pleva

pleva

Pavel VYCHODIL

Česko
Stále unavenější 40+, který má hodně málo volna a času podívat se v klidu ńa film a místo toho honí práci

<< předchozí 1 2 3
    • 10.10.2019  09:44
    Premiér (TV seriál) (2019)

Scénář psal tak, aby se vlichotil Zemanovi. Těch narážek na něj a okolo něj, ostuda, tohle řiťolezectví. Je to neuvěřitelně hloupé a výkony všech profesí osudné. Premiérská kancelář pobavila, fakt hnusná, tu si stavěl asi sám ze zbytků a do kouta vlajku... Bohužel tohle je odpad odpadů, Odpad Jaromíra Soukupa.

• 20.11.2018  23:38
    ONEMANSHOW Foundation - Cizí zeď (hudební videoklip) (2018)

Nevěrohodné... Nevěřim ani jednomu z nich (Mareš-Bartošek) a to násilné naroubování na charitu a slabou kampaň za balík peněz, kterou jsem nepochopil taky neoceňuji. Jedna hvezda za nacvičení nehody a auto na presazováni stromů...

• 20.7.2017  00:23
    Dunkerk (2017)

Hudba jako o život, ale neodvypráví film sama. Neuvěřitelně epické (funguje jen na velkém plátně) ale nic nenahradí děj. Takhle jsou to děsivé obrazy z války. Kameraman je mistr, všechno je jak má, ale prostě to nefunguje tak, jak by člověk u Nolana čekal. Pro Brity to bude zjevení, jsou to hlavně jejich dějiny. Jedna skvěle natočená obrovská deprese a bezmoc z války a jejích východisek. Asi se na to půjde koukat i za 50let, což o 98% produkce říci nelze...

• 3.7.2017  23:20
    Wonder Woman (2017)

Udělal jsem chybu a nepřečetl jsem si Verbalovo hodnocení. Asi jsem měl jít na Auta 3. Je to dlouhé a sneslo by to zkrátit o 50min. Prvních dvacet minut je kýč pro barvoslepé s divočejší krajinou než měli Elfové a Avatar, ale táhnou to dospělé Amazonky, které vypadají dobře a umí i něco zahrát. Pak nám dcera dospěje a začíná nuda. Gal Gadot umí jen jeden výraz jako Arnold, ale tomu to šlo odpustit. Prostředek je nekonečně dlouhý, děj nemá a akci také ne. Konec vyrendrovali z posledních dvou DC děl, jen s jinými texturami. Humor chybí, herectví málo a napínavé je to jako když schne nátěr.

• 7.4.2017  15:06
    Modrý kód (TV seriál) (2017)

Prima anoncuje velké množství odborných poradců i z oboru medicína... Nevím nevím, ale pokud svoje znalosti přenesli do toho co se dělo v prvním a myslím třetím díle, pak jsou mizerní odborníci a doufám, že se mě nikdy nedotknou. Nevím jak vypadá bordel, ale na to nepotřebujete pomoc z emergency. Odborné výrazy a jejich použití mimo, postupy špatně (vidím na nepodmíněné tresty pro vaše hvězdy Rubavy). Selhání jater a transplantace pobavily, ale odborníků se určitě neptali, protože to bylo špatně všechno... Přímá masáž srdce z torakotomie ? Kardiochirurgové se smějí asi ještě teď (pokud se na to nějaký díval). Klinické projevy šoku? To se projevují tak hezky dramaticky jak to hrají vaši borci. To jako fakt? Odpovím, že určitě ne, dotyčnému není horko, fakt ne... Největší průser tohoto výblitku hrabivých producentů a týmu neméně otřesných scénáristů a režisérů je to, že lidé si myslí, že takhle to chodí (když se zaštítíte jakýmsi odborným dohledem) a je hodně těžké jim ty vaše zvratky vyvracet. Takže už prosím netočte, když to vůbec neumíte, nebo shazujte jinou profesi - seriál jatka by mohl být super i bez Kurta Vonneguta jr... (tomu to nedělejte, narozdíl od vašich scénáristů je to pan spisovatel)

• 18.1.2017  09:22

Scénárista Ondřej Štindl založil kdysi na Rádiu 1 pokrokovou hitparádu "Strašidelný zámek". Výsledky zná asi už jen on, ale Sloky(Kroky) asi i něco získaly. Jen nevím, co je odkaz na Epochu a jejich kytaristu (Pražský výběr a Soukup všichni znají, ale tohle jsem nevymyslel). Škoda, že to působí hodně parodicky, i když takové to asi i bylo. Nenávist k této "kultuře" je asi u Ondřeje zřejmá a ztotožňuji se. Doufám, že nám naservíruje i Michala Davida a další "pecky", protože scénárista zná tehdejší hudební perly lépe než jeho kolegové a i dobu má hezky nakoukanou. Jen depresivní to není (a přitom bylo). To zvládl nejlíp Občanský průkaz a Pouta. Skvělý díl, hodně jsem se bavil a vzpomínal na rané Rádio 1 a kraviny, které tam moderátoři dělali (takový Kakaxa a Raxaxa, nebo Beranice), či ondřejův Bazar...

• 26.12.2016  15:39
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Zmatený scénář, který nemá se zlatovláskou nic. Trochu moc odvážná Iva Procházková, která ve scénáři nedokázala zkrotit přemíru nápadů a vyrobila nezfilmovatekný eintopf. Pekelný střih, který zazdil jakékoliv snahy pochopit zmatený děj (střihač je asi ze zvláštní filmové školy a neví, že děti nedají tři střihy za vteřinu, to se dává do klipů pro sjetý magory) Naopak mi nevadily princezny, co jsou nic moc krásné a oblečené a chovající se jak v hampejzu ani skorosestra Simony Babčákové jako zlatovláska. Herci hráli slušně, Jan Dolanský byl zase špatňák, jen to nedávalo smysl. Snad příště... Jen to nebyla pohádka a nebylo to pohádkové.

• 25.12.2016  09:31
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

varování: není to úplně Ad Rem, ale už se to nedá milá ČT. Martin Kraus je mizerný herec. Sice to není jediný problém této pohádky, ale můj ano. Když ho vidím, mizí pohoda a většina obyvatel ČR i ve stavu jakkoliv opilém je lepšími a věrohodnějšími ochotníky. Ve všech pohádkách se dementně chechtá, přehrává nebo nedohrává, ale vždy je mimo roli (slušel by mu retardovaný hrdina, kterého by snad trefil správně) Nevím jak funguje JAMU, kterou měl vystudovat, ale to, že jej nechali vystudovat nesmaže ani deset Hogerů. Krom jeho nejsem schopen vidět na obrazovce ani Jana Čenského a úplně nejvíc šoufl se mi dělá z Dany Morávkové. Hrát neumí ani jeden a mohli by mít vlastní pořady i divadlo (vše s varováním pro poctivé poplatníky) Lidé kteří se proviní nezaplacením poplatku za sledování TV, nebo černí pasažéři v MHD by mohli být takto jednoduše trestáni (museli by shlédnout jejich tvorbu). Režie jejich kousků by se mohl ujmout třeba Martin Dolenský, ale asi by tam byla větší konkurence a najdou se mizernější režiséři. A teď k pohádce. Utratit nemalé peníze za výpravu a kostýmy (které nejsou vůbec špatné, kamera průměrná) a zmršit to scénářem, který je úplně nevěrohodný a zbytek zabít otřesnými postsynchrony, mizerným vedením herců a výběrem Martina Krause nemůže skončit dobře. Lukáš Vaculík, který je pan herec to sám zachránit nemůže a rolička Táni Pauhofové je příliš malá (a moc se mi nehodila)

• 16.12.2016  19:22

Do kina jsem se díky vysokému hodnocení těšil. Pocity jsou rozpačité. Skvělé "pohádkové" lokace, masky, hudba i kamera. To co je dal režisér na plátno vypadá prostě dobře, jen to nějkak nešmakujel. Kamenem úrazu je tu scénář a "telebrity" placement. Horáček, Lucie Bílá a děti Gottovy jsou vrcholem pekla a smysl tu nemají... Příběh samotný je kostrbatý, nepohádkový a řada věcí nedává smysl. Je jedno, zda dobro zvítězí, nebo ne, ale vše by mělo mít důvod. Tady jsem ho postrádal. Pomíjím přílišnou "lidskost" nebešťanů. První třetina veliká nuda a "hláškování" fórků s křesťanskou tematikou je laciné jak v Kameňáku. Poslední třetina je ta, co postrádá smysl a vyvrcholení ( "vrcholem" je TeleBrity placement Michala Horáčka). Střední část drží pohromadě, honičky jsou chvíli vtipné, pravý čert a anděl toho ale moc nevykřešou a spíše se spoléhá na malebnost exteriérů. Škoda, že se pohádka neubírala více jinam a vrcholí lovem Vicy Kerekeš, což je slabomyslné.

• 4.12.2016  17:02

Filmu nemohu vyčíst vůbec nic, byl to příjemně strávený čas, ale pro mě skvělý dokument spíš než velkej biják. Něco mi v tom chybí. Hanks je skvělý jako vždy, ale film je příliš uměřený, opravdový a komorní a pro mě by to chtělo větší zápletku (na začátku to vypadá slibně), ale nevnímám tam moc to zoufalství hlavního hrdiny vláčeného vyšetřováním...

• 19.11.2016  15:30
    Obžalovaný (1964)

výborně zahraná hlavní role. Střih i dialogy bezchybné. I dnes takový film natočíte za hubičku, jenže kde vzít tak skvělý tým?. Tady je Vlado Müller rovnocenný těm nejlepším hercům ze soudních dramat všech dob. Soudce také bezchybný, stejně jako karieristický prokurátor M.Macháčka. Ani konec mi dojem nezkazil. A páni režiséři jsou vpravdě geniální, stejně jako zbytek týmu (hudba, kamera). Málo filmů z té doby snese pohled diváka bez úsměšku i dnes a tady bych si byl jistý. I když rok 64 byl plodný celosvětově. Kdo neviděl, určitě shlédněte (Klos a Kádár byli zjevením)

• 8.7.2016  21:49
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Horší herecký výkon (Martin Kraus je jeho nositelem) jsem neviděl asi deset let a tenkrát to bylo ochotnické divadlo a ochotníci měli všichni hladinku, takže byli aspoň roztomilí. Nemyslím, že se může zvát hercem, pitvornější je to než v Troškově režii otravná čert/a (Princezna ze mlejna 1,2,3,4,5 atd) Bohužel i pan Abrhám to zahrál jak mizerný ochotník a čest rodiny nezachrání ani věčná Popelka. Dialogy papírové, výkony toporné a zápletka i výpravnost to nezachrání. Po letech působí strašlivě především odfláknuté triky. A závěrečná píseň je jak z reklamy na TVProducts... Fuj, takhle se peníze nevyhazují.

• 18.2.2015  22:17
    DoktorKA (TV pořad) (2014)

Je mi líto doktorů v první linii, že si vyžerou její moudra. Pořad je koncentrovaná trapnost. Možná by bylo dobré vyměnit paní doktorku přes obézní a najít neokoukanou tvář. A taky nezvat pořád stejné okoukané hosty na jistotu.

• 12.1.2015  10:14

Druhý čaj z prvního sáčku. Nejdřív jsem měl chuť sledovat, zda klíčové scény sedí s první epizodou, ale je to asi jedno. Kdo viděl jedničku, může dvojku vynechat, protože se v ní vůbec nic nestalo a skočit rovnou na 3.díl kasu plnícího bijáku. Pomíjím fyzikální a jiné nesmysly, které musí podpořit děj, jinak by to bylo úplně o ničem. Jennifer L. vypadá se silným líčením o hodně lépe než na uniklých fotografiích z domácí nudy, takže chápu její úsilí zabránit šíření. Nechápu to lepší hodnocení většiny pro dvojku, když jednička je dějově i jinak úplně stejná a byla dřív. Ale zase je jednička oblíbenější (nejvíc bodů dám Tarkovskému a Fellinimu, ale v oblíbených mám Babovřesky :-) )

• 1.9.2014  22:28
    Život a doba soudce A. K. (TV seriál) (2014)

Prostředí soudu neznám a beru jej jako kulisu, stejně jako třeba psycholožku. Vše tvoří jen rámec pro hlavního představitele (nesnáším termín hrdina). Myslím že minimalismus D.Š. je skvělý. Odcizení rodičů a jejich "palácové" bydlení mi přijde přehnané, ale beru to jako divadlo. Škoda, že tátu A.K. nehraje A.Š. , ale ten hraje chlapáka na Primě. To není výtka panu Bartoškovi, je pořád stejný a vždy dobrý (soudce hraje dost často) Slabý výkon jsem viděl jediný. David Suchařípa prostě není ani herec a bohužel ani neherec. A Jitka Č. mi tady jako psycholožka nesedí. Hodnotit ale odbornou stránku by bylo nefér, protože tohle není soudnička a navíc bych pak nemohl vidět minutu filmu ze zdravotnictví, aniž bych psal eseje o blbosti scenaristů a odborných senilních poradců.

• 10.8.2014  16:54
    Podraz (1973)

Tohle je od začátku do do konce film bez chyby, slabého místa a ve svém žánru dodnes nepřekonaný a nepřekonatelný jako stovka novým oštěpem. Skvělá atmosféra, vynikající ústřední hudební melodie, dva z největších herců té doby a geniální scénář, co bývá jednou za desetiletí. A samozřejmě pan režisér co měl den.

• 10.8.2014  16:49

Je znát, že Pythoni jsou starší, zkušenější a opustila je největší hravost, ale přesto je to za mě geniální dílo. Možná méně dada, ale zase je to o smyslu života. Já ho tam viděl a rád se dívám. V češtině má navíc i geniální dabing, který rád jinak nemám. Porod, pokud znáte reálie zdravotnictví je geniální a smutný v jednom. Po chvíli uvidíte výpravný videoklip k "every sperm i sacred". Tradičně bez zaškobrtnutí. V zákopu s citronovým dortem - to by mohlo být hned vedle "norského modrého" Nezapomenutelné je i "Welcome to the middle of the film" - to si vypůjčili i sklepáci pro Pražskou pětku Dárce jater, nebo pan smrtka, zase dost vtipné a k zamyšlení, možná to není jen samoúčelný humor, není to jen o provokaci a tím je to trochu jiné.

• 19.1.2014  20:52
    První republika (TV seriál) (2014)

Neuvěřitelné reálie, nedůvěryhodné dialogy, směšnost, kožené herectví, pomalý rozjezd a určitě extrémně vysoké náklady... Na další díly se dívat nebudu, pilot rozhoduje a tenhle byl průšvih. Špatně je scénář i režie. Herci asi hrát umí, ale pod jiným vedením.

• 26.12.2013  08:56
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Kameramanovi asi koupili nový kamerový jeřáb. Takže jsou tam pořád nájezdy bez efektu a smyslu. Proč je dnes v každé pohádce Kroměřížský zámek? A postavy jsou bez chemie (dle jedné soutěže X-Factoru) Princezna je velmi hezká a její matka taky. Ale král poněkud mlád a nápadníci nezajímaví. Jen M.Myšička je povede nej padouch a zloun(jen podoba s nejhorším nehercem Čenským je veliká a kazí mi radost) A pohádce chyběl spád, zbytečně moc záběrů krajiny, ale tohle není BBC Life. Takže slušný děj, herecké výkony i hudba, hezké lokace , málo charismatu a "divoká" kamera s malým spádem děje.

• 14.11.2013  12:08
    Lásky čas (2013)

Narozdíl od hnidopichů bych ve filmu scénáristická faux pas neviděl. Curtis jako scénárista byl fér a ke změnám historie nakonec vůbec nedošlo, jen k hodně malým korekcím, což se mi asi líbilo nejvíc. Spokojit se s tím, co mám a užít si to. Myslím že to byl i leitmotiv filmu, užít si co je. Možná by fil měli povinně promítat všem pár týdnů a blbá nálada by třeba zmizela. PS: Chápu, že ne každý z mužů se budí denně vedle někoho tak rozzářeného, jako Rachel McAdams... (za ženy hodnotit nemohu, i když Domhnall je po vzoru Love Actually "sympatickej moula")

• 5.10.2013  22:51

Hodnocení jen v kontextu času , herci hodně přehrávají, jako naše prvorepublikové fláky.

• 4.9.2013  21:51

R.I.P.D. veliké zklamání při srovnání s RED. Stejnej žánr, stejnej režisér, zase skvělej nápad na zápletku, ale scénář asi šitej horkou jehlou, aby studio mělo blockbuster, chyběly vtipné momenty a prostě mě to nebavilo. Huhňající Jeff, jeho parťák nijakej, žádná zábava. MIB drželi oba hlavní herci, tady mi tahle ingredience chybí.. Z jedný kosti dvě polívky neuvaříte a Nebýt Mary-Louise a scény se zírajícími zahradníky, dal bych odpad. (asi jsem viděl desítky horších filmů, ale při vynaložených prostředcích...) I tak bych dal šanci dvojce, protože záhrobní policajti slibujou vizuální i scénáristické orgie.

• 6.8.2013  00:14
    Peklo na talíři (TV pořad) (2012)

Osvětu udělal obrovskou, i když nikdy nebyl objektivní. Ale ostatně PRAKUL je také jeho dítě a i na mediálním úspěchu Pohlreicha má podíl, ale to je už skoro pravěk. V současnosti (2013) už se jen hodně opakuje a se svými spolutvůrci téma pro sebe vyčerpal. Teď by to byla jedna hvězda. Škoda... /za současné díly bych mu dal i odpad, protože mu chybí zpětná vazba a místo toho má hordy nekritických obdivovatelů/

• 4.7.2013  22:07
    Sígři ve výslužbě (TV pořad) (2013)

Jak mohl probíhat brainwashing v hnízdě intelektuálů - TV NOVA? Co udělat zase něco vtipného. Jak tady říkáme kopec srandy... Mohli bychom zinscenovat situace, kde budou staří senilové a tím to bude vtipné. A tak se stalo. A uvádí to Eva Holubová, která soudná není již déle a platit účtenky musí. To že "stařec" dělá něco, co je obvyklé v mladším věku nedělá z obvyklé i méně obvyklé činnosti gag a vtip. Polévala mě trapnost celých deset minut, co sem tenhle výblitek vydrželsledovat a byl jsem překvapen gradací nevkusu a hnusu. Jediné co chybí jsou tělní sekrety a plíny, ale jsem si jist, že tam jsou. Odpad i mezi odpadem v TV NOVA. Ale zase se nemusím dívat na TV, protože vím, že mic neuteče a život je hezčí. PS: na NOVĚ jsem nikdy nic ubožejšího neviděl a jedinej větší hnus byly Svazácký a Vébácky agitky za komančů.

• 29.6.2013  20:17

Kdyby to bylo béčko, tak je to super... Pak bych dal pět. Odstřelovač od Toníka dostal 4 a tohle lepší není. Typově film tak deset let zpět, chybí mu nadhled, neshazuje se, bere se strašně moc vážně, patos teče proudem. Ale... je i tak zábavný. Teroristi jsou jako vždy strašně zlí, Náš borec naopak už zase neposlechne náčelníka generálního štábu a všechny samozřejmě zachrání. Teroristi mají jako obvykle supertajnou zbraň (kde to ku... vzali?) , pak je v ději dost nesmyslů a nelogismů. A jako bonus je vše v "super duper" kulisách Bílého domu. Tisíckrát omleté, neoriginální, ale i tak příjemně strávený čas. Ideální od osmi v TV, dá se u toho žehlit, lepit modely, dělat prezentaci do rachoty...

• 26.5.2013  00:56

Spousta akce, parádně rozjetý začátek, ale pak pro mě nevěrohodná zápletka a slabí zloduchové. Nevím li jako scénárista co, pak zjistím, že mám syna a tohle téma se dá použít. Ve čtyřce dostali ze série co šlo a těžko by to mohlo být lepší. Srovnal li bych to se čtyřkou, která má 5, pak stěží 2 :-( Pořád le trochu lepší, než trojka. Hans Gruber je jen jeden (do šestky bych dal dvojče Hanse, Alan Rickman si rád střihne opáčko :-)) a zůstal bych v USA.

• 21.2.2013  15:27
    Česko na talíři (TV pořad) (2011)

česko na talíři komentuje slovenka... "Česko" - mluví česky, hezky, spisovně, ale má tradiční tvrdou výslovnost a není češka. Není sice vlezlá (jako třeba Bohdalová při vaření), ale charisma pro kuchařský pořad postrádá. (a nemyslím, že by byla amatérský kuchař) Upoceného Sapíka jsem viděl vařit perličku a něco s lanýži a k tomu na závěr dělali hostitelé bábovku z majolky. Typický obraz české kuchyně. Sapík by neporazil ani Babicu, strašné je jeho neumětelství a dušnost monstrózně obézních do toho podivná změť hostitelů, kdy jim rádoby realityshow leze do kuchyně... Děs, takhle to vypadat nemá.

• 17.2.2013  12:04
    MasterChef (TV pořad) (2012)

Promarněná příležitost, ale vinni nejsou šéfkuchaři, ti vařit umí, ale dementní dramaturgie NOVY, která to tlačí někam, kam na to nikdo z přítomných nemá, tím méně pak štáb NOVY. Viděl jsem 3 série Au verze a 2 série US. Doufám, že do dvojky se přihlásí lepší kuchaři, než byli v jedničce... Formát, který upravila NOVA je málo atraktivní, protože není ani o vaření, ani o umění poroty (nezpochybňoval bych naše porotce, lepší kuchaři tu prostě nejsou, nejsme US nebo Fr), To co si NOVA vybrala je o různých mezihrách a pauzách a názorech pár nedospělců (myslím především finalistické hochy). Nezajímají mě názory amatérských kuchařů, proč byl který z nich lepší/horší, nezajímají mě dramatické pauzy, chci pořad kde se vaří a kde ukážou i porotce jak vaří (aspoň v jiných verzích to měli). Zapomeňte na reality show, tu umí pražská ZOO líp a natočte pecku o vaření.

• 30.12.2012  23:26
    O pokladech (TV film) (2012)

Dal bych tak tři a kousek, ale když vidím ta bídná hodnoceni a srovnám s dvanácti měsíčky, pak je to jasné. Nádherné lokace, překvapivě příjemné hlavní role (obě holky i zámečtí páni jsou příjemně neokoukaní) i kamera byla pohádkový nadprůměr, vadilo mi jen světlo ve scéně sázejících se trpajzlíků s pohledem na sv.Barboru a kolej. Některé kašírované scény jsem napoprvé ani nepozoroval (bez brýlí to občas vidět na 4 metry není) Technické hračky a pomatený 'Dyk byly jen ozdobou z doby, do které se obvykle pohádky nesituují. A na začátku mě velmi mile překvapilo, jak Jana Pidrmanová zapěla s Čechomorem. Asi by se uživila lépe, než některé star. Slabý mi připadal jen Karel Heřmánek a to ne svým výkonem, ale maskou, která k trpaslíkům neseděla. Škoda, že triky jsou pořád slabší - putující zlaťák, vysoká hora - brr studio. To by pak bylo bez chyby

• 6.6.2012  21:35
    Discopříběh (1987)

Jaroslav Soukup by měl mít na ČSFD čestný kontejner na svojí tvorbu...

<< předchozí 1 2 3