One Body Too Many (1944)

3,5 Tak tu opět máme klasiku - Starý dům plný tajných chodeb (tentokrát ještě okořeněný hvězdárnou na vrcholku), v něm úřaduje komorník Bela Lugosi se svým tácem s kávou a několik dědiců, co jsou ochotní se kvůli svému podílu klidně i zabít a sem tam se stane nějaká ta vraždička. Není to nic světovýho, ale jedná se o příjemnou oddechovou komedii, která sice neměla bůhví jakej rozpočet, ale zase nijak zvlášť lacině nepůsobí. Bohužel se vše odehrává příliš ve tmě a to vzhledem k nízké kvalitě obrazu není příliš dobře. Občas nebylo vidět skoro nic.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

4,5 Velice povedené završení celé trilogie.Opět tomu chyběla ta mrazivá atmosféra prvního dílu, ale ten příběh udržel mojí pozornost celé dvě a půl hodiny, což se u takto dlouhých filmů stává málokdy, a zanechal ve mě hluboký dojem. Velice příjemná tečka za celou sérií. __ Jenom mě napadá takovej drobnej detail: Lisbeth bylo v prvním díle 24 let. Druhý díl se odehrával zhruba rok a půl potom a bylo jí tam už 28 a ve trojce, která na dvojku bezprostředně navazovala, jí bylo 27 :-)

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Dvojka je bohužel trošku slabší než Muži, kteří nenávidí ženy. Zcela se vytratila ta mrazivá atmosféra a napětí předchozího dílu. Příběh se soustředí víc na Lisbeth a její background (slovo pozadí by v tomto případě mohlo být trochu zavádějící :-)) No a Noomi Rapace je neodolatelná. S těma dlouhejma vlasama jí to sekne mnohem víc. Takže celkově se dá říct, že malinko zklamání, ale pořád je to velice příjemnej thriller na kterej se kdykoliv podívám rád znovu. No a teď se nemůžu dočkat, až si pustím poslední díl trilogie.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Marně se snažím přijít na to, kdy jsem viděl lepší a napínavější detektivku. Tohle bylo něco úžasnýho.

Panika v ulicích (1950)

3,5 Vojenský doktor a policejní kapitán se snaží vypátrat vrahy muže nakaženého morem a zamezit tak vzniku epidemie. Skvělej nápad, solidně natočená detektivka, ale u několika scén bych ocenil mnohem větší spád a menší ukecanost, protože v několika momentech to byla docela nuda, ale jako celek film nudnej nebyl.

All Through the Night (1941)

Tehdejší herecká elita se sešla v týhle moc povedený komedii o férovým a hodným gangsterovi, kterýmu někdo zavraždil pekaře. Ovšem s Glovesem Donahue v podání Humphreyho Bogarta není žádná legrace a když mu zabijete pekaře, tak si to prostě musíte odskákat. Skvěle trhlá zápletka, některý hlášky by to chtělo tesat do kamene. Bohužel by místy neuškodilo trochu svižnější tempo a o pár minut míň.

City Streets (1931)

"No hard feelings" :-) Gary Cooper si zase zahrál kovboje, tentokrát ale kovboje, který na začátku 30. let v době prohibice pracuje pro mafiánskýho bosse, kterýmu se říká Big Fellow. Příběh, ve srovnání třeba se Zjizvenou tváří, Malým Caesarem nebo Veřejným nepřítelem, popřípadě Bouřlivými dvacátými, působí docela banálně, ale rozhodně nijak úsměvně. 80 minut je fajn stopáž, takže film nenudí. No a závěrečná jízda ta byla fakt ve velkým stylu.

Doktor Strange (2007)

Až do teď byl Doktor Strange pro mě úplně neznámým komiksovým hrdinou. Tento snímek nám představuje tuto zajímavou postavou a seznamuje nás s tím, jak se z něj stal bojovník proti zlu a také s dalšími důležitými postavami jeho světa. __ Animace mě docela uchvátila, příběh sice nebyl nijak překvapující, ale líbil se mi a dabing byl taky pěknej. Doufám, že se tvůrci někdy dokopou k sequelu. Byla by škoda svět Doktora Strange neobjevit trochu víc.

The Dawn Patrol (1938)

4,5 Skvělé válečné drama z prostředí britské letecké základny v době první světové války. Perfektně vykreslené postavy majora Brandta (Rathbone) a kapitánů Courtneyho (Flynn) a Scottieho (Niven). Sledujeme nesmyslný válečný kolotoč - večer dorazí nováčci, je jim cca 16 a mají nalétáno 7-9 hodin. Ráno jdou poprvé do akce a večer se nevrátí téměř nikdo z nich a další den přijdou nové posily a situace se opakuje. __ Většina filmu se odehrává na zemi, žádných větších leteckých bitev se nedočkáme, ale když už jo, tak to stojí za to - viz. Courtneyho a Scottieho přepad německý základny. __ Vzhledem k tomu, že ještě nezačala druhá světová válka, tak si můžeme tento snímek užít bez démonizování Němců a taky bez nějakého zbytečného vlastenectví a patosu. Tady nešlo o to podpořit morálku hochů bojujících na frontě, ale šlo o to ukázat, že válka je naprostý nesmysl a je úplně jedno na jaké straně člověk bojuje.

Night of Terror (1933)

Hodinový detektivní horor o vraždícím šílenci, který si na mušku vzal jedno velké sídlo plné lidí. __ Hodně dobrá atmosféra, příběh mohl být trochu napínavější, scény s vrahem mohly být dramatičtější, ale jinak si říkám, že na to v jakém jsme roce, tak docela solidní množství mrtvol (a žádní teenageři :-))