Insidious 3: Počátek (2015)

Asi nejočekávanější film za posledního půl roku. A očekávání splnil téměř na výbornou. Oproti chapter 1 je trojka o něco slabší, ale srovnatelná s chapter 2. Proto jsem musela trochu pozměnit hodnocení předchozích dvou dílů. Příliš pomalý a zdlouhavý začátek, měla jsem strach, aby se to takhle netáhlo po zbytek filmu. Naštěstí se to nestalo, skvělá atmosféra, parádní lekačky, pár z nich mě dokázaly nadzvednout z pohodlné sedačky v kině, dobrý herecký výkon (především u Lin Shaye). V dnešní době je málo hororů, které mě uspokojí na plné čáře, jsou neoriginální, nepřichází s něčím novým, s jiným stylem. Insidious 3 patří mezi ty, které stojí za to shlédnout a i když nejsou bezchybné a nepatří mezi topky, uspokojí potřebu diváka, tak jako u mne. 8/10*

Avengers: Age of Ultron (2015)

Čekala jsem o hodně více, než jsem nakonec ve finále dostala. Jako skoro pokaždé u filmových sériích i série Avengers klesákvalitou dolů. Scénárista neví, čím by film obzvláštnil a zlepšil, takže tam toho dá tolik, že se dočkáme tak akorád přeplácané směsice všeho možného. Marvelovky miluju, ale čeho je moc, toho je příliš.

Divoké historky (2014)

Povídkové filmy mám ráda. Ať už do sebe zapadají příběhem nebo jak u tohoto snímku motivem. Motivem tak absurdně vyhrocených situací, že to může vymyslet jen sám život. Zde platí motto: Když se sere, tak pořádně. Když si člověk myslí, že už není víc, co se může posrat (drama) tak zjistí, že se šeredně mýlil a nezbývá jiné východisko, než se celé situaci zasmát (komedie). Některé povídky o krapek lepší, než ostatní, ale souhlasím s plakátem s nevěstou, protože to byla podle mě nejlepší povídka ze všech a vdávat se v brzké době po jejím shlédnutí bych rozhodně nechtěla 😄 8\10*

Svatební cesta (2014)

Na tak nízkorozpočtový film, dobrá práce. Nic, co by překvapilo, ale zase nic, co by štvalo. I s jednou chajdou uprostřed lesa a dvěma zaláskovanýma novomanželama, kteří nám v průběhu první půlhodinky ukážou, jak by to u novomanželů mělo fungovat v podobě milostných scének, se dá pracovat. Slušnej průměr, scéna: "Vyndej to ze mě" zapůsobila. 6/10*

Kingsman: Tajná služba (2014)

"Manners will make you a man". A přesně takový musí být každý Kingsman. Slušně vychovaný gentleman s vytříbeným chováním a se svými tajnými zbraněmi v podobě nablískaných lakýrek, slušivých Bremon(tek) či stylovému deštníku, který by neměl chybět každému "chlapovi" v obleku. Sledovat proměnu Tarona, se zákonem pohrávajícísí-ho mladíka, který nemá před sebou nikterak růžovou budoucnost, ale vydá se po stopách svého špiónského otce, byla velmi příjemná :-) Plno napětí, skvělých scén (scéna ohňostroje vybuchujících hlav doplněna tak úžasnou hudbou neměla chybu), komediální prvky splněny na jedničku. Samuel L. Jackson nezklamal. Tak sympatického záporáka si přejete a ten jeho outfit... Krásný britský přízvuk herců, na který jsem si v minulosti musela hodně zvykat, mi v tomto filmu připadal tak skvěle zvučný a přesně padnoucí. Víc takových-to filmů v dalších letech a budu nadmíru spokojena :) 9/10*

Žena v černém 2: Anděl smrti (2014)

Už ani první díl, který měl docela dobrý ohlas, mě nikterak nenatchl. A co se týče pokračování, není co dodat. Nuda, nuda, nuda, bububu, nuda... Měla jsem co dělat s vymýšlení si důvodů, proč bych se měla zvednout z gauče a přestat zívat u čučení do obrazovky. Půjdu si nabarvit vlasy, pak si je samozřejmě musím umýt. Co kdybych si udělala čaj? Ano, dobrý nápad. Nakonec jsem po 3 hodinách shlédla celý 98 minutový film a říkám a dost, konečně, pojď dělat něco smysluplnějšího! 2* za malého Edwarda, ty výrazy se mu vážně povedly a za pár těch lepších scén.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

👏👏👏 Ano, přesně tyto typy filmů můžu. Hrůzostrašný barák plný šílenství od psychopatů, vrahů, lidských omylů přírody až po homosexuály, kteří v 19. století znamenali ostudu a vyvrhelství. A jeden válečnej psycho doktor, který se těchto kreatur zmocní. Skvělý děj, výbornré obsazení herců a hvězda navíc za nečekaný a tak skvěle padnoucí závěr. 9\10*

Ghoul (2015)

"WHAT DO YOU WANT FROM ME?" Jen ti chci spapat ručičky a nožičky. Filmy o kanibalismu mám ráda. Hannibal jako film i jako seriál patří mezi mé oblíbené. Propaganda Jáklova Ghoulu byla na našich komerčních televizních stanicích tak velká, že i mě dokopala zvednout zadek z gauče od béčkových hororů v tv a zajít si do kina. Styl třepající se kamery mi nevadí, tak jako mi nevadil u REC nebo Záhady Blair Witch. SPOILER: Co se týče příběhu, okej, omylem jsme při ochutnávce ukrajinské 50%vodky vyvolali ducha Čikatila (už z toho jména vás mrazí na zádech) a ten nás nepustí z chatrče,dokud nedostane to,co chce a to trochu čerstvého nekořeněného masíčka, které mu poslušně získává jeho krásný sluha v podzemních tunelech. Nic origo, ale i přesto se do toho Jákl rozhodl jít a myslím, že mu povedlo natočit nadprůměrný multikulturní horor, který stojí za shlédnutí. Zvukař si také dobře pohrál. 7\10*

Padesát odstínů šedi (2015)

Tak, po dlouhem cekani po precteni knizni predlohy jsem se dockala i filmoveho zpracovani. E.L. James me dokazala vtahnout do nitra fantazie a iluze tak, jak se to asi jinym spisovatelum nepodarilo. Za to ji dekuji. Za zprijemeni tech osamocenych noci a fantazirovani o nejakem tom mem panu G. ...(bohuzel jich nebylo moc, vsechny tri dily prectene jednim dechem za par dni). A co se tyce filmu? Predem jsem vedela,ze knizni predloze se to nevyrovna. Jak uz jen nacpat 3 sestiset strankove knihy do 2 hodin, nemozne. A s timto jsem i na ten film sla. A proto u mne film splnil vsechna ma ocekavani. Uprimne? 2 hodiny jsem nevnimala nic jineho nez obraz na platne. Jedine co jsem stacila bylo mackat pritelovi ruku u scen, u kterych bych si prala byt doma a ne v kine. Vtipne scenky prostridane vyvazenou erotikou, ktera mi rozproudila krev v zilach a na chvili jsem si prala byt Anastaciou. Ze hodnoceni na csfd je slabe? No a co... Dalo se to cekat. 59. nejrozporuplnejsi film mluvi za vse. Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5*, a to hlavne z duvodu hereckeho obsazeni Pana Greye. Ano, Jamie Dornan je sice hezounek, ale predstavovala jsem si nekoho vic dominantniho a trochu vice namakaneho. Dakota mi sedla perfektne. Po delsim uvazeni jsem se vsak rozhodla pro nejvyssi hodnoceni, protoze to splnilo vse,co jsem chtela a ani minutu jsem se nenudila. 9\10* Nejlepsi pozitivni koment: Enšpígl, nejlepsi negativni koment: RedAk

Whiplash (2014)

Vysoký hudební až adrenalinový prožitek nahánějící krev do žil v rytmu jazzu. Mistrovská ukázka odhodlání až za hranice svých sil k vytouženému cíli,kdy vše ostatní je odsunuto na druhou kolej. Posledních 15 minut se nesoustředíte na nic jiného a nevnímáte nic jiného než skvostný ohňostroj tónů až k samotnému vyvrcholení posledního bouchnutí paličkou. 10\10 *