cunesk8

cunesk8

Sus Barbatus

okres Karviná

38 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 16.3.2014
  Berlin Kidz (2013)

  Slaňování ze střech, surfování na vagónech metra a celkově živé akce z míst, kde si člověk jen těžko dokáže představit graffiti! Toto je Berlín.

  • 25.2.2011
  Oheň na ostrově Heimaey (1974)

  Dokument o erupci na největším ostrově Heimaey v souostroví Vestmannaeyjar na Islandu. Erupci spustila sopka Eldfell v roce 1973 a za pět měsícu zničila domy a asi 30% města.

  • 3.1.2011
  Janku fudo (1997)

  Film má jedinečný přístup k vyprávění. Skládá se ze čtyř příběhů, které se vzájemně prolínají. První a čtvrtý příběh ukazuje starou, slepou Japonku, která chodí přes most každý den na nákup. V druhé části začíná opravdový život. Setkáme se zde se sekretářkou závislou na drogách. Třetí část je nejspletitější a zobrazuje menšiny v Japonsku. Prolínají se zde osudy několika přistěhovalců v Tokyu (čínsko-americká prostitutka, Pákistanci, gang mladých výtržníků, mexická zápasnice...). Junk Food vyniká především realistickou a syrovou atmosférou, která byla z větší části točená digitalním fotoaparátem.

  • 20.7.2010
  Brulee (2008)

  Dvojčata Hinako a Minako byly před třinácti lety odděleny. Hinako je žhář a zakládá různě požáry v regionu Tohoku. Po letech se setkávají, když Minako tvrdí, že jí umřela babička. Přišla s urnou, ze které chce rozprášit popel do moře. Jak se ukázalo, urna patří Minako a se setrou chce strávit co nejvíc času, jelikož je nemocná. Film natočil Kenta Hayashida, který zemřel brzy po natočení filmu.

  • 8.6.2010
  Gendai sei hanzai zekkyo hen: riyu naki boko (1969)

  Tři studenti se rozhodnou jít vlastní cestou a dělat, co se jim líbí. Společnost je nechce poslouchat a tak se rozhodnou žít podle vlastních pravidel. Společně ve městě pronásledují děvčata, přepadávají je a užívají s nimi.

  • 1.6.2010
  Breakdance! (2007)

  Fenomén známý také jako breaking nebo b-boying je bezkontaktní akrobatický druh pouličního tance. Tanečník se nazývá b-boy, tanečnice b-girl. Breakdance je jedna ze čtyř základních částí kultury hip hopu (další jsou rap, DJing a graffiti). Vyvinul se mezi afroamerickou mládeží v Jižním Bronxu v New Yorku a v Los Angeles počátkem sedmdesátých let. V breakdance se pořádají soutěže (souboje, "battle"), od lokální úrovně po tzv. Battle of the Year (Souboj roku). Soutěží buď jednotlivci nebo skupiny (crew) o více členech. Battle se dělí většinou na tři až čtyři kola (rounds), v nichž má každý b-boy svůj vstup. Každé kolo trvá maximálně několik desítek vteřin (není striktně omezeno), po které se tanečník snaží zaujmout svým stylem a předvést ty nejlepší a nejoriginálnější prvky z každé skupiny, pokud možno spojené do uceleného celku. Breakdance doprovází hiphopová rytmika, která je často vhodně mixovaná tak, aby během "bitvy" vystřídala několik motivů, na které mohou tanečníci reagovat a přizpůsobit podle nich taneční styl. Soutěžící se navzájem nedostávají do přímého kontaktu (po skončení performance jednoho následuje kreace dalšího a tanečník, který není na řadě, zůstává na kraji taneční plochy), avšak samotný taneční styl každého z nich občas vykazuje provokující gesta směrem k oponentovi.

  • 27.4.2010
  Šaman ze Sibiře (1996)

  Příběh jakutského šamana a moskevského houslisty Dimitrije, kteří utečou na dvou divokých koních ze sibiřského pracovního tábora. Dimitrij krátce po útěku zůstává sám v drsné zimní tajze a snaží se dostat zpět do Moskvy pomocí amuletu od šamana. Film zobrazuje krásnou, ale také drsnou sibiřskou přírodu, kterou doprovází výborná meditační hudba.

  • 8.4.2010
  Tsuitô no zawameki (1988)

  Aka NOISY REQUIEM. Yoshihiko Matsui potřeboval 5 let na realizaci tohoto filmu, který měl premiéru v roce 1988. V zahraničí byl poprvé promítán na začátku roku 1998 v Kodani, následně pak v některých městech v Německu a v norském Oslu na "Film huset". Tento pomalý surový černobílý undergroundový snímek zachycuje nekompromisní každodenní pohled na životy vybraných lidí v Ósace.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace