sirrgulo

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 11.10.2013  16:06
    Rivalové (2013)

„Silnější než-li strach ze smrti, je vůle vítězit.“ Motory akcelerují, vozy jednotlivých monopostů se třesou a mé ušní bubínky přímo křičí nechutí. Nelíbí se jim, že je vystavuji takovému hluku. Ignoruji je, koukám do hlediště tisíců fanoušků, kteří stejně jako já přišli na závodní událost desetiletí. Píše se rok 1976 a na startu hned vedle sebe stojí James Hunt a Niki Lauda. Cítím ono chvění a napětí pln očekávání. Nervózní, který z jezdců dnes dojede první. Konečně se vyklízí startovací pole a na dráze zůstávají dvě desítky strojů předurčených k závodu se samotnými blesky. Náhle bouřící fanoušci utichají a já vím, že se start blíží… „Co za člověka dělá práci jako je tahle, každý rok dva z nás zemřou.“ Pak mi najednou dojde, že sedím v kině, když ucítím, jak mi je ruka mačkána mou slečnou, se kterou jsme se přišli podívat na nový, jistě nejen mnou, očekávaný snímek Rona Howarda. Trošku mě udivuje, v první chvíli, že je sál téměř vyprodán, ale během následující dvouhodinové stopáže mé prvotní překvapení vymizí. Popravdě na něj dokonce zapomenu, stejně jako chvilkami ztrácím dech při sledování nervy drásajících závodů. A na konci celého snímku mne napadá jedna věta. Ale o té až později. Od prvních ukázek, plných famózních tonů z pod taktovky Hanse Zimmera, jsem byl pln očekávání, jako kdyby se ve mně náhle probudil fanoušek seriálu Formule 1, kterým v zásadě nejsem. Důvod, přiznávám, se jeví prostý. Chris Hemsworth. Nejstarší z trojice bratrů, se do filmových análů zapsal jako mocný bůh hromu a blesku Thor, ve stejnojmenném snímku z roku 2011 a od té chvíle jeho herecká kariéra nabrala na obrátkách a podobně jako James Hunt, jehož ztvární v Rivalové, rychlostí blesku nabírá na popularitě. Byl jsem vskutku zvědav, jak si poradí s vážnější rolí v životopisném snímku a musím uznat, že tento sympaťák s hlubokým hlasem mě ani trošku nezklamal. Přesto pravdou zůstává, že po herecké stránce na sebe pozornost strhává barcelonský rodák Daniel Bruhl, jenž před natáčením snímku trávil přípravu na roli s Nikim Laudu, který se po premiéře nechal slyšet: „Když jsem viděl Daniela ve filmu zničilo mne to, myslel jsem, že sleduji sám sebe.“ Věřím, že vyššího ocenění se tak představiteli hlavní role mohlo jen stěží dostat. A tak zůstává jen otázkou, jak snímek obstojí při udělování výročních cen akademie Oscar. Osobně věřím, že si minimálně zaslouží nominaci v nejedné kategorii. Ale nyní už zpátky k samotnému režijnímu počinu. Už od prvního záběru na super rychlé stroje a monologu Nikiho Laudy je zřejmé, že se snímek ponese ve strhujícím tempu přeskakujícím z jednoho jezdce na druhého a skutečně se tak děje. Režisér i scénáristé chytře mění nejen mluvený jazyk z angličtiny na němčinu a zpátky na angličtinu, čímž mimo vděk přidávají na autenticitě, ale i skáčou vyrovnaně mezi Laudou a Huntem. Umě pak představují onu odvrácenou stranu úspěchu a egoistickou povahu obou Rivalů, kteří kdesi hluboko uvnitř jsou si podobní jako vejce vejci, i přesto že Hunt žije každý den naplno jako jednu velkou párty a Lauda spořádaným životem skutečného šampióna odevzdává vše sportu, který si vybral a miluje víc než cokoliv na světě. Výsledkem je špičková filmařina, jenž nenudí ani na moment a vše nám představuje v přesně potřebných dávkách, tak aby se neokoukali. „Sledovat tě, jak vítězíš v těch závodech, zatímco jsem bojoval o život, mi pomohlo vrátit se zpátky do závodu.“ Ano, pak je tu ona nechvalně známá nehoda na Nurburgringu, při které Niki Lauda, téměř uhořel a jen o chloupek utekl smrti, která je pochopitelně součástí snímku, a která z něho nedělá pouhý sportovní film, ale zároveň osudové drama dvou mužů, jenž se vzájemně dokázali natolik ovlivnit a motivovat, že změnili životy své ale i tvář celého sportu, jenž celosvětově zpopularizovali. Pravdou pak zůstává, že realističnost a syrovost, se kterou nám režisér Ron Howard servíruje téměř fatální autonehody, která Vás nutí odvracet zrak od velkého plátna, přímo křičí oním uvědoměním, jak nebezpečné závody Formule 1 bývaly. „Čím blíže jste ke smrti, tím více se cítíte na živu.“ Na závěr mi tak zbyla má prostá, kratičká věta, jenž jistě vystihuje naplno mé dojmy z návštěvy kina a kterou jsem jen tak prohodil cestou domů: „Šel bych do kina… Na co?... Na Rivalové…“ Ano, přesně takový pocit ve mně snímek vyvolal a ani na okamžik se mi nechtělo opustit sál. Ne bez druhé projekce. Určitě jsem mohl zmínit jisté nedostatky, které by šli najít a puntičkáři jistě neopomenou upozornit na nepatrné odchylky od skutečnosti, ale popravdě. Skutečně chodíme do kina hledat na snímcích chyby? Odpověď zdá se mi být nasnadě: Samozřejmě, že ne. Rivalové jsou famózní režisérský i herecký počin o neuvěřitelném skutečném příběhu, jenž zaslouží pozornost každého náročného i nenáročného diváka a nejen fanouška motoristického sportu.

• 10.12.2011  18:05

Pro mě jediný díl Harryho, který si zaslouží pět hvězdiček. Ač je druhá část je přímo nabitá akcí, je to první díl, který jsem si užil. Ač se v celé poslední části něco děje. Brzy je to jen samá akce a začátek putováního hlavního tria je rozhodně zajímavější. Pro mě, který rozhodně není fanoušek Pottera, je změna prostředí a konečně opuštění Bradavic paráda. A nakonec, začátek poslední části mi nabídl pro mě nejlepší scénu, když Hermiona vymaže paměť rodičům. Ač krátká, cítil jsem husí kůži, která mi přeběhla po zádech.

• 10.12.2011  11:15

Rozhodl jsem se, jelikož jsem už mnohokrát netušil, na co se podívat, že není špatný nápad zkusit shlédnout alespoň většinu snímků, které figurují v top300. Samozřejmě mnoho z nich neuniklo mé pozornosti, ale možná i polovina dosud ano. Vzal jsem to hezky ode dna. Moje levá noha a vynikající výkon v hlavní roli mě však zprvu zaskočil. Nečekal jsem, že se bude jednat o umělce postiženého mozkovou obrnou. Přiznám, že prvních deset minut jsem přemýšlel, zda film vůbec dokoukám. Ale jakmile se skočí do dětství, už je vše v pohodě a snímek uteče jako voda. Nakonec jsem velice rád, za své rozhodnutí a nezbývá mi, než oscarový výkon Daniela Day-Lewise doporučit.

• 22.8.2011  16:17

Nemůžu si pomoc, ale po opravdu dlouhé době jsem se rozhodl napsat další komentář. Proč? Protože je sice pravda, že podobných sportovních snímků jsme tu měli už hodně. Ale Matt ani Dan si pouhých čtyřicet procent vážně nezaslouží. Alespoň pokud máte rádi trochu box. Což já mám a hlavní hrdinové se o něm dost baví během svých tréninků a tak mě snímek bavil i z tohohle ohledu. Je pravda, že samotné zápasy nejsou bůhví jak zajímavé, ale čert to vem. Já jsem se náhodou bavil, i když mi bylo hodně dlouho dopředu jasné, jak vše dopadne. A jestli je někdo sklamán že Steve Austin nikomu nerozbije hubu tak to ani od bodobného snímku nemohl očekávat. Proto trochu nadhodnotím a o jednu hvězdičku.

• 6.2.2011  10:33
    Faster (2010)

Škoda, že ještě před natáčením nevyrazila Maggie Grace a Killer do města zamilovaných, škoda, že se tam někde neztratili a tatínek bývalí agent se je nevydal hledat. Škoda, že jeho letadlo nespadlo někde v atlantiku a jemu záchrana netrvala 96 hodin ve městě ale celý čas strávil dostáváním se z pustého ostrova. Škoda, pak by se třeba dostalo na víc akce, protože takhle po traileru očekáváte něco jiného. Netvrdím, že faster je takový průšvih. Třeba jednotlivé představování postav je celkem působivé, aby pak několik z nich bylo naprosto zbytečných pro celý snímek. Rock se vrátil do akčního snímku, ale místo toho aby někomu pořádně rozbil hubu jen chodí a střílí. Vypadá sice při tom vážně drsně, ale z tohohle se vážně dalo vymáčknout mnohem víc. Škoda

• 3.9.2010  16:43

Sly rád pobíhá v jungli, Arnie se prozměnu žene za prezidentským křeslem, Jason je plešoun a Li prcek no a Randy Couture má květákové ucho. To je jen pár připomínek a vtipů na některé akční hvězdy minulosti. Postradatelní prostě nezapomněli na humor, několik správných sebe sama zesměšňujících hlášek a slušnou porci akce, kde všechno lítá do povětří a mrtvoly přibývají rychleji než ve Žhavých výstřelech. Díky přímo zástupu známých tváří a Stalloneho od začátku plánované poctě starým dobrým akčním filmům a všem jejich hrdinům jsou The Expendables vážně skvělým snímkem, který pobaví.

• 3.9.2010  14:30
    Kirot (2009)

Dvě ženy, se kterými se život nemazlý se sejdou na patře jednoho obyčejného baráku někde v Israeli. Zatím co jedna má manžela zvíře, druhá (Olga) se v životě potýká s mnohem horšími muži. Nakonec mezi nimi vznikne velmi zajímavý vztah a právě o něm se mi zdá být tento snímek. Pokud hledáte akci, tohle vážně není to pravé. Spíše zajímavé drama připomínající jasný fakt. I zraněná liška zahnaná do kouta se do posledního dechu bude bránit dorážejícím loveckým psům, stejěn tak se ani hlavní hrdinka nevzdá a i přes veškeré životní chyby, se nakonec rozhodne udělat něco správného. I když i tady nás tvůrci opět upozorňují na jasný fakt, že jistá rozhodnutí nejsou zadarmo. Ano závěr se dá trošku předvídat. Minulost hlavní hrdinky nám je prozrazena jen v hovorech s nově nalezenou kamarádkou a tak chybý jistá vysvětlení, jenže já jsem se i přesto slušně bavil. A Olga Kurylenko mě opět přesvědčila, že není jen pohlednou bondgirl, která odolala Jamesovu šarmu. V druhém snímku po sobě dokázala, že její role v obou herních adaptacích, ve kterých vyniká díky svému sexapealu, nejsou to jediné na co se zmůže. Kirot rozhodně není špatný snímek a po Centurionovi mě opět přesvědčila, že jí to v podobných rolích sluší, i když tentokrát se jedná o drama.

• 27.8.2010  09:16
    Výměna (2008)

Před lety jsme měli psa Bena, jednoho dne při procházce na pole se nechal zlákat nedaleko se procházejícími srnkami a jako správný pes se je vydal uštvat. V tu chvíli se v něm probudily jeho lovecké pudy a nedokázal poslechnout a vrátit se. Šel jsem zpět domů a čekal. Dopoledne se změnilo v odpoledne. Den pomalu mizel v čase a člověk začal být nervózní kde se sakra zapomněl. Večer už nás čekat nebavilo a tak jsme s mamkou sedli do auta a vydali se psa hledat. Jeli jsme kolem silnice oddělené pouhou škarpou od pole. Právě zde na podestýlce z vlastní krve ležel. Bezvládný, plyšáka připomínající, bez života. Ještě toho večera v šeru jsme jeho životem opuštěné torzo uložili k poslednímu odpočinku. Proč jsem se rozhodl právě tohle vyprávět? Nejsem rodič, neznám pocit, kdy se bojíte o děcko, které se nevrátilo domů ve chvíli kdy mělo. Znám jen ztrátu huňatého kamaráda, která nebyla vůbec příjemná v několika následujících dnech. Zejména rodiče musí být z Clintova dalšího režijního počinu opravdu napnutí a na mrtvici. Vše je opravdu neuvěřitelné a já si nemohu odpustit kritiku lidí, kteří rozhodují o zlatých soškách. Jen tři nominace? Kolik z nich má doma ratolesti, že snímek tolik opomenuli, tohle přeci musí zasáhnout a šokovat každého.

• 26.8.2010  19:51

V posledních letech neúrodná krajina divokého západu nenabídla žádný převratný western. Jako by tento žánr vyplincal všechny skvělé nápady před polovinou století. Pár slušných snímků se sice ukázalo, ale jeden by je spočítal na prstech ruky. Seraphim Falls mě hodně zaujalo už svým obsazením a později i trailerem. Začátek není vůbec špatný. Drsné zasněžené hory, průzračně čistá smrtící řeka a pětice lovců a jediný štvanec. Než se sestoupí do nížin a prérií je všechno v pořádku, ale postupně děj ztrácí dech a závěrečná pointa není nic moc. Ještě scéna s vodou a ženskou má něco do sebe, ale poté už jde všechno opravdu z kopce. Co kopce, přímo ze strmého srázu.

• 19.8.2010  22:52

Před časem jsem s jednou kamarádkou (24) rozebíral filmy. Pozastavili jsme se nad některými žánry a pak jasně řekla, že nesnáší fantasmagorie. Když pak přišlo na četbu zmínila se, že před časem zrovna něco četla. Copak to asi bylo? Samozřejmě Twillight. Fantasy. Po shlédnutí prvního dílu nechtěla čekat a tak si přečetla knížky. Je sice fajn, že autorka, možná trošku s pomocí filmu, dostala některé zbloudilce zpátky ke knížkám, ale já si jen říkám. Jakou tohle může mít předlohu? Je to taky tak šíleně zmrvené jako Eragon? Asi ne, když právě na hlavních mužských postavách ujíždí celé zástupy puberťaček i holek u kterých bych to už nečekal (má třiadvacetiletá sestra není výjimkou a taky knížku otevřela). Přitažlivost mužských představitelů rozebírat nehodlám a nechám to na dívkách (Pattinson zajímavě zahrál v Remember Me a jisté charimma má a u Lautnera se to dívčí šílení dá pochopit). Kouknu na zoubek Belle, která mě opravda šíleně vadí. Zatím co první díl ještě ušel ve druhém se její postava chová naprosto příšerně. Střídání hlasitého oddechování (spíš hekání), výrazu s pootevřenou pusou a vykulenýma očima a histerické buzení z nočních můr. To je vážně děs. Jako mužský divák naprosto nedokážu pochopit co na ní ti dva vidí. Dobrá u Edwarda je to možná něco s tím, že jí nedokáže číst myšlenky. Ale co chudák Jacob? Čím ho její šílené chování přitahuje? Jsem zvědav jestli Kristen někdy v budoucnu budu chtít vidět v nějaké jiné roli, protože touhle upírskou sérií, kde hraje příšerně příšernou Bellu jsem jí odepsal. Přesto jsem zvědav na další díl. Důvod je prostý a už jsem ho zmínil v komentáři k prvnímu dílu. Červenooká Dakota, kvůli které jsem překousl už dva díly mě prostě láká i na další. Doufám, že do budoucna nezůstane pořád jen u pěti minut, ve kterých se zatím objevila v tomhle díle.

• 19.8.2010  00:21
    Tekken (2010)

Ještě dnes si vzpomínám jak jsme s kamarády mlátili do kolečka, křížku, trojúhelníku a čtveručku až z toho zrudly bříška našich palců, klouby bolely a křupaly při prvním ohnutí po odložení ovládače s ošoupanými obrázky geometrických tvarů. Jojo Tekkena jsme se kdysi hodně nahráli. Zamrzí pak když nevidíte své nejoblíbenější postavy a nedočkáte se žádného známého pohybu. Největší pobavení pak přijde ve chvíli, kdy nám jsou představeny jednotlivé bojové styly a při tom všichni bojují stejně. Je pravda, že jsem se sice docela slušně bavil, fandil hlavnímu hrdinovi, ale na boxerské vystoupení Foxe jsem prostě čekal zbytečně. Ono akce není sice málo. Problém je, že lidem kteří nepoznali onen pocit otlačených prstů a bolavých očí a vítězství a otevírání nových postav. Prostě ti kdo nikdy Tekkena nehráli nemají důvod na snímek koukat (co se rvaček týče je letos lepší Undisputed III a to o hodně) a ti ostatní kdo si třeba už jen matně vzpomínají na postavy (už si nepamatuji všechny ale Xiayou mi prostě chyběla) budou spíš než nadšení opravdu hodně, ale hodně naštvaní a zklamaní, můžeme být ale rádi, že to nedopadlo jako DOA.

• 18.8.2010  23:21

Příjemný snímek vinoucí se na dvou základních motivech. Prvním je bez nejmenších pochyb rasismus. I když nás film nezahrnuje neustálým nátlakem a pocitem strachu o hlavní hrdinky tmavé pleti, přesto je rasový podtext celého příběhu jasně patrný díky několika málo událostem, které přichází náhle, ale mají velký dopad na děj. Tím druhým a mnohem důležitějším je mateřská láska, kterou Lily v celém svém životě jednoduše postrádá, kvůli nešťastné události z ranného dětství. Příběh sice není moc napínavý, ale díky zajímavým tvářím dokáže upoutat a třeba i donutit k malému zamyšlení nebo uvědomění si vlastního štěstí, které možná občas opomíjíme.

• 16.8.2010  22:34

Vedro v posledních dnech a týdnech ustoupilo o něco umírněnějšímu počasí (a bohužel i povodním). Jestli, ale nepatříte mezi ty, kterým to vyhovuje a radši byste se opékali na slunci, ale cestu do slunných krajů jste už podnikli a nebo máte vyplincanou dovolenou. Určitě vám zbylo pár korun na cestu do kina. Takhle prosluněný snímek jsem už dlouho neviděl. Po několika pokračování mumie a králi škorpionovy nás další výpravné dobrodružství zavádí zpět do pouště, starověku a krom písku láká na slunce, slavný název (kdo by neznal legendárního prince zachraňujícího během hodinky princeznu a jeho několik pokračování), sympatické herce a taky na pěkně bohatou pokladničku, ze které mohli tvůrci čerpat. Po skončení snímku si vážně nemám na co stěžovat. Snad jen na ty digitální hady, a to hlavně kvůli své fóbii. Měl jsem strach jak bude Jake v roli Dastana vypadat, ale stačilo aby trošku zesílil, nechal se zarůst a obléct do správného kostýmu a stal se z něho skvělý charismatický hlavní hrdina, kterému jsem během celého dobrodružství fandil. Zvládal jeden neuvěřitelný skok a akrobacii za druhým a k tomu se ještě nezapomínal popichovat s pohlednou princeznou, jejichž z nenávisti se vyvýjející vztah je hlavním tahákem snímku ať už díky vtipnému náboji nebo v podobném snímku dnes už téměř nezbytné romantické vložce. Je pravda, že Princ možná neupoutá skvělým promyšleným dějem (ale které podobné dobrodružství v poslední době nám ho dokázalo nabídnout), ale na dvé hodinky vtáhne do jiného světa, vypustí na diváka pozitivní energii a nakonec ho nechá se zážitky jít do dalšího zataženého dne, který alespoň na ty dvě hodinky příjemně prozářil ostrým sluncem a ním ošlehanými hrdiny.

• 14.8.2010  19:28
    Centurion (2010)

Cesta táhnoucí si to hezky mezi dvěmi stráněmi a členové deváté legie, které halý mlha, ale prozrazuje jejich těžká hlučná zbroj. Cupitají si to dál za svým velitelem. V čele armády. Hrdý a statečný cvála na svém koni a následuje stopařku. Pod sedlem se mu pohybuje půl tunový oř. Němá potvora mizí v bílém neprůhledném závěji halícím několik metrů před nosem. Křupnutí a zapraskání. Rána. Strom je na zemi. Nalíčená léčka úspěšně dovršena. Po svahu se valý hořící koule a velitel uprostřed formace přikazuje svým vojákům stát. Vytřesení čekají na náraz. Na smrt. Řev a po chvilce začíná řež. Krev cáká všude kolem. Barví zbraně i půdu. Brzy je zahalena těly. Devátá legie je v mžiku rozprášena. Jo jo, to nám jasně prozradí už trailer. Ale ani trailer jsem nepotřeboval, abych se na Centuriona těšil. Stačila první fotka Olgy Kurylenko. Syrová a brutální akce, by možná jednoho hned v úvodu mohla odradit. Ale ona brutalita prostě k zabíjení patří. Tlupa vlků následuje raněné zvíře a chystá se na krvavou hostinu. V čele s nelítostnou stopařkou. Jo Olga vypadá moc dobře. Odhodila tvář sexy bond girl a její drsná role je uvěřitelná a povedená. Keira v Artušovi jí může závidět. Úprk skupinky je dost zábavný. Místy dokonce překvapý a já se upřímně nenudil ani na okamžik. Sympatické neznámé tváře a jejich jména mi vyhovovala více než Král Artuš. Prostě se nemůžu ubránit srovnání. Na otázku jak obstojí Marshall na přelomu středověku a starověku musím říct, že opravdu moc dobře. A protože mám rád i film od Fuqui musím přidat jednu hvězdičku, kterou bych pravděpodobně jinak nedal, ale u druhého snímku bych musel jednu ubrat a to se mi nechce.

• 14.8.2010  19:06

Jako malý kluk jsem měl tohle podání o Artušovi moc rád. Jenže je to už dávno. Moc dobře si pamatuji celou řadu scén a některé se mi opravdu líbily (třeba překážková dráha), ale jsou tu i okamžiky opačné. Ze tmy se vynoří "armáda" v blištivé zbroji. A jak rychle přijde tak i odejde. Během kratičké bitvy si Gere v sedle koně vyjede proti přibíhajícím posilám a záběr na Lancelota a jeho ve větru vlající vlasy, Gerův výraz. Prostě děs. Už malému mi právě tenhle okamžik strašně vadil a dnes se mu hodně směju. No a ta zbroj rytířů kulatého stolu? Nejtrapnější brnění, které jsem snad ve filmu viděl.

• 14.8.2010  17:05
    Král Artuš (2004)

Na Artušovi jsem byl před lety dokonce v kině. Mlhou, padajícími vločkami, deštěm, hlubokými lesy a drsnou chladnou atmosférou ovládnutý snímek. Akce, zejména pak v režisérské verzi je vážně super. Všichni Artušovi rytíři jsou sympaťáci, ale největším kámanem úrazu celého snímku je právě nápad dát hlavnímu hrdinovi jméno Artuš. Udělat z Keiry Gueneveru a obléct jí během bitvy do šíleného minima oblečení a ještě Gruffuddovi říkat Lancelot. Snaha podat vše jako skutečný příběh o Artušovi bojujícím u Hadrianova valu je šlápnutí vedle. Když poprvé v povoze řekne Keira své jméno vážně jsem se musel smát. Jinak ale snímek patří mezi má oblíbená akční dobrodružství doprovázená skvělou hudbou, i když některé věcí jsou méně povedené (jako třeba souboj Tristan versus lídr Sasů).

• 14.8.2010  16:24

Vážně nechápu způsob, kterým se přemýšlý při obsazování do rolí. Otec a syn mezi kterými je ve skutečnosti o patnáct let menší věkový rozdíl než kolik nám tvrdí ve filmu. Já to nedokážu pochopit, protože podobné věci se dějí i dnes.. Je však fakt, že podobných starých filmů s Oldřichem Novým jsem moc neviděl. Ona mluva a scénář mě opravdu moc bavily a hodně jsem se zasmál.

• 13.8.2010  09:39

Podání absentující více výrazných barev. No chvilku jsem si na něj zvykal. Stejně tak na klub s podivnou hudbou a měl jsem obav, aby se v něm snímek neodehrával celý. Změna prostředí pro mě byla jako slitování. Dějově snímek nenabízí nic moc převratného. Není ani příliš napínavý a hudba stojí za starou bačkoru. Proč tedy čtyři? No kvůli obsazení přeci. Na Omara Eppse jsem byl hned zvědav. No vypadá pořád stejně jako v Housovi jako by se ho stárnutí netýkalo. Giovanni RIbisi je prostě frajer, co se týče rolí troubů. Josh Brolin v devěta devadesátém a má oblíbená Claire Danes. Takže nakonec jsem hodně snímku odpustil a bavil se při sledování výše zmíněné trojice + jednoho lumpa.

• 13.8.2010  09:31
    Ninja Faktor (TV pořad) (1997)

První díly jsem byl jen zvědav, co nabízý další úseky. Brzy jsem si řekl. Jen stále se opakující překážky. No ale nedlouho poté, se ukázalo, že se pletu. Překážky se trošku obměnují a stěžují. A tak zvládnutí, alespoň prvních tří kol mužského Ninja Faktoru je opravdu tvrdým oříškem i pro skvělé atlety a gymnasty. Podobná soutěž mi u nás chybý. O kolik je zábavnější než přiblblé zpívání a podobné kraviny. Nakonec bych dal spíše pět hvězdiček, ale ženská obdoba soutěže není tolik zábavná. Zatím co chlapi dřou a každou další účast jim tvůrci překážek ztěžují. Ženské mají úvodní úsek zjednodušen, jelikož je příliš složitý a postupuje opravdu minimum účastnic a to se mi vážně nelíbí. Oddanost ninja faktoru a trénink u nich možná trošku ustupuje stranou. No a navíc poslední díly ukazují, že zatímco chlapi podporují jeden druhého. Mezi ženskýma je konkurence. Takže spadni Yuko Mizunová, spadni vždy a nikdy to nezvládni.

• 13.8.2010  09:22

A další zatáčka do leva. Jestli máte štěstí a před koncem se nevysekáte bude jich ještě dalších téměř osm set. No Nascar mi přijde být opravdu hodně zábavný. Nemám rád ani formule, a to aspoň jsou různorodé tratě a nejen ovál. Takže mi hlava vážně nebere, proč jsou tyhle závody v americe tolik populární. I když možná jedna věc by byla. Právě ty bouračky by pro mě jako divákq byly fascinující. Cole mi přijde spíš jako osina v prdeli, než jako nějak zvlášť skvělý charakter. Hned má nervy a nadává, lidi s tak výbušnou povahou vážně miluju. Ale přeci jen se trošku změní. Hlavním tahákem tak rozhodně jsou závody. Dramatické, zajímavé a hlavně několik kolik přeskakující a nikomu to nevadí.

• 13.8.2010  09:09

Na první pohled by se zdálo, že se jedná o další puberťáckou komedii. Hlavní hrdina se super velkým nosem je sice inteligentní a čeká ho studium na univerzitě, ale tím jeho obzory končí, v životě si užil možná tak svého kamaráda, věčně zapírajícího svou sexuální orientaci. A tak netradičně vyzná lásku své vyvolené. No nejprve díky své nervozitě sice jedná celkem trapně a přehnaně, ale nakonecm jak snímek plyne, se hlavní hrdina při povídání se svou láskou uklidní a začne být fajn. Hayden je opravdu moc pohledná, ale co mě hlavně zaujalo, je fakt, že se vše netočí kolem sexu a snaze zbalit tu nejhezčí helku jen kvůli tomu, naopak hlavní hrdina jí má opravdu rád a tak i konec mi přišel být trošku netradiční.

• 9.8.2010  09:32

A další hřebíček do mé pomyslné rakve Diane Keaton. Nemohu si pomoc, ale prostě mi nesedí a role až přehnaně aktivní matky, která se snaží přetvořit život dcery k obrazu svému, aby nedopadl jako její vlastní se mi nelíbila. Přehršel histerických a uřvaných hádek, zpěv překládán do češtiny (jistě za to si můžu sám, že jsem na film nekoukal v originále) a přehrávání každou chvíli. Rádoby vtipné scény s pornem na netu nebo nezvladatelným synáčkem (z toho ale vyroste pěknej spratek) i různé jiné. To ne, takhle podle mě romantická komedie nevypadá, i když celé mužsko ženské osazenstvo nebylo špatné, nakonec výsledek nijak nedokázali zachránit. A tak jediné na co si druhý den vzpomenu je hezké pozadí Piper Perabo ze scény z úvodních několika málo minut a to je asi něco vážně špatně.

• 6.8.2010  23:57
    Mr. Johnson (2008)

Musím říct, že jsem se příjemně bavil a to i na druhé podívání. Zapnul jsem si Tenkou červenou linii a o reklamu přepl na Mr. Johnsona no a už u něho zůstalo. Děj sice není převratný a je jednoduchý jako postava Václava. Jenže jednoduchost je jediné co sdílí. Ani ne hodinka a půl uteče opravdu rychle. Jim se na Veroniku dívá moc hezky a ona mu to oplácí nesmělým, ale okouzlujícím úsměvem. Jsou fajn dvojice. No ale Vondráčkovou si mohli odpustit. Její hysterický výstup byl celkem trapný.

• 2.8.2010  01:29

Závěrečný pohled na město. Zatmívačka a začátek titulků. Ještě několik desítek sekund sedím a koukám na zčernalou obrazovku, na které se objevuje jedno jméno za druhým. Režisér, herci a pak všichni ostatní, které ani člověk nevidí, ale bez nich by nic nevzniklo. Dvě hodiny před tím začíná snímek. Lester vypráví o vrcholu svého všedního, nudného dne, který na něho čeká ve sprše. Postupně se objevuje na scéně několik dalších postav. Zbytek rodinky. Šílená manželka ženoucí se za kariérou a lehce podivná dcerka. Sexu chtivá kamarádka a zvláštní noví sousedé s despotickým taťkou vojákem a dalším podivínem, který nejen že točí vše co vidí ale ještě prodává trávu. V následujících téměř sto dvaceti minutách mají všichni důležitou roli a snímek se ubírá k finále, které jsem si představoval úplně jinak. Závěrečné scény (nemyslím za sebou sestříhané záběry, ale hádky) vyvrcholý do velmi zajímavého konce. Konce, ve kterém se ukáže tragická stránka všech výše zmíněných a předcházející celkem zábavné výstupy Kevina Spaceyho najednou zanikají pod tíhou finále.

• 1.8.2010  00:35

Je smutné, co si příroda přichystala pro obyvatele New Orleans. Podobné přírodní katastrofy jsou prostě hrozné a nikomu bych je nepřál. Příběh o rozhodnutí jednoho středoškolského trenéra basketu pokračovat v hraní a účastnit se blížící sezony je úctyhodný. Hlavně je to pravda. Jenže zatím co snímek skvěle ukazuje skutečné záběry řádění Katriny, na hřišti nám toho obsazení herci moc nepředvedou. Nejhezčí akce je tak až skutečný záběr v titulkách. Navíc Forest Whitaker se sice snaží seč mu síly stačí, motivačně řve na své svěřence, ale v roli trenéra basketbalového týmu mi moc neseděl.

• 30.7.2010  17:29

Nevím, co Joeovi na tom burákovém máslu tak chutnalo, možná u nich dělají lepší, než se dá sehnat u nás, ale od chvíle co jsem ho viděl se lžičkou obalenou burákovým máslem v puse, jsem prostě musel tuhle "dobrotu" ochutnat, protože je jako mimi, které právě dostalo něco moc sladkého co má moc rádo. Třeba cukrovou vatu. Jestli nic jiného, snímek dokáže na něco opravdu nalákat. A co teprve čajové sušenky, z kterých na ruce staví šikmou věž.

• 30.7.2010  17:18

Hezká ukázka faktu, že demostrace začínají často s dobrým úmyslem. Lidé se snaží na něco upozrnit, něco změnit. Co udělají Ti, kterých se to týká? No to moc dobře známe z televizních novin a hezky nám to připomene i Vzpoura v Seattlu.

• 30.7.2010  16:48
    Já, robot (2004)

Will Smith běhá, střílí, bourá. Jenže tentokrát Will Smith nehláškuje, nesnaží se být zatraceně vtipný. Tentokrát má Will Smith své mindráky a také důvod, proč nevěří plecháčům. Po několika akčních komediích, kde hlavně mlel pusou je tu snímek, ve kterém začíná více hrát než jen vtípkovat. Přichází změna k lepšímu Willu Smithovi (i když už tu samozřejmě byl Ali a Neptřítel státu).

• 30.7.2010  16:37

Jedinkrát jsem navštívil pražské kino Světozor. Bylo to právě kvůli Dívce s perlou. Důvod byl prostý. Chtěl jsem vidět v dalším filmu Scarlett Johansson. Možná i kvůli ní jsem byl po prvním shlédnutí naprosto unešený. Navíc mám rád trošku výtvarné umění, takže pro mě další důvod k podívání. S odstupem času a po ještě jednom shlédnutí už dokážu být ke snímku kritický a nějaké neduhy bych určitě odhalil. Dobový Delft ale vypadá moc hezky.

• 30.7.2010  13:17

Úder kladívkem do oka. No takovému vtipu se ani náhodou nezasměju. Pár podobných hloupých srandiček film sice ještě nabídne, ale jinak jsou Simpsonovi celkem fajn výletem na plátna kin. Homer to zas pěkně podělá, aby vše napravoval. Vše ubíhá celkem rychle. A já? Já jsem se buď smál nebo si říkal co za vola (nebo voly?) mohlo tohle vymyslet.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15