Vincent (1982)

Rozkošná postavička malého Vincenta Malloya s vypleštenými okálmi na pol hlavy a utrápeným výrazom, plus duchaplný hudobný podmaz sú spolu s typickou Burtonovskou réžiou a scenárom jednoducho na nezabudnutie.

Krev básníka (1932)

Malé surrealistické psycho a spŕška neukontrolovaných spontánnych asociácií.. v každom prípade poetika, neriešim, či sa to má pochopiť alebo len precítiť.. pre mňe dobre zrežírované výtvarné dielo, kde sochy zvláštne ožívajú, neživé veci prehovárajú a celé to vyznieva ujeto a pôsobivo.

Život pod vodou (2004)

Filmu "Život pod vodou" pri tak nudnom spracovaní ani hviezdne herecké obsadenie nepomohlo, aby som mu uštedrila viac ako 2 hviezdičky. Nothing special for me...

Andaluský pes (1929)

Naozaj sa ťažko popisuje čo som práve videla:)

Na dno vášně (1997)

Pedro Almodovar málokedy sklame....začínam mať slabosť na jeho filmy, preto 4/5...

Křižník Potěmkin (1925)

Stary ciernobiely skvost s veľkou výpovednou a umeleckou hodnotou. Tento nemý film bol navyše geniálne podporený hudbou reagujúcou na aktuálny obraz... na vtedajšiu,ale aj terajšiu dobu určite majstrovké dielo.

Sladkých sedmnáct (2002)

Pre mňa iba dvojbodový, podpriemerný, ale neškodný, oddychový filmík. Miestami som mala pocit, že sledujem Beverly Hillsovku.

12 opic (1995)

Bez pochybnosti veľmi husté dielko, ktoré mi dalo zabrať a určite ho nestačí vidieť len jeden krát....určite odporúčam do pozornosti.

Vzpomínky na hvězdný prach (1980)

Woody Allen pomaly začína prenikať do mojej top fun, je mi na ňom veľmi sympatické ako nápadito woodyovsky dokáže prepojiť sentimentálne témy s komickými. Po zhliadnutí, tento film radím medzi moje obľúbené spolu s Annie Hall. A tými špagetami s československou omáčkou si u mňa šplhol:)

Neberte nám princeznu (1981) (TV film)

Aby sa tu Melies svojim komentarom sám nebál, zdielam podobný názor, že film ako taký je des. Pozitávna je akurát tak hudobná zližka. Stojí na kultových skladbách, ale to predsa nie je všetko. Scenár je maximálne antilogický. Mám akoai problém to vnímať a hodnotiť ako jednoliaty celkok, pretože hudba a Gombitová sú priam kultové a dej filmu katastrofálna záležitosť.