Banshee (2013) (seriál)

Po zhlédnutí první série musím hodnotit pěti hvězdičkam. I přes většinou pomalé tempo jde o strhující podívanou, až po okraj nabitou atmosférou. Ano, je tu sex, ano, je tu násilí, ale nesází se jen na to, ale spíše na ponurý a mrazivý svět, zajímavé postavy a herecké obsazení, které možná není prvoplánovitě přitažlivé, ale je charistmatické a dobře vybrané. ŠKoda jen scenáře plného klišé. Druhá řada mi přišla o ždibet slabší, především recyklování tématu Rabbit vs Carrie a Hood a vztah Hooda a Carrie už mi přišel trošku otravný, Hood by se na to už měl vyprdnout, ale zase musím ocenit více prostoru pro vedlejší postavy a jejich vývoj zajímavým směrem.

Chicago Fire (2012) (seriál)

Velice povedená záležitost, která je dostatečně dramatická, ale ne za každou cenu, příjemně emocionální, ale většinou ne přehnaně sentimentální, zajímavě vztahově propletená, ale ne v "telenovela stylu". Příjemné je i obsazení, takže jsem více než spokojen. 9/10

Resident Evil: Zatracení (2012)

Strhující animovaná podívaná s lehkým politickým podtextem, vynikajícími akčními scénamy a skvostnou Adou Wong.

Východ je východ (1999)

Melancholické, vtipné, srdcervoucí i zábavné. 10/10

Legenda Korry (2012) (seriál)

Brilantně zpracovaný svět, zajímavá zápletka, skvělé postavy, povedená animace a i stylová akce. Nemám nic, co bych mohl vytknout.

Eight Diagram Pole Fighter (1984)

Zrada a pomsta u mě pořád vede, ale i tohle je vyslovená lahůdka. Vynikající choreografie souborů, roztomilé "interiérové exteriéry" a ty zvukové efekty? No, nostalgie jako blázen :D

Kruťárny (2011) (pořad)

Asi bych měl peskovat, kam to spěje televizní zábava a jak nízký humor dnes ovládá obrazovky, ale to by bylo pokrytectví, baví mě jak pečlivě vybraná videa, tak vynikající komentář Roba Dyrdeka.

2 $ocky (2011) (seriál)

Tenhle typ sarkatického dvojsmyslného politicky nekorentního humoru mám rád, není možná originální, je docela vulgární, ale funguje, nemluvě o chemii mezi představitelkami hlavních rolí. Hodně povedená komediální novinka.

Avengers (2012)

Jestli si na Whedonovi něčeho cením, tak toho, že umí natočit týmovku, kde nikdo není navíc. Nikdo není pátým kolem uvozu, které je filmu jen proto, aby tam prostě bylo. Jde o mozaiku dobře fungujících postav, které by hodně uškodilo, kdyby chyběl jakýkoliv z členů Avengerů. A všichni víme, že není snadné natočit film, ve kterém má každý z hrdinů svou důležitou roli a současně žádný nevyčnívá nad ostatním (v tomto případě ani Iron Man, u kterého jsem se toho bál). 9/10

Zelený sršeň (2011)

Naprosto odzbrojující. Vtipné, odlehčené, dostatečně akční, skvěle napsané postavy a rychle odsýpající i přes svou relativně dlouhou stopáž. Už dlouho jsem se u nějakého filmu, tak dobře nebavil. Třešinkou na dortu je vynikající casting a slovní (a nejen slovní) přestřelky mezi hlavními hrdiny. 9/10