muzikál s dějem tak na půl hodiny, ale natažený o taneční a pěvecká čísla. Nicméně jsem se skvěle bavil. Astaire s Rogersovou jsou super.

• 15.7.2017  20:47

Moc pěkné, vizuálně, příběhově i herecky.

• 14.7.2017  18:36

Některé scény mi přišly jako trochu ovlivněné německým expresionismem, ale jinak mě tento baleťácký noir vůbec nebavil.

• 13.7.2017  17:28

Další britské překvapení. Americký producent pracující v Anglii pro filmové studie je obtěžován neznámou ženou, s níž má údajně poměr. Nikdy v životě jí neviděl, ani o ní neslyšel, ale ona zná přesně detaily, které nikdo jiný znát nemůže. Zajímavý film se zajímavým rozuzlením.

• 12.7.2017  15:42

Československé krimi, které si v ničem nezadá s americkými nebo francouzskými noiry. Bývalý esenbák Málek mohl být trochu větší drsňák, ale jinak super. Potěšil Menšík v hodně netypické roli.

• 9.7.2017  13:02

Moc pěkný dobrodružný film. Heston i Parkerová jsou skvělí. Souboj s mravenci se povedlo na výbornou.

• 8.7.2017  13:50
    Open Secret (1948)

Malá čtvrť plná "pravých" Američanů, kteří chtějí bílou Ameriku a jsou kvůli tomu ochotni i vraždit. __ Takové lepší nízkorozpočtové béčko.

• 6.7.2017  17:37

Guliver je podivín, jehož jediným snem je odstěhovat se na tropický ostrov Raratonga a žít tam bez lidí až do konce života. Aby měl peníze na cestu, dá výpověď v práci a začne vysedávat v parku a následně zevlovat na schodech na Grafton Street a čekat na staré boháče, kteří budou mít nehodu a pak mu z vděčnosti za pomoc odkážou veškerý svůj majetek.

• 5.7.2017  14:15

Průměrná nevýrazná komedie s docela dobrým rozjezdem, která ale postupně spíš nudí. Vincent Price i Mischa Auer měli mít větší role.

• 3.7.2017  14:35

Western o dysfunkční rodině v drsných zasněžených horách, o posedlosti zabitím černého pantera, o svárech mezi bratry, o vzepření se nenávistné kazatelské matce. Tématicky docela dobré, ale nudně zpracované. Robert Mitchum v pořádně nevýrazné roli.

• 3.7.2017  02:06
    Sherlock - Série 4 (série) (2017)

Nakonec jsem se rozhodl nehodnotit každý díl zvlášť, ale celou sérii. Ty doby, kdy jsem netrpělivě čekal, až bude venku celá série a pak dal všechny tři díly během jednoho večera, jsou nenávratně pryč. Líbilo se mi to, ale mám pocit, že kvalita jde od třetí série dolů. První díl byl takový neslaný nemastný, ty další dva mnohem lepší. První dvě série pořád vedou.

• 2.7.2017  19:19

Sice naprosto zbytečné pokračování, ale jinak pořád docela zábava. Hlavně ten osmdesátkovej padouch loupící na Michaela Jacksona.

• 2.7.2017  14:07
    Magnet, The (1950)

Johnny na pláži uvidí kluka s velkým magnetem. Povede se mu ho vyměnit za "neviditelné" hodinky, vzápětí ale pochopí, že to co udělal je špatné a magnet věnuji starému vědci, který vyrábí přístroj pro místní nemocnici. Tomu se díky historce o chlapci a magnetu povede tento magnet několikrát vydražit a vybrat dostatečné množství peněz na výrobu přístroje ... Docela vtipná eelingovská komedie.

• 1.7.2017  18:46
    The Fake (1953)

Příjemná britská záležitost o americkém vyšetřovateli, který se snaží dostihnout podvodníky, co v New Yorku, Florencii a nejnověji i v Londýně ukradli originály od Leonarda a nahradili je dokonalými kopiemi.

• 25.6.2017  16:42

Malý kluk dá hospodskému radu, jak zbohatnout na automatech ... o deset let později jsou z nich student práv a gangster, který využívá jeho rady, jak obejít zákon. __ Průměrné sedmdesátiminutové béčko, kde se na konci můžeme podívat, jak nebezpečně vypadaly lanovky v 50. letech.

<< předchozí 1 2 3 4 30 58 87 115