Na kometě (1970)

Když odhlédnu od toho, že to celý s tou kometou je takový nějaký divný, tak je příběh velice zajímavý, nápaditý, zábavný a vtipný. Triky jako i u ostatních zemanových filmů jsou úžasné. Z herců mě zaujal hlavně František Filipovský.

Boo (1932)

Humor, který použili autoři tohoto komediálního kraťasu mi místy připomínal Monty Pythony. Nemůžu říct, že jsem se bavil celých deset minut, ale druhá půlka opravdu stála za to: "Toto je Mae Clarková, za chvíli se bude vdávat, takže vidíte, že skáče radostí. ... Mae řekne Monstru, že už si s ním nechce hrát, protože má za chvíli svatbu ... Toto je Drákula v převleku ... :-)) Příjemná legrácka.

Alice Cooper: The Nightmare (1975) (TV film)

Snímek The Nightmare představuje setkání dvou velkých osobností. Shodou okolností se oba dva jmenují Vincent a každý z nich je králem. Vincent Furnier (alias Alice Cooper), král hudebního hororu a Vincent Price, král filmového hororu nás společně provázejí zcela unikátní, bizardní podívanou za zvuků hudby z Cooperovy nejlepší a nejslavnější desky Welcome to My Nightmare. Jednotlivé scény jsou inspirovány Cooperovou pódiovou show, nechybí ani obligátní svěrací kazajka nebo hůlčička v Cooperově ruce. Uvidítě taky obří pavučinu a na ní prdelaté pavouky, taneček mezi ledničkami nebo taneční vystoupení kostlivců. Ďábelský Vincent Price v roli průvodce noční můrou si svou roli náramně užívá a stejně tak si já užívám každou minutu, kdy se objeví na obrazovce. Alice Cooper kromě toho, že je skvělý zpěvák, je i dobrý herec, protože i když už mu byla v dově natáčení skro třicet, toho malýho ustrašenýho kluka, Stevena, jsem mu fakt věřil. Na druhou stranu se není čemu divit, protože Cooper vlastně JE Steven. Pro Cooperovy fanoušky je tenhle snímek povinností.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Já myslím, že zase až taková tragédie to nebyla. Sice je to asi nejslabší ze všech Underworldů, ale dívat se na to pořád dá. Rhona Mitra není tak výrazná, sympatická ani hezká jako Kate, počítačový triky místy působí docela lacině, ale na druhou stranu, Michael Sheen je sympaťák, temná atmoška je skvělá, kostýmy taky a příběh pěkně odsýpá a nenudí. Takže proč ne? Dávám lepší tři hvězdičky.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Co se triků a animace týče, tak to bylo dokonalé. Příběh mě hodně bavil hlavně ze začátku, ale pak se z toho stala až příliš velká, předvídatelná pohádka. Jinak ale to byla docela zábava, takže nějakých 70 prcent. "I´m not a baby, I am a tumor.":-))

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Solidní akční film, rozvíjející dál mytologii X-Menů. Není to bůhví jaká pecka, ale skvěle jsem se bavil, takže čtyři body

Pojistka smrti (1944)

Pěknej film to byl, ale zase tolik z toho odvařenej nejsem. Prostě lehce nadprůměrná detektivka o jednom pojišťovacím podvodu a vraždě.

Baron Prášil (1961)

K dokonalosti dovedené spojení animace a hraného filmu.

Kočičí lidé (1942)

Docela průměrný černobílý horor. Jediná scéna, která mi přišla zajímavá bylo setkání s "Kočičí ženou" na svatební hostině. To mi trochu přeběhl i mráz po zádech, ale jinak mě to moc nevzalo. Jednotliví herci mi byli neznámí a hlavně psůobili dosti nevýrazně.

Jezinky a bezinky (1944)

Napodruhé se mi to líbilo snad ještě víc než napoprvé. Geniální komedie, kterou táhne energický Cary Grant a jeho grimasy. Ostatní herci však nezůstávají pozadu, především představitel Teddyho Roosevelta :-) No a ten chlap, co vypadá jako Boris Karloff byl taky super :-)