liquido26

Transylvania 90210

<< předchozí 1 2 3 4 29 58 86 114
    • 18.6.2017  16:33
    Angela (1954)

Klasické noirové téma - chlap, který se zaplete se špatnou ženskou, je v tomto snímku celkem průměrně zpracováno. 2,5

• 11.6.2017  11:20

Hlavní hrdina jde spát ve svém londýnském bytě a probudí se oblečený a s pistolí v ruce v neznámé chatě na venkově. Ve vedlejší místnosti najde zastřeleného svého bratrance. Než má šanci jakkoliv zareagovat, objeví se u jeho dveří dvě turistky, které se chtějí schovat před deštěm a zavolat si. Jedna z nich potom objeví mrtvolu ... Tento typ krimi filmů britové opravdu umí. Skvělý napínavý zašmodrchaný příběh, trocha té akce a překvapivé rozuzlení.

• 10.6.2017  11:32

3,5 Docela zábavný a svižný béčkový heist noir od studia Republic.

• 4.6.2017  12:12

Zanedbávaná manželka se seznámí s uhrančivým (alespoň tedy asi podle scénáře) panem Arnelem, vlastníkem nočního klubu a klientem jejího manžela. Párkrát se s ním sejde a chce vztah ukončit. Pan Arnelo, aby si jí pojistil a mohl jí nutit k pokračování vztahu, zabije svou milenku a vyhrožuje, že jí do toho namočí. ___ Námět je celkem dobrý, ale bohužel zpracování hodně nevýrazné. Vzhledem k tomu, že jsme ve 40. letech, tak nemůže na plátně dojít k žádné (ani naznačené nevěře), a proto celý ten tajný "vztah" s panem Arnelem působí hrozně banálně. V 80. nebo 90. letech by už šlo z toho námětu vytřískat mnohem víc.

• 3.6.2017  11:51

Poměrně nenápadně se tvářící nízkorozpočtový snímek z vězeňského bloku, kde několik odsouzenců čeká na popravu. První půlka je čistě konverzační a druhá pořádně akční. Celé se to odehrává jen v jedné lokaci, ale musím říct, že ten závěr stál docela za to.

• 27.5.2017  14:48

Další whistlerovka s Richardem Dixem v hlavní roli (z celé série poslední, co mi ještě chyběla ke shlédnutí). Solidní béčková jednohubka.

• 27.5.2017  11:56
    Once a Thief (1950)

Standardní noirová jednohubka, odehrávající se převážně ve studiových kulisách o ženě, která se snaží osvobodit od své minulosti, ale bohužel narazí na špatného muže. V hlavní roli Cesar Romero, který potom v šedesátých letech hrál Jokera v seriálu o Batmanovi. V menší roli se objeví i Vlčí muž Lon Chaney jr.

• 21.5.2017  18:02
    Křtiny (1981)

Miloš Kopecký na záletech. Šíleně prvoplánovitě zamotané, ale celkem vtipné.

• 21.5.2017  18:01

Viděno minul týden na Nově. Sice jsem na to původně vůbec nechtěl koukat a nemyslel si, že mě to bude bavit, ale vydržel jsem až do konce a bylo to celkem povedený a vtipný.

• 21.5.2017  17:12
    No Escape (1953)

Podezřelý z vraždy se snaží utéct ze San Francisca. Standardní průměrný noir.

• 17.5.2017  00:25

Geniální film, který sice vypadá jako nevinná animovaná pohádka pro děti, ale vzápětí nás vyvede z omylu a jsme uvrženi do nekonečného víru nejrůznějších prasáren. Pecka.

• 17.5.2017  00:22
    Zpívej (2016)

Zábavná muzikálová pohádka, kde se kloubí hodně pěveckých čísel s vtipnými scénkami a skvělou animací.

• 14.5.2017  21:53

Pětice vysoce postavených mužů se ve spolupráci s policejním komisařem rozhodne rozbít zločineckou organizaci, která ovládá Miami. Natočeno polodokumentárně s vysvětlujícím voiceoverem a zbytečným úvodem, kde nám nějaký "government official" říká o co půjde. Jinak je to takový klasický průměr. Docela svižný přímočarý noir bez nějakých výrazných momentů.

• 14.5.2017  15:03

Předlohu Jamese Hadley Chase jsem bohužel nečetl, ale 9 jeho jiných knih ano, takže předpokládám, že jde o podobně kvalitní záležitost. Britská adaptace tohoto románu sice nebyla úplně špatná, ale čekal jsem od toho něco trochu jiného, temnějšího, napínavějšího.

• 13.5.2017  12:40
    Zloději kol (1948)

Jiné italské snímky z této doby, co jsem zatím viděl, mě moc nebavily. Tohle ale bylo velmi povedené.

• 8.5.2017  13:03

Přímočarý thriller s Robertem Duvallem v roli bankovního lupiče, co se mstí zločinecké organizaci za smrt svého bratra.

• 7.5.2017  12:07

Docela dobré krimi. Nejvíc mě tam zaujala asi dramatická honička s vlakem.

• 1.5.2017  12:45

Remake geniálního noiru Pryč od minulosti se moc nevydařil. Až na ty mayské rozvaliny to byly celkem nezajímavé dvě hodiny s neslaným a nemastným koncem.

• 27.4.2017  18:31
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Iron Fist je sice trochu slabší než ostatní seriály, ale i když není strhující jako Daredevil, tak pořád baví a dokáže zaujmout.

• 23.4.2017  12:55

Příběh o skupině revolucionářů, která se v roce 1933 snažila osvobodit Kubu od nadvlády diktátora. Dějově to nebylo úplně špatné, závěrečná přestřelka na konci taky super, ale nezískal jsem si žádný vztah k postavám.

• 17.4.2017  12:06
    Temná voda (2001)

Remake starého noiru The Reckless Moment (nebo spíš adaptace stejné předlohy). Obě dvě verze jsou takový standardní průměr.

• 9.4.2017  21:29

Susan Hayward je skvělá coby pěvecká hvězda, která se snaží vzepřít despotické matce, a po smrti snoubence se propadá až na dno lahve, ale jinak mě ten film spíš nudil.

• 7.4.2017  19:58

Teen Titans se sice můžou zdát jako trošku nudný tým, ale tento film rozhodně nebyl. Šlo se tu poměrně do hloubky, co se některých postav týče a Damian Wayne nebyl tak otravný jako jindy. Zajímavé na konci bylo i animované cameo Kevina Smithe.

• 6.4.2017  19:24
    Mona Lisa (1986)

Melancholický film ze špinavých ulic Londýna, kde se pohybuje Bob Hoskins jako řidič jedné prostitutky, do které se zamiluje, a přitom jí pomáhá najít její kamarádku. __ Nebylo to špatné, ale nějak extrémně mě ten příběh nevtáhl.

• 5.4.2017  21:09

Thriller, který mě zaujal maximálně tak překvapivým koncem. Jinak průměr.

• 5.4.2017  05:52
    Black Sails - Série 4 (série) (2017)

Čtvrtá série se povedla trochu více než ta třetí, i když nějaké nudné epizody by se tu našly. Jsem rád, že tvůrci touto řadou Black Sails důstojně uzavřeli a nestane se z nich nekonečný umírající seriál.

• 5.4.2017  05:51
    Black Sails - Série 3 (série) (2016)

Bohužel přes veškeré moje těšení se a přes všeobecné nadšení, jaké třetí série sklidila, mě těžce minula. První čtyři epizody byly famózní, ale pak se to celé nějak zadrhlo a začaly se nám tu střídat nudné díly s těmi trochu lepšími. Celkově vzato ve mě zůstalo zklamání z vývoje postav, z nudného děje, z Blackbearda, který nedostal moc prostoru a !!!!SPOILER!!!! ze smrti největšího zabijáka z celého seriálu, kapitána Charlese Vanea. !!!!KONEC SPOILERU!!!!!

• 5.4.2017  05:47
    Black Sails - Série 2 (série) (2015)

Druhá série byla ještě lepší než ta první. Celkově bych řekl, že nejlepší z celého seriálu.

• 5.4.2017  05:46
    Black Sails - Série 1 (série) (2014)

Úvodní série celý seriál perfektně nakopla, rozehrála postavy a připravala půdu pro ještě lepší druhou sérii.

• 31.3.2017  20:09
    Mugger, The (1958)

NYPD vyšetřuje sérii podivných přepadení a oloupení různých žen, při kterých je pachatel vždycky jemně řízne na tváři. Jedna z obětí je však zavražděna. ___ Třetí z adaptací románů Eda McBaina z této doby, kterou jsem viděl a byla o něco slabší než pozdější Cop Hater a Pusher.

<< předchozí 1 2 3 4 29 58 86 114