Chen

okres Sokolov

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 23.5.2020  22:54

Červený trpaslík není v úplně vrcholové formě, ale docela často se jí blíží. Pro mě rozhodně zábavnější než předchozí pokusy o návrat. Hodinu a půl utekla rychle, několikrát jsem se od srdce zasmál a to, že herci vypadají trošku "unaveněji" je jasné, ostatně, my, kteří jsme na původním seriálu vyrůstali, také asi nejsem tak svěží jako v době, kdy jsme Červeného trpaslíka viděli poprvé.

• 22.5.2020  22:38

Není to nic, co by změnilo žánr komedie, asi hned od počátku budete tušit, jak to dopadne (i když pár překvapení je přichystaných, například scéna z policejní stanice), humor není špatný, ale za břicho se popadat nebudete, ale co opravdu funguje je chemie mezi hlavními hrdiny, kteří jsou shodou okolností mými oblíbenými komiky. Je to tak na 3,5 *, ale za obsazení musím dát kompletní čtyři.

• 22.5.2020  01:24
    Stargirl - Pilot (E01) (epizoda) (2020)

Pokud pominu dějovou linku "naštvaná puberťačka nemá ráda svého nevlastního otce", kterou jsme viděli asi stokrát (a to se ještě krotím), tak vlastně nemám žádnou větší výhradu. Triky nejsou špatné, nechybí humor, obsazení je fajn, akce nadprůměrná (hned úvod je hodně povedený) a ano, je to očividně mířeno i na mladší publikum, ale není to tak infantilní, jak jsem se bál. Nejsou to Titans, ale i tak je to docela zábavná podívaná.

• 17.5.2020  21:15
    Ozark - Série 3 (série) (2020)

Pro mě zatím nejlepší řada, ať už díky Helen nebo komplikovanému vztahu ústřední dvojky. V prvních dvou řadách se seriál hledal (i tak byl skvělý), teď konečně našel správný směr. Vadil mi tedy bratr Wendy, sice jsem si říkal, že je psychicky nemocný, takže musím jeho chování tolerovat, ale nedalo se to, nicméně to byl zřejmě záměr filmařů, udělat z něj postavu, která bude mít na diváka takový vliv, takže jim nemůžu vyčítat, že mě vytáčel doběla. Jinak nemám snad žádnou větší výtku.

• 10.5.2020  01:02

Za poslední dobu určitě nejlepší DC animovaný film, vlastně jeden z nejlepších vůbec z dosavadních (jestli se nemýlím tak) 15. Temný, svižný, plný postav z předchozích filmů a bonusem je to, že to není pro děti. K dokonalosti tomu něco chybělo, ale opravdu jen málo. Vlastně ani nevím, co by to mělo být, možná jsem byl rozmlsaný animovanou verzí Mortal Kombat, kterou jsem viděl o pár dnů dříve, která mi přišla ještě o špetku lepší. Jinak ale silné 4 hvězdičky.

• 2.5.2020  14:29
    Hollywood (TV seriál) (2020)

Klasický Murphy, je to nablýskané, trošku provokativní, silně zaměřené na sociální tematiku, obsazení je působivé a obrazové zpracování dýchá retro atmosférou. Je to současně pocta i kritika světa Hollywoodu v té (skoro) nejlepší formě.

• 1.5.2020  10:40

Nikdy jsem o tomhle knihkupectví neslyšel, dokument mi na Netflixu vyskočil jako novinka a nevěděl jsem, co od něj čekat, ale bylo zajímavé sledovat, jak zvláštní jsou cesty osudu. Dokument je spíše takovou sondou do života jedné (ne)tradiční rodiny, kdy je tempo někdy poměrně utahané a občas dokument působí trošku nekonzistentně, ale ve své podstatě je to relativně působivá podívaná, u které jsem se nenudil.

• 28.4.2020  10:38
    Tenkrát poprvé (TV seriál) (2020)

Námět je na první pohled klasický, nerdovitá studentka se zakouká do školního hezouna, ale je patrné, že se na seriálu podílí Mindy Kaling (ostatně, její mládí posloužilo jako inspirace), takže vtípky jsou obvykle chytře napsány, humor je úderný a byť si u každého dílu asi nepotrháte bránici, tak to má svižné tempo, sympatické herecké výkony a roztomile si to utahuje z indických stereotypů.

• 26.4.2020  13:17

Tvůrcům asi bylo jasné, že atmosféru původního Penny Dreadful a působivost výkonu Evy Green prostě nejde zopakovat a tak v případě spin-offu zkusili úplně něco jiného. Namixovali prosluněné Los Angeles, mexický folklór, rasovou nesnášenlivost, nacismu a tajemnou démonku tahající za nitky a zatím to vypadá, že to vyšlo. Pokud někdo očekává "kopii" původního Penny Dreadful, bude zákonitě zklamán, atmosféra je úplně jiná, ale pokud stojíte o intenzivní podívanou s mystickým nádechem a působivou ženskou záporačkou (Natalie Dormer to neměla lehké, protože bylo jasné, že bude s Evou srovnávána, nicméně myslím, že se nemá za co stydět), tak budete spokojeni.

• 26.4.2020  00:49
    BONDING (TV seriál) (2019)

Vtipné, místy možná trochu moc vizuálně odvážné, ale jinak zábavné a svižné. Taková ta fajn podívaná, kdy si nechcete pouštět nic, co trvá 40 minut, ale ještě se vám nechce spát.

• 26.4.2020  00:47
    Království zombie (TV seriál) (2019)

Kdo by to byl býval řekl, že spojení historie a zombíků bude takhle skvěle fungovat. Klobouk dolů nejen před zajímavým scénářem, který kombinuje politické intriky s šířící se nákazou, ale především před kaskadéry a trikovými specialisty, protože během některých momentů jsem měl o kaskadéry opravdu strach, pár úmrtí vypadalo velmi naturalisticky. Masky sice nejsou tak působivé jako v Živých mrtvých, ale faktor zábavnosti je úplně někde jinde (v případě Kindgom mnohem výše).

• 26.4.2020  00:44
    Láska je slepá (TV pořad) (2020)

Pominu neustálé upozorňování na to, že jde o velký experiment, což je samozřejmě jen tvrzení, které má pomoci tomu, abyste se nestyděli za to, že sledujete reality show, u které doufáte, že se někdo pohádá nebo rozejde. Poté, co jsem dokoukal první řady The Circle a Too Love to Handle, jsem vyzkoušel Láska je slepá a musím se přiznat, že mi chvíli trvalo, než jsem tomu přišel na chuť (epizody z Mexika mi přišly vysloveně nudné), ale nakonec nelituji, protože ve finále to nabralo hodně velké obrátky. Mimochodem, chtěl bych dělat moderátora, manželé Lacheyovi se tedy moc nenadřeli.

• 26.4.2020  00:42
    The Circle (TV pořad) (2020)

Ne, opravdu to není podívaná, která má v první řadě varovat před nebezpečím sociálních sítí, je to prostě reality show, která sice ukazuje to, že není tak těžké "zblbnout" ostatní, ale žádné velké morální poselství vám od nos nestrká. Hodně mě bavila moderátorka, soutěžící byli také veskrze fajn, jen nebylo úplně fér do soutěže neustále posílat nové lidi. Jinak ale guilty pleasure, respektive jen pleasure, guilty se necítím.

• 26.4.2020  00:39
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

Netflix nás v poslední době zásobuje, to se musí nechat. Too Hot to Handle je přesně onou reality show, o které budete před ostatními tvrdit, že je to hrozný škvár, ale přitom se nebudete moci dočkat toho, až si pustíte další díl. Komentáře moderátorky jsou skvělé, casting se povedl (byť někteří jsou tu jen jako křoví) a WTF scén je více než dostatek. Kdy zábavnost klesá na nulu, jsou momenty, ve kterých se hraje na city a moralizuje se, ale takových chvilek je naštěstí poskrovnu. #TeamChloe

• 26.4.2020  00:36

Co jsem očekával, to jsem dostal. Příběh je sérií poslepovaných klišé, která mají dávat alespoň nějaký smysl akci. Ta je pěkně nasnímaná (a díkybohu přehledná), svižná, i když víc kontaktních soubojů a trošku objevnější choreografie by nevadily. Tempo filmu občas kolísá, takže pokud by ve střižně zůstalo na podlaze cca 20 minut ze stopáže, nebylo by to asi od věci a co se týče emocí, tak na mě moc nefungovaly, i když to bude asi tím, že jsem celkově citově chladný :D. Jinak prostě a jednoduše precizně zvládnutá akční jednohubka sázející na charisma a fyzičku Chrise Hemswortha (a obojího má naštěstí dostatek).

• 25.4.2019  22:17

Banshee Meets Gangs of New York. Brutální akční podívaná se skvělými postavami a skvostnými akčními scénami. Choreografie bitek je skvělá. Relativně realistická, bez neustálého používání závěsných lan a s pořádnou porcí krve.

• 26.4.2018  00:12

Největší film od Marvelu? Jistě. Nejlepší? Tak to si úplně jistý nejsem. Ne, že bych se nebavil, interakce mezi postavami je skvělá, humor funguje, Thanos je působivý padouch, zvraty překvapí a akce nezklame, na druhou stranu, konec nebyl ideálně zvolený a Black Order mohl dostat více prostoru. Čekal jsem hodně, dostal jsem hodně, ale doufal jsem, že se dočkám špetky něčeho navíc a k tomu nedošlo. Tak snad za rok.

• 26.3.2017  00:42

Dostal jsem přesně to, co jsem po zklamání v podobě Síly se probouzí potřeboval.

• 17.11.2016  18:22

Potěšilo mě, že začátek byl velmi svižný, ale poté tempo hodně rychle kleslo a hraničilo až s nudou. Kromě toho mi chyběla jiskra a atmosféra původních filmů. Je to standardní pásový produkt, podívat se z "povinnosti" a za pár dnů zapomenout.

• 29.10.2016  15:41

Lepší než jsem čekal. Na rozdíl od některých jiný mi přijde "potravinový" svět velmi dobře využitých, vtípky jsou někdy k popukání (a to nejsem fanoušek přehnané vulgarity), postavy hodně svérázné a celkově je to skvěle ujeté. Příjemné osvěžení mezi těmi všemi sentimentálně sladkými animáky, které se na nás neustále valí.

• 6.10.2016  10:14
    Tohle jsme my (TV seriál) (2016)

Klasická mozaika různých osudů obohacená o jedno velké překvapení. Námět není vysloveně originální, ale díky dobře napsaným a zahraným postavám a civilnějšímu pojetí, je to podívaná, která pohladí po duši. A když něco takového říká někdo tak sarkastický, jako jsem já, tak už to něco znamená.

• 2.10.2016  00:26

Nová verze Krotitelů duchů byla odsouzená k neúspěchu už dávno před premiérou. Sázku na ženskou kartu spousta lidí neudýchala, trailery zrovna nenavnadily, ale faktem je, že finální produkt nakonec není tak hrozný, jak jsem se obával. Je to vcelku zábavné (trapnosti je překvapivě minimum), camea jsou fajn, tempo bez ohledu na přepálenou stopáž svižné. Jsem sice velký fanda předchozích dvou filmů, ale noví Ghostbusters mě rozhodně neurazili.

• 16.9.2016  10:20

Jsem více než mile překvapen. Zatímco Hotel hrál hodně na efekt, ale atmosféra veškerá žádná, šestá řada zřejmě bude o něco umírněnější, pokud se bavíme o obrazovém pojetí, ale bude se zaměřovat spíše na budování mrazivé atmosféry. A je to jen a jen dobře. Snad z toho nebude jen krvavá groteska se špetkou nahoty, jako v případě předchozí sorie.

• 4.9.2016  10:58
    Pevnost Boyard (TV pořad) (2016)

Upřímně řečeno jsem se obával většího propadáku. Na moderátora i českého Fourase si musí člověk hodně (ale hodně) zvykat, ale to pro mě nebyl největší problém. Tím byl fakt, že chybí některé (alespoň mnou) oblíbené části soutěže jako setkání s Mistry. Ve jménu "přijatelné" stopáže byly odstraněny některé nejzajímavější aspekty. Technicky mě ale česká mutace docela potěšila (předpokládám, že je to díky zapojení francouzských filmařů) a nakonec převládá lehce pozitivní dojem. 50 %

• 21.6.2016  00:53

Pár zlomových okamžiků se dá odhadnout s velkým předstihem, někdy je střih trošku zmatený, ale jinak jsem v dostal to, v co jsem doufal. A to jsem doufal v hodně .

• 5.6.2016  01:18
    Grimsby (2016)

Když ujeté, tak pořádně.

• 23.5.2016  21:26

Už delší dobu si stěžuji na to, že postavy jsou nezajímavé nebo otravné. A tvůrci se rozhodli, že "malém finále" trošku přitlačí na pilu a tak půlce lidí najednou přeskočí. Je to uspěchané, působí to násilně vtlačené do děje, ale co je nejhorší, většinou mi bylo jedno, co se s postavami stane. Za skoro řadu a půl se tvůrcům nepodařilo načrtnout ústřední hrdiny tak, aby mi na nich záleželo.

• 21.5.2016  18:34
    Banshee - Série 4 (série) (2016)

Pro mě velké zklamání. Zbytečně moc prostoru dostane příběhová linka, která není vysloveně důležitá, dějové zápletky, které jsou rozvíjeny napříč třemi předchozími řadami a měly by vyvrcholit ve čtvrté, jsou velmi uspěchané a vysloveně mi chybí nějaký ikonický souboj. Situaci trochu zachránilo emotivně fungující finále, ale přesto jsem byl víc než rozčarovaný.

• 6.5.2016  20:11

Shodou okolností jsem před pár dny viděl pošťuchování Batmana a Supermana, které mě zklamalo, ale Kapitán mi spravil náladu a obnovil mou víru v komiksové filmy. Pokud pominu zběsilý střih, tak v podstatě nemám co vytýkat. Takhle měli vypadat druzí Avengers.

• 5.4.2016  01:35

Typický případ toho, jak zkazit skvělý díl laciným otevřeným koncem.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39