Chen

okres Sokolov

homepage

1 2 3 4 5 11 20 30 39
    • 10.9.2015  00:42

Mohlo by to být o něco vtipnější, ale párkrát jsem se od srdce zasmál.

• 22.8.2015  02:34

I pro mě, jakožto člověka, pro kterého není série srdcovou záležitostí, docela dojemné rozloučení s Paulem Walkerem. Je to bombastické, velmi přitažené za vlasy, má to rychlé tempo a samozřejmě je to plné drsňáckých hlášek a proslovů o důležitosti rodiny. Prostě klasické Rychle a zběsile. Pro mě jsou světlými body hlavně pěstní souboje, které jsou stylové a naštěstí i přehledné (jen ony záběry s rotující kamerou byly dost rušivé) a účast několika nováčků (naštěstí využitý Tony Jaa, Kurt Russell a samozřejmě Jason Statham). Nebýt toho, že jde o rozloučení s Paulem, byl by to další standardní přírůstek do série. Nic víc, nic míň.

• 11.8.2015  00:31

Nejsem fanda fekálního humoru, ale tady mi nijak nevadil. Moc nadšený jsem, ale nebyl z hromady klišé. Ale za pár trapně-zábavných gagů a sympatické obsazení si film tři hvězdičky zaslouží.

• 4.8.2015  02:19

Mírným (ale očekávatelným) zklamáním jsou klasicky archetypální postavy (charismatický drsňák, upjatá šéfová, dvě děcka - jedno nerd, druhé nepříjemný pubescent), ale poté, co se pozornost zaměří na dinosaury a jejich řádění, dostane se divákovi to, v co doufal - za vlasy přitažená, ale hodně dynamická a obrazově vypiplaná podívaná. Jen nevím, co si myslet o zaříkávání raptorů. Bonusem je, že obsazení je fajn a pár pomrknutí na fanoušky předchozích dílů také není od věci.

• 2.8.2015  16:56

Opulentní ale prázdná podívaná bez pořádného příběhu, s nepříliš přesvědčivými hereckými výkony a nezáměrně úsměvnými dialogy. Zklamaly mě i akční scény, které byly silně nepřehledné. Nezbývá než doufat, že Bay tentokrát dodrží své slovo a režii pátého přírůstku do série opravdu přenechám někomu jinému.

• 23.7.2015  17:47
    Ladíme 2 (2015)

Tak akorát drzé, tak akorát vtipné, tak akorát sentimentální. Elizabeh Banks zvládla svou prvotinu velmi slušně. Nic, co by vysloveně bouralo hranice žánru, ale jako slušná jednohubka na jedno zhlédnutí funguje dobře.

• 17.7.2015  01:14

Rozhodně lepší než Trůn Atlantidy, ale stále to nedosahuje kvalit starších animovaných filmů od DC. Příběh je zajímavý (respektive tu alespoň nějaký je a skrývá minimálně jedno překvapení), alternativní varianty postav také, i když by jich mohlo být více, trio Batman, Superman a Wonder Woman už je trochu okoukané. Potěšila mě i docela rázná brutalita. Ovšem, animace není extra přitažlivá a příliš nekoresponduje s dospělým nádechem filmu. Tak snad příští film se kvalitativně přiblíží starším projektům od DC Universe Animated Original Movies. 5/10

• 14.7.2015  23:25
    Sex Tape (2014)

Nudil jsem se většinu stopáže a dvakrát zasmál na konci. To není dobrá vizitka pro komedii.

• 5.6.2015  00:37
    Marco Polo (TV seriál) (2014)

Historicky ne zrovna autentické, ale jinak zábavné načrtnutí mongolského světa třináctého století. I když tu dojde na akci, nahotu a podobné "nutné" propriety moderních historických seriálů, tak podle mě jsou hlavním tahákem skvělé dialogy hlavních i vedlejších postav (které jsou navíc obvykle velmi dobře obsazeny). Asi nic, co by se promítalo během hodin dějepisu, ale jako představení příběhu Marca Pola novodobému publiku to funguje.

• 1.6.2015  11:06
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Cizinka je ve svém jádru klasickou romantickou podívanou. Má ale pár aspektů, které z ní dělají něco víc než jen další z mnoha přesládlých romancí. Ať už jsou to sympatičtí herci, dechberoucí skotská příroda nebo nádherná hudba. Sice by nebylo špatné, kdyby bylo tempo o něco svižnější a více pozornosti by si zasloužily i vedlejší postavy nebo zápletky, ale i tak jde o seriál, který za zhlédnutí jistě stojí. 7/10

• 29.5.2015  01:25

Rozhodně lepší než druhý a třetí díl. Nebere se to úplně vážně, což je jedině dobře. Triky samozřejmě žádná sláva, ale jde o videoprodukci, takže se to dalo čekat. Slušné béčko. I když pravda, s ohledem na to, kdo na filmu pracoval, jsem čekal trošku lepší akční scény. 5/10

• 28.5.2015  01:23

Stručně řečeno snesitelné. Film trpí klasickými bolístkami typickými pro žánr - naivním příběhem (inspirace Shakespearem je hodně volná) a nezáměrně úsměvnými dialogy, ale na druhou stranu, to, o co tu jde nejvíce, je choreografie tance a ta je v tomto případě originální a povedená. 5/10

• 23.5.2015  00:20
    Sedmý syn (2014)

Nemastné neslané fantasy s bolestně nevyužitými vedlejšími záporáky.

• 21.5.2015  09:59
    The Flash (TV seriál) (2014)

The CW vytasilo další komiksový trumf. Flash je odlehčenou zábavnou podívanou, která se nebojí humoru, nabízí sympatické dobře obsazené postavy, velmi slušné triky i fungující ústřední dějovou linii. Ne vše je ideální, někteří zloduchové by si zasloužili více propracovat a seriál se snaží občas až moc "dojit" z diváka emoce, ale to jsou drobnosti, se kterými se dá bez problémů smířit. 7/10

• 13.5.2015  13:04
    Ztracená archa (TV seriál) (2015)

Dig rozhodně není seriálem, u kterého si člověk odpočine a oddechne. Na diváka jsou kladeny poměrně vysoké nároky. Ať už jde o znalost náboženské tématiky, tak o pozorné sledování i zdánlivě nedůležitých detailů. Spletitost příběhu a pomalejší rozjezd mohou někoho odradit, ale kdo u seriálu vydrží, určitě si ho užije. Je napínavý, příjemně obsazený a atmosférický.

• 8.5.2015  21:44
    Tajnosti a lži (TV seriál) (2015)

Překvapivě povedený thrillerový seriál. Je sice zřejmé, že zápletka je příliš strohá na deset dílů, takže prvních pár epizod je poněkud absurdních (pracuje se podle stejného receptu - hlavní hrdina obviní někoho z okolí a jak se ukáže, sousedé skrývají mnohem více, než by se mohlo zdát), ale po pár epizodách si seriál uvědomí, kterým se vydat směrem a stane se z něj napínavá podívaná s pár překvapivými zvraty. 7/10 P. S.: Ryan herecky docela vyspěl. Pamatuji si ho jako teenagerovský sexsymbol a on mám chlapec umí i hrát.

• 5.5.2015  10:54
    Poslední chlap na Zemi (TV seriál) (2015)

Začalo to nadějně, velmi nadějně. Bylo ale jasné, že tvůrcům námět o "posledním muži na Zemi" nevystačí na třináct dílů. A tak začali přivádět na scénu jednu novou postavu za druhou. Některé z nich sice nejsou napsány špatně, ale většinou poslouží jen k tomu, aby se ústřední hrdina choval jako nesnesitelné pako. Stále se tak opakuje podobná zápletka a po čase už to jednoduše není vtipné. Mohl to být hodně zábavný seriál, ale vyklubala se z toho jen průměrná podívaná s možná až příliš nesympatickým hlavním hrdinou.

• 1.5.2015  00:20

Avengers: Age of Ultron vsadili na populární "temnější pojetí". A je dost sporné, jestli to byl dobrý krok. Právě nadhled hodně pomohl prvnímu dílu, aby překonal konkurenční projekty. V Age of Ultron byl ale utlumen (naštěstí zůstalo rýpání ze strany členů týmu). Důvod je prozaický, film chce působit osudověji a dospěleji. K tomu by byl ale potřeba komplexnější scénář, který by šel víc do hloubky. Trefou do černého není ani akce. Je jí sice pořádná porce, ale místy je dost nepřehledná a zapamatovatelné jsou možná tak dvě tři scény, což je dost málo. Ale není tak zle. Dynamika a chemie týmu stále fungují, postranní dějové linie několika postav jsou prezentovány lákavě, někteří nováčci zaujmou a triky dopadly docela dobře. Divákovi se tak dostane vcelku zábavný, ovšem ve většině ohledů standardní blockbuster, kterých se každý rok objeví několik. Jakkoliv to zní jako klišé, tak nezbývá než pronést okřídlené "Čekal jsem víc".

• 24.4.2015  11:13
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Spíše než klasická komiksová podívaná jde o akční thriller s komiksovými prvky. Atmosféra je hutná, díky pocitu bezmoci a všudypřítomné temnotě, která je jen občas rozbourána odlehčenými momenty, ve kterých figurují především Foggy (který se nakonec ukázal být mnohem zábavnější, než jsem čekal) a Karen. Akční scény jsou propracované (škoda, že se někdy spoléhá na závěsná lana), příběh je zajímavý, flashbacky nejsou jen "vatou", nechybí ani slušná porce brutality a samozřejmostí je mnoho odkazů na komiksy a další projekty od Marvelu. Největším kladem je, ale bezesporu obsazení. Nejvýraznější je samozřejmě Vincent D´Onofrio, ale mým favoritem je Charlie Cox, jehož civilní herectví a charisma z něj dělají dokonalého Matta Murdocka. 9/10

• 11.4.2015  01:00

Pár věcí by bylo potřeba dopilovat. Ubrat na patriotismu (a to hodně), pohlídat si nelogičnosti, kterých je docela dost a přidat trochu nadhledu. Ale i tak je to hodně zábavná nekompromisní řezničina, u které mozek nedostane skoro žádnou krmi, ale oči si užijí do sytosti.

• 7.4.2015  11:36
    Olymp - Zkáza Bohů (TV seriál) (2015)

Nevýrazného herecké obsazení, extrémně laciný vzhled (a to i na poměry Syfy) a nezáměrně úsměvné dialogy, to mi nejvíce utkvělo v paměti po zhlédnutí prvního dílu. A druhému šanci nedám. Na to mám řeckou mytologii až moc rád.

• 29.3.2015  03:39

Já téhle sérii prostě nemůžu přijít na chuť. Je pro mě prostě hrozně unylá, jinak se to říct nedá. Rádoby heroické proslovy, nudný milostný trojúhelník, průměrná a nezáživná akce, snad jen hudba stojí za zmínku.

• 7.3.2015  21:14
    John Wick (2014)

"Ušmudlané", potemnělé, stylové a dobře obsazené, ale přesto tomu něco chybělo. Drajv, který by mě usadil. Velmi mi to připomínalo Odplatu, která je ale pro mě ještě o stupínek výše.

• 7.3.2015  17:46
    Vražedná práva (TV seriál) (2014)

Netradiční koncept, skvělé obsazení v čele s Violou Davis (ale nezklamou ani představitelé většiny ostatních dílů), lákavé prostředí, to jsou hlavní pozitiva. Ovšem, scenáristé mohli v určitých momentech sundat nohu z plynu a trošku se krotit, pokud jde o zvraty. Není jich potřeb 5 každých deset minut. Přesto ale jedna z nejlepších novinek sezóny 2014/2015.

• 6.3.2015  21:30

Docela slušná řachanda. Hlavní hrdinové (tedy dva z nich) by se nemuseli tak často chovat jako nesvéprávní, ale jinak jsem se docela zasmál.

• 1.3.2015  23:26
    Interview (2014)

Zmatená směsice obvykle nezábavných gagů, nefungující fekální humor, otravný James Franco a především naprosto nevyužitý potenciál, pokud jde o rýpance do Severní Koreje. Ani zdaleka to není tak zábavné jako Apokalypse v Hollywoodu (možná proto, že Rogen a Goldberg tentokrát nepsali scénář, ale pouze námět) a určitě to nefunguje jako politická satira. Je to jen hromada trapných momentů, kdy jen odhadem dva z deseti jsou tak trapné, až jsou vtipné. Dvě hvězdičky za soundtrack, Lizzy Caplan, docela umírněného Setha Rogena a scénu s ukousnutými prsty.

• 26.2.2015  16:04
    Agent Carter (TV seriál) (2015)

Svižné, se spoustou odkazů na MCU, vtipné, dostatečně akční, ale hlavně je to o Peggy Carter. Ta je zábavná, rázná a sympatická, stejně jako její představitelka Hayley Atwell. Škoda jen vedlejších postav, kdy je spousta z nich poměrně nevýrazná a hlavní dějová linka by mohla být napínavější. Jinak ale hodně povedená podívaná s příjemnou dobovou atmosférou.

• 24.2.2015  22:17

Říkal jsem si, že vím, do čeho jdu. Vaughnovy filmy mám rád a znám jeho styl, ale ouha, ten chlapík mě opět překvapil a posunul hranici šílenosti (v dobrém slova smyslu) ještě dál. Ne každý (respektive skoro nikdo) nedokáže tak umně zkombinovat parodii špiónských filmů s jejich poctou, přidat poctivou dávku absurdity, šišlajícího Samuela, elegantního "badass" Colina, sympatického Tarona a pár dalších skvělých herců a vytvořit z toho jeden z nejzábavnějších filmů posledních let. 9/10

• 15.2.2015  00:01
    Constantine (TV seriál) (2014)

Obsazení rozhodně fajn (Matt Ryan byl trefa do černého), atmosféra není vysloveně hororová, ale mrazivá ano, triky docela ujdou, hromada pomrknutí na fanoušky komiksů je velké plus, ale co mě zklamalo, je silná epizodičnost seriálu. Sice se tu neustále mluví o probouzející se temnotě, ale většina dílů se zaměřuje na samostatné případy (které jsou sice obvykle "spuštěny" díky zmíněnému vzrůstajícímu zlu, ale to je vcelku chabé pojítko a příliš se mu nedaří dát divákovi pocit, že všechny události jsou dílky jednoho velkého celku), kdy některé jsou zajímavé a jiné ne. Ocenil bych spíše celistvější děj, byť jsem si vědom toho, že televize z velké pětky se častěji přiklání právě k silnější epizodničnosti. 7/10

• 12.2.2015  20:57
    S kuchařem kolem světa (TV pořad) (2007)

Jelikož "trpím" stejně intenzivní ukecaností, jako moderátor, tak mi rozhodně nevadí, že toho spoustu napovídá. Navíc, člověk se dozví dostatek informací o místní kuchyni i lidech, takže jsem spokojen.

1 2 3 4 5 11 20 30 39