Chen

okres Sokolov

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 19.9.2009  00:35

Některé momenty jsou k popukání, ale je jich málo. Přesto zábavná a trikově hodně vyspělá podívaná.

• 22.3.2008  22:08

Nenechte se vysmát, čekali jste snad historicky přesnou výpravu do historie? Od toho tu máme dokumentární filmy na National Geographic. Jasně, že historici si u toho trhají vlasy na hlavě, ale já jako divák, který nečeká od filmu, že bude odrážet skutečnost, jsem byl docela spokojený. I když od Emmericha jsem čekal trošku divočejší akcičku.

• 1.9.2012  23:34
    11-11-11 (2011)

Potenciál určitě nevyužitý. Ale viděl jsem spoustu mnohem slabších hororů.

• 25.6.2011  02:00
    127 hodin (2010)

Ač mám Dannyho filmy rád, tento mě docela zklamal. James Franco báječný, řemeslné zpracování vynikající, ale premisa se prostě nedala natáhnout na hodinu a půl, aniž by to nepůsobilo násilně. Flashbacky jsou někdy na hlavní dějovou linii namontovány "uměle", některé halucinogenní chvilky jsou dost rušivé, vlastně na mě zapůsobil jen začátek a konec, to uprostřed mi přišlo skoro zbytečné.

• 27.12.2005  01:42
    13 duchů (2001)

13 duchů. Právě ti jsou tím největším kladem filmu. Každý z nich je natolik bizardní, že musí zaujmout. Slušný je i samotný nápad s domem sloužícím jako přístroj na čerpání energie z uvězněných duchů. Škoda, že postupem času se titul nevyhne obvyklým klišé a spadá do naprostého průměru.

• 21.6.2012  22:44
    13 samurajů (2010)

Nudil jsem se během extra dlouhé přípravy na finální bitvu, nudil jsem se i během ní. Pro mě příliš líné, pomalé, bez náznaku dynamiky v momentech, které nejsou akční. Souboje samozřejmě divočejší jsou, ale choreografie mě příliš neoslnila, konečné zúčtování trvalo dlouho a negradovalo, film mi prostě nesednul a to mám podobnou tématiku rád.

• 21.3.2012  21:22

Nepotřebuji thajský thriller s rádoby filozofickým přesahem, abych pochopil, co jsou lidé schopni udělat pro peníze. Šokující konec mě až tak nešokoval, zpracovaní neoslnilo, ale scéna v restauraci znechutila, to se musí nechat. 50 %

• 9.4.2010  18:03
    14 ostří (2010)

Musím říct, že emocionální náboj mě v podstatě minul, speciální efekty byly opravdu z těch slabších a spoustu soubojů mi zkazilo přehnané používání závěsných lan (kruci, co to je za zvyk, aby pořád někdo běhal po zdech). Na druhou stranu, několik bitek vypadalo opravdu více než dobře a ty mi nakonec chuť spravily, takže 50 %.

• 28.12.2005  12:33

Atmosférická historická podívaná, která sází jak na silné charaktery, tak na exotické exteriéry. Samozřejmě nelze než nezmínit Vangelisův strhující soundtrack.

• 10.5.2012  00:45
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Tenhle typ sarkatického dvojsmyslného politicky nekorentního humoru mám rád, není možná originální, je docela vulgární, ale funguje, nemluvě o chemii mezi představitelkami hlavních rolí. Hodně povedená komediální novinka.

• 28.11.2009  21:22
    2012 (2009)

Film, který dokonale naplňuje šablony kvalitního katastrofického spektáklu, respektive jde i trošku za ně. Tak vizuálně děsivě-úžasnou destrukci jsem v žádném jiném projektu neviděl a stejně tak jsem nikdy neměl u žádné podívané tolik nepříjemých pocitů při úmrtí některých postav. 2012 funguje přesně tak jak má, i když pravda, pár dialogů by klidně mohlo skončit na podlaze střižni.

• 20.10.2012  22:41

Docela slušně jsem se pobavil, ale opravdu jen docela. Některé scény jsou příjemně ujeté, některé trošku líznuté trapností a pár pásáží je docela nudných. Camea potěší, Ice Cube také, ale po zdejších obdivných komentářích jsem čekal o něco více. 6/10

• 2.11.2014  00:00

Den před zhlédnutím 22 Jump Street jsem se podíval na Sousedy, takže jsem si první zmíněný film užil opravdu pořádně. Zatímco Sousedi jsou hlavně trapní a málokdy vtipní, tak u 22 Jump Street je to naopak. A závěrečné titulky jsou hodně povedenou třešinkou na dortu.

• 9.1.2011  15:46

Průměrný duchařský horor s nadprůměrnou Famke Janssen.

• 16.1.2010  00:48

Velmi sugestivní, surové a atmosférické. Je tu možná zbytečně moc ústředních postav a některým není věnována zasloužená pozornost a taktéž člověka zaskočí, že se někdy chovají minimálně zvláštně (nezabezpečit vchod do úkrytu, když se venku promenáduje skupina lidské maso požírajících monster?), ale jinak film funguje tak jak má - vyděsí a vyvolá mrazení v zádech. 70 %

• 16.10.2010  14:18

Od videoprodukce se nedají čekat úžasné triky, ale atmosféra a gradace se dá zvládnout i s minimem prostředků. Tady to nevyšlo.

• 27.2.2012  22:36

Jelikož nepatřím k těm, kteří mají erekci jen při vyslovení názvu Zombieland (byť se mi líbil), tak nejsem zklamán tím, co 30 minut nebo méně nabízí. Jde o standardní černohumornou kriminálku s partičkou zvláštních individuí, která možná není vrcholem originality, ale pobavil jsem se.

• 27.4.2007  22:04

Už z trailerů bylo jasné, že tady půjde hlavně o to, aby zrak a sluch dostali do extáze a vše ostatní už je druhořadé. I když příběh zase nebyl tak plochý, jak jsem předpokládal. Nejde sice o přehlídku scénáristických smyček, ale funguje vcelku slušně. Ale přesto, řeknemě si to narovinu, vizuální stránka je tak výjimečná, že absenci děje bychom si uvědomoli až tři hodiny po návratu z kina. Možná forma vítězí nad obsahem, ale je to vítězství, které by se mělo zapsat do dějin. Sice trošku (hodně) závidím fyzické dispozice hercům, kteří tu předváděli své pečlivě vybudované svalstvo, ale to už sem vůbec nepatří :D

• 5.6.2014  00:39

Murro má připraveno pár vizuálních lákadel, ale občas se zbytečně utrhne ze řetězu. Krve je velmi digitální a scéna s koněm byla i na mě příliš "over the top". Také se přiznávám, že námořnické bitvy mi nepřišly až tak zajímavé, jako pozemní střety z původního filmu. Plusem je fajn Eva (přestože nebudu popírat to, že jsem ji nikdy nepovažoval za sexsymbol) a Sullivan mi také nepřišel špatný, i když samozřejmě Gerard byl Gerard. 6/10

• 8.2.2006  21:47

Zajímavá variace na Poltergeist, která slušně boduje v budování atmosféry. Krvavých scén je překvapivě málo, i když jsou některé prvoúčelně brutální. Příjemné herecké výkony v čele s Ryan Reynoldsem mě rozhodně potěšily. Jediným podstatnějším problémem je absence silnějšího finále, ale s ohledem na celkově kvalitní provedení vás to nebude až tolik mrzet.

• 17.1.2007  14:45
    40 let panic (2005)

Sympatická komedie, která má své kouzlo pro všechny, kteří vzpomínají na to, jaké to bylo "poprvé". Respektive na chvíle, které předcházely tomu, než to bylo "poprvé" :)).

• 2.1.2014  17:06
    47 róninů (2013)

Neškodné, ale poměrně zdlouhavé, byť vizuálně poutavé cosi kombinující proslulý japonský mýtus s západním trikovým šílenstvím. Bylo by to za 6/10, ale přidávám bod za šťastně nešťastný závěr.

• 27.12.2005  10:35

Zajímavý nápad, originálně zpracovaný. Humor není nikterak třeskutý, ale to neznamená, že by nebyl zábavný. Filmu hodně pomáhá několik skvělých vedlejších postav.

• 27.12.2005  10:12
    8. míle (2002)

Zajímavé drama, i když nejsem zrovna Eminemův skalní fanoušek. V hraní ještě trošku tápe, ale není to tak špatné, jak bych od něj čekal. Cameo role několika hiphoperů jsou určitě příjemným zpestřením.

• 29.3.2009  00:21
    96 hodin (2008)

Jednoznačný úspěch pro Luca Bessona, konečně "dobyl" Ameriku. A stačil k tomu malý skromný akční film o tatínkovi, které se jen tak nenechá "okrást" o svou (trošku protivnou) dcerunku. Liam Neeson prošel tréninkem a je to vidět (i když mohlo to být vidět více, pár akčních scén bych ještě přidal). Své role bývalého profesionála, který je chladnější, než lednička od Zanussi, se ujal s vervou a odvedl poctivý kus práce. Oldschoolové akčňárny nejsou mrtvé, tady je důkaz.

• 23.2.2013  21:55

Na počátku nudné, ke konci uspěchané, nepřehledné akční scény, kterých není ani pořádná porce, takže z mého pohledu jen průměrný akčňák, který ztrácí nejen ve srovnání se svým předchůdcem, ale neboduje ani ve srovnání se spoustou ostatních zástupců žánru.

• 10.3.2006  12:48
    A proč já? (2005)

Možná mírně nereálná, ale ve srovnání s ostatními romantickými filmy, stále uvěřitelná podívaná s příjemným ústředním párem v hlavní roli a vynikajícím soundtrackem. Kdybych chtěl pravdivé příběhy o lásce, poslechnu si kamarády a jejich stížnosti. Ale mně happyendy (když nejsou extrémně sladké) nevadí.

• 18.1.2011  01:01
    A-Team (2010)

Já tyhle přepálené akce miluji.

• 25.11.2012  00:14

Akce slušná, jinak to ale žádná sláva nebyla. 5/10

• 28.12.2005  12:31

Černá komedie se skvělým obsazením a množstvím příjemně netradičních nápadů.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39