The Bishop Misbehaves (1935)

Šíleně zamotaná a místy i docela zábavná krimi komedie, která je ale možná moc zbytečně překombinovaná a místy vyznívá trochu zdlouhavě.

Vražedné pochybnosti (1947)

Jim Ackland je propuštěn z nemocnice, kde se rok léčil se zraněním hlavy a mentálními problémy způsobenými nehodou autobusu, ve kterém seděl. Nastěhuje se do malého hotýlku a začíná znovu. Občas ho přepadne melancholie a chce skočit pod vlak, nechce se stýkat s ostatními lidmi z hotelu. Nakonec se tam seznámí s dívkou, která bydlí vedle. Ta si od něj půjčí peníze a druhý den je zavražděna. Z Jima se díky jeho psychickým potížím stává první podezřelý. I když je od první chvíle jasné, kdo je vrah, tak mě to bavilo až do konce.

Beautiful Stranger (1954)

Ginger Rogers je nádherná. Beautiful Stranger (anebo taky Twist of Fate) nijak neurazí, atmosféru má docela pěknou, ale jinak se jedná spíš o průměrný britský noir.

Subway in the Sky (1959)

Brtiský noir o americkém vojákovi na útěku a odehrává se to celé v Německu. Nebylo to špatné, ale chyběla tomu nějaká větší akce nebo napětí.

Calling Paul Temple (1948)

Kdo vraždí ženy a zanechává po sobě vizitku - "REX"? Na to musí přijít Paul Temple a jeho manželka. Průměrná detektivka.

Carry on Doctor (1967)

Carry on Doctor je o level výš než Carry on Nurse. Nemocnice je opět plná pološílených pacientů i personálu, sexy sestřiček, ale hlavně bláznivých scének a skečů. Dlouho jsem se už takhle u filmu nezasmál. Herecky všemu kraluje Kenneth Williams jako přeafektovaný egoistický doktor Tinkle.

Carry On Nurse (1959)

Taková milá pohodová vtipná britská komedie z nemocnice, která je občas i tak trochu blázinec, se sympatickými pacienty a sexy sestřičkami.

Pes baskervillský (1937)

Svou atmosférou si tato Lamačova adaptace v ničem nezadá s tehdejšími americkými horory od Universalu. Je zde pár změn oproti předloze, což není vůbec na škodu. Snímek mě bavil víc než některé novější adaptace.

Kill or Be Killed (1950)

Lawrence Tierney obviněn z vraždy pátrá v po pravém vrahovi. Celé je to situované do prostředí řeky Amazonky. Standardní průměrný koukatelný film.