Podivný pátek (1976)

Jestli se mi na tomto filmu něco líbilo, tak jsou to spíš "crazy" pasáže s Barbarou Harris (matka) - zmatky v domácnosti, baseball se synem ... , a taky pár originálních nápadů z automobilové honičky. Původně jsem byl jen zvědavý na Jodie Foster (dcera), v této roli mě ale zklamala - nemá (narozdíl od Barbary Harris) asi výrazný komediální talent, a už vůbec ne ve čtrnácti letech. V dramatické poloze byla výborná už v těch letech (např. Ozvěna léta - 1976), pro komedii ale postrádá dostatečně širokou škálu výrazů v mimice. 50%

Když Harry potkal Sally (1989)

Asi nejlepší romantická komedie konverzačního typu, kterou jsem kdy viděl. A počtvrté mě baví stejně jako poprvé. Dávám plnou palbu.

Taková normální rodinka (2008)

Ten film je zábavný jako čtyři spojené díly tupé telenovely - jalové scény bez chuti a bez zápachu. Nechápu obsazení Liliany Malkiny (babička) - její přízvuk a zuby spolehlivě přebijí každou roli. Navíc neschopná produkce ani nesehnala dvojčata do postav raubířů...

Fanatik (1996)

Hvězdička navíc pro De Niro, psychopati mu fakt jdou :).

Nezvěstná Molly (2002)

Až na trapně akční konec s autem pod vodou to docela šlo.

Strach a chvění (2003)

Opravdu výborný film, skvěle jsem se bavil - dlouho jsem váhal, zda 4 nebo 5*... Nakonec přece jen jednu ubírám kvůli dojmu, že v několika málo pasážích režisér rezignoval na filmové prostředky, a uchvácen literární předlohou nechal postavy jen tak přes stůl plynout douhý dialog, jakoby jej herci četli přímo z románu. Ale je to opravdu jen malá muška :) 90%

Eurotrip (2004)

Lehkou rukou napsané, velmi vtipné, svižně nastříhané - není proč se omlouvat, že se člověk u této teen komedie královsky baví. A navíc neodolatelná Michelle Trachtenberg s půvabem Scarlett Johansson... Po druhém shlédnutí 23.5.2011 upgrade z 4 na 5* - tohle je v žánru opravdu výjimečný film!

Skandál Bulworth (1998)

Jen dvě slova: blábol a slátanina. Hvězdička za Halle Berry (nádherná třicítka) a Olivera Platta (viděl jsem seriál Huff a beznadějně se do něj zamiloval). // Zajímavý komentář - UncleG

Naše bláznivá rodina (1968)

Sympaticky ironická komedie se po 25 minutách mění na nudnou banalitku pro (hloupé) děti. Film se zuby nehty drží bakalářského (navíc notně obehraného) tématu "rodiče se začali chovat jinak - chtějí se rozvádět? - ale ne, jen čekají miminko!". Z původně odhadovaných **** zbyly **.

Pokerové prázdniny (2006) odpad!

Proboha! Něco tak ubohého a po všech stránkách amatérského jsem už dlouho neviděl...

Ovládací panel
5 bodů