Chen

okres Sokolov

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 26.3.2017  00:42

Dostal jsem přesně to, co jsem po zklamání v podobě Síly se probouzí potřeboval.

• 21.6.2016  00:53

Pár zlomových okamžiků se dá odhadnout s velkým předstihem, někdy je střih trošku zmatený, ale jinak jsem v dostal to, v co jsem doufal. A to jsem doufal v hodně .

• 30.9.2015  14:52
    Quantico (TV seriál) (2015)

Trošku přehnané, ale napínavé jako kšandy.

• 24.4.2015  11:13
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Spíše než klasická komiksová podívaná jde o akční thriller s komiksovými prvky. Atmosféra je hutná, díky pocitu bezmoci a všudypřítomné temnotě, která je jen občas rozbourána odlehčenými momenty, ve kterých figurují především Foggy (který se nakonec ukázal být mnohem zábavnější, než jsem čekal) a Karen. Akční scény jsou propracované (škoda, že se někdy spoléhá na závěsná lana), příběh je zajímavý, flashbacky nejsou jen "vatou", nechybí ani slušná porce brutality a samozřejmostí je mnoho odkazů na komiksy a další projekty od Marvelu. Největším kladem je, ale bezesporu obsazení. Nejvýraznější je samozřejmě Vincent D´Onofrio, ale mým favoritem je Charlie Cox, jehož civilní herectví a charisma z něj dělají dokonalého Matta Murdocka. 9/10

• 24.2.2015  22:17

Říkal jsem si, že vím, do čeho jdu. Vaughnovy filmy mám rád a znám jeho styl, ale ouha, ten chlapík mě opět překvapil a posunul hranici šílenosti (v dobrém slova smyslu) ještě dál. Ne každý (respektive skoro nikdo) nedokáže tak umně zkombinovat parodii špiónských filmů s jejich poctou, přidat poctivou dávku absurdity, šišlajícího Samuela, elegantního "badass" Colina, sympatického Tarona a pár dalších skvělých herců a vytvořit z toho jeden z nejzábavnějších filmů posledních let. 9/10

• 25.1.2015  13:31
    Tyran (TV seriál) (2014)

Strhující. Bez ohledu na pomalé tempo, mě seriál vtáhl. Chápu, že ono pletichaření, politikaření a dialogy plné jemných náznaků a přetahování o moc mohou někomu přijít jako nudné, ale pro mě je Tyrant takto mnohem působivější, než kdyby byl plný přestřelek a podobných pozlátek. Dobrému dojmu napomáhají i civilní herecké výkon příjemného obsazení a atmosféra Středního východu. 9/10

• 5.1.2015  22:53
    Pride (2014)

Místy trošku sentimentálnější, ale jinak zábavný pohled na zajímavou, ale dovolím si tvrdit, že v našich končinách než až tak známou událost z nepříliš hluboké historie. Herecké výkony jsou povedené, jak na straně "veteránů", tak "mlaďochů", i přes slušnou stopáž není film zdlouhavý, nesnaží se příliš moralizovat a příjemným bonusem je povedený soundtrack.

• 28.12.2014  03:00

Jednička se mi líbila, ale nebyl jsem z ní až tak unesen, jako někteří jiní. Dvojka mě ale okouzlila. Pokud pominu to, že triky byly sice většinou skvělé, ale v pár okamžicích příliš "počítačové", tak nemám žádnou větší výtku. Pohrávání si s ideou toho, jak nebezpečný je strach a nenávist překvapivě nepůsobí až tak pateticky, jak by se dalo čekat, emocionální scény mají dopad, přestože jsou v nich hlavními aktéry digitálně stvoření lidoopové a akční scény mají spád. Příběh není přehlídkou nečekaných zvratů, ale funguje. 9/10

• 8.6.2014  10:12
    Silicon Valley (TV seriál) (2014)

Tak to mě opravdu hodně dobře pobavilo. Je sice nutné mít docela slušné znalosti o IT byznyse, aby člověk pochopil hromadu narážek a gagů, ale pokud je člověk v téhle oblasti kovaný, pak se musí zákonitě hodně dobře pobavit. Občas se moc tlačí na pilu, ale 99 % vtípků funguje, fekální humor není jen nechutný, ale i zábavný a obsazení příjemné. 9/10

• 1.3.2014  16:53

Zajímavé, sugestivní, netradičně pojaté a zábavné. Sympatická civilnost a neuhlazenost dokumentu sluší.

• 2.2.2014  00:04

Poznali jsme více z ostatních světů, špičková mezi Thorem a Lokim bylo zábavné, postavy Darcy a Friggy dostaly více prostoru, potěšila camea (Chris O´Down, Chris Evans a samozřejmě Stan Lee), akční scény byly více než slušné a byl tu Zachary Levi. Já jsem téměř úplně spokojen. 9/10

• 25.1.2014  10:59
    Ospalá díra (TV seriál) (2013)

Když jsem viděl v traileru bezhlavého jezdce s kulometem, začal jsem mít hodně velké obavy, co se z toho vyklube. A vyklubala se z toho velmi slušná fantasy podívaná se sympatickou ústřední dvojící, mezi níž skvěle funguje chemie, taktéž poctivě budovaná mytologie se velkým plus, stejně jako trefný humor. 9/10

• 19.12.2013  23:27
    Já a robot (TV seriál) (2013)

Neměl jsem od seriálu velká očekávaní, ale nakonec mě mile překvapil. Chemie mezi hlavní dvojicí funguje, netěží se jen ze zápletky - polda, který nemá rád androidy a musí s nimi spolupracovat, vtípky jsou povedené, triky slušné a výdobytky futuristického světa jsou využity dobře. Za mě spokojených 9/10.

• 14.11.2013  20:09
    Parks and Recreation (TV seriál) (2009)

Zpočátku se možná mohlo zdát, že jde o zbytečnou kopii Kanclu, ale postupem času se z toho vyprofilovala jedna z nejzábavnějších komediálních záležitostí na televizních obrazovkách těžící ze skvělých postav, zábavně-trapných okamžiků a utahování si především (ale nejen) z byrokracie. A byť chápu, že podobný styl humoru nemusí sednout každému, tak hodnocení nižší než dvě hvězdičky je pro mě záhadou.

• 24.9.2013  01:04
    Dexter (TV seriál) (2006)

Atmosférické ale také černohumorné nahlédnutí do duše sériového vraha, který se snaží skloubit běžný život s "kariérou" zabijáka. Skvěle zahraná dramatická podívaná s netradičním hlavním "hrdinou" a zajímavými vedlejšími postavami. Kvalita jednotlivých řad není konstantní, ale žádná mě vysloveně nezklamala. Stejně jako velmi diskutovaná poslední epizoda, která není přesně tím, co bych si přál, ale mohlo to dopadnout mnohem hůře. 9/10

• 22.8.2013  16:39
    The Killing (TV seriál) (2011)

Neuvěřitelně mrazivé, depresivní a atmosférické. Samozřejmě musím vypíchnout vynikající obsazení v čele Mireille Enos, která je zvláštním způsobem přitažlivá a severským šikulou Joelem Kinnamanem. Rozhodně odvážný (i když nutný) krok bylo pojmout třetí řadu trošku jinak a přestože jsem si nebyl jistý, jestli řešení jiného případu a absence politické linky, bude to pravé ořechové, tak po dechberoucí epizodě Six Minutes, která byla neuvěřitelně emotivní (ale ne sentimentální), mohu prohlásit, že i třetí série je trefou do černého.

• 20.7.2013  02:02

Po pár předchozích zklamáních v případě animovaných filmů inspirovaných u stáje DC Comics, je Justice League: The Flashpoint Paradox příjemným překvapením. Nekompromisně brutální, atmosférický a s neutuchajícím tempem už od počátku. Navíc se nesoustředí jen na Flashe (či Batmana, který je teď hodně v módě a DC se ho snaží nacpat kam jen může), ale i na jiné zajímavé postavy. Naprostá spokojenost.

• 17.7.2013  00:01
    Proti proudu (2009)

Na první pohled netradičně pojaté drama, na ten druhý obyčejný příběh obyčejného muže, který se bojí/nemá odvahu být sám sebou. Film plyne v pomalém melancholickém (ale ne sentimentálním tempu), umí být dramatický, ale netlačí na pilu a bonusem jsou krásné přímořské reálie. Ocenění si zaslouží i příjemné a civilní herectví. 9/10

• 25.6.2013  11:32
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Příběhově trošku nekonzistentní, s matoucí symbolikou, ale jinak herecký koncert o "kočce a myši", který je nesmírně mrazivý a potemnělý. U málokterého seriálu jsem byl tak příjemně deprimován. A druhé série, to byla naprostá lahůdka, intenzivní, strhující, užíval jsem si každou minutu. A to finále, to byla lahůdka.

• 7.2.2013  00:38
    Trick (1999)

Negradující ale hrozně milé. Nečekal bych, že romantika o dvou gayích mě někdy přesvědčí o tom, že láska vážně stojí za to :D.

• 27.1.2013  18:50
    Banshee (TV seriál) (2013)

Po zhlédnutí první série musím hodnotit pěti hvězdičkam. I přes většinou pomalé tempo jde o strhující podívanou, až po okraj nabitou atmosférou. Ano, je tu sex, ano, je tu násilí, ale nesází se jen na to, ale spíše na ponurý a mrazivý svět, zajímavé postavy a herecké obsazení, které možná není prvoplánovitě přitažlivé, ale je charistmatické a dobře vybrané. ŠKoda jen scenáře plného klišé. Druhá řada mi přišla o ždibet slabší, především recyklování tématu Rabbit vs Carrie a Hood a vztah Hooda a Carrie už mi přišel trošku otravný, Hood by se na to už měl vyprdnout, ale zase musím ocenit více prostoru pro vedlejší postavy a jejich vývoj zajímavým směrem.

• 5.11.2012  16:06
    Chicago Fire (TV seriál) (2012)

Velice povedená záležitost, která je dostatečně dramatická, ale ne za každou cenu, příjemně emocionální, ale většinou ne přehnaně sentimentální, zajímavě vztahově propletená, ale ne v "telenovela stylu". Příjemné je i obsazení, takže jsem více než spokojen. 9/10

• 23.9.2012  17:25

Strhující animovaná podívaná s lehkým politickým podtextem, vynikajícími akčními scénamy a skvostnou Adou Wong.

• 4.7.2012  15:06

Melancholické, vtipné, srdcervoucí i zábavné. 10/10

• 2.7.2012  22:38
    Legenda Korry (TV seriál) (2012)

Brilantně zpracovaný svět, zajímavá zápletka, skvělé postavy, povedená animace a i stylová akce. Nemám nic, co bych mohl vytknout.

• 8.6.2012  21:15

Zrada a pomsta u mě pořád vede, ale i tohle je vyslovená lahůdka. Vynikající choreografie souborů, roztomilé "interiérové exteriéry" a ty zvukové efekty? No, nostalgie jako blázen :D

• 3.6.2012  22:07
    Kruťárny (TV pořad) (2011)

Asi bych měl peskovat, kam to spěje televizní zábava a jak nízký humor dnes ovládá obrazovky, ale to by bylo pokrytectví, baví mě jak pečlivě vybraná videa, tak vynikající komentář Roba Dyrdeka.

• 10.5.2012  00:45
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Tenhle typ sarkatického dvojsmyslného politicky nekorentního humoru mám rád, není možná originální, je docela vulgární, ale funguje, nemluvě o chemii mezi představitelkami hlavních rolí. Hodně povedená komediální novinka.

• 4.5.2012  19:46
    Avengers (2012)

Jestli si na Whedonovi něčeho cením, tak toho, že umí natočit týmovku, kde nikdo není navíc. Nikdo není pátým kolem uvozu, které je filmu jen proto, aby tam prostě bylo. Jde o mozaiku dobře fungujících postav, které by hodně uškodilo, kdyby chyběl jakýkoliv z členů Avengerů. A všichni víme, že není snadné natočit film, ve kterém má každý z hrdinů svou důležitou roli a současně žádný nevyčnívá nad ostatním (v tomto případě ani Iron Man, u kterého jsem se toho bál). 9/10

• 28.3.2012  09:40

Naprosto odzbrojující. Vtipné, odlehčené, dostatečně akční, skvěle napsané postavy a rychle odsýpající i přes svou relativně dlouhou stopáž. Už dlouho jsem se u nějakého filmu, tak dobře nebavil. Třešinkou na dortu je vynikající casting a slovní (a nejen slovní) přestřelky mezi hlavními hrdiny. 9/10

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39