Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

Oblíbené filmy (10)

Pelíšky (1999)

Směsice dramatu a komedie, která funguje skvěle. V humorných chvílích se člověk směje a naopak ve vážných chvílích si člověk uvědomuje, jak to byla zastaralá a omezující doba, kdy Česko-Slovensku vládl totalitní režim. Co se týče hereckých výkonů, tak nemám co bych vytknul - všichni zahráli skvěle. K tomu si ještě připočtu naprosto kultovní hlášky a vychází mi z toho jeden z mých nejoblíbenějších filmů, nejen českých, ale celkově.

Forrest Gump (1994)

Dokonalý film. Vymazlený jak po stránce trikové, tak po stránce dějové. Skvělé propojení Forrestových příhod s americkou historií. Tom Hanks podal báječný výkon, ikdyž si pouštím Forresta v českém dabingu - dabing Vladimíra Dlouhého je velice vydařený.

Temný rytíř (2008)

Myslím si, že když se spojí popcornová akce a chytrý scénář s promyšlenými postavami, stane se film oblíbený u více diváků. A to se Temnému rytíři povedlo brilantně. Akce je tady dost a zároveň je u filmu potřeba mít zapnuté mozkové závity. Narozdíl od minulého dílu jde Batman stranou a na stejnou úroveň důležitosti jako on nastupuje Joker, který válí. Ano, Heath Ledger skutečně podal nejlepší výkon ve filmu a díky němu se staly rozhovory s Jokerem, rozhovory bez klišé a bez zbytečných vět a zároveň jsou plné napětí. Ale samozřejmě ostatní herci nejsou ve svých výkonech nijak pozadu. Určitě stojí za zmínku Ch. Bale, A. Eckhart, M. Caine, M. Gyllenhaal, G. Oldman, M. Freeman - všichni své role zvládají s naprostým přehledem. Možná Ch. Bale jako Batman to nemusel tak přehnat s tím svým hlasem, který už je moc temný a zuřivý. Ale jde jen o maličkost. Dokonce si Temný rytíř drží odstup od amerického patosu a má své obrovské kvality nejen jako akční film, ale i jako thriller a jako thriller to jsou kvality ještě větší.

Vlasy (1979)

Mluví a zpívají mi z duše, hlavně na konci.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Miluju první tři, a furt nevím, jestli je lepší 1. nebo 3., ale je to vlastně jedno, i když trojka je asi vítěz. Kdo jiný může hrát jeho tátu, než SIR SEAN CONNERY sakra.

Reklama

Reklama